THY & AnadoluJet Değişiklik Bilgileri

THY & AnadoluJet Değişiklik Bilgileri

Meydana gelen deprem nedeniyle; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kayseri, Adıyaman, Hatay ve Elâzığ illerinde uçuşlarını gerçekleştiremeyecek olan yolcularımıza ilave haklar tanınmıştır. Kampanya Süresi : 24 Mart 2023 - 31 Mayıs 2023

KAHRAMANMARAŞ, GAZİANTEP, ŞANLIURFA, MALATYA, DİYARBAKIR, ADANA, KAYSERİ, ADIYAMAN, HATAY,ELAZIĞ meydana gelen deprem nedeniyle, 09 ŞUBAT 2023  ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 06 ŞUBAT 2023 - 31 MART 2023 (Dahil) arasındaki seferlere kayıtlı tüm Türk Hava Yolları ve AnadoluJet yolcularımızın, 31 MAYIS 2023 (Dahil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla:

1)Rezervasyon değişiklikleri ücretsiz yapılacaktır.

2)İade talepleri:

a)Hiç kullanılmamış biletler ücretsiz iade yapılacaktır.

b)Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır.

3)Bilet süresinin uzatılması:

Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 MAYIS 2023 (Dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

4)İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarafından icra edilen seferlerde geçerli olacaktır.

*Yurtdışı çıkışlı ve Depremden etkilenen iller varışlı yolcularımız sadece yurtdışı çıkış - IST varış ve IST çıkış - Yurtdışı varış uçuşlarını kullanmak istedikleri takdirde , kullanabileceklerdir.

 

Örnek olarak ; LON-IST-GZT  ve GZT-IST-LON şeklinde gidiş dönüş seyahati olan yolcumuz sadece LON-IST-LON olarak mevcut biletini kullarak seyahatini gerçekleştirebilir.