BiletDükkanı

İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti

Genel Bilgiler
Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı 398
Mesafe 2450
Popüler havayolu THY
Uçuş süresi 3 Saat 10 Dakika
Düsseldorf Ortalama Sıcaklık
Düsseldorf şehir rehberi
Düsseldorf'ta nereye gidilir
Düsseldorf mutfağı
Düsseldorf'ta ziyaret edebileceğiniz en popüler mekanlar
Düsseldorf’ta gece hayatı
Düsseldof’ta festivaller
Düsseldorf Haritasını İnceleyin

Almanya’nın üçüncü büyük havalimanı olan Düsseldorf Havalimanı kent merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Düsseldorf Havalimanından ana ulaşım trenlerle gerçekleştirilir. Burada 2 tren istasyonu bulunuyor. Bir nolu istasyon S-Bahn Bahnhof'dur ve yaklaşık olarak 15 dakikada şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Treni kullanım ücreti ise tek yön yetişkinler için 2.30 Euro, 6-14 yaş arasındaki kişiler için ise 1,30 Euro'dur. 2 nolu istasyon olan ICE Fernbahnhof'tur. Havalimanından şehre gitmek için tren dışında otobüs ve taksi gibi ulaşım araçlarını da kullanabilirsiniz.

Ayrıca havalimanından araç kiralama yöntemi ile de şehir içi ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kısa aralıklar ile havalimanından kalkan trenleri kullanan yolcular 15-20 dakika içinde kent merkezine ulaşmış olur. Havalimanından Düsseldorf'un şehir merkezine ve çevresine 5 ayrı otobüs bağlantısı var. Otobüsleri kullanmak için ise bilet temin etmek gerekiyor.

Düsseldorf'ta şehir içi ulaşımı sağlayan ana şirket Rheinbahn'dır. Şehir içi ulaşımda metro, tramvay ve otobüsler tercih edilir. Turistler Düsseldorf'ta yolculuk yapmak için biletleme tiplerini de bilmeli. Kısa mesafe için A,B,C, ve D grupları olarak farklı biletleme tipleri vardır. Alınan biletlerin bölgesi ve süresi belirlidir. Bu süre boyunca başka bir ücret ödemeden belirlenen bölgedeki toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Düsseldorf'ta toplu taşıma araçları sabah 05:00 ila gece 01:00 arasında hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki ulaşım ise küçük otobüsler vasıtası ile gerçekleştirilir. Araca binmek için belirlenen otobüs duraklarında beklemeniz gerekmektedir. Otobüs için biletinizi şoförden temin edebilirsiniz.

Düsseldorf'un güzel yanlarından birisi Welcome Card. Bu kartı alarak bazı restoran ve müzelerde indirim hakkı kazanabilirsiniz. Ayrıca ulaşımınız da daha uygun ve kolay hale gelir. Kartı almak için Merkez Tren İstasyonun'daki turizm danışma bürosu, müzeler, oteller ve toplu taşımı bileti satan yerlere gitmeniz yeterli olacaktır. Bileti alırken belirlenen süreye göre ödeme yapılır ve bu süre zarfında ulaşıma başka ücret ödenmez. Kart ile restoranlarda yüzde 10 ila 15 arası, şehir turlarında ve Ren turunda yüzde 20'ye varan indirim hakkı kazanıyorsunuz. Welcome Card ile birçok müzeye ise indirimli ya da ücretsiz girme hakkınız oluyor.

Avrupa'daki turizm merkezlerinden biri olan Düsseldorf'ta gitmeniz gereken yerlerden biri Benrath Sarayı. Saray içinde gezebileceğiniz iki tane müze bulunuyor. Bu müzelerden biri Doğa Tarihi Müzesi, diğeri de Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi'dir. Şehrin ana meydanı olarak bilinen Markplatz da turistlerin sıklıkla uğradığı alanlardan biri olarak biliniyor. Jan Wellem Heykeli'nin bulunduğu meydanda yeni yılın yaklaşması ile birlikte renkli görüntüler oluşuyor. Noel alışverişini yapmak isteyenler buradaki dükkanlardan hediyelik eşya satın alıyor. Meydan ayrıca birçok faaliyete de ev sahipliği yapıyor. Büyük festivaller ve etkinlikler burada düzenleniyor.

Sanat ile yakından ilgilenen turistlerin gitmesi gereken en önemli yer ise K21 Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen. Sanat eserlerinin sergilendiği bu müzede Picasso gibi dünyaca ünlü sanatçıların da eserleri yer alıyor. Şehrin en hareketli caddelerinden biri olan Königsalle’de bulunan Tritonenbrunnen Çeşmesi de Düsseldorf'ta görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Gölün hemen başında yer alan çeşme heykeller ile süslenmiştir.

Rheinturm adı ile de bilin Rhine Kulesi de Düsseldorf'a gidenler tarafından ziyaret edilmeli. Ren Nehri'nin hemen kenarında bulunan kulede şehri kuşbakışı izleyebilirsiniz ve sokaklarında gezdiğiniz Düsseldorf'un büyüsüne kapılabilirsiniz. Rhine Kulesi'ne gitmişken geçmişin önemli liman bölgesi olan Medienhafen'i de ziyaret edebilirsiniz. Eskiden liman bölgesi olarak kullanılsa da şimdilerde iş merkezi haline gelmiştir. Alışveriş yapmak isteyen turistler ise kesinlikle Königsallee Caddesi'ne uğramalıdır ki zaten Düsseldorf tatilinizde bu caddeye uğramamanız imkansızdır. Caddede birbirinden ünlü markaların mağazaları peşi sıra dizilmiştir. Alışveriş yapabileceğiniz bir diğer yer ise Carlstadt. Burada Carlsplatz Market adı verilen sebze ve meyve pazarı kuruluyor.

  1. Dünya Savaşı'nın simge bölgelerinden biri olan ve ağır tahribata uğrayan Düsseldorf kıza sürede toparlandı ve modern dünyanın örnekleri arasına girdi. Mimarisi sanat galerileri ve müzeleri ile herkesin ilgisini çeken Düsseldorf'un en büyük imkanlarından biri konaklama. Kent genelinde çok sayıda otel bulunduğundan dolayı herkesin aradığı kritere uygun otel bulmak kolay. Fiyat performans açısından memnun kalacağınız otelleri bulmak tatilinizi daha da uygun hale getirecektir. Eğer tatilinizi bir plan çerçevesinde yapıyorsanız iki ya da üç ay önce rezervasyon yapmanız konaklamanızı ekonomik hale getirecektir. Kentte hosteller de bulunmaktadır. Ayrıca güvendiğiniz siteler aracılığıyla ev ya da oda da kiralayabilirsiniz.

Düsseldorf'ta dünya mutfağında sunulan her ürüne ulaşmanız mümkündür. Avrupa'nın 3. en kalabalık Japon nüfusuna sahip olan Düsseldorf'ta birbirinden güzel Japon restoranları bulunuyor. Fransız, İtalyan, Kore, İspanyol restoranları da farklı alternatifler olarak karşınıza çıkıyor. Düsseldorf'a gitmişken Alman mutfağını terci edeyim derseniz ise sosis, domuz eti ve tavuk eti ağırlıklı beslenmeniz gerekir. Çünkü bu ürünler Alman mutfağında ilk sıralarda yer alır. Imbiss olarak bilinen kızartılmış patates aperatif olarak en çok tercih edilenler arasında yer alır. Dana eti ile hazırlanan Flönz de turistlerin tercih ettiği lezzetler arasında yer alıyor. Tatlı severlerin en çok tercih ettiği ürün site kırmızı meyvelerden yapılan rote grütze. Restoran ücretleri Avrupa standartlarında olsa da tüketeceğiniz içki oldukça ucuzdur.

Birçok festivale ve fuara ev sahipliği yapan Düsseldorf'ta turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanlardan biri Joker Maredo. Almanya'da yaygın olan mekan tercih listesinde ilk sıralarda yer alır. Yerel bira Alt birası için gidilebilecek en popüler mekan ise Altbier Safari. Bir kahve molası verip güzel yemek isteyen turistler ise Bastian's'ı ziyaret edebilir. Tatlı ihtiyacınızı ise Heinemann'dan karşılayabilirsiniz. Japon nüfusunun çok olduğu Düsseldorf'ta Kikaku en çok bilinen Japon restoranlarından biridir.

Tercihi Alman mutfağı olanlar ise kesinlikle Braushaus Jon Albrecht'e gitmeli. Burada Alman mutfağını doyasıya deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Lupo da bölgedeki en çok tercih edilen ve beğenilen pizzacılarındandır. Almanya'da bahşiş ise önemli bir unsurdur. Restoranların büyük bir kısmında bahşişi faturaya eklenmiştir. Gittiğiniz mekanda aldığınız hizmetten memnun kaldıysanız hesabın yüzde 10'una denk gelecek şekilde bahşiş bırakabilirsiniz.

Düsseldorf'taki gece hayatı ise oldukça eğlencelidir. Altstadt ve Hafen bölgesi gece eğlencesi için tercih edilen yerlerin başında gelir. Şehrin en canlı ve hareketli yeri olarak bilinen Altstadt aynı zamanda şehrin en eski bölgelerinden biridir. Buraya giden turistlerin Altbier'ı denemesini tavsiye ederiz. Altbier bölgeye ait yöresel bir biradır. Cuma ve cumartesi geceleri oldukça kalabalık olan Düsseldorf, Almanya'nın eğlence merkezlerinden biri olarak adlandırılır. Kentte salı günleri ise iş sonrası partileri düzenlenir. Şehrin en popüler gece kulüplerinden biri olan SUB'da düzenli olarak farklı temaların işlendiği partiler düzenleniyor.

Festival ve fuarları ile ün kazanan Düsseldorf'ta neredeyse yılın tüm zamanı festival havasında geçer. Kentteki en ünlü festival ise şubat ayında gerçekleştirilen Düsseldorf Karnavalı'dır. Her şubat ayından dünyanın birçok yerinden turistler Düsseldorf Karnavalı'na katılmak için Almanya'ya seyahat eder.

Düsseldorf Festivali dışında mayıs ayında Japon Günü, haziran ayında Opera Days (Festival 6 gün sürer) Temmuz ayında Grosste Kirmes am Rhein (Kadınlar belediye sarayını basar, erkekler kravatını keser, sokaklarda eğlence düzenlenir) Ağustos ayında Brasilianische Nacht (Latin müzik ve dans festivali) ve eylül ayında Altstadtherbst Sanat Festivali (Genç müzisyenler için yapılır) gerçekleştirilir.

Düsseldorf’taki acil durumlar için ise gerekli numaralar şu şekilde: Polis 110 – Ambulans 19222 – İtfaiye 112 – Acil Zehirlenme Hattı 00 49 30 398 24 51 veya 398 26 65.