BiletDükkanı

İzmir Frankfurt Uçak Bileti

Genel Bilgiler
Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı 648
Mesafe 2450 KM
Popüler havayolu THY
Uçuş süresi 3 Saat 55 Dakika
Frankfurt Ortalama Sıcaklık
Frankfurt Hakkında
Frankfurt'a Seyahat İçin Bilmeniz Gerekenler
Havalimanından Berlin Şehir Merkezi'ne Ulaşım
Frankfurt Seyahat Rehberi
Frankfurt'ta Konaklama
Frankfurt'ta Yeme İçme:
Frankfurt Haritasını İnceleyin

Frankfurt Main nehri kıyısında kurulmuş olan, 730.000'den fazla nüfusuyla Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın beşinci büyük şehridir. Ortaçağ'dan günümüze dek, Almanya'nın en önemli kent merkezlerinden biri olmuştur. Nüfusu 6 milyon olan şehir Main nehrinin iki yakasına kurulmuştur. Ekonomik gelişmişlik seviyesi ve satın alma gücüne göre Avrupa'nın en zengin kentler arasındadır. Ayrıca dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında da 7. sıradadır.

Hem Almanya'nın hem de tüm Avrupa’nın önemli finans merkezlerinden biridir. Büyük sanayi kuruluşları, kimya ve ilaç sanayisi, otomotiv sektörü, mühendislik ve şirket danışmanlık firmaları ve bazı önemli bilişim şirketleri Frankfurt ekonomisinin en önemli bileşenlerindendir. Bankalar şehri olarak da adlandırılan şehir büyük bankaların merkezlerinin konumlandırıldığı, Avrupa Merkez Bankası'nın da bulunduğu bir finans başkenti olarak da bilinir. Bu özelliğinden dolayı halk arasında 'Bankhattan' ya da 'Mainhattan' da denir. Ayrıca Almanya'da Türklerin en fazla yaşadığı şehirlerin başındadır.

Orta Çağ'a uzanan köklü tarihiyle tam bir tarih ve kültür kentidir. 30'dan fazla müzesi bulunan şehir, korunabilmiş tarihi dokusu ve mimarisi ile de canlı bir zaman tüneli gibidir. Yılın hemen hemen tamamında fuarlar düzenlenir ve kitap, otomobil, tekne gibi fuarları çok popülerdir. Aynı zamanda festival ve sanatsal etkinlikleriyle de her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlar.

Frankfurt'ta nemli bir iklim hakimdir. Yaz aylarında sıcaklık yüksek olsa da zaman zaman yağış alır. Kış ayları ise genelde soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz sıcaklık ortalaması 27 derece, kış ortalaması ise sıfırın altındadır. İlkbahar ve sonbahar aylarında ise hava genel olarak ılımandır. Dört mevsimde de farklı güzellikte olan şehir yılın her dönemi ziyaret edilebilir.

Pek çok ülke hava yollarının uçuş gerçekleştirdiği Frankfurt'ta, uluslararası uçuşlar şehrin tek havalimanı Frankfurt am Main Havalimanı üzerinden gerçekleştirilir.

Frankfurt soğuk iklime sahip bir şehirdir ve kışın sıcaklık genelde 0 derecenin altında seyreder. Soğuk havaları seyahatlerinde tercih etmeyenler için, gezi tarihlerini ilkbahar ve yaz ayları olarak seçmek daha iyi olabilir. Kent yurt içi ve yurt dışı pek çok noktadan yoğun yolcu trafiği alan bir şehirdir. İstanbul Frankfurt uçuşlarınızı Türk Hava Yolları ve Pegasus başta olmak üzere farklı havayolu şirketleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Yılın her dönemi turizm yoğunluğu olan kentte, seyahat planınızı önceden yaparsanız uygun uçak bileti ve konaklama imkanı bulabilirsiniz. İstanbul dan 3 saatlik bir uçuşla Frankfurt'a varabilirsiniz.

Siz de Avrupa'nın en güzel ve estetik şehirlerinden biri olan Frankfurt u gezmek ve şehrin gotik ruhunu yaşamak isterseniz, Frankfurt uçak bileti fiyatlarını görmek için biletdükkani.com'u ziyaret edebilir ve size en uygun bilet fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Öncesinde ise Frankfurt Gezi Rehberini ve tüm bilmeniz gerekenleri biz sizler için hazırladık:

Frankfurt Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin 12 km güneybatısında bulunur. Havaalanı şehre yakın konumu ve kentin gelişmiş ulaşım imkanları sayesinde şehir merkezine kolaylıkla gidebileceğiniz bir havalimanıdır. Uçaktan indiğinizde; araba, otobüs, araç paylaşımı, araç kiralama veya toplu taşıma ile Frankfurt'un her bölgesine kolay bir şekilde 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz.

Otobüs:

Frankfurt Havalimanı’nda Terminal 1 veya Terminal 2’den şehir merkezine hareket eden otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerden yararlanarak şehre ulaşabilirsiniz.

Tren:

Frankfurt oldukça geniş bir raylı ulaşım sistemine sahiptir. Metro ve demiryolu hatlarıyla şehrin en ücra köşelerine bile ulaşmak mümkün. Duraklar arası aktarma çok kolay. Raylı sistemin havalimanı bağlantısı da mevcut. Havalimanının hemen içerisinde yer alan S-Bahn hattının S8 ve S9 trenleri ile 15 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca 21, 55 ve 75 hat numaralı tren seferleriyle Almanya’nın Hanau, Mainz, Aschaffenburg ve Wiesbaden gibi farklı bölgelerine de doğrudan seyahat edebilirsiniz.

Taksi:

Frankfurt am Main Uluslararası Havalimanı terminallerinin her birinin önünde günün herhangi bir saatinde taksi bulabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada taksiyle ulaşabilirsiniz. Taksi tercih etmek isterseniz Almanya'da en çok kullanılan taksi uygulaması MyTaxi ile 15-20 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi ücreti ise gidilen mesafeye ve trafiğin durumuna göre farklılık gösterebiliyor.

Araç Kiralama:

Seyahatinizi daha konforlu hale getirmek ve araç kiralamak isterseniz havalimanındaki uluslararası araç kiralama şirketlerinden faydalanabilirsiniz. Seyahat tarihlerinize göre önceden rezervasyonla da firmaların araç alternatiflerinden size uygun aracı seçebilir, havalimanından teslim alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta; geçerli sürücü belgesi ve diğer yolculuk evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.

Paylaşımlı Araçlar:

Frankfurt Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze uygun fiyatlı, rahat ve hızlı ulaşım alternatifleri arasında paylaşımlı araçlar da sayılabilir. Terminal 1’in dışındaki P29 park alanında yolcular için hazır bekleyen paylaşımlı araçlara gitmek istediğiniz yeri bildirerek uygun bir araca binebilirsiniz.

Frankfurt'ta Gezilecek Yerler: Main Nehri kıyısına kurulmuş olan Frankfurt hem tarihi dokusu hem de modern dokunuşlarla zenginleşen şehir planlamasıyla keyif dolu bir tatil seçeneği olarak her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Gotik mimari yapısı, her köşe başındaki sofistike barları, beş yıldızlı restorantları, hoş butik kafeleri ve doğal güzellikleriyle Avrupa'nın en nostaljik şehirlerinden birisi. Orta çağdan kalma yapıları, geniş büyük park ve bahçeleri ve eğlence hayatı turistler tarafından tercih edilen özellikleri.

Belediye binası olarak kullanılan Romer şehrin en önemli simgelerinden biridir. Orta çağ mimarisinin örneklerinden olan bina şehir merkezinde yer alır. Gezilecek yerler listesinde olması gereken, turistlerin gözdesi Römerberg Meydanı ( Roma Dağı Meydanı ) ise II. Dünya Savaşı sırasında o kadar büyük hasar almış ki, savaş sonrası Altstadt’ın (eski şehir) çoğunun yeniden inşa edilmesi gerekmiş. Römerberg’e gelen turistler Almanya’da oldukça popüler olan ahşap çerçeveli binalardan oluşan bu capcanlı meydanın tadını çıkartıyorlar. Meydan Aralık ayında kurulan Noel pazarlarına ev sahipliği yapıyor ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken yapıların başında geliyor.

Frankfurt Noel Pazarlarını Kasımın son haftasında ve Ocak ortasına kadar ziyaret edebilirsiniz.Römerberg Meydanı’nı tamamlayan yapılardan biri de Eski Nikolai Kilisesi. Eski Nikolai Kilisesi, 2. Dünya Savaşında sırasında Romerberg’deki diğer yapılara kıyasla çok fazla hasar görmemiş. Bugün gördüğümüz yapı yeniden restorasyon geçirerek bugünkü görünümüne kavuşmuş. Kiliseyi ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

Gotik tarzda inşa edilen Frankfurt Katedrali de şehirde görmeniz gereken yapılardan. Tüm Frankfurt’a hakim, son derece görkemli bir bina. Bu katolik Kilisesi, II. Dünya Savaşı sırasında da yangınla boğuşmuş. Goethe Museum binası ise ünlü Alman yazar Johann Wolfgang von Goethe'nin yaşadığı çağa dair fotoğrafların olduğu bir sanat galerisi olarak kullanılıyor. Müze aynı zamanda Alman yazarın 1749’da doğduğu orijinal yapı. Goethe‘nin doğduğu 4 katlı evin içerisine girdiğinizde, burjuva stili yaşam tarzını yansıtan dekoratif objelerle dolu odalarda birbirinden güzel sanat eserlerini yakından inceleyebilirsiniz.

Eski opera binası Alte Oper de, Frankfurt’ta yoğun ilginin olduğu bir başka turistik mekan. Birçok önemli operanın ilk kez sahnelendiği bu bina 2500 kişilik bir ana salona sahip. Çoğu yapı gibi opera binası da İkinci Dünya Savaşı esnasında gerçekleştirilen bombardımandan fazlasıyla nasibini almış. Buna rağmen yapılan restorasyon sonucunda hem dış cephesi hem de ana salonu aslına uygun olarak yeniden inşa edilmiş.

Şehri gezerken orta çağa dönemine ışınlanmış gibi hissedebilirsiniz çünkü neredeyse her tarafta bu dönem mimarisinden bir yapı göreceksiniz. 47 metre yüksekliğindeki Eschenheimer Turm Kulesi de bunlardan biri. Günümüze ulaşan Gotik tarzdaki yapı 1400 yılında inşa edilmiş. Kule, yapım yılı göz önünde bulundurulduğunda şehirde ayakta kalmayı başarmış en eski yapı olma özelliğini koruyor. Belediye sarayının hemen yanında yer alan Sachsenhausen Old St Nicholas Kilisesi‘nin geçmişinin de 12. yüzyılın ortalarına kadar uzandığı düşünülüyor.

Antik heykel müzesi Liebighaus müzesi'nde ise 5000 yıllık Antik Mısır eserlerini görebilirsiniz. Orta Çağ’dan kalma eserlerin yer aldığı Stadel Müzesi de Avrupa tarihi ve sanatı meraklılarının en gözde rotaları arasındadır. 1815 yılında kurulan müzede sergilenen eserlerin büyük bölümü, Rönesans, Barok ve Erken Modern dönemlerinden izler taşıyor. Avrupa sanatının 700 yıllık dönemine ışık tutan müzede; Botticelli, Monet, Picasso gibi usta isimlerin imzasını taşıyan çalışmalar da yer alıyor. Haliyle müzeye ilgi özellikle turizm sezonunda bir hayli artıyor.

Frankfurt'un modern yüzünü yansıtan yeni şehir tarafında ise Zeil Caddesi dikkat çeken lokasyonların başında geliyor. Bu bölge, Hauphtwache meydanından başlayıp boylu boyunca uzanan, 1,2 km uzunluğunda, trafiğe kapalı ve alışveriş meraklılarının kaçırmaması gereken bir cadde. Pek çok ünlü markanın mağazasını bulabileceğiniz bu caddede alışveriş yapıp, şık restaurant ve cafelerde de alışverişin yorgunluğunu atabilirsiniz. Geceleri ışıl ışıl olan caddede MyZeil, Nordwestzentrum, HessenCenter, Skyline Plaza Frankfurt adlı modern alışveriş merkezleri de bulunuyor. Sachsenhausen Caddesi de Frankfurt'un en işlek caddelerinden birisi. Alışveriş ve restoranlar için burayı da tercih edebilirsiniz. Ünlü mağazaları bulabileceğiniz diğer bir nokta da Goethestrasse Caddesi. Ancak bu caddenin tamamen lüks tüketime odaklı bir cadde olduğunu belirtelim.

Alman Film Müzesi'ni görmek için de zaman ayırmalısınız zira Alman sineması, sinemanın gelişiminde büyük etkileri olan ve sinemaya yön vermiş bir sanat ekolü. O dönemde 20. yüzyılda çekilmiş çoğu filmde kullanılan eşyalardan, yönetmenlerin ve aktörlerin dünyasından pek çok özel parçayı bu müzede bulabilirsiniz. Stanley Kubrick, Romy Schneider gibi beyazperdenin önemli isimlerine adanan sergiler, sinemanın tarihsel gelişimini ve toplumlar üzerindeki etkisini anlatmaya odaklanıyor. Sinefillerin kaçırmaması gereken bir gezi noktası..

Frankfurt tarihi yapıları ve müzelerinin yanı sıra doğal güzellikleri ve yeşil doğasıyla da insanı kendine çeken bir şehir. Main nehrini tekneyle gezebilir, nehir üstünde tarihi köprüleri görebilirsiniz. Şehir merkezinin doğusunda yer alan 11 hektarlık alanda faaliyet gösteren Frankfurt Hayvanat Bahçesi de doğa ve hayvanlarla vakit geçirebileceğiniz gezi rotalarının başında geliyor., 1858 yılında kurulmuş alan Almanya’nın en eski hayvanat bahçesi, yaklaşık 4.500 canlıya ev sahipliği yapıyor. Frankfurt’un merkezinde yer alan doğa parkında canlılar, doğal ortamlarına en yakın şartlarda yaşamlarını sürdürüyor. Zooloji bahçesini gezerken hem yeni şeyler öğrenebilir hem de farklı türden hayvanlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Park içindeki Grzimek Evi‘ne gittiğinizde Madagaskar’a özgü hayvan türlerini gözlemleyebilirsiniz. Akvaryum evinde balıkları, denizatlarını, penguenleri yakından inceledikten sonra maymunların bulunduğu Borgori Ormanı adlı bölüme geçebilirsiniz. Parkı bireysel olarak ziyaret edebileceğiniz gibi rehberli turlara da katılabilirsiniz.

Yine şehrin yeşil ve ferah alanlarından biri de Palmengarten Botanik Bahçesi. Kalabalık atmosfere sahip şehir merkezinde zaman geçirdikten sonra kafa dinlemek isterseniz rotanızı hemen Palmengarten‘e çevirin. Türkçesi “Palmiye Bahçesi” olan botanik bahçe, bünyesinde çok sayıda tropik sera, gül bahçesi, bambu korusu ve kaya bahçesi barındırıyor. Ayrıca çocuklar için de oyun bahçeleri ve etkinlik eğlenme alanları yer alıyor.

Her ne kadar finans ve tarih şehri olsa da gece hayatı da renkli ve eğlenceli olan bir şehir Frankfurt. Gece hayatını iki tür eğlence şekli belirliyor. Bunlardan ilki elektronik ve R&B parçaların çalındığı gece kulüpleri diğeri de Almanya denilince ilk akla gelen yerler olan barlar. Silbergold, Adlib, Clubkeller ve Kane & Abel en gözde gece klüplerinden bazıları. Bar olarak ise 22nd Lounge, Jumalis ve YOURS Australian Bar turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Frankfurt aynı zamanda yıl boyunca fuar, etkinlik ve festivallerin de düzenlendiği bir şehir. Seyahat döneminizi bu takvime göre de planlayabilirsiniz.

 • Müze Gecesi - Nisan
 • Frankfurt Grand Prix - Mayıs
 • Opernpatz Yemek Festivali - 29 Haziran
 • World Footbag Şampiyonası - Temmuz
 • Frankfurt Maratonu - Ekim
 • Frankfurt Film Festivali - Ekim
 • Noel Pazarları - Kasım
 • Main Festival - Ağustos (şehir genelinde açılan eğlence parkı)
 • Elma Şarapı Festivali: Ağustos
 • Şarap Festivali: Eylül başlangıcı (yemek pişirme etkinliği)

Frankfurt şehre yayılmış geniş konaklama ağı ve farklı alternatifleriyle kendinize uygun oteli kolaylıkla bulabileceğiniz bir şehir. Konaklama yapabileceğiniz en güzel bölgeler ise şu şekilde: Altstadt, Bahnhofsviertel & Gutleutviertel, Sachensenhausen, Gallusviertel veWestend çevresi.

Şehir içinde gezilecek pek çok yer yürüme mesafesinde olduğu için konaklama yaptığınız bölgeyi buna göre seçebilirsiniz. Son yıllarda sıkça kullanılan Booking ve AirBnb siteleri de ev kiralama ve paylaşımlı evler için size uygun fırsatlar sunabilir.

Tüm dünyadan farklı mutfak lezzetlerini bulabileceğiniz şehirde, Alman mutfak kültürünün iki temel öğesi ön plana çıkmaktadır: alkol ve et ürünleri. Şehirde neredeyse her köşe başında yer alan barlarda çeşit çeşit Alman biralarını tadabilirsiniz. Frankurt’a özgü lezzetleri ise şöyle sıralayabiliriz:

 • Almanların dünyaca ünlü tavuk schnitzeli ve fırında patates
 • Grüne Soße (Green Sauce – Yeşil Sos )
 • Rouladen ( Et Sarma )
 • Spaetzle ( alman usulü makarna )
 • Apfelwein ( Elma Şarabı )
 • Käsekuchen ( Alman usulü pişmiş cheesecake)
 • Handkase wit musik adı verilen müzikli peynir

Her sokak köşesinde bulabileceğiniz elma şarabı ve Frankfurt Sosisi şehrin simge tatları arasında yer alıyor. Peynir de Frankfurt’un en özel yiyeceklerinden sayılıyor. Elma şarabı katılmış Handkase ve bira katılmış Sauerkraut peynirleri en ünlü peynirleri. Frankfurt’ta tatlı yemeyi düşürenler için önerimiz ise Frankfurter Kranz.

Bunların dışında Fransız, İtalyan ve daha pek çok dünya mutfağı örneklerini de Frankfurt restaurant ve cafelerinde bulabilir farklı lezzetler keşfedebilirsiniz. Avrupa'nın en masalsı ve gotik şehirlerinden biri olan Frankfurt Alman tarihi ve kültürünü keşfetmek isteyenler için mükemmel bir tatil rotası olmaya devam ediyor. Orta Çağ'dan günümüze ayakta kalmayı başarmış kent sizi de büyülecek emin olun..

Şimdiden iyi yolculuklar ve keyifli tatiller.