Bu işlem rehberi, seyahat planı yapan kullanıcılarının, www.biletdukkani.com sitesinin ana sayfasında bulunan arama ekranına havaalanı, yolculuk tarihi, seyahat destinasyonu ve yolcu sayısı gibi bilgileri girerek pratik bir şekilde ilgili sonuçlara ulaşması, fiyat ve tarih açısından kendilerine en uygun uçak biletini satın almaları için hazırlanmıştır.

Kullanıcıları aradıkları bilete götürecek aşamalar aşağıdaki gibidir:

Uçuş Sorgulama

Havaalanı, uçuş tarihi, uçuş destinasyonu ve kişi sayısı gibi bilgileri girerek seferleri aratmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada; uçmak istediğiniz kabin tipini (Ekonomi, Business) ya da havaalanını seçebilirsiniz. Uçuşları direkt/aktarmalı olarak listeleyebilirsiniz.

Sonuç ve Filtreleme

Farklı havayollarının tek bir ekranda inceleyip karşılaştırabilirsiniz. Sayfanın sol kısmında bulunan filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bilet Seçimi

Sonuçları inceledikten sonra fiyat, tarih ve sefer olarak en uygun olanı seçip, “ilerle” butonuna basınız. Detaylar bölümüne tıkladığınızda, uçuş süreniz, varsa aktarma noktanız gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz biletin iadesi veya iptali mümkün olmayabilir, bu nedenle mutlaka Kurallar bölümünü inceleyiniz. Ayrıca bu bölümde bagaj bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz.

Yolcu Bilgileri

Bu kısımda istenen yolcu bilgilerini girmelisiniz. Bir sonraki satın alma işlemlerinizde bilgilerinizi yeniden girerek vakit kaybetmek istemiyorsanız, sayfamıza üye olabilir, yolcu bilgilerinizi ‘’Yolcu Listesine Ekle” butonunu kullanarak kaydedebilirsiniz

Fatura İstiyorum butonuna tıklayarak, e-fatura talebinizi tarafımıza kolayca iletebilirsiniz.

Satın Alma

Ödeme ekranında istenen bilgileri doldurup, ekranda gördüğünüz uçuş detayları, havayolu bilgisi, bilet kuralları ve fiyatı onayladıktan sonra yönlendirileceğiniz 3D Secure sistemi ile güvenli bir şekilde kredi kartı bilgilerinizi girerek satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Satış Sonrası Değişiklik veya İptal İstemi

Web sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili yapmak istediğiniz her tür işlem için (iptal, iade, değişiklik, ek hizmet satın alma) 0850 241 1923 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilir veya taleplerinizi [email protected] e-posta adresimize iletebilirsiniz.