Yurt İçi Popüler Uçuşlar

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Yurt içi uçak biletleri için erken rezervasyon avantajları nelerdir?


Seyahate etmeye karar verdikten hemen sonraki adım uçak biletleridir. Gitmek istediğiniz yere kolay, hızlı ve en önemlisi konforlu bir şekilde ulaşmak için uçak bileti en mantıklı tercih olacaktır. Aylar öncesinden planladığınız bir tatil veya takviminizdeki iş seyahati için tarih belli olduğunu andan itibaren uçak bileti satın alarak erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece bütçenizi zorlamadan dilediğiniz yere uçabilir, yeni yerler keşfetmeye başlayabilirsiniz. Seyahat planınıza başlarken Bilet Dükkanı’nın avantajlı uçak bileti kampanyalarına göz atmayı sakın unutmayın.

Yurt içi uçak biletlerinde sezonlara göre fiyat farklılıkları olur mu?


Uçak bileti fiyatları satın alma yaparken en çok merak edilen konulardan biridir. Fiyatlar; sezona, güne, saate, hava yolu firmasına göre farklılık gösterir. Bilet Dükkanı üzerinden en uygun uçak bileti satın alabilir, hayallerinize avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Peki uçak bileti fiyatları sezona göre farklılık gösterir mi?

Uçak bileti fiyatları gidilecek yerin popüler olduğu sezonlarda yükselir. Örneğin yaz aylarından Bodrum uçak bileti, Muğla uçak bileti, İzmir uçak bileti daha pahalıyken bahar aylarında Mardin uçak bileti, Diyarbakır uçak bileti, Trabzon uçak bileti daha pahalı olur. Bunun yanında bayram tatilleri ve okul açılışları günleri önceden belli olduğu için o tarihlere yakın uçak bileti fiyatlarında artış olabilir.

Yurt içi uçak biletleri için önceden koltuk seçimi yapmak mümkün müdür?


Bilet Dükkanı üzerinden uçak bileti aldıktan sonra koltuk seçimini kolayca yapabilirsiniz. Ana sayfada yer alan online check-in bölümünden bilet aldığınız hava yolunu seçtikten sonra online check-in adımlarınızı yaparken dilediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Yurt içi biletlerinde koltuk seçimi hava yolunun belirlediği ücret karşılığında yapılır.

Yurt içi uçak biletleri için genel olarak ne kadar süre öncesine rezervasyon yapmak önerilir?


Uçak bileti alırken erken davranmak her zaman avantajlıdır. Dilediğini yere rahatça uçak bileti alırken aynı zamanda uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

2022 yılında yapılan araştırmaya göre yurt içi uçak bileti almak için en uygun zaman uçuşunuzdan 76 gün öncesidir. Bu durumda 10-12 hafta öncesinden uçak bileti alarak uygun fiyattan yararlanırsınız.

Yurt içi uçak biletleri için aileler veya büyük gruplar için özel düzenlemeler var mı?


Ailecek ya da büyük bir grupla seyahat edecek olanlar için hava yollarının özel fırsatları bulunur. Kişi sayısına ilişkin şartlar değişmekle birlikte fiyatlar ve rezervasyon değişikliği konularında avantajlar vardır. Bilet Dükkanı kampanyaları ile en ucuz uçak bileti sizi beklerken gruplar halinde kolayca seyahat edebilirsiniz.

Yurt içi uçak biletleri için aktarma yapmanın avantajları nelerdir?


Yurt içi uçak bileti alırken gitmek istediğiniz yere direkt uçuş olmadığında aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz. Böylece uçakla seyahat etmenin konforunu kaybetmeden dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Bunun yanında direkt uçuş olsa bile biletleri tükenmiş yerlere aktarmalı bir şekilde gidebilirsiniz. Bilet Dükkanı ile aktarmalı ve direkt uçuşları seçerken karşılaştırma yapabilir size uygun olanı tercih ederek güvenli ödeme yapabilirsiniz. 

Yurt içi uçak biletleri alırken dikkat edilmesi gereken gizli ücretler nelerdir?


Uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında ek ücretler gelir. Bunlardan ilki hizmet bedelidir. Hizmet bedeli, bilet aldığınız hava yolu firmasının hizmetine karşılık tahsis ettiği ücrete denir. Bunun dışında koltuk seçimi, yemek ve diğer ekstra hizmetler de bilet fiyatına ek olarak eklenir.

Bilet Dükkanı web sitesi ya da mobil uygulamasına gelerek yolcu sayısını, gitmek istediğiniz destinasyonu, seyahat tarihini ve kalkış noktanızı seçerek bilet araması yapabilirsiniz. Böylece çok sayıda popüler hava yolu arasından birini seçip ödeme bilgilerini girerek güvenli bir şekilde online uçak bileti satın alabilirsiniz.