Sizin İçin Hazırladıklarımız

Yurt dışı ucuz otel nasıl bulunur?


Yurt dışı otel rezervasyonu yaparken yüksek fiyatlar ödemek herkesin korkulu rüyasıdır. Tatile çıkmak gerçek bir keyif olabilir ancak seyahatinizi planlama aşamasındaysanız işler biraz stresli hale gelebilir. Özellikle balayı için yurt dışı balayı otelleri bakanlar düğün tarihi belli olduğunda hemen yurt dışı otel rezervasyonu yapmalıdır. Ucuz uçak bileti almak ilk adım olsa da daha masraflı ve zor olan aşama ucuz otel bulmaktır. Uygun bir bütçeyle yurt dışı otel rezervasyonu yapmanın yollarını sizin için özetledik.

Hiçbir otel boş odalarıyla kalmak istemez. Bu nedenle henüz dolu olmayan otellere özel son dakika fırsatları sizin için en iyi alternatif olabilir. Özellikle tatil sezonlarında son anda karar verdiğiniz tatiller ya da anlık gelişen iş seyahatleri için son dakika otellerine uygun fiyatlara rezervasyon yapılabilir.

Yurt dışı otel fiyatları için bütçenizi zorlamamak için rezervasyon tarihlerini hafta sonları ve okul tatillerinden kaçırmak en iyisidir. Bunun yanında yurt dışı otel rezervasyonu siteleri gezerken seçtiğiniz otelin fiyatına gerçekte nelerin dahil olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun. Kahvaltı, havaalanı transferi, çamaşırhane veya diğer olanaklar gibi ek hizmetler için ödeme yapmanız gerekir.

Bunların hepsine ihtiyacınız olmayabilir, o yüzden gereksiz ekstralara erişmeden daha ucuza oda rezervasyonu yapabilirsiniz. Örneğin, otel kahvaltısı genellikle oldukça pahalıdır. Yakındaki bir kafede genellikle çok daha güzel (ve daha ucuz!) bir kahvaltı yapabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatı her zaman yurt dışı otelleri için idealdir. Seyahat planınız netleştiği anda yurt dışı otel rezervasyonu yapmanız size en iyi fiyatı sağlayacaktır.

Yurt dışı otel rezervasyonu nasıl yapılır?


İş hayatının stresinden uzaklaşmak, ailecek eğlenceli vakit geçirmek, evliliğe ilk adım atacaklara romantik bir tatil yaşatacak yurt dışı balayı otelleri, stresli bir iş seyahatini ev konforunda geçirmek için otel rezervasyonu adımı çok önemlidir. Yurt dışı otel rezervasyon siteleri arasında Bilet Dükkanı, bütçenizi zorlamadan dilediğiniz lokasyonda, istek ve taleplerinize uygun çeşitli konseptlerde otel imkanı sunar. Yurt içi otel rezervasyonu yaparken izlemeniz gereken adımlar şunlar:  

  • Bilet Dükkanı otel sayfasını açın,
  • Tarihi, kişi sayısını ve odayı seçin,
  • Dilediğiniz konseptte, bütçenize uygun olan oteli seçin,
  • Kişisel bilgiler alanını doldurun,
  • Rezervasyonla ilgili bir notunuz varsa ekleyin,
  • Ödeme adımına gelerek kart bilgilerinizi doldurun.
  • Yurt içi otel rezervasyonunuz hazır!


Yurt dışı otel seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi, seyahatinizi aksatmayacak lokasyonda otel rezervasyonu yaptırmaktır. Bu nedenle kullanacağınız havalimanına yakın olması önemli detaylardan biridir.

Yurt dışı otel rezervasyonlarında iptal süresi nedir? İptal ücreti var mı?


Yurt dışı otel fiyatları yurt içine kıyasla daha pahalı olmasından dolayı rezervasyon yapılırken daha dikkatli olunması gerekir. Öncelikle seyahatiniz kesin değilse otel rezervasyonu yaparken koşulsuz iptal hakkı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yurt dışı otel rezervasyonlarında iptal süresi otellere göre değişiklik gösterir. Yurt dışı oteller rezervasyondan önce genelde en geç 7 gün içerisinde iptal etmenize izin verir. Bazı yurt dışı otelleri koşulsuz iptal hakkı imkanı olmadığından otel rezervasyonu yaparken seyahat planınızın net olduğundan emin olmanız gerekir.  

Bilet Dükkanı’ndan yaptırdığınız yurt içi otel rezervasyonlarında yapacağınız iptal ve değişiklikler için 7 gün 24 saat hizmet veren 0850 241 19 23 numaralı hattı arayabilirsiniz.