Popüler Yurtiçi Pegasus Uçak Biletleri

Popüler Hava Yolları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

30 yılı aşkın süredir hizmet veren Pegasus Hava Yolları, 49 ülkede toplam 130 noktaya uçuş sağlıyor. Bilet Dükkanı üzerinden size en uygun olan Pegasus uçak biletini satın alarak hayallerinize ilk adımı atabilirsiniz.  İşte Pegasus uçak bileti olan herkesin mutlaka gözden geçirmesi gereken soru cevaplar... 

Pegasus ile seyahat ederken yanımda ne kadar bagaj taşıyabilirim?


Pegasus ile seyahat ederken, 1 parça kayıtlı bagajın 20x40x55 cm ebatlarında olmalı ve 32 kg ağırlığını geçmemesi gerekir. Belirtilen kilodan daha ağır olan valizler için ek ücret talep edilir. 

Pegasus’ta el bagajı sınırlamaları nedir?


Pegasus’ta el bagajı 40x30x15 cm ebatlarında olmalıdır.

Pegasus’ta ek bagaj ücretleri ne kadar?


Pegasus’ta ek bagaj ücreti; iç hat uçuşları, dış hat uçuşları ve KKTC uçuşları için farklı ücretlendirilir. 

 • Dış hat uçuşlarda ek bagaj ücreti, gidilecek ülkenin ek bagaj tarifesine göre belirlenmektedir ve her ülkenin farklı fiyatlandırılması bulunmaktadır. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 • İç hat uçuşlarda ek bagaj ücreti 15 kg ve üzeri için, uçuşa 1-1,5 saat kalana kadar 40 TL, uçuşa 12-0 saat kalana kadar 50 TL, uçuşa 3 saat kalana kadar 45 TL olarak belirlenmiştir. İç hat ve iç hat bağlantılı uçuşlarda ise uçuşa 1-1,5 saat kalana kadar 70 TL, uçuşa 3 saat kalana kadar 45 TL, uçuşa 12-0 saat kalana kadar 15-20 kg ağırlığındaki bagajlar için 250 TL, 20 kg’ın üzeri bagajlar için ise 40 TL olarak belirlenmiştir.
 • KKTC uçuşlarında ek bagaj talebi Pegasus internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acenteleri üzerinden açıldıysa, 20 kg ağırlığındaki bagajlar için 7 Euro, 20 kg üzeri bagajlar için ise 2 Euro olarak belirlenmiştir. Kıbrıs iç bağlantılı uçuşlarda ek bagaj ücreti ise 20 kg ağırlığındaki bagajlar için 250 TL, 20 kg üzeri bagajlar için ise 40 TL olarak belirlenmiştir.
 • KKTC uçuşlarında ek bagaj talebi çağrı merkezi üzerinden açıldıysa ücret, 20 kg ağırlığındaki bagajlar için 7 Euro, 20 kg üzeri bagajlar için 2 Euro’dur. Kıbrıs – iç hat bağlantılı uçuş ücreti 20 kg ağırlığındaki bagajlar için 260 TL, 20 kg üzeri bagajlar için ise 45 TL olarak belirlenmiştir.

KKTC uçuşlarında ek bagaj ücretleri için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Pegasus uçuşumu nasıl rezerve edebilirim?


Bilet Dükkanı üzerinden Pegasus uçak bileti almak için arama kısmına kalkış ve varış noktalarınızla beraber seyahat etmek istediğiniz tarihi girmeniz gerekir. Site üzerinden tek yön/gidiş-dönüş bilgisi ve kişi sayısı gibi bilgilerin ardından uçuşunuzu seçebilirsiniz. Ardından kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra ödeme yaparak Pegasus uçak biletinizi rezerve edebilirsiniz. 

Pegasus rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim?

Bilet Dükkanı yaptırmış olduğunuz rezervasyonunuzu, Pegasus Hava Yolları rezervasyon değişikliği kuralları kapsamında değiştirebilirsiniz. Pegasus web sitesi üzerinden de “Bilet İşlemleri” alanından Rezervasyon (PNR) Numarası ve soyadı bilginizi girerek değiştirebilirsiniz.

Pegasus‘un iade ve iptal politikaları nelerdir?


Pegasus biletinizi Bilet Dükkanı üzerinden havayolu şirketlerinin iptal ve iade kuralları geçerli olacak şekilde iptal veya iade edebilirsiniz. İade hakkı bulunan biletlerinizin iadesi için işlemi başladığında Pegasus'un iptal kuralları doğrultunda iade tutarı, bileti satın alırken kullanılan ödeme aracına yapılır.

İade tutarlarının ilgili banka veya kredi kartı hesaplarınıza yansıtılma süresi ortalama 2 ile 7 iş gününü bulabilir. İptal/iade işlemlerinde Bilet Dükkanı tarafından size bilgilendirme e-postası gönderilir. Detaylı bilgi için 0850 442 241 1923 numaralı Destek Hattı'nı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Pegasus’ta online check-in nasıl yapılır?


Pegasus online chek-in işlemleri için Bilet Dükkanı ana sayfasından Online Check - In sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ardından hava yolları arasından Pegasus'u seçerek check-in sayfasına yönlendirileceksiniz. Ardından Yolcunun Soyadı ve Rezervasyon (PNR) Numarası bilgilerini girerek online check-in işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

Pegasus ile seyahat ederken havalimanında ne zaman olmalıyım?


Pegasus ile seyahat ederken, uçuşlarda sorun yaşamamak adına, kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında bulunmanız gerekir.

Pegasus check-in sırasında hangi belgeler gereklidir?


Pegasus check-in sırasında, check-in işlemlerinizi online olarak gerçekleştirdiyseniz mobil biniş kartınızın yanınızda olması gerekir.

Pegasus ile uçuşta hangi yemekler sunuluyor?


Pegasus uçuşlarında; ızgara köfte, tavuk şinitzel, deniz mahsülleri menüsü, ızgara dana bonfile, mantarlı ravyoli, suşi, çikolata fondü soslu karışık meyve, fırında tavuk budu, kutlama pastası, çocuk menüsü, mozeralla salata, maş fasulyesi, somon salata, tavuklu Sezar salata, klasik kahvaltı, sıcak kahvaltı, light kahvaltı, az yağlı menü, diabetik menüsü, bebek menüsü, düşük kalorili yemek, düşük laktozlu menü, fıstıksız menü, glutensiz menü  ve koşer menü gibi alternatifler bulunur.

Özel diyet gereksinimlerini Pegasus’a nasıl iletebilirim?


Pegasus uçuşlarında yemek siparişini uçuş saatinize en fazla 24 saat kala vermeniz gerekmektedir. Pegasus menüsünde yer alan düşük kalorili yemek menüsü, diabetik menüsü, düşük laktozlu menü, glutensiz menü, light kahvaltı gibi alternatifler arasından size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Pegasus’ta yemekler ücretli mi?


Pegasus’un tüm tarifeli uçuşlarında yemek servisi ücretli olarak gerçekleştirilmektedir. Menü siparişi ise uçuş saatine 24 saat kala verilmelidir. 

Pegasus ile seyahat ederken çocuklar ve bebekler için sunulan olanaklar nelerdir?


Bebekli ve çocuklu yolcular için Pegasus Hava Yolları'nın sağladığı avantajlar şunlardır: 

 • Pegasus ile seyahat ederken, 8 günlük ve üzeri bebek yolcular ile 2-12 yaş arası çocuk yolcular, anne ve babaları ile ya da reşit refakatçi ile uçuşa kabul edilmektedir.
 • 2-12 yaş arası çocuk yolcular için çocuk indirimi geçerlidir ve çocuklar, kendilerine tahsis edilen koltukta seyahat edebilirler.
 • 6-12 yaş arası çocuk yolcular, Pegasus tarafından sunulan refakat hizmeti ile yalnız başlarına seyahat edebilmektedir.
 • 13 yaşından gün almış olan çocuklar, tek başlarına ve refakatsiz olarak seyahat edebilirler. Fakat beraberlerinde kendilerinden küçük çocuklar ile seyahat etmeleri mümkün değildir.
 • Pegasus uçuşlarında bebek yolcuların 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin ile seyahat etmeleri ve seyahat süresi boyunca birlikte oldukları yetişkinin kucağında ya da bebek taşıma çantası içerisinde olmaları zorunludur.

Pegasus uçak bileti olan bebekli ve çocuklu yolcular detaylı bilgilere web sitesine göz atabilir. 

Engelli yolcular için Pegasus hangi hizmetleri sunuyor?


Pegasus'un engelli yolcular için sunduğu hizmetlere şu şekildedir: 

 • Engelli yolcular, tekerlekli sandalye taleplerini uçuşa 48 saat kala çağrı merkezi üzerinden oluşturabilirler. 
 • Engelli yolcular beraberinde getirdikleri katlanabilir tekerlekli sandalye, bir çift koltuk değneği ya da benzeri araçlar ile ücretsiz olarak taşınmaktadır. Bu araçlar serbest bagaj hakkında dahil edilmemektedir.
 • İşitme ya da görme engelli yolcular, uçuşa refakatsiz olarak kabul edilebilmektedir.
 • Görme engelli misafirler, refakat köpekleri ile birlikte seyahat edebilir. Refakat köpekleri için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
 • Yolcu hem işitme engelli hem de görme engelli ise uçuşa refakatsiz kabul edilmemektedir.
 • Engelli yolcular, uçaktan havalimanına ve havalimanında uçağa kadar olan mesafede, özel yardım için gerekli olan yardım ve ekipman temininden faydalanabilmektedir ve ekipmanlardan havalimanının hizmet sağlayıcısı sorumlu tutulmaktadır. 

Yardım talebinizi, uçuş saatinden 48 saat önce Pegasus’a bildirmeniz durumunda havalimanı hizmet sağlayıcısından en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz.

Pegasus’ta evcil hayvan taşıma politikası nedir?


Pegasus'un hayvan dostlarınızın uçağa alınması ile ilgili kuralları şu şekildedir: 

 • Pegasus iç hat uçuşlarında kedi, köpek ve kuş, dış hat uçuşlarında ise sadece kedi ve köpek taşınabilir.
 • Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Katar’a gidişlerde canlı hayvan kabul edilir.
 • İngiltere’ye gidiş ve dönüşlerde canlı hayvan kabul edilmez.
 • Evcil hayvanınızı taşıyacağınız kafes boyutunun 32x32x50 cm’i geçmemesi gerekir.
 • Uygun bir kafes ya da kutuda toplam ağırlığı 8 kg’ı geçmeyecek şekilde, yavru veya anne-yavru ve birlikte yaşamaya alışkın olmak şartıya aynı cinsten ikişer hayvan taşınabilir.
 • Uçuş tarihinde yaşı 3 ayın altında olan evcil hayvanların taşınması mümkün değildir.
 • Tek başına seyahat eden 12 yaş ve altında bulunan yolcuların, evcil hayvan ile seyahat etmesi uygun değildir.
 • Evcil hayvan taşımasında kullanılan buggy benzeri pusetler, bagaj statüsünde kabul edilmektedir. Bu nedenle uçak altına yüklenmektedir.
 • Evcil hayvanları ile seyahat eden yolcuların, acil çıkışında ve ön koltukta oturmaları yasaktır.
 • 3 aylıktan küçük ve aşılanmamış kedi/köpeklerin uçakta seyahat etmesi yasaktır.
 • Aşısı tamamlanmamış hayvanların taşınması yasaktır.
 • KKTC’ne uçuşlarda, ticari olmayan canlı hayvanların misafirlerin yanında taşınması için İthal Ruhsatı alınması gerekmektedir.
  Seyahat için kalkış, varış, transit nokraların ülkelerine, canlı hayvan kabulüyle ilgili ulusal mevzuat ve regülasyonları kontrol edilmelidir ve gerekli olan tüm dokümanlar hazırlanmalıdır.
 • Sinirli, hızırsız ve saldırgan hayvanların, veteriner kontrolünde uçuş saatinden önce ilaç kullanması ile ilgili sorumluluk misafire aittir.

Evcil hayvan ile ilgili detaylar için Pegasus çağrı merkezini arayabilir ya da web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Pegasus ile seyahat ederken lounge erişimi nasıl sağlanır?


Pegasus ile seyahat ederken lounge erişimi dış hatlar ve iç hatlar terminalinde bulunmaktadır. Lounge hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, havalimanı danışma biriminden bilgi alabilir, havalimanı haritasını inceleyerek yerini bulabilirsiniz. 

Pegasus’ta transfer hizmetleri nasıl işler?


Pegaus-Car Trawler iş ortaklığı aracılığıyla yurt içi ve yurt dışı noktalarda transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
Pegasus-Zuppin iş ortaklığı aracılığıyla Zuppin mobil uygulamasını indirebilir, uygulama üzerinden araç çağırarak havaalanı transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Pegaus havalimanlarında duty-free alışveriş imkanları nelerdir?


Pegaus havalimanlarında duty-free alışverişi ile dünyaca ünlü markaların ürünlerini satın alabilir, parfüm, kozmetik ürünler, çikolata ve birbirinden güzel hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Pegasus’ta Business Class ve First Class hizmetleri nelerdir?

Business Class’ı tercih eden yolcular, ekstra bagaj hakkı,  yeme içme ikramı, daha geniş koltuk ve lounge hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Pegasus’ta seyahat ederken özel koltuk seçimi mümkün müdür?


Bilet Dükkanı üzerinden satın aldığınız Pegasus uçak bileti için online check-in adımında özel koltuk seçimi yapabilirsiniz. 

Pegasus’ta uçuşta Wi-Fi hizmeti var mı?


Pegasus, uçuş sırasında yolcularına Wi-Fi hizmeti sunar. Böylece uçuş boyunca dünyayla bağlantınız kesilmemiş olur.