Popüler Hava Yolları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

SunExpress 30 yılı aşkın süredir insanları, dünyanın birçok noktasına uçuruyor. Bilet Dükkanı üzerinden SunExpress uçak bileti alarak Türkiye’de öne çıkan tatil bölgelerine aktarmasız uçabilirsiniz. Uçak bileti satın alımından sonra yolculuk öncesi SunExpress uçak bileti olan yolcuların bilmesi gereken detayları derledik... 

SunExpress ile seyahat ederken yanımda ne kadar bagaj taşıyabilirim?


SunExpress ile yurt dışı uçuşlarında, yolcuların tercih ettiği bilet tarifesine bağlı olarak ücretsiz bagaj hakkı limiti farklılık göstermektedir.

 • Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum ve Dalaman varışlı yurt dışı uçuşlarında bagaj ağırlığı SunLight tarifesinde 20 kg, SunClassic tarifesinde 25 kg, SunPremium tarifesinde ise 30 kg olarak belirlenmiştir.
 • Türkiye’deki diğer tüm varış noktaları, Irak ve Lübnan varışlı yurt dışı uçuşlarında bagaj hakkı; SınLight tarifesinde 30 kg, SunClassic tarifesinde 35 kg ve SunPremium tarifesinde ise 40 kg olarak olarak belirlenmiştir.
 • SunExpress ile yurt içi uçuşlarda bagaj hakkı, SunEco tarifesinde 15 kg, SunClassic tarifesinde 20 kg ve SunPremium tarifesinde ise 25 kg olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirtilen ölçü ve ağırlığı aşan yolculardan ekstra bagaj ücreti alınır. 

SunExpress’te el bagajı sınırlamaları nedir?


SunExpress’te el bagajı, 1 parça olmak şartıyla 55x40x23 cm ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında olmalıdır. Bu limit, SunLight tarifesinde ağırlığı sadece 4 kg’ı ve ebatı 40x30x20 cm’i geçmemek koşuluyla küçük bir parça olarak belirlenmiştir.

SunExpress’te ek bagaj ücretleri ne kadar?


SunExpress’te yurt içi uçuşlar için ek bagaj ücreti güzergah başına 60 TL’dir. Yurt dışı uçuşlarda ise aşılan her kilogram için ek bagaj ücreti, güzergah başına ek 10 Euro olarak belirlenmiştir.

SunExpress uçuşumu nasıl rezerve edebilirim?


Bilet Dükkanı üzerinden SunExpress uçak bileti almak için arama kısmında kalkış/varış noktalarınızı ve seyahat etmek istediğiniz tarihi seçmeniz gerekir. Ardından tek yön/gidiş-dönüş bilgisi ve kişi sayısı gibi bilgilerin ardından size uygun olan SunExpress uçak biletini seçebilirsiniz. Uçuşunuzun aksamaması için kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmayı unutmayın! Son olarak ödeme yaparak SunExpress uçak biletinizi rezerve edebilirsiniz. 

SunExpress rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim?


Bilet Dükkanı yaptırmış olduğunuz rezervasyonunuzu, SunExpress rezervasyon değişikliği politikalarına bağlı kalarak değiştirebilirsiniz. SunExpress web sitesi üzerinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve soyadı bilginizi girerek değişiklikleri yapabilirsiniz.  

SunExpress’in iade ve iptal politikaları nelerdir?


SunExpress uçak biletinizin iade ve iptal işlemlerini Bilet Dükkanı üzerinden havayolu şirketinin kuralları geçerli olacak şekilde yapabilirsiniz. İade hakkı bulunan biletlerinizin iadesi için işlemi başladığında SunExpress'in iptal kuralları doğrultunda iade tutarı, bileti satın alırken kullanılan ödeme aracına yapılır.

İade tutarlarının ilgili banka veya kredi kartı hesaplarınıza yansıtılma süresi ortalama 2 ile 7 iş gününü bulabilir. Bu konuda detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz. İptal/iade işlemlerinde Bilet Dükkanı tarafından size bilgilendirme e-postası gönderilir. Detaylı bilgi için 0850 442 241 1923 numaralı Destek Hattı'nı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

SunExpress’te online check-in nasıl yapılır?


SunExpress online chek-in işlemleri için Bilet Dükkanı ana sayfasından Online Check - In sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ardından hava yolları arasından Pegasus'u seçerek check-in sayfasına yönlendirileceksiniz. Ardından Yolcunun Soyadı ve Rezervasyon (PNR) Numarası bigilerini girerek online check- in işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Türkiye’de oturum izninizin olması durumunda, yurt dışı uçuşlarınızda gerçekleştireceğiniz online check-in işlemleri için kimlik kartı yerine pasaport bilgilerinizi girmeniz gerekir.

SunExpress check-in sırasında hangi belgeler gereklidir?


SunExpress check-in işlemlerini havalimanında yapmayı tercih ettiyseniz, havalimanında zamanında bulunmanız oldukça önemlidir. Yurt dışı uçuşları için kalkıştan en az 45 dk önce, yurt içi uçuşları için ise kalkıştan en az 30 dk önce biniş kartınız ile birlikte havalimanında bulunmanız gerekir.

SunExpress ile uçuşta hangi yemekler sunuluyor?


SunExpress ile uçuşlarda, SunCafe menüsünde; tavuklu sandviç, tas kebabı, vegan lazanya ve vejetaryen noodle gibi sıcak yemekler sunulur. Bunun yanı sıra çeşitli sayıda tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar ile birlikte sıcak ve soğu içecekler de servis edilir.

Özel diyet gereksinimlerini SunExpress’e nasıl iletebilirim?


SunExpress, gıda alerjisi olan ya da özel diyet programı uygulayan yolcular için şimdilik uygun atıştırmalıklar sunamamaktadır.

SunExpress’te yemekler ücretli mi?


SunExpress’te uçuşunuz sırasında sunulan yemekler, 1 Euro’dan başlayan fiyatlarla ücretlendirilmektedir.

SunExpress ile seyahat ederken çocuklar ve bebekler için sunulan olanaklar nelerdir?


SunExpress ile seyahat ederken, çocuk ve bebek yolcular için belirlenmiş bazı kurallar bulunur:

 • 5-12 yaş arası çocuklar ve tek başına seyahat eden tüm yolcular, “Yalnız Seyahat Eden Çocuklar” hizmetinden, dış hatlarda tek yön için 54,99 Euro, iç hatlarda tek yön için ise 249 TL karşılığında faydalanabilirsiniz.
 • Kabin ekipleri, yolculuk süresi boyunca çocuk yolcularla yakından ilgilenir.
 • 0-2 yaş arası bebek yolcular için yurt dışı uçuşlarında 20 kg, yurt içi uçuşlarda ise 15 kg ücretsiz bagaj hakkından faydalanabilir.
 • Bunun yanı sıra size ait bebek arabası, çocuk oto koltuğu ya da bebek puseti gibi ihtiyaçlar da ücretsiz olarak taşınır. 

SunExpress çocuk ve bebek yolculara sunulan olanaklar ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Engelli yolcular için SunExpress hangi hizmetleri sunuyor?


SunExpress uçak bileti olan yolcular arasında engelli yolcular içn verilen hizmetler şu şekildedir: 

 1. Engelli yolcular, SunExpress ile gerçekleştirecekleri seyahat öncesi  talepleri, gerekli tıbbi ekipmanları ve koltuk rezervasyonu için
 2. Müşteri Temsilciliği ile iletişime geçmelidir.
 3. Engelli yolcuların, havalimanı ve internet üzerinden gerçekleştirilecek check-in işlemleri için tıbbi bagajın tam ağırlığı ve boyutlarının belirtilmiş olduğu sağlık sertifikasını ibraz etmeleri gerekir.
 4. Engelli yolcular için havalimanında, özel tekerlekli sandalye hizmeti ücretsiz olarak sunulur.

Engelli, hasta ya da yaşlı yolcular detaylı bilgi için çağrı merkezi ile iletişime geçebilir. 

SunExpress’te evcil hayvan taşıma politikası nedir?


SunExpress’te, 8 kg’dan ağır kedi ve köpekler, uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Taşıma hizmeti, dış hat uçuşlarında 84,99 Euro, iç hat uçuşlarında ise 499,99 TL olarak ücretlendirilir.

Kabinde yolculuk yapabilecek hayvan sayısı, izin verilen sınırlı miktarı aşmamalıdır. Evcil hayvanlar için özel rezervasyonlar, SunExpress’e uçuş tarihinden en az 3 iş günü öncesine kadar bildirilmesi gerekir.

SunExpress ile seyahat ederken lounge erişimi nasıl sağlanır?


Yurt dışı uçuşları için Antalya Havalimanı’nda bulunan rahat CIP Lounge için 49,99 Euro, İzmir Adnan Menderes, Anlara Esenboğa ve Milas-bodrum havalimanlarında bulunan Primeclass Lounge için 34,99 Euro’ya lounge erişimi satın alabilirsiniz. SunExpress ile seyahat ederken Lounge çalışanına rezervasyon onayınızı göstermeniz yeterli olur.

SunExpress havalimanlarında duty-free alışveriş imkanları nelerdir?


SunExpress havalimanlarında; kozmetik, parfüm, çikolata ve daha birçok hediyelik eşya için duty-free alışveriş olanaklarından faydalanabilirsiniz.

SunExpress’te Business Class ve First Class hizmetleri nelerdir?


SunExpress’te; SunLight, SunEco, SunClassic ve SunPremium olmak üzere dört farklı uçuş tarifesi bulunur:

 • SunLigt tarifesi, yanında fazla eşya taşımak istemeyen yolcular için ideal tarifelerden biri olarak kabul ediliyor.
 • SunEco tarifesinde, yurt dışı uçuşlarda 30 kilograma kadar ücretsiz bagaj hakkı tanınmaktadır. Antalya, Bodrum ve Dalaman uçuşları için bu ağırlık 20 kilogramdır.
 • SunClassic tarifesinde, yurt dışı uçuşlarda 35 kilograma kadar ücretsiz bagaj hakkı tanınır. Bu limit; Antalya, Bodrum ve Dalaman uçuşlarında 25 kilograma çakar. Bunun yanı sıra standart koltuk seçimi, uçuşa 7 gün kala cezasız bilet değişikliği ve atıştırmalık kutusu ile 1 adet su hakları da mevcuttur.
 • SunPremium tarifesinde ise ücretsiz bagaj hakkı yurt dışı uçuşlarında 40 kg, Antalya, Bodrum ve Dalaman uçuşlarında ise 30 kg olarak belirlenir. Bunun yanı sıra standart koltuk ve XLeg koltuk seçim hakkı, pizza atıştırmalık kutusu ile 1 adet içecek hakkı ve uçuşa 3 gün kala cezasız bilet değişikliği hakkı tanınmıştır.

Business Class ve First Class ile ilgili detaylı bilgi için SunExpress web sitesine girebilir ya da çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. 

SunExpress ile seyahat ederken özel koltuk seçimi mümkün müdür?Bilet Dükkanı üzerinden satın aldığınız SunExpress uçak bileti için online check-in adımında özel koltuk seçimi yapabilirsiniz. 
SunExpress ile seyahat ederken yurt dışı uçuşlarında tek yön için 2,99 Euro, yurt içi uçuşlarda tek yön için 39,99 TL ödeme yaparak özel koltuk seçiminde bulunabilirsiniz.

SunExpress’te uçuşta Wi-Fi hizmeti var mı?


SunExpress uçuşlarında Wi-Fi hizmeti bulunur. Uçuşunuz boyunca internetsiz kalmamış olursunuz.