Yurt Dışı Popüler Uçuşlar

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Yurt dışı ucuz uçak bileti nasıl bulunur?


Yurt dışı ucuz uçak bileti bulmanın ilk adımı erken rezervasyondan geçiyor. Uygun uçak bileti arayışınızda seyahatinizi haftalar öncesinden planlamanız bütçe açısından size büyük avantaj avantaj sağlar. Seyahat edeceğiniz tarih netleştiğinde hızlı bir şekilde uçak bileti satın alırsanız bütçeniz zorlamadan yurt dışı hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında haftanın belli günlerinde uçak bileti fiyatlarında artış görülür.

Bunun sebebi cuma ve pazar akşamları uçaklar dolu olduğu için ucuza bilet kalmamasıdır. Bu nedenle uçuş yapacağınız gün ve saat fiyatları etkiler. Bilet Dükkanı üzerinden en ucuz yurt dışı uçak bileti için arama yapabilir ve size uygun olan tarihe istediğiniz hava yolundan rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

En ucuz yurt dışı uçak bileti hangi ülke?


Yurt dışı uçak biletleri arasında vizesiz gidilebilen ülkeler en uygun fiyatlara sahiptir. Bunlar arasından en popüler olanları ise; Sırbistan, Makedonya, Kosova, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan ve Ürdün’dür. Bilet Dükkanı üzerinden dilediğiniz yurt dışı uçak biletini kolayca ve en uygun fiyatlarla alabilirsiniz. 

Yurt dışı uçak bileti nasıl alınır?


Bilet Dükkanı ile yurt dışı uçak bileti almak çok kolay. Bilet Dükkanı web sitesinden ya da mobil uygulamasından dilediğin tarihlerde uçuş seçimini yapın. Ardından ad, soyad, telefon, e-posta, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası bilgilerinizi doğru şekilde girin. Ödeme adımında kart bilgileriniz eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olun. 

Yurt dışı uçak bileti alırken nelere dikkat etmeliyim?


Yurt dışı uçak bileti alırken öncelikle seyahat planınıza göre gidiş-dönüş biletler almaya özen gösterin. Bu sayede bütçenizi yormadan uygun yurt dışı uçak bileti alabilirsiniz. Uçak bileti alırken kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Aksi halde uçuşunuzu iptal etmek durumunda kalabilirsiniz.

Pasaport ve vize işlemlerinizi önceden tamamlamayı ve havalimanına uçuşunuzdan en az 2 saat önce gitmeyi unutmayın.

Ne kadar önce yurt dışı uçak bileti rezervasyonu yapmalıyım?


Uçak bileti fiyatlarının dalgalanmasının çeşitli nedenleri vardır. Bu faktörler arasında rezervasyon ve uçuş sezonları, tatiller, mevsimsel değişiklikler yer alır. Araştırmalara göre yurt dışı uçak bileti almak için en iyi zaman, 21 ila 115 gün öncesindeki rezervasyon aralığıdır.

Yurt dışı seyahati için vize ve giriş gereksinimleri nelerdir?


Yurt dışı seyahatinizi sorunsuz bir şekilde tamamlamak için pasaport ve vize işlemlerinizde dikkatli olmalısınız. Yurt dışı seyahatlerinizi pasaport veya uluslararası seyahatlerde geçerli bir belge gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında gideceğiniz ülkenin vize şartı arayabilir. Ülkelerin vize politikaları değişkendir. Bu nedenle seyahat planları yaparken Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden ve büyükelçiliklerin internet sitelerinden gideceğiniz ülkenin güncel vize politikası hakkında bilgi almanız en sağlıklı yol olacaktır.

Yurt dışı uçak biletinin bagaj hakkı nedir?


Bagaj kuralları uçuşunuzun türüne ve hava yolu firmasına göre farklılık gösterir. Ekonomik ve Business uçuşlarda bagaj hakları değişiklik gösterirken ekstra bagajınız olması durumunda ek ücret ödemeniz gerekebilir. THY, Pegasus, SunExpress ve AnadoluJet başta olmak üzere bagaj hakları 15-35 kilogram arası değişir. 

Yurt dışı aktarmalı uçuşlar nasıl organize edilir?


Aktarmalı uçuş ya da transit uçuş, direkt uçuşların olmadığı yerlere yapılan, iki ya da daha çok uçuş anlamına gelir. Aktarmalı uçuşlarda aynı hava yolu firmasını kullanmanız bagaj aktarımı ve aktarmalı uçuşların arasındaki zamanlama gibi durumlar için daha sağlıklıdır. Yurt dışı aktarmalı uçuşlar için bilinmesi gereken en önemli şey, aktarma için kullanacağınız ülkenin transit vize isteyip istemediğidir. Transit vize isteniyorsa ve sizin vizeniz yoksa diğer uçuş öncesi pasaport kontrol noktasında durdurulabilirsiniz. Bu durum uçuşunuzun iptal olmasına neden olabilir.

Aktarmalı uçuşlarda da check in yapmanız gerektiğini unutmayın!

Yurt dışı uçak biletinde sunulan yemek ve hizmetler nelerdir?


Yurt dışı seyahatleri genelde uzun saatler gerektirdiği için uçak içi ikramlar merak edilir. Yiyecek ve içecek servisi genelde hava yolu firmasına göre değişir. İkram çeşitleri yolculuğun süresine, gidilecek olan yere göre de farklılık gösterebilir.

Yurt dışı uçak bileti iptal ve iade koşulları nasıl işler?


Yurt dışı uçak bileti iptal ve değişiklik için koşullar hava yolu firmasına göre değişiklik gösterir. Bilet Dükkanı'nın 7 gün 24 saat hizmet veren 0850 241 1923 numaralı telefon numarasını ücretsiz bir şekide arayarak iptal ve değişiklik işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt dışı seyahat sigortası gerekliliği nedir?


Yurt dışı seyahat sigortası Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvuruları ile beraber zorunlu talep edilen bir gerekliliktir. Yurt dışı seyahat sigortası, yaralanma ya da hastalık durumlarının yol açabileceği finansal yükümlülüklere karşı güvence altına alan bir hizmettir. Sağlık risklerinin yanı sıra tur ile yapılan tatilin iptal olması, aile üyelerinden birinin vefatı veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması gibi beklenmedik durumlar karşısında da geçerlidir.

Yurt dışı uçak içi kurallar ve kısıtlamalar nelerdir?


Yurt dışı uçuşları genelde uzun yolculuklar olduğundan dolayı uçak içi kurallara ve kısıtlamalara dikkat edilmesi gerekir. İlk olarak uçakta yer bulurken koridoru işgal etmemeye özen gösterilmelidir. El bagajları konusunda hassas olunmalıdır. Uçak içerisinden yüksek sesle konuşmamak ve dışarıyı rahatsız edecek şekilde müzik dinlememeye özen gösterilmelidir. Kol veya el çantalarının acil bir çıkışa engel olmaması nedeniyle ön koltuğun altında koyulmalıdır.

Yurt dışı uçak biletindeki özel kampanyalar ve indirimler nelerdir?


Bilet Dükkanı yurt dışı fırsatları ile dilediğiniz tarihe uçak bileti satın alabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar ile hayalini kurduğunuz yere bütçenizi zorlamadan kavuşabilir, seyahat boyunca ihtiyacınız olan otel, araç kiralama ve transfer hizmetlerine tek yerden ulaşabilirsiniz. Avantajları kaçırmamak için Bilet Dükkanı web sitesini ve mobil uygulamasını sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Uçuş esnasında yurt dışı bagajımın kaybolması veya hasar görmesi durumunda ne yapmalıyım?


Havacılık sektörüne ilişkin kuralların belirlendiği IATA Anlaşması, yolcu ve bagaj haklarını da kapsar. Anlaşmaya göre kayıp, hasarlı ya da gecikmeli bagaj söz konusu olduğunda zarara göre kilogram başına ödeme yapılır. Bunun yanında hava yolu şirketine teslim edilen bagajın kaybolması, hasar görmesi ya da geç teslim edilmesi durumunda zararın karşılanması için kayıp bagaj tazminatına başvurulabilir. Bu tazminattan yararlanmak için en fazla 7 gün içinde ilgili hava yolu şirketine yazılı başvuruda yapılması gerekir.

Uçuşunuz esnasında yaşadığınız tüm problemlerim çözümü için Bilet Dükkanı destek hattını arayabilirsiniz.