Sizin İçin Hazırladıklarımız

Yurt içi otellerde rezervasyon nasıl yapılır?


Tüm yılın yorgunluğunu atmak, ailenizle vakit geçirmek, iş seyahatini ev konforunda geçirmek için seyahat planı yaparken dikkatli otel rezervasyonu çok önemlidir. Özellikle yurt içi tatil yerleri söz konusu olduğunda otel fiyatları yüksek gelebilir. Bilet Dükkanı üzerinden dilediğiniz lokasyonda, istek ve taleplerinize uygun çeşitli konseptlerde otellere göz atabilir ve güvenilir bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. Yurt içi otel rezervasyonu yaparken izlemeniz gereken adımlar şunlar:  

  • Bilet Dükkanı otel sayfasını açın,
  • Tarihi, kişi sayısını ve odayı seçin,
  • Dilediğiniz konseptte, bütçenize uygun olan oteli seçin,
  • Kişisel bilgiler alanını doldurun,
  • Rezervasyonla ilgili bir notunuz varsa ekleyin,
  • Ödeme adımına gelerek kart bilgilerinizi doldurun.
  • Yurt içi otel rezervasyonunuz hazır!


Otel seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi, seyahatinizi aksatmayacak lokasyonda otel rezervasyonu yaptırmaktır. Havalimanına yakın olması da önemli detaylardan biridir. Bunun yanında otel yıldızlarına da dikkat etmelisiniz. Otel yıldızlarının ne anlama geldiği ile ilgili detaylı bilgi için Bilet Dükkanı blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yurt içi rezervasyonlarında iptal süresi nedir? İptal ücreti var mı?


Otel rezervasyonu yaparken en merak edilen detay iptal koşulları olur. Seyahatinizle ilgili değişiklik olduğunda otelinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Yurt içi otel rezervasyonlarında iptal süresi otellere göre değişiklik gösterir. Genelde yurt içi oteller rezervasyondan önce en geç 5 gün içerisinde iptal etmenize izin verir. Bazı yurt içi otelleri koşulsuz iptal hakkı imkanı tanımadığından otel rezervasyonu yaparken seyahat planınızın kesinleştiğine emin olun.

Bilet Dükkanı’ndan yaptırdığınız yurt içi otel rezervasyonlarında yapacağınız iptal ve değişiklikler için 7 gün 24 saat hizmet veren 0850 241 19 23 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Yurt içi otellerde en uygun fiyatlı konaklama seçenekleri nelerdir?


Yurt içi otel fiyatları otelin koneptine göre değişir. Otelin; her şey dahil, oda kahvaltı, sadece oda, tam pansiyon, yarım pansiyon, ultra her şey dahil olması fiyatlar üzerinde etkili olur. Bunun yanında fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise gideceğiniz lokasyonun tatil sezonunda olup olmadığıdır. Örneğin kayak döneminde Uludağ ve çevresi kayak otelleri fiyatları artış gösterirken, yaz mevsiminde Antalya otelleri fiyatları yükselir.

Yurt içi otellerde uygun bir şekilde konaklamak için erken rezervasyon seçeneğini tercih edebilirsiniz. Seyahatinizin tarihi netleştiği andan Bilet Dükkanı üzerinden uygun uçak bileti ve avantajlı otel rezervasyonu yaparak bütçenizi zorlamadan dilediğiniz otelde konaklayabilirsiniz. Böylece sezon açıldığında yükselen fiyatlardan etkilenmemiş olursunuz. Ayrıca erkenden planlama yaptığınız için seçeceğiniz tarihte birçok oda müsait olacağından güneş görmeyen ya da manzarasız odalara da tonlarca para harcamaz, hayal ettiğiniz odayı seçebilme imkanına sahip olursunuz. Erken rezervasyon ile ilgili detaylı bilgi için Erken Rezervasyon Fırsatları Nelerdir? yazımıza göz atabilirsiniz.

Uygun fiyatlı yurt içi otelleri için bir diğer seçenek butik ya da apart otelleri tercih etmektir. Bölgenin atmosferini yansıtan, ev konforunda ve oda sayısının az olmasından kaynaklanan birebir ilgi sayesinde hem rahat bir konaklama elde edebilir hem de yüksek fiyatlar ödemezsiniz.

Bilet Dükkanı’nın birbirinden avantajlı kampanyaları ile çok sayıda otelde uygun fiyatlı rezervasyon yaptırabilirsiniz. Üstelik güvenilir ödeme seçeneği ile gönül rahatlığıyla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.