Popüler Hava Yolları

Sıkça Sorulan Sorular
AJet'in indirimli biletlerini Bilet Dükkanı'nın kampanyalar kısmından bulabilirsiniz ve Bilet Dükkanı'na özel kampanya kodlarını AJet uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz.
Bilet Dükkanı web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden üyelik oluşturduktan sonra bildirimlere izin vererek AJet'in kampanyalı uçak biletlerinden anında haberdar olabilirsiniz.
Bilet Dükkanı uçak bileti sayfasına gelerek; kalkış-varış noktalarını ve seyahat etmek istediğiniz tarihi seçtikten sonra size uygun uçak bileti için işlem yapabilirsiniz. Bilet Dükkanı üzerinden AJet'in tüm uçuş seferlerini ve fiyatlarını kolayca görüntüleyebilir ve güvenilir bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Türkiye'nin ve dünyanın her yerine Bilet Dükkanı'ndan uygun fiyatlı AJet uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

2008 yılından bu yana 85 uçak ve iç hatlarda 41, dış hatlarda 48 noktaya hizmet veren AnadoluJet, 2024 yılı mart sonu itibarıyla Türk Hava Yolları’nın yüzde yüz iştiraki olarak “AJet Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi” adı altında operasyonlarını gerçekleştirecek. Tüm AJet firmasına ait yurt içi uçak bileti ve yurt dışı uçak bileti Bilet Dükkanında!

Bilet Dükkanı üzerinden AJet’in ister yurt içi ister yurt dışı uçak biletlerini avantaj fiyatlara kolayca satın alabilirsiniz. İşte AJet uçak bileti olan yolcuların merak ettiği sorular ve cevapları…

AJet ile seyahat ederken yanımda ne kadar bagaj taşıyabilirim?


AJet seyahatlerinizde bagaj hakkı uçuş paketine göre 15-20-15 kilogram ağırlıklarında olabilir. Uçak biletinde belirtilen bagaj hakkını aşan yolcuların ekstra bagaj ücreti ödemesi gerekir.

AJet’te el bagajı sınırlamaları nedir?


AJet’te el bagajı, 55x40x23 cm ebatlarında ve 8 kilogram ağırlığında olması gerekir.

AJet’te ek bagaj ücretleri ne kadar?


AJet uçak bileti olan yolcular aşağıdaki fiyatlardan yararlanarak ekstra bagaj satın alabilir.

AJet’te ek bagaj ücreti, iç hatta direkt uçuşlarda 45 TL, aktarmalı uçuşlarda ise 55 TL’dir. Bu fiyat online işlemlerde direkt uçuş için 40 TL, aktarmalı uçuş için ise 50 TL olarak belirlenmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne AJet ile gerçekleştireceğiniz seyahatlerde ek bagaj ücreti direkt uçuşlarda 60 TL, aktarmalı uçuşlarda 70 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat online işlem ile direkt uçuşlarda 50 TL, aktarmalı uçuşlarda 60 TL’dir.

AJet ile gerçekleştireceğiniz yurt dışı uçuşlarında ek bagaj ücreti, gideceğiniz ülkeye göre de farklı olabilir.

AJet uçuşumu nasıl rezerve edebilirim?


Bilet Dükkanı üzerinden AJet uçak bileti almak için arama kısmına kalkış ve varış noktalarınızla beraber seyahat etmek istediğiniz tarihi girmeniz gerekir. Tek yön/gidiş-dönüş bilgisi ve kişi sayısı gibi bilgilerin ardından size uygun olan uçuşu seçebilirsiniz. Ardından kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra ödeme yaparak AJet uçuşunuza güvenilir bir şekilde rezervasyon edebilirsiniz.  

AJet rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim?


Bilet Dükkanı’ndan aldığınız AJet uçuşlarında bir değişiklik yapmak isterseniz hava yolunun değişiklik kuralları geçerlidir. AJet web sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

AJet’in iade ve iptal politikaları nelerdir?


AJet biletinizi Bilet Dükkanı üzerinden hava yolu şirketlerinin iptal ve iade kuralları geçerli olacak şekilde iptal veya iade edebilirsiniz. İade hakkı bulunan biletlerinizin iadesi için işlemi başladığında AJet’in iptal kuralları doğrultusunda iade tutarı, bileti satın alırken kullanılan ödeme aracına yapılır.

İade tutarlarının ilgili banka veya kredi kartı hesaplarınıza yansıtılma süresi ortalama 2 ile 7 iş gününü bulabilir. İptal/iade işlemlerinde Bilet Dükkanı tarafından size bilgilendirme e-postası gönderilir. Detaylı bilgi için 0850 442 241 1923 numaralı müşteri temsilcimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

İptal ve değişiklik işlemleri; yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerinde farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için Bilet Dükkanı yardım sayfasını ziyaret edebillirsiniz.

AJet’te online check-in nasıl yapılır?


AJet online check-in işlemleri için Bilet Dükkanı ana sayfasından Online Check - In sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ardından hava yolları arasından AJet’i seçerek check-in sayfasına yönlendirileceksiniz. Soyadı ve rezervasyon numarası (PNR) bilgilerini girerek online check - in işleminizi tamamlayabilirsiniz.

AJet ile seyahat ederken havalimanında ne zaman olmalıyım?


Seyahatinizde yanınızda yalnızca el bagajınız varsa ve Bilet Dükkanı online check-in üzerinden işlemlerinizi tamamladıysanız havalimanına geldiğinizde direkt uçak kapısına gidebilirsiniz. Eğer bagaj teslim yapacaksanız check-in işlemlerinizi online gerçekleştirseniz bile bagaj tesim bankolarına başvurmanız gerekir. Check-in bankoları, dış hat uçuşlar için uçuşa 60 dakika, iç hat uçuşlar için ise 45 dakika kala kapanmaktadır.

Tüm bu işlemler ve güvenlik taramaları için harcanacak süre göz önünde bulundurulduğunda uçuş saatinden en az 2 saat önce havalimanında olunması önerilir.

AJet check-in sırasında hangi belgeler gereklidir?


AJet check-in işlemleri için, yurt içi uçuşlarda; nüfus cüzdanı, geçici nüfus cüzdanı belgesi, pasaport, sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, doğum belgesi ve resmi kurum/kuruluşlar tarafından verilmiş olan fotoğraflı, mühürlü ve TC kimlik numarası yazan belgelerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Yurt dışı uçuşlarda ise pasaport ya da pasaport yerine geçen belgelerin aslı eksiksiz olmalıdır. Gitmek istediğiniz ya da transit geçiş yapmak istediğiniz ülkenin talep etmesi durumunda vizeye ihtiyacı olabilir. Ülkelerin vize politikalarının zaman içinde değişiklik gösteriyor olması nedeniyle seyahat planı yaparken, Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden ya da büyükelçiliklerin internet siteleri üzerinden gideceğiniz ülkelerin vize politikaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

AJet ile uçuşta hangi yemekler sunuluyor?


AJet ile uçuşunuz sırasında kahvaltılık, sandviç, salata, ana yemek ve tatlı gibi birbirinden farklı lezzetler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk menüsü ve vejetaryen menüsü içerisinde yer alan alternatifleri de bulunur.

Özel diyet gereksinimlerini AJet’e nasıl iletebilirim?


AJet web sitesi üzerinde yer alan “Yemek Seçimi” alanından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarda yemek seçiminizi, uçuş saatine 24 saat kala AJet ya da Türk Hava Yolları web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında AJet satış ofisleri ile de yemek seçimlerinizi görüşebilirsiniz. 

AJet’te yemekler ücretli mi?


AJet ile gerçekleştireceğiniz tüm dış hat uçuşlarınızda ücretsiz ikramların yanı sıra “Yemek Seçimi” hizmetinden de ekstra ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

AJet ile seyahat ederken çocuklar ve bebekler için sunulan olanaklar nelerdir?


Bebeği ve çocuğu ile seyahat eden yolculara sunulan imkanlar şu şekildedir:

 • Bebek yolcular, doğumlarından ilk 48 saat içerisinde uçuşlara kabul edilmez.
 • 2-7 günlük bebekler, “Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporu ile uçuşlara kabul edilir.
 • Bebek yolcular için bebek bileti düzenlenir ancak bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmaz. Dilerseniz ücret karşılığı koltukta yolculuk etmesi sağlanabilir.
 • Bebek ve çocuk yolcular, sadece ebeveynlerinden biri ya da 18 yaşını doldurmuş bir refakatçi ile birlikte uçağa binebilir.
 • 7-12 yaş arası çocuk yolcular, tek başlarına ya da refakat hostesi ile birlikte yolculuk edebilirler.
 • Yolculuk süresinde bir yetişkin, sadece bir bebeğe refakat edebilir. İkinci bebek için mutlaka bir refakatçinin daha olması gerekir.
 • Uçuş sırasında tüm kabinler için bebek yolcu kabul edilir.
 • Çocuk yolcular için çocuk bileti düzenlenmekte ve diğer yolcular gibi koltukta seyahat imkanı sağlanır.
 • Uçuş sırasında tüm kabinler için çocuk yolcu kabul edilir.
 • 7-12 yaş arası çocuk yolcuların işlemleri, sadece havalimanlarında yer alan kontuarlardan yapılır.
 • Çocuklu ve bebekli aileler için sağlanan imkanları detaylı şekilde öğrenmek ve sorularınızı sormak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.


Engelli yolcular için AJet hangi hizmetleri sunuyor?


Engelli yolcular için uçaktan terminale ve terminalden uçağa transferleri, profesyonel bir şekilde gerçekleşir. Söz konusu hizmetler, 24 saat boyunca AJet tarafından görevlendirilen sağlık ve yer hizmetleri kuruluşlarının uzman personelleri tarafından verilmektedir. Tekerlekli sandalye ekibi, check-in kontuarlarında talepleri anında yerine getirir. Engelli yolcular için tekerlekli sandalye ve sedye gibi özel araçlar, ücretsiz olarak sağlanır.

AJet’te evcil hayvan taşıma politikası nedir?


AJet, hayvan dostlarınızı belirli politikalar kapsamında taşınabilir. İşte hayvan ile seyahat etme şartları: 

 • AJet uçuşlarında evcil hayvanlarınızı, havalimanında ödeyeceğiniz ek ücret ile yanınıza alabilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın geçerli bir aşı ve sağlık sertifikasının bulunması oldukça önemlidir. Giriş izinlerinin ve ülkeler tarafından talep edilen diğer belgelerin de tam olmasına özen göstermelisiniz.
 • Rezervasyon işlemlerini, uçuş saatinden en geç 6 saat öncesine kadar gerçekleştirmeniz gerekir.
 • AJet uçuşlarında, hem yolcu kabinlerinde hem de kargo bölümünde; kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar, evcil hayvan olarak taşınabilir.
 • Evcil hayvanların çipi olması zorunludur.
 • Yolcu kabininde taşınan evcil hayvanların kontenjanı sınırlı ve uçak tipine göre değişiklik gösterir.
 • Kabin içinde evcil hayvanları ile seyahat edecek yolcular, kafesteki evcil hayvanlarını öndeki koltuğun altında muhafaza etmesi gerekir.
 • Kabin içerisinde evcil hayvanı ile seyahat eden yolcular, acil durumlarda tahliyeyi engellemesi için cam kenarında ve önünde koltuk olan sıralarda yolculuk etmek durumundadır. Evcil hayvan taşıma politikası ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.


AJet Miles &Smiles nedir?


Türk Hava Yolları ve program ortağı hava yolu firmaları ile gerçekleştirilen uçuşlardan, program ortaklarında yapılan harcamalardan ve Miles&Smiles anlaşmalı kredi kartıyla yapılan alışverişlerden Mil kazandıran özel yolcu programıdır. Türk Hava Yolları uçuşlarında geçerli mil değerleri, AJet uçuşlarında kullanılabilir.

AJet’te puan nasıl kazanabilirim?


Miles&Smiles kartıyla gerçekleştirdiğiniz AJet uçuşları ile puan kazanabilir, kazandığınız puanları diğer uçuşlarınızda kullanabilirsiniz. Miles&Smiles kartıyla gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizden de mil kazanabilirsiniz, Shop&Miles’da alışveriş yapabilirsiniz.

AJet’te seyahat ederken lounge erişimi nasıl sağlanır?


AJet’te lounge erişimini web sitesi ve mobil uygulama üzerinden, satış ofisleri, acenteler ya da çağrı merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Lounge işlemlerinin uçuşa en az 2 saat kala tamamlanmış olması gerekir.

AJet’te transfer hizmetleri nasıl işler?


AJet’te transfer hizmetleri araç kiralama ile sağlanmaktadır.  AJet’e özel avantajlı fiyatlarla araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

AJet  havalimanlarında duty-free alışveriş imkanları nelerdir?


AJet havalimanlarında duty-free mağazalardan dünyaca ünlü markaların ürünlerine, çikolata, parfüm ve çok sayıda hediyelik eşyaya ulaşabilirsiniz. Fakat duty-free mağazalarından satın alacağınız ürünlerin taşınmasına ilişkin bazı kurallar bulunmaktadır. Duty-free ürünlerini, kabin bagajında taşımanız mümkün değildir. Duty-free mağazalarından alınan sıvı maddelerin kapalı ve özel poşetler içerisinde faturalarıyla birlikte taşınması gerekir.

AJet ile seyahat ederken özel koltuk seçimi mümkün müdür?


Bilet Dükkanı üzerinden satın aldığınız AJet uçak bileti için online check-in adımında özel koltuk seçimi yapabilirsiniz.

AJet’te uçuşta Wi-Fi hizmeti var mı?


AJet uçuşlarında Wi-Fi hizmeti bulunmuyor.