Mobil Uygulamayı
Hemen İndir
Dilediğiniz yerden saniyeler içinde uçak, otel ve transfer rezervasyonu yapın!
Bilet Dükkanı Mobile App Bilet Dükkanı Mobile App
Bilet Dükkanı Qr Code
google play store app store
Güvenli Alışveriş Araç kiralama işlemlerinizi Bilet Dükkanı güvencesiyle yapın.
Avantajlı Fiyatlar Avantajlı fiyatlarımızdan faydalanarak, uygun fiyatlara araç kiralayabilirsiniz.
Kredi Kartına Taksit Araç kiralama işlemlerinizi, kredi kartına taksit seçeneklerinden faydalanarak gerçekleştirin.
7/24 Çağrı Merkezi 7/24 ücretsiz olarak 0850 241 1923 numaralı telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular
Araç kiralama için kilometre kısıtlaması olup olmadığı rezervasyon sırasında netleşir.
Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber verilmeli ve polis raporu mutlaka alınmalıdır. Kaza süreci ile ilgili 0850 241 19 23 numaralı iletişim merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Polis tarafından tutulmuş kaza tespit tutanağının teminini de e-devlet sistemi üzerinden sağlamak mümkündür.
Rezervasyon işlemi web sitesi üzerinden uzatılabilir.
Araç kiralama için yaş sınırı 21'dir. Bunun yanı sıra en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak gerekir.
www.biletdukkani.com adresi üzerinden araç kiraladıktan değişiklik yapılmamaktadır. İptal ve iade işlemlerinde ise iptal koşulları geçerlidir.
Araç kiralama rezervasyonu için web sitemizi ziyaret ederek online fiyat teklifi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Rezervasyon ile ilgili tüm sorularınız için 0850 241 19 23 numaralı hattı 7/24 arayabilirsiniz. Ön rezervasyon oluşturulmamaktadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Bilet Dükkanı Araç Kiralama

Birkaç saat ya da birkaç hafta arasında değişen seyahatleriniz için ideal ulaşım yöntemlerinden biri olan araç kiralama, son zamanlarda popülaritesini artırdı. Yerel şubelerden oluşan araç kiralama şirketleri; iş, eğitim ya da tatil amacıyla uzak mesafeden gelen yolcuların konakladıkları süreç içerisinde ulaşım problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla faaliyet gösteriyor. Özellikle havalimanlarında bulunan rent a car şirketleri, havalimanı araç kiralama, günlük ve saatlik araç kiralama gibi çeşitli hizmetleriyle şehir bölgelerinde konumlanıyor. Müşterilerin kiraladıkları araçları farklı bir şubeye teslim etmesine olanak sağlayan bu şirketler, günlük kiralama ve uzun dönem kiralama olmak üzere iki farklı hizmet vermektedir. Günlük kiralamada ağırlıklı olarak havalimanı ve turistik amaç bulunurken, uzun dönem kiralamada firmaların ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanıyor. Sektörün önde gelen kuruluşları arasında yer alan ve uzun yıllardır hizmet veren Bilet Dükkanı, araç kiralama uygulaması ile Türkiye’nin dört bir yanında hizmet sağlıyor. Geliştirilmiş filtreleme alanımız sayesinde istediğiniz bölgede faaliyet gösteren araç kiralama acentalarına ulaşabilir, en uygun araç kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İş, eğitim ya da tatil amacıyla başka bir şehre seyahat eden yolcular, bulundukları bölgede ulaşımlarını kolaylaştırmak adına araç kiralama hizmetlerinden faydalanıyor. Son dönemlerde popülaritesi artan bir ulaşım alternatifi olması nedeniyle hemen her yerde rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu hizmet, kişi sayısını ve aracın kullanılacağı süreyi belirleyerek ihtiyacınız olan araç tipini tespit ediyor. Peki şirketlerden araç kiralarken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? İşte araç kiralarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar...

 • En iyi araç kiralama şirketleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Bunun için farklı rent a car firmaları arasında karşılaştırmalar yapın.
 • İhtiyacınız olan araç tipini iyi belirleyin. Çok fazla valiziniz olması durumunda bagaj hacmi geniş araçları, kişi sayısının çok olması durumunda ise bu sayıya uygun araçları tercih edin.
 • Şirketlerin aracı bulunduğunuz adrese teslim edip etmediğini araştırın. Bu hizmeti veren firmalar ilk tercihiniz olabilir.
 • Kiralayacağınız aracı nereden teslim alacağınızı ve nereye teslim edeceğinizi mutlaka öğrenin. Verilen adresleri kontrol ederek farklı bir lokasyona teslim etme ihtimalinizi ortadan kaldırın.
 • Araç kiralama yapabilmeniz için ehliyetinizi aldığınız tarihin üzerinden en az 2 yıl geçmesi gerekiyor. Bu nedenle ehliyetinizin bu şartlara uygun olup olmadığını araştırın.
 • Şirket tarafından belirlenen araç kullanım koşullarını dikkatlice okuyun.
 • Sigorta ve sözleşmeyi dikkatli bir şekilde incelemeden aracı teslim almayın.
 • Aracın içini ve dışını kontrol etmeyi unutmayın.
   

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmek için bazı koşulların sağlanması gerekiyor. İşte yolcuların sağlaması gereken şartlar ve dikkat edilmesi gerekenler…

 • Ekonomik bir araç kiralamak isteyen sürücülerin yaşının en az 21 olması gerekmektedir. Orta ve üst sınıf araç kiralayacaklar için yaş sınırı 25 olurken, lüks ve büyük araçlar için sürücünün en az 28 yaşında olması gerekiyor.
 • Ekonomik, orta sınıf ya da üst bir sınıf için kiralama yapmak isteyen sürücülerin ehliyetlerinin en az 2 yıllık olması gerekmektedir. Lüks ve büyük araçlar için bu süre 3 yıl olarak belirlenmiştir.
 • Kiralanan aracın kaç kişi tarafından kullanılacağı, firmaya mutlaka bildirilmelidir. Bu da ek sürücünün de kasko sigortası kapsamına girmesine yardımcı olur.
 • Kiralanan aracın km sınırına dikkat edilmesi gerekmektedir. Araç sınırsız olarak tanımlanmamışsa belirtilen km’nin aşılması durumunda kilometre aşım ücreti 50 kuruştur.
 • Araç kiralama işlemlerinin tamamlanabilmesi için kiralama ücretinin tamamı ya da bir kısmı; kredi kartı, banka havalesi ya da Paypal ile ödenmelidir. Ödeme işlemlerinin gerçekleşebilmesi için kredi kartınızın ve ehliyetinizin yanınızda bulunması gerekir.
 • Kiraladığınız aracı kullanırken oluşabilecek herhangi bir trafik ve park cezası, sigorta kapsamına girmeyen hasar ve eksik yakıt için teminat alınması gerekiyor. Bunun için ise kredi kartına, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesi anlamına gelen provizyon işlemi uygulanıyor. Provizyon için en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir bir limiti olan, ana sürücü adına kayıtlı bir kredi kartının mutlaka bulunması gerekiyor.
 • Rent a car tarafından sağlanan kasko sigortasından yararlanabilmek için kiralanan aracın kullanımında bazı şartlar bulunmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanımı, sigortanın geçerliliğini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca yasal hız sınırlarının aşılması, kontratta yazan kişiler dışında birinin aracı kullanması, aracın karayolları dışında kullanılması ve yük haddinin aşılması gibi durumlar da sigortanın geçerliliğini ortadan kaldırmaktadır. Sigortanın geçerli olabilmesi için alkol ve trafik raporlarının kaza anında tutulması gerekir. Raporların en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı tedarikçiye teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Araç Kiralama İçin Gerekli Evraklar

Şirketler tarafından istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Nüfus cüzdanı,
 • İkametgah belgesi,
 • Sürücü Belgesi ve yaş sınırı
 • Kredi Kartı
 • Kiralayan sürücünün adına kayıtlı olan ve adresini gösteren herhangi bir fatura
   

En İyi Araç Kiralama Şirketleri Hangileri?

Araç kiralama işlemlerini güvenilir ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek sürücüler, en iyi şirketlerin hangileri olduğunu merak ediyor. Türkiye’de faaliyet gösteren global ve yerel ölçekte şirketler arasında seçim yaparken, şirketin sunmuş olduğu hizmetlerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Ekonomik, orta sınıf, üst sınıf, lüks ve büyük olmak üzere birbirinden farklı araç tipine sahip olan şirketler, müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için hizmetlerini sürdürüyor.

En uygun araç kiralama şirketleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve kısa süre içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirmek için güvenilir hizmetleriyle sektörün önde gelen kuruluşları arasında yer alan Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Geliştirilmiş filtreleme alanı sayesinde bulunduğunuz bölgede faaliyet gösteren tüm şirketleri tek sayfada listeleyen Bilet Dükkanı, fiyat analizini yapmanızı sağlıyor. En uygun araç kiralama şirketleri arasından yapacağınız seçim ile birlikte aracı alacağınız adresten teslim edeceğiniz adrese kadar tüm bilgiler verilmektedir. İşlemlerinizi, web sitemiz üzerinden online olarak gerçekleştirebilir, fiyat teklifi alarak basit adımlarla rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Rezervasyon işlemleri için ayrıca 0850 241 19 23 numaralı hattan ulaşabilir, müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Araç Kiralama Fiyatları

Şirketleri işlemlerini; saatlik, günlük ve aylık olarak gerçekleştiriyor. Tercih edilen araç tipine ve kiralama süresine göre belirlenen fiyatlar, sürücülerin en merak ettiği konular arasında yer alıyor. Uzun dönem kullanıcılar tarafından tercih edilen aylık araç kiralama fiyatları, daha çok hafta sonu seyahatleri için tercih edilen günlük araç kiralama fiyatlarına göre daha yüksek rakamlardan açılacaktır. Rekabet ortamının da etkili olduğu fiyatlar, kiralama işlemlerinin daha erken yapılması durumunda çok daha uygun aralıklarda seyredebilir.