En İyi Adana Otelleri

51 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme

Akdeniz'in Pamuk Şehri Adana Otelleri


Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alan ve bulunduğu bölgenin ilk büyük şehir unvanını elinde tutan Adana, çevre iller başta olmak üzere yıl içerisinde yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlar.

Adana Otelleri, yıl içerisindeki turist popülasyonu nedeniyle oldukça çeşitli ve yüksek kalitede hizmet verir. Plaka kodu 01 olan ve bulunduğu bölge itibarıyla sahip olduğu sıcak iklimi ile öne çıkan Adana’nın en bilindik ilçeleri Seyhan ve Ceyhan’dır.

Adana, gerek Akdeniz’e kıyısı bulunması gerekse de en yoğun nüfus popülasyonuna sahip olan ilçelerinin adından da anlaşılacağı üzere iki farklı nehrin geçtiği güzergahta bulunması sebebiyle oldukça sulak ve bereketli bir coğrafyadır. Ancak yaz ayları bir hayli sıcak olduğundan, otelleri de genellikle bahar ve yaz sezonunda en yüksek doluluk oranına ulaşır.

1.945 kilometrekarelik alan üzerine kurulu olan şehir; güneyden Akdeniz’e komşudur. Bununla birlikle şehrin diğer sınırlarından komşu olduğu ilçeler şunlardır: Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, İçel, Niğde ve Hatay.

Adana otelleri, şehrin turist popülasyonunun en yoğun olduğu noktalarda kuruludur. 100’den fazla otelin yer aldığı Adana; deniz, kum ve güneş tatilinin yanı sıra oldukça zengin bir mutfağa sahip olması vesilesiyle gastronomi turizmine de sahiptir. Öyle ki; Adana mutfağı, Türkiye’nin önde gelen mutfak kültürleri arasında gösterilir.

Bilet Dükkanı olarak “Adana Otelleri” başlığındaki yazımızı hazırlarken, Adana’ya ulaşım, Adana’ya ne zaman gidilir, Adana doğal güzellikleri ve Adana’da hangi otelde kalınır sorularına da cevap verdik. İlk olarak Adana’ya ulaşım hakkında bilgi vereceğiz.

Adana’ya Ulaşım


Adana’ya ulaşım oldukça kolay ve alternatiflidir. Adana’ya komşu olan illerden buraya gelecek olanlar genellikle kara yolu ile Adana’ya ulaşımı tercih eder. Bununla birlikte Adana’ya tren ile gitmek de mümkündür. Ancak tüm bu alternatiflerin yanı sıra Adana’ya ulaşımda en çok tercih edilen ve tüm turistlerin ilk tercihi olan seçenek kuşkusuz ki hava yolu taşımacılığıdır. Mersin – Adana yolunun güney kısmında yer alan Şakirpaşa Havalimanı, neredeyse şehrin göbeğinde yer alır. Havalimanından şehir merkezi arası yalnızca 5 kilometredir ve araç ile bu yol ortalama olarak 10 dakika kadar sürmektedir.

Adana’ya Ne Zaman Gidilir?


Adana şehri, bulunduğu coğrafya itibarıyla yaz aylarında oldukça sıcak ve kurak zamanlar yaşar. Bununla birlikte yıl içerisinde hava sıcaklığı da genel olarak ılımandır. Tam anlamıyla Akdeniz iklim kuşağına sahip olan Adana’ya ne zaman gidilir sorusu da şehrin iklimi ile doğru orantılıdır. Yazın 50 derece santigratı aşan sıcaklıklarıyla meşhur olan şehre ilkbahar ve sonbahar aylarında gitmek, en doğru tercih olacaktır.

Adana Doğal Güzellikleri


Adana otelleri, şehrin merkezi, denize kıyısı olan yerleri ve doğal güzelliklerine yakın bir şekilde konumlanır. Bu sayede Adana otellerinden herhangi birinde konaklayanlar, şehrin görülmesi gereken hemen her noktasına kolayca ulaşım sağlayabilir. Adana doğal güzellikleri olarak öne çıkan oldukça yer olsa da Kapıkaya Kanyonu, Seyhan Baraj Gölü ve Göksu Nehri bunlar içerisinde en fazla öne çıkandır.

Kapıkaya Kanyonu: Şehrin en önemli ve en fazla turist çeken noktalarından biridir. Adana doğal güzellikleri listesinin ilk sıralarında yer alır. 7 bin 250 metre uzunluğundaki bir yürüyüş parkuruna sahip olan kanyon, Adana otellerinin de yoğunlaştığı noktalara yakındır.

Seyhan Baraj Gölü: Yalnızca Adana’ya gelen turistlerin değil, tüm Adanalıların ilk sıraya koyduğu yerlerdendir. 1956 yılında hizmete giren baraj gölü,174 bin hektarlık araziyi sulayabilme kapasitesinin yanı sıra adeta görsel bir şölen sunduğundan, şehirdeki doğa turizminin can damarıdır.

Göksu Nehri: Adana’nın oldukça sulak bir arazi üzerine kurulu olduğundan bahsetmiştik. Bu durum hem Adana otelleri listesinin kabarık olması hem şehrin turizm bölgesi olarak algılanmasının artması hem de doğal güzellikler bakımından oldukça önemli bir faktördür. Zira Göksu Nehri, Adana’nın en önemli doğal güzelliklerinden biridir. Şehrin Feke isimli ilçesindedir.

Adana’da Hangi Otelde Kalınır?


Adana otellerinin tamamı ele alındığında, liste 100’ün üzerine rahatlıkla çıkmaktadır. Bu durum da Adana’ya gelen turistlerin hemen her taleplerini karşılayabilecek oldukça fazla seçenek demektir. Böylece turistler, bu otellerde konaklamak için tüm kriterlerine uygun olanı seçebilir.

Adana 5 Yıldızlı Oteller


Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere Adana otelleri, yıl içerisinde oldukça yüksek doluluk oranlarına ulaşmakla kalmayıp, sirkülasyonu da bir hayli fazla olan konaklama merkezleridir. Adana 5 yıldızlı oteller arasında en çok öne çıkanları Divan Adana ve Otel Seyhan’dır.

Divan Adana


Adana’nın Seyhan ilçesinde konumlanan bu otel, şehrin en lüks konaklama merkezlerinden biridir. Adana otelleri arasında ilk sıralarda adı geçen Divan Adana, 5 yıldızlı oteller kategorisinde en üst sıralardadır. Superior, deluxe ve süit odaları bulunan Divan Adana; kapalı yüzme havuzu, oda servisi, otopark ve spa hizmetleri ile misafirlerine konforlu konaklamanın ayrıcalığını yaşatmak adına oldukça detaylı bir hizmet verir.

Otel Seyhan


Adana 5 yıldızlı oteller kategorisinde bulunan ve tıpkı Divan Adana gibi konforlu konaklama ayrıcalığını misafirlerine sunan Otel Seyhan, şehrin en çok tercih edilen otellerindendir. 1990 yılından beri hizmet veren otel; 116 standart, 19 junior süit, 1 konsept ve 2 süit odasıyla birlikte toplamda 138 oda ile hizmet verir. Standart konaklama hizmetlerinin yanı sıra toplantı ve ziyafet salonları ve oldukça lüks restoranı bulunan Otel Seyhan, şehrin en merkezi ilçelerinden biri olan ve adını aldığı Seyhan’da konumlanır.

Adana Denize Sıfır Oteller


Türkiye’de Akdeniz’e kıyısı bulunan önemli şehirlerden biri olan Adana denize sıfır oteller konusunda oldukça zengindir. Öte yandan oteller, her ne kadar yüksek kalitede ve lüks hizmet verse de pansiyon konaklama anlamında da bir hayli gelişmiştir. Adana denize sıfır oteller denince öne çıkan iki adet otel bulunur. Bunlar Port Marina Hotel ve Magarsus Otel’dir.

Port Marina Hotel


Adana’da deniz kum ve güneş tatili için ihtiyaç duyulan her unsura sahip olan ilçesi Karataş’ta konumlanan Port Marina Hotel; sahili, plajı ve kamp alanı imkanlarını bir arada sunan ilçenin en gözde otellerinden biridir. 2016 yılından bu yana hizmet veren ve Adana otelleri arasında denize sıfır konseptiyle öne çıkan Port Marina, muhteşem deniz manzarasına sahip 32 farklı odası ile hizmet verir. Öte yandan, şehrin gezilip görülmesi gereken noktalarına da oldukça yakındır. Konumunun yanı sıra zengin Türk kahvaltısı hizmeti, Akdeniz’in hayran bırakan güzelliğine ev sahipliği yapan odaları ve muhteşem manzaralı terası ile Adana otelleri arasında denize nazır bir tatil yapmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Magarsus Elite Otel


Akdeniz’in kıyısında, ihtişamlı manzarasıyla hizmet veren Magarsus Otel, Adana denize sıfır oteller konseptinde sayılsa da bunun sebebi sahile yalnızca birkaç yüz metre mesafede konumlanması dolayısıyladır. Akdeniz’in eşsiz gün batımlarının en güzel izleneceği noktalardan biri olan Magarsus Otel, Adana otelleri kapsamında balayı otelleri konseptinde öne çıkanlar arasındadır. Şehrin Karataş ilçesinde konumlanır. Açık havuzu, geniş odaları ve sakin bir çevrede konumlanması dolayısıyla da oldukça tercih edilir. Bilet Dükkanı olarak Adana otelleri arasında yapacağınız seçimlerden memnun kalmanızı ve şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.