En İyi Anamur Otelleri

7 Otelden 1 - 7 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
Standart
6.8 /10
Oteli İncele

Anamur'a Nasıl Gidilir?


Mersin’in bir ilçesi olan Anamur, Akdeniz Bölgesi’nde yer alır ve Akdeniz’e kıyısı olan, Toros Dağları’nın çerçevelediği mükemmel bir doğaya sahiptir. Oldukça rüzgar alan bir bölge olduğu için Rüzgarlı burun manasındaki Anamur ismi layık görülmüştür. Bölgenin mükemmel doğası bir tarafa antik dönemden itibaren Hititlerden tutun Perslere Perslerden tutun Makedonya Krallığı’na, Bizans’a, Roma’ya ve Osmanlı’ya kadar uzanan bir uygarlık zincirinin hakimiyeti altına girmiş ve onların mirasını bünyesine katmıştır. Ayrıca nesli tehlikede olan caretta caretta’ların yumurtlama bölgesi ve önemli muz yetiştiricisi bir bölgedir. Tüm bu otantik özellikleri dolayısıyla önemli bir turizm bölgesi olan Anamur Toroslar ile çerçeveli olmasından mütevellit ulaşımın zor olduğu bir bölgedir. Havayolu, otobüs ve özel araçlarla ulaşımın sağlandığı Anamur’a nasıl gidilir, Bilet Dükkanı olarak sizler için sıraladık.

Bu denli zengin bir bölge olan Anamur’a ne yazık ki çok fazla otobüs seferi düzenlenmemektedir. İstanbul, Ankara, Antalya ve Mersin’den sağlanan otobüs seferleri mevcuttur. Yola çıkılan kente bağlı yolculuk 6 ila 15 saat arası sürmektedir. Bir diğer seçenek elbette havayoludur. En ideal havalimanı tercihi Gazipaşa Havalimanı olup ziyaretçilerimiz Bilet Dükkanı üzerinden Alanya uçak bileti alarak buraya varabilir ardından HAVAŞ otobüsleri ardından Anamur otobüsleri ile 2 aktarmalı şekilde Anamur’a ulaşım sağlayabilirler.

Anamur’a ulaşım sağlamanın bir diğer yöntemi de özel araçtır. Kendi aracı olmayan ziyaretçilerimiz Bilet Dükkanı üzerinden araç kiralama yaparak gerek yolculuk esnasında gerek tatilde konforlu bir ulaşım olanağına erişebilir.

Anamur'da Nerede Tatil Yapılır?


Akdeniz’e olan kıyısı, mükemmel doğası, Toros Dağları manzarası ve dağ havasıyla eşsiz bir tatil deneyimi sunan Anamur, Antalya’dan sonra Akdeniz’de en çok tercih edilen tatil bölgesidir. Dolayısıyla gerek ilçe merkezinde gerekse çevre mahallelerde çok sayıda konaklama tesisi yer almaktadır. Her zevke, isteğe, ihtiyaca ve bütçeye uygun pek çok otel bunuyor olup her biri çeşitli hizmetler sağlayarak misafirlerimizin konforu için çalışmaktadır. Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden yapacağınız arama ile Anamur Otelleri hakkında bilgi alabilir ve size en uygun oteli rezerve ettirebilirsiniz.

Anamur Her Şey Dahil Oteller


Mükemmel doğası, Toros Dağları, Akdeniz’e olan kıyısı, çevredeki tatil beldelerine yakın konumda olması, Muz, çilek, yer fıstığı gibi lezzetlerin yetiştiği bereketli toprakları ve tarihin başlarından itibaren pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapması dolayısıyla bu medeniyetlerin miraslarını bünyesinde toplayarak günümüze kadar gelmiş olan Anamur, her sene uzun tatil sezonu boyunca gerek yerli turistlerin gerek yabancı turistlerin uğrak noktası olmuştur. Çok farklı kültürden, ekonomik gruplardan, farklı beklentileri ve ihtiyaçları olan yerli ve yabancı turistler ağırlayan Anamur’da her isteğe, ihtiyaca ve bütçeye uygun çok çeşitli oteller yer almaktadır. Anamur otelleri arasında İslami otellerden, 5 yıldızlı otellere, 5 yıldızlı otellerden butik otellere, denize sıfır otellere kadar gerek Anamur merkezde gerekse çevre bölgelerde yer alan oteller hizmet vermektedir. Tatil boyunca sorumluluk istemeyen, her şeyin önceden planlanmış olmasını isteyen misafirlerimiz için Anamur’da pek çok her şey dahil otel yer almaktadır. Anamur her şey dahil otelleri keşfetmek isteyen misafirlerimiz Bilet Dükkanı üzerinden yapacakları Anamur her şey dahil oteller araması ile kendi ihtiyaç ve bütçelerine en uygun oteli bulabilir ve çevrimiçi bir şekilde rezervasyonları yapabilirler.

Anamur Denize Sıfır Oteller


Uçsuz bucaksız Akdeniz’e kıyısı olan Anamur’da çok sayıda denize sıfır oteller bulunmaktadır. Otelde konaklayan misafirler denize ulaşım derdi olmadan konforlu biçimde otellerin plajında denize girebilmektedir. Bilet Dükkanı olarak sizler için Anamur denize sıfır otelleri listeledik:

Hotel Belsenler: Denize sıfır konumda yer alan otel açık büfe kahvaltı hizmeti, ücretsiz internet, vale hizmeti, otopark hizmetleriyle donatılmıştır. Almanca ve Türkçe hizmetin bulunduğu otelde 28 oda bulunur. Ayrıca hayvan dostu olup evcil hayvanları ile tatilin keyfini çıkartmak isteyen misafirlerimiz için doğru bir tercih olacaktır.

MayaLuna Ecolodge: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca yabancı dillerinde hizmet verilen otel denize sıfır konumda olup özel plaja sahiptir. Ücretli havaalanı transferi ile misafirlerimize önemli kolaylıklar sağlar. Oda-kahvaltı şeklinde organize olan otelde ücretsiz otopark, İnternet hizmeti bulunuyor olup aynı zamanda evcil hayvan dostudur. Kumsal tatilinin yanı sıra masaj, kafe/bar hizmetleri ve teras ve bahçe özellikleri ile dikkat çeker. Güzel bir yürüyüş yolu bulunur.

Ünlüselek Hotel: 3 yıldızlı bir otel olup denize sıfır konumu ve özel plajı ile keyifli bir deneyim sunar. Mükemmel Akdeniz’in yanı sıra açık havuz hizmeti de veren otelde havuz kenarı bar vardır. Oda-kahvaltı şeklinde hizmet veren otelde ücretsiz otopark ve internet bulunur. Masaj hizmeti veren otelde gidiş-dönüş havaalanı transferi mevcuttur. Farklı oda seçenekleriyle misafirlerimiz bütçelerine göre uygun odayı seçerek Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaptırabilir.

Elysium Garden: Yarım pansiyon hizmet veren otel denize sıfır konumu, mükemmel ve manzaralı açık havuzu ve lüks detayları ön plana çıkmaktadır. Otelde bir adet termal havuz da bulunur. Bir butik otel olup son derece şık tasarımı ve dekorasyonu, 4 lüks oda seçeneği, a carte restoranı ve açık restoran seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca restoranda vegan, vejeteryan ve alerjen menüler yer almaktadır. Evcil hayvana izin verilen otel hayvan dostudur. Özel plajı bulunan otelin iskelesi bulunmamaktadır.

Anamur 5 Yıldızlı Oteller


Her sene gerek yerli gerek yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği Anamur’da çok çeşitli donanımda hizmetler veren oteller mevcuttur. Böylece her bütçe ve ihtiyaca yönelik hizmet sağlanmaktadır. Daha lüks bir tatil deneyimlemek isteyen misafirler için Anamur 5 yıldızlı oteller de bulunuyor.

Anamur İslami Otelle


Mersin’in güneyinde yer alan ve Akdeniz’e kıyısı olan bu güzel ilçe Anamur’da çok farklı kültürlerden gerek yabancı gerek yerli turistler tatil yapmak için gelmekte ve kendi istek ve dünya görüşlerine uygun keyifli bir tatil yapmak istemektedir. Tarihten beri çok farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış ve bu uygarlıklarının somut ve soyut kültürel mirasını taşımış ve taşımakta olan Anamur’da her kültüre ve bu kültürün ihtiyaç ve gerekliliklerine uygun hizmet veren çok sayıda otel yer almaktadır. Dünya’nın farklı bölgelerinden gelen yabancı Müslüman turistler için veyahut ülkemizin dört bir tarafından gelen ve İslami koşullarda bir tatil yapmak isteyen turistler için de Anamur otelleri oldukça geniş seçenekler sunmakta. Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden yapacağınız Anamur İslami oteller araması ile kendi bütçenize ve talebinize en uygun oteli keşfedebilir ve Bilet Dükkanı üzerinden çevrimiçi olarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.