En İyi Ankara Otelleri

232 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

En Uygun Ankara Otelleri


Ankara otelleri, yılın her dönemi yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Ankara’da uygun fiyatları ve kaliteli hizmetleri ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’nin başkenti olan ve İç Anadolu Bölgesi’nin en beğenilen konaklama tesislerinin yer aldığı Ankara, iş, sağlık ve tatil gibi birçok nedenden dolayı yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçi alıyor. Bu nedenle en büyük ihtiyaçlardan biri olan konaklama konusunda da geniş alternatiflerle de kaliteli hizmet sunuyor. Merkezi bir konumda olması ve yurdu dört bir yanından ulaşımın kolay olduğu Ankara’da uzun ya da kısa süreli tatilleriniz için bütçenize uygun otel ve pansiyonlara, Bilet Dükkanı’nın geniş arama optimizasyonu aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden dilediğiniz otel veya pansiyon için erken rezervasyon oluşturabilir, sağlamış olduğumuz kampanyalar aracılığıyla ucuz otel fırsatlarından faydalanabilirsiniz. 

Anıtkabir, TBMM, Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hamamönü ve daha birçok gezilecek yere ev sahipliği yapan Ankara’ya seyahat etmek isteyenler için ucuz Ankara uçak bileti fırsatı sunan Bilet Dükkanı üzerinden, Ankara’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste kapılarını açan Ankara, hem iş seyahatlerinizin hem de tatillerinizin vazgeçilmez şehirleri arasında yer alıyor. Yılın her mevsimi yoğun bir ziyaretçi akınının yaşandığı şehir, Türkiye’nin en yüksek yolcu trafiğine sahip olan Esenboğa Havalimanı’na da ev sahipliği yapıyor. Ankara uçak bileti satın alarak seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen yolcular, Esenboğa Havalimanı’na iniş sağlayarak, havalimanından şehir merkezine çeşitli ulaşım yöntemleri ile rahatlıkla geçiş yapabiliyor. 

Havayolunun yanı sıra karayolu ve demir yolu üzerinden de kolay bir ulaşım ağına sahip olan Ankara’da kalınacak oteller de yolcular tarafından araştırılıyor. Bilet Dükkanı olarak Ankara otelleri ve ucuz otel fırsatları konusunda sağlamış olduğumuz kampanyalar ile Ankara tatilinizi daha konforlu ve huzurlu bir şekilde geçirmeniz için hizmet vermeye devam ediyor. Sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir, Ankara otelleri için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ankara’ya Ulaşım


Türkiye’nin en merkezi konumunda yer alması nedeniyle ulaşımın oldukça kolay olduğu Ankara’ya karayolunun yanı sıra havayolu ve demiryolu seferleri de sürekli olarak düzenlenmektedir. Şehirlerarası otobüs firmalarından satın alacağınız yolculuk bileti ile Türkiye’nin her noktasından Ankara’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde demiryolları da Ankara’ya ulaşımda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri… Özellikle İstanbul’dan Ankara’ya Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri sıklıkla gerçekleşiyor. Bu tren Pendik Tren İstasyonu’ndan hareket ederek, İzmit, Eskişehir gibi durakların ardından Ankara’ya ulaşıyor. İstanbul’da 4 saatte ulaşılan Ankara’ya Eskişehir’den 1,5 saatte ulaşılabiliyor. Ankara’ya rahat ve hızlı ulaşım yöntemlerinden bir diğeri de havayolu ulaşımı… Ankara Havalimanı, yıl içerisinde en yoğun yolcu trafiğinin gerçekleştiği havalimanlarından biri olma özelliği taşıyor. Türkiye’nin her yerinden olduğu gibi dünyada da birçok ülkeden Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelmek oldukça kolay… Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ise otobüs, özel araç ve taksilerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ankara içi ulaşımda da Kızılay ve Batıkent arasında sefer düzenleyen metro hatlarını kullanmanız, oldukça büyük rahatlıklar sağlayacaktır.

Ankaray metro hattı da şehir içi ulaşımda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri. Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden (AŞTİ) şehir merkezine ulaşmak isteyenler, Ankaray metro hattını kullanabilir. Şehir içi toplu taşıma araçları da Ankarakart (EGO kart) aracılığıyla kullanılıyor. Bilet satış noktalarından rahatlıkla satın alabileceğiniz bu kartlarla Ankara’nın her yerine rahatlıkla ulaşmanız mümkün olacak. Bunların yanı sıra araç kiralama ve taksi seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Ankara’ya Ne Zaman Gidilir?


Karasal iklimin hakim olduğu Ankara’da yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Çoğunlukla mart ve nisan aylarında yoğunluğunu gösteren yağmurlu hava, temmuz ve ağustos aylarında ise yerini sıcak havalara bırakmaktadır. Aralık, ocak ve şubat aylarında hava sıcaklıkları -6’ya kadar düşebilmektedir. Yoğun kar yağışlarının görüldüğü şehre bahar aylarında gidilmesi, tarihi ve turistik mekanların rahatlıkla gezilebilmesi açısından oldukça doğru olacaktır. 

Bunun için mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları, Ankara’yı ziyaret etmek için en ideal aylar olarak belirtilebilir. Ankara otelleri, gideceğiniz her tarihe uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu nedenle istediğiniz tarih için Ankara otelleri için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ankara’da Nerede Tatil Yapılır?


Türkiye’nin başkenti Ankara’da tatil yapılacak yerler oldukça sınırlı olup, gezilip görülmesi gereken yerlerin birkaç günde anca biteceği göz önünde bulundurulursa şehir merkezinde faaliyet gösteren çok sayıda Ankara oteli, kaliteli hizmetleriyle ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Fakat başkenti baştan aşağı keşfetmek, sokaklarında dolaşmak, doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını yakından incelemek isteyenler için Ankara Gölbaşı ve Elmadağ, konaklamak ve tatil yapmak için ideal ilçeler arasında yer alıyor.

Ankara’da Gezilecek Yerler


Çok sayıda medeniyetin izini taşıyan, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ziyaret eden herkesi kendine hayran bırakan Ankara’da gezilecek çok sayıda yer bulunuyor. Selçuklu Dönemi’nden kalma eserlerin görülebileceği Etnografya Müzesi, Ankara Kalesi, Ankara’nın tarihi yerlerinin bulunduğu Hamamönü, Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi daha birçok yer, Ankara’ya gidenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Ankara uçak bileti satın alarak gitmiş olduğunuz Ankara’da gezilecek yerleri sizler için derledik. İşte Ankara’da mutlaka görülmesi gereken önemli yerler… 

Ankara Kalesi: Ne zaman yapıldığına dair kesin bir bilgi bulunmayan Ankara Kalesi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. Tarih boyunca hem savunma hem de yerleşim amacıyla çok sayıda medeniyet tarafından kullanıldığı bilinen kale, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 

Etnografya Müzesi: Türk kültürünün değişim ve gelişimini yakından görebilmek için eşsiz bir yer olan Etnografya Müzesi, Ankara’nın Sıhhiye ilçesinde yer alıyor. 

Anıtkabir: Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara Anıttepe’de bulunan anıt mezarı Anıtkabir’in inşası 1953 yılında son bulmuştur. Yılın her döneminde ziyarete açıktır. Hamamönü: Ankara’nın eski evlerini ve sokaklarını yakından görmek isteyenler için Hamamönü en doğru tercih olacak. Özellikle Ramazan ayları, ortamın atmosferini yaşayabilmek adına oldukça ideal bir dönem. 

I.TBMM Binası (Kurtuluş Savaşı Müzesi): İlk TBMM binası olarak bilinen müze, dönemin vekillerine ve Atatürk’e ait kişisel eşyaların, madalyaların, yağlı boya tabloların ve döneme ışık tutan birçok eşyanın sergilendiği mekanlardan biri olarak kabul ediliyor. Ankara’yı ziyaret edenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biri olan Kurtuluş Savaşı Müzesi, gün içinde 08.30-17.30 saatleri arasında ziyarete açık oluyor. 

Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Paleolitik Çağ’dan Osmanlı Dönemi’ne kadar döneminin tarihi ve kültürel unsurlarına ev sahipliği yapan Anadolu Medeniyetler Müzesi, 1997 yılında, İsviçre’de yapılmış olan bir elemede Avrupa genelinde ‘Yılın Müzesi’ olarak seçilmiştir. 

Atakule: Ankara’nın sembollerinden biri haline gelen Atakule, şehrin her yerinden görünebiliyor. Ankara’nın ilk alışveriş merkezi olarak kabul edilen Atakule, Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alıyor. 

Hacı Bayram Camii: 1400’lü yılların başında Mimar Mehmet Bey tarafından inşa edilmiş olan Hacı Bayram Camii, Ulus’ta yer alıyor. 

Kocatepe Camii: 1997 yılında hizmete açılan Kocatepe Camii’nin açılışı, dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından yapılmıştır. İşçiliğindeki estetik sanat nedeniyle oldukça dikkat çeken yapılardan biri olan cami, mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekanlardan biri olarak kabul ediliyor. 

Atatürk Orman Çiftliği: Atatürk’e hediye edilmiş 52 dönümlük bir araziye kurulmuş olan çiftlik içerisinde müze, sergi salonu, Atatürk Evi, piknik alanı ve Gazi Orman Çiftliği Parkı bulunuyor. 

Kuğulu Park: Çin ve Viyana’dan Ankara’ya armağan edilmiş olan beyaz ve siyah kuğuların bulunduğu Kuğulu Park, 20’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Ankara’nın en popüler mekanlarından biri olan Kuğulu Park, Atatürk Bulvarı ile Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde yer alıyor. 

Harikalar Diyarı: Avrupa’nın en büyük parkı olma özelliğine sahip olan parkta, Harikalar Diyarı isimli kitapta bulunan tüm karakterlerin heykelleri bulunuyor. 

Seğmenler Parkı: 67 bin metrekarelik alanda bulunan Seğmenler Parkı, yürüyüş parkurları, süs havuzları, amfi tiyatro ve çocuklar için eğlence alanlarına ev sahipliği yapıyor. 1983 yılından itibaren Ankaralıların en çok uğradığı mekanlardan biri olan Seğmenler Parkı’nı mutlaka görmelisiniz. 

Gölbaşı: Ankara’nın en merkezi konumlarından biri olan ve genel olarak tarihi ve turistik bir ilçe olarak kabul edilen Gölbaşı, şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eymir ve Mogan Gölü ile Tulumtaş Mağaraları’na ev sahipliği yapan Gölbaşı, Ankara’da tatil yapılabilecek en gözde mekanlar arasında yer alıyor. 

Eymir Gölü: ODTÜ sınırları içerisinde yer alan Eymir Gölü, Ankara’nın doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Özellikle kış aylarında donmakta olan bu göl, kürek sporlarının, çeşitli su sporlarının yapıldığı alanlardan biri olarak kabul ediliyor. 

Elmadağ: Özellikle kış sporlarına merakı olanlar için en ideal mekanlardan biri olan Elmadağ, kayak merkezi ile gezilmesi gereken mekanlar arasında yer alıyor. Ankara şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Elmadağ, kayak ve snowboard gibi sporların yapılabileceği gözden mekanlardan… 

Nallıhan Kuş Cenneti: Türkiye’nin en popüler kuş yaşam merkezileri arasında yer alan Nallıhan Kuş Cenneti, şehir merkezine 130 km uzaklıkta bulunuyor. 425 hektarlık bir alanda bulunan ve 191 kuş türüne ev sahipliği yapan Nallıhan Kuş Cenneti, özellikle kuşlara ilgi duyan ziyaretçiler tarafından çok beğeniliyor.

Ankara’da Hangi Otelde Kalınır?


Ankara’nın tarihi yapılarını ve doğal güzelliklerini yakından görmek için Ankara uçak bileti satın alarak şehri ziyaret edecek olanlar, Ankara’da hangi otelde kalınabileceğine dair detaylı bir bilgiye ulaşmak istiyor. Genel olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren Ankara otelleri, 5 yıldızlı, her şey dahil, termal ve butik otel olmak üzere çeşitli seçeneklerle önümüze çıkabiliyor. Roma İmparatorluğu’ndan günümüze uzanan kaplıca ve içmelerin yer aldığı Ankara’da her bütçeye uygun konaklama tesisi bulmak mümkün. 

Açık ve kapalı havuz, hamam, spor salonu, fitness, sauna, masaj, jakuzi, ücretsiz otopark, ücretsiz Wifi gibi hizmetleri ile faaliyet gösteren Ankara otellerini derledik. İşte Ankara otelleri…

Ankara 5 Yıldızlı Oteller


Sheraton Ankara Hotel & Convention Center


Ankara’nın Çankaya ilçesinde faaliyet gösteren Sheraton Ankara Hotel & Convention Center, 5 yıldızlı oteller listesinde ilk sırada yer alıyor. 310 oda kapasitesi ile restoran, bar, gece kulübü, kapalı yüzme havuzu, sağlık kulübü, spa, ücretsiz internet ve çocuk havuzu gibi çok sayıda hizmet veren otelde konaklama ücreti ise 700-1000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Divan Ankara Otel


Ankara’nın 5 yıldızlı otelleri arasında yer alan Divan Ankara Otel, Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alıyor. 150 odalık kapasitesiyle, konaklamada arayacağınız tüm hizmetleri sağlayan otel, ücretsiz otopark, ücretsiz internet, spa hizmeti, kuru temizleme, çamaşırhane hizmetlerine de ev sahipliği yapıyor. Divan Ankara Otel’d konaklama ücreti ise 1500-2000 TL arasında değişiyor.

Ankara HiltonSA


Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Ankara HiltonSA, şehrin 5 yıldızlı otelleri arasında yer alıyor. Misafirlerinin konforlu bir tatil geçirmesi için 176 oda kapasitesi ile her türlü hizmeti sağlamakta olan otel, sağlık kulübü, sauna, ücretsiz internet, açık büfe kahvaltı, kuru temizleme, çamaşırhane, ücretsiz otopark, restoran ve kahve dükkanı gibi çok sayıda hizmet sağlıyor. Otelde konaklama ücreti ise 2000-2500 TL arasında değişiklik gösteriyor.

The Green Park Ankara


Ankara’nın Çankaya ilçesinde faaliyet gösteren The Green Park Ankara, beş yıldızlı oteller listesinde yer alıyor. Sıklıkla tercih edilen bir konaklama tesisi olan The Green Park Ankara, 280 odasının yanı sıra restoran, kapalı yüzme havuzu, spa, bar, sağlık kulübü ve gidiş-dönüş havalimanı transferi ile misafirlerinin konforu için her türlü hizmeti sağlamaya çalışıyor. Otelde konaklama ücreti ise 300-700 TL arasında değişebiliyor.

Ankara Her Şey Dahil Oteller


Radisson Blu Hotel Ankara


Ankara’nın Altındağ ilçesinde faaliyet gösteren Radisson Blu Hotel Ankara, şehrin dört yıldızlı otelleri arasında yer almaktadır. 202 oda kapasitesi ile pek çok olanak sağlayan otelde restoran, bar, teras, spor salonu, gidiş-dönüş havalimanı transferi, ücretsiz otopark ve internet gibi hizmet bulunmaktadır. Kızılay Meydanı’na 30 dakika uzaklıkta bulunan otelde konaklama ücreti ise kişi başına 450-600 TL arasında değişmektedir.

Business Park Hotel


Ankara’nın Çankaya ilçesinde, Kızılay mevkiinde faaliyet gösteren Business Park Hotel, şehrin dört yıldızlı otelleri arasında yer alıyor. 53 oda kapasitesi ile hizmet veren otelde, tam donanımlı spa, gidiş-dönüş havalimanı transferi, restoran, bar, açık büfe ücretsiz kahvaltı, kütüphane, ücretsiz internet ve oyun odası gibi pek çok olanak bulunmaktadır. Kızılay Meydanı’na 9 dakika uzaklıkta bulunan otelde konaklama ücreti ise 150-250 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Etap Mola


Ankara Kızılay’da bulunan Etap Mola, şehrin üç yıldızlı otelleri arasında yer almaktadır. 65 oda kapasitesi ile hizmet vermekte olan Etap Mola, kuru temizleme, restoran, bar, çamaşır yıkama servisi, ücretsiz internet gibi pek çok imkan bulunmaktadır. Kızılay Meydanı’na 5 dakika uzaklıkta bulunan tesiste konaklama ücreti ise 150-225 TL arasında değişmektedir.

Ankara’da Ne Yenir?


İç Anadolu Bölgesi’nin en beğenilen illerinden biri olan Ankara, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ankara’da yöresel lezzetler de dikkat çekiyor. Türk Mutfağının geleneksel lezzetlerine ev sahipliği yapan Ankara’nın meşhur yemeklerini sizler için derledik. İşte birbirinden güzel, enfes lezzetleriyle Ankara yemekleri… 

Ankara Tava: Ankara’nın en meşhur yemeklerinden biri olan Ankara tava, en az 1 gün dinlendirilmiş kol ya da kaburga etinden hazırlanmaktadır. Etler, bol tereyağlı pilav ile birleştirilerek servis edilir. 

Ankara Yaprak Döneri: Koyun etinin sinir ve liflerinin ayıklanması ile elde edilen Ankara Yaprak Döneri, özenle ezilmiş domateslerle birlikte tepsiye dizilerek terbiye edilir. Bir gün boyunca bekletilen etler, aralara yerleştirilen kuyruk ile şişe takılır ve kömür ateşinde pişirilir. 

Beypazarı Güveci: Ankara’nın Beypazarı ilçesi ile bütünleşmiş olan Beypazarı Güveci, et severlerin sıklıkla tercih ettiği yemekler arasında yer alıyor. Yaklaşık 5 saat kadar pişirilen et ile yapılan güvecin tadını unutamayacaksınız. 

Efelek Sarması: Diğer adı Labada olan Efelek Sarması, efelek otu ile hazırlanan iç harcının sarma yaprağına doldurulması ile yapılmaktadır. Cacık eşliğinde enfes bir lezzete ulaşan Efelek sarması, Ankara’nın en sevilen lezzetleri arasında yer alıyor. 

Uruş Kapama: Kuzu kuşbaşı, arpacık soğan, pirinç ve nohut gibi malzemelerle yapılan Uruş Kapama, Ankara’nın meşhur yemekleri arasında, yapımı en zahmetli yemeklerden biri olarak biliniyor. Domates, sarımsak ve biber gibi lezzetlerle bir araya getirilerek yapılan bu yemeği unutamayacaksınız.