En İyi Artvin Otelleri

17 Otelden 1 - 17 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme

Artvin Otelleri


Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde konumlanan Artvin, Gürcistan sınırındadır. Erzurum, Ardahan, Bayburt, Batum ve Hopa’ya komşu olan Artvin, Karadeniz turlarının olmazsa olmazıdır. Bu nedenle her yıl on binlerce turisti ağırlayan Artvin otelleri, oldukça gelişmiş ve lüks hizmet verir.

Karadeniz Bölgesi’nin en yoğun bitki örtüsüne sahip şehri Artvin’dir. Göz alıcı doğal güzelliğiyle öne çıkan bu şehir, 2021 yılında UNESCO tarafından “Dünya Biyosfer Rezervleri Ağı” dahilindeki şehirlerden biri seçilmiştir. Bununla birlikte Artvin, Türkiye’nin ilk biyosfer rezerv alanı olarak tescillenmiştir.

Bilet Dükkanı olarak Artvin Otelleri yazımızı hazırlarken bu şehre ne zaman ve nasıl gidilebileceği, hangi otellerde kalınabileceği ve denize sıfır oteller başta olmak üzere Artvin’deki 5 yıldızlı otelleri de özenle metnimize seçerek ekledik. İlk olarak Artvin’e ulaşım hakkında bilgi vereceğiz.

Artvin’e Ulaşım


Halihazırda Karadeniz Bölgesi’nde ikamet eden ve Artvin’e ulaşım sağlamak isteyenler genel olarak kara yolunu kullanır. Artvin’e ulaşım için kara yolunu kullanacak olanlar, Karadeniz Sahil Yolu üzerinden seyahatlerini gerçekleştirebilir. Böylelikle Karadeniz’in eşsiz sahil güzelliği ile varacakları noktaya ulaşabilirler. Artvin’e yakın bir konumda bulunmayanların ise en sık tercih ettiği ulaşım türü hiç kuşkusuz hava yoludur. Bunun için de Rize – Artvin Havalimanı’nda iniş yapmak gerekir. 14 Mayıs 2022 tarihinde hizmete açılan Rize – Artvin Havalimanı, Rize’nin Pazar ilçesinde konumlanır ve Artvin’e de bir hayli yakındır. Havalimanında iniş yapıldıktan sonra Bilet Dükkanı üzerinden transfer aracı ya da araç kiralama yapılarak istenilen noktaya ulaşım sağlanabilir.

Artvin’e Ne Zaman Gidilir?


Karadeniz Bölgesi’nin iklim kuşağı oldukça ılıman ve bir o kadar da yağışlıdır. Artvin şehri de yılın önemli bir bölümünde ağırlıklı yağmur olmak üzere yağış alır. Bu nedenle Artvin’e ne zaman gidilir sorusunun en doğru cevabı iklim koşulları nedeniyle mayıs ile ağustos ayları arasında olacaktır.

Artvin’de Nerede Tatil Yapılır?


Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere Artvin, doğasındaki benzersiz güzellik ve temiz havası sebebiyle Türkiye’nin ilk biyosfer rezerv alanı ilan edilen şehridir. Bu sebeple ki şehrin hemen her noktası doğa tatili için elverişlidir. Bilhassa dünyaca meşhur Camili Görgit Tabiatı Koruma Alanı, her yıl on binlerce doğaseverin uğrak noktasıdır. Artvin’de nerede tatil yapılır sorusuna cevap vermeden önce, kişinin nasıl bir tatil istediği cevabını bilmek gerekmektedir. Deniz, kum ve güneş tatili yapılmak isteniyorsa bu sorunun cevabı tabi ki Artvin’in eşsiz güzelliğe sahip sahilinde konaklama yapmak gerektiği cevabını da beraberinde getirecektir. Ancak doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteniyor ve kamp yapılmak isteniyorsa bu sefer de kesinlikle Artvin’in yaylalarına çıkmak ve buralarda tatil yapmak gerektiğini söylemek gerekir.

Artvin’in Doğal Güzellikleri


Göz alıcı doğal güzelliğiyle dünyaca ünlü olan Artvin’in saymakla bitirilemeyecek kadar fazla tabii kaynağı bulunur. Bilet Dükkanı olarak Artvin’in doğal güzelliklerinin tamamını listelemekten ziyade, bu şehre gidildiğinde mutlaka görülmesi gerektiğini düşündüğümüz noktaları listeledik.

Camili Görgit Tabiatı Koruma Alanı (Macahel): Şehrin UNESCO tarafından biyosfer rezerv alanı ilan edilmesinin başlıca sebebi olan nokta burasıdır. Borçka’da bulunan ve eski ismi Macahel olan Camili Görgit, Artvin’in en önemli doğal güzellikleri arasında yer alır.

Şavşat Karagöl – Sahara Milli Parkı: Köknar ormanları arasında konumlanan bu milli park, yeşilin her tonunu en ihtişamlı şekilde barındırır. Artvin’in en göz alıcı doğal güzelliklerinden biri olan Şavşat Karagöl – Sahara Milli Parkı, kesinlikle Artvin’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Mençuna Şelalesi: Doğu Karadeniz’in en büyük şelalesi olma özelliğini taşıyan Mençuna, çevresinde pek çok keşfedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerle doludur. 1900’lerde Osmanlı Devleti tarafından inşa edilen İkiz Köprü ile turizme kazandırılan bu göz alıcı mekan, Artvin’de mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasındadır.

Karçal Dağları: Gürcistan ile doğal bir sınır oluşmasının sebebi olan Karçal Dağları, 3 bin 428 metre yüksekliğindedir. Oldukça ihtişamlı bir güzelliği olan Karçal Dağları, trekkingcilerin rotalarında mutlaka bulunur.

Yıldız Gölü: Göz alıcı güzelliği ile adeta büyüleyen Yıldız Gölü, Artvin’in doğal güzellikleri listesinde mutlak suretle yer alması gereken yerlerdendir. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde uzanan göl, yazın en sıcak günlerinde dahi inanılamayacak seviyede soğuk bir suya sahiptir.

Size Artvin’in doğal güzelliklerinden oluşan bir potpuri hazırladık. Pek tabii bu şehrin göz alıcı doğal güzellikleri bunlarla sınırlı değil. Hatila Vadisi başta olmak üzere Deliklikaya ve Cehennem Deresi Kanyonu da Artvin’de kesinlikle görülmesi gereken doğal güzellikler arasındadır.

Artvin’de Hangi Otelde Kalınır?


Artvin’e gerçekleştirilecek bir seyahatteki en büyük soru kesinlikle bu şehirde nerede konaklanacağına yöneliktir. Artvin’de hangi otelde kalınır sorusunun pek çok cevabı olsa da özellikle öne çıkan ve misafirleri tarafından tam not alan otelleri sizin için öğrendik. Bunlardan en fazla öne çıkanı Şavşat Karagöl Otel olurken; Terzioğlu Otel, Grand Artvin Hotel, Peronti Hotel, Sarp Otel ve Paluri Otel de yine öne çıkan konaklama merkezleri arasındadır.

5 Yıldızlı Artvin Otelleri


Artvin otelleri, her yıl aldığı on binlerce yerli ve yabancı turist ile konaklama imkanlarını oldukça lüks seviyelere ulaştırmıştır. 5 yıldızlı otel bulunmayan şehirde, en az 5 yıldızlı oteller kadar konforlu ve bir o kadar da lüks hizmet veren oteller bulunur. Bunlardan en çok öne çıkanlarını biraz önce söylemiştik. İşte o oteller…

Şavşat Karagöl Otel


En erken giriş saati 14.00 olan Şavşat Karagöl Otel’in çıkış saati 12.00 öncesidir. Ücretsiz yüksek hızlı internet, televizyon bulunan lüks odaları, uydu yayınları, 24 saat hizmet veren resepsiyonu ve dağ ile göl manzarası ile bu şehirde en çok tercih edilen otellerdendir.

Terzioğlu Otel


Artvin’in Hopa ilçesinde konumlanan Terzioğlu Otel, bulunduğu bölgenin en büyük ve lüks otelidir. 1994 yılından beri hizmet veren bu konaklama merkezi, şehrin gezilip görülmesi gereken pek çok noktasına da oldukça yakındır. Sigara içilmeyen tertemiz odalarıyla misafirlerinden tam not alan otel, deniz manzaralı odalara sahiptir. Tıpkı Şavşat Karagöl Otel gibi giriş saati en erken 14.00, çıkış saati ise en geç 12.00’dır.

Grand Artvin Hotel


Artvin otelleri arasında en lüks otellerinden biri olan Grand Artvin Hotel, şehrin en fazla tercih edilen otelleri arasındadır. 12 katlı olan otel, 24 saat açık olan resepsiyonuyla misafirlerine tam donanımlı hizmet verir. Ayrıca konferans salonu ile de geniş organizasyonlara uygun bir yapıya sahiptir.

Peronti Hotel


110 odası ve 2 suiti ile hizmet veren Peronti Hotel, Artvin otelleri denince ilk akla gelenler arasındadır. 200 kişilik kapasiteli restoranı ile öne çıkan Peronti Otel, saunası, diskosu ve lüks hizmeti ile öne çıkar. En erken giriş saati 11.00 olan Peronti otelin en geç çıkış saati ise 10.00’dır.

Sarp Otel


En erken giriş saati 13.00, en geç çıkış saati ise 12.00 olan Sarp Otel, Artvin otelleri arasında en sık tercih edilen konaklama merkezlerindendir. 200 kişilik kapasiteye sahip olan Sarp Otel’in, 65 adet standart, 4 adet ise süit odası bulunur.