Beykoz Otelleri

En İyi Beykoz Otelleri

9 Otelden 1 - 9 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

İstanbul'un Gözdesi Beykoz Otelleri


Türkiye’nin İstanbul şehrinin bir ilçesi olan Beykoz otelleri ile meşhurdur. Doğal güzelliği, şehrin karmaşasından uzak oluşu ve konaklama merkezlerinin konforuyla öne çıkan Beykoz, özellikle İstanbul ve çevre illerde yaşayanların hafta sonu tatili için sıkça tercih ettiği tatil noktasıdır.

İstanbul Boğazı’nın kuzey ucunda konumlanan Beykoz, Farsça “köy” manasına gelen “bey” ve “kos” kelimelerinden oluşan bir isme sahiptir. Göksu ve Küçüksu derelerinin Karadeniz’e açıldığı kısımda bulunan ilçe, sınırları içinde Riva Deresi’ni de barındırır.

Antik çağlardan beri önde gelen yerleşim yerlerinden biri olan Beykoz, Yunan mitolojisi anlatılarına dahi ev sahipliği yapan bir tarihe sahiptir. Bulunduğu konumu itibarıyla doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan ilçedeki oteller, en yoğun doluluk oranına hafta sonları ulaşır. Biz de Bilet Dükkanı olarak “Beykoz Otelleri” yazımızı hazırlarken özellikle buraya ulaşım, gezilip görülecek yerler, nerede konaklanacağı ve hangi otellerin öne çıktığı sorularına cevap verdik. İlk olarak Beykoz’a ulaşımı anlatacağız.

Beykoz’a Ulaşım


İstanbul’da veya Marmara Bölgesi’nde yaşayanlar, Beykoz’a ulaşım için genellikle kara yolunu tercih ederler. Bunun için Bilet Dükkanı’ndan araç kiralama yaparak konforlu bir seyahat geçirebilirsiniz. Öte yandan, İstanbul’a yakın bir konumda bulunmayan ancak hafta sonu tatili başta olmak üzere seyahatini İstanbul’a planlayanlar; en çok hava yolu kullanarak Beykoz’a ulaşım sağlamayı tercih ederler. Beykoz’a ulaşım için öncelikle İstanbul’a ulaşımın gerçekleşmesi gerekir. Bunun için de hava yolunu kullanacak olan yolcular, Sabiha Gökçen Havalimanı veya İstanbul Havalimanı’na iniş yapabilirler. En avantajlı İstanbul uçak biletini de yine Bilet Dükkanı’ndan bulabilirler.

Beykoz’a Ne Zaman Gidilir?


İstanbul’un en güzel ve en çok sevilen ilçelerinden biri olan Beykoz’a ne zaman gidilir sorusu, buraya seyahat edeceklerin en fazla merak ettikleri arasındadır. Marmara Bölgesi’nde, Balkan, Karadeniz ve dahi Akdeniz iklim kuşaklarının adeta bir potpurisini yaşayan İstanbul, genellikle ılıman bir iklim yapısına sahiptir. Bu nedenle de aslında yılın hemen her dönemi misafirlerini rahatça ağırlayabilir. Yine de Beykoz’a ve dolayısıyla İstanbul’a gidilmesi gereken en ideal zaman ilkbahar aylarıdır. Bunun için de mayıs ve eylül ayları, İstanbul’un da Beykoz’un da tadının en güzel çıkacağı zamanlardır.

Beykoz’da Nerede Kalınır?


“İstanbul’un kuzey kapısı” olarak adlandırabileceğimiz Beykoz’un yerlileri, genellikle gelir düzeyi yüksek olan kişilerden oluşur. Bununla birlikte, İstanbul’un eğitim seviyesi en yüksek olan ilçelerinden biri de yine Beykoz’dur. Beykoz’da nerede kalınır sorusunun cevabı ise kesinlikle en konforlu konaklamanın yapılabileceği otellerdir. Beykoz otelleri, yıl içerisinde yüz binlerce kişiyi ağırlar. Oldukça rağbet gören tatil destinasyonlarından biri olan Beykoz, üst düzey hizmet veren otellere sahiptir.

Beykoz’da Hangi Otelde Kalınır?


Beykoz’da öne çıkan pek çok konaklama merkezi vardır. Beykoz’da hangi otelde kalınır sorusuna cevap vermeden önce, konaklayacak kişinin istek ve ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. Konakta mı yoksa 5 yıldızlı bir otelde mi kalınmak istendiği, bu sorunun cevabını büyük ölçüde değiştirecektir. Oldukça çeşitli olan Beykoz otelleri arasında öne çıkan Saklıca Boutique Hotel, Park Inn By Radisson İstanbul Asia Kavacık ve Ajia Hotel, Beykoz’da hangi otelde kalınır sorusunun önde gelen cevapları arasında olacaktır.

Saklıca Boutique Hotel


Beykoz’un doğal güzelliklerinin tam da orta noktasında konumlanan Saklıca Boutique Hotel, Anadolu Hisarı Mahallesi, İnönü Caddesi üzerindedir. 24 saat açık resepsiyonuyla kesintisiz hizmet veren otel, internet hizmeti, açık otoparkı, mini barı ve split klimasıyla bir butik otelde aranılan tüm hizmeti sağlar.

Park Inn By Radisson İstanbul Asia Kavacık


Beykoz otelleri arasında ismi sıklıkla geçen Park Inn By Radisson İstanbul Asia Kavacık, adından da anlaşılacağı üzere Beykoz’un Kavacık semtinde konumlanır. Gerek iş gezileri gerekse de tatil amaçlı kullanıma müsait olan otel, açık, kapalı ve alakart restoranları, otoparkı, 110 odası ve Göksu Deresi başta olmak üzere Beykoz’da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlere yürüme mesafesinde bulunmasıyla öne çıkar.

Ajia Hotel


Beykoz’un Kanlıca semtinde konumlanan Ajia Hotel, İstanbul Boğazı’nın en güzel manzaralarından birine sahip olup; tam olarak deniz kenarında konumlanır. Engelli kullanımına özel odalarının yanı sıra araç kiralama gibi özel hizmetleri de karşılayan Ajia Hotel, açık, kapalı ve alakart restoranları, balo ve konferans salonları ile masaj hizmeti gibi ayrıcalıklara sahiptir. Öte yandan, Hidiv Kasrı, Küçüksu Kasrı ve Anadolu Hisarı başta olmak üzere Beykoz’da gezilecek yerler listesindeki hemen her noktaya da oldukça yakın bir konumdadır.

Beykoz’un Doğal Güzellikleri


Yukarıda, Beykoz’da hangi otelde kalınır sorusuna cevap verirken de bahsettiğimiz üzere Beykoz’un doğal güzellikleri ve gezilecek yerleri oldukça fazladır. Beykoz otelleri de bu gezi noktalarına yakın yerlerde konumlanmıştır. Beykoz’un doğal güzellikleri, İstanbul’un kuzeyinde ve deniz kenarında bulunmasının derelere sahip oluşu nedeniyle de bir hayli fazladır. Bilet Dükkanı olarak Beykoz’un doğal güzelliklerini, burada ve çevresinde kesinlikle görülmesi gerektiğini düşündüğümüz yerleri özenle derledik. Pek tabii ilk olarak Göksu Deresi’ni anlatacağız.

Göksu Deresi: Bir diğer ismi de Ağva Deresi olan Göksu Deresi, Anadolu Yakası’nda bulunan Beykoz’un, İstanbul Boğazı’na dökülen en büyük derelerinden biridir. Hafta sonu tatilleri başta olmak üzere günübirlik kaçamak tatillerin bile vazgeçilmez noktalarından olan Göksu Deresi, Beykoz’un doğal güzellikleri listesinde ilk sırada yer alır.

Anadolu Kavağı: Esasında asırlar boyunca küçük bir balıkçı kasabası olarak yaşamına devam etmiş olan Anadolu Kavağı, Beykoz ve yakın çevresinde kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. İstanbul Boğazı’nı bir baştan diğer bir uca gezmek amaçlı yapılan boğaz turu teknelerinin de vazgeçilmez durakları arasında bulunan kavak, doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakır.

Çubuklu Sahili: Hem bir yürüyüş parkuru hem de yeşilin ve mavinin her tonuna hakim oluşuyla öne çıkan Çubuklu Sahili, ortalama 3,5 kilometre mesafededir. Beykoz’un doğal güzellikleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Beykoz Korusu: Bir diğer ismi de Abraham Paşa Korusu olan Beykoz Korusu, 27,9 hektar genişliğe sahiptir. Bir ucu İstanbul Boğazı’na, bir diğer kanadı ise Riva’ya kadar uzanan Beykoz’un doğal güzellikleri listesinin baş karakterlerinden biridir.

Cemile Sultan Korusu: İstanbul’un en eşsiz manzaralarından birine sahip noktası kuşkusuz ki Cemile Sultan Korusu’dur. Bugün İstanbul Ticaret Odası tarafından işletilen koru, yakın bir zaman önce çevre düzenlemesi kapsamında 2 bin yeni ağaç dikilerek zenginleştirilmiştir.

Otağtepe Fatih Korusu: Beykoz’un doğal güzellikleri denince mutlaka sayılması gereken bir diğer yerdir. Özellikle bahar aylarında rengarenk çiçekleri ve yeşilin en ihtişamlı tonlarını barındıran bitkileriyle İstanbul Boğazı’na bakışı bir başkadır. Uzun yürüyüş yolları bulunur.

Kavacık: Beykoz otellerinin de ağırlıklı olarak konumlandığı yer Kavacık semtidir. İstanbul’a tepeden bakmanın ayrıcalığının yaşanacağı Kavacık, Beykoz’un en önemli doğal güzelliklerinden biridir.

Riva: Yalnızca Beykoz’un değil, İstanbul’un tamamında mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerden biridir. Eski bir Rum köyü olan Riva, Beykoz otellerinin de yakınında konumlanmasıyla yıl içerisinde oldukça fazla ziyaretçinin dikkatini çeker.

Kanlıca: Her ne kadar yoğurdu ile meşhur olsa da Beykoz otellerinin yoğunlaştığı noktalara yakın oluşuyla da önemli bir gezi noktasıdır. Doğal güzelliği, tarihi yerleri ve yöresel lezzetleriyle kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.