En İyi Bruksel Otelleri

219 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
İyi
7.6 /10
Oteli İncele
Mükemmel
9.2 /10
Oteli İncele
Etkileyici
8.6 /10
Oteli İncele
Pillows Grand Hotel Place Rouppe
Brüksel Şehir Merkezi
Etkileyici
8.7 /10
Oteli İncele
Les Ecrins Résidence
Brüksel Şehir Merkezi
Oteli İncele
Best Western City Centre
Brüksel Şehir Merkezi
İyi
7.8 /10
Oteli İncele
NH Brussels Stéphanie
Brüksel Şehir Merkezi
Standart
7.9 /10
Oteli İncele
La Maison Chantecler
Brüksel Şehir Merkezi
Oteli İncele
NH Brussels Carrefour de l'Europe
Brüksel Şehir Merkezi
Çok İyi
8.1 /10
Oteli İncele
Park Inn by Radisson Brussels Midi
Brüksel Şehir Merkezi
Çok İyi
8.2 /10
Oteli İncele
İyi
7.2 /10
Oteli İncele
Hôtel Villa Royale
Brüksel Şehir Merkezi
Standart
6.8 /10
Oteli İncele
De Fierlant
Brüksel Şehir Merkezi
Çok İyi
8.2 /10
Oteli İncele
Hotel Alma Grand Place
Brüksel Şehir Merkezi
İyi
7.5 /10
Oteli İncele
Albergo
Brüksel Şehir Merkezi
Standart
6.9 /10
Oteli İncele
9Hotel Sablon
Brüksel Şehir Merkezi
Mükemmel
9.2 /10
Oteli İncele
Prestige
Brüksel Şehir Merkezi
Standart
6.2 /10
Oteli İncele
Esperance
Brüksel Şehir Merkezi
Etkileyici
8.9 /10
Oteli İncele
Catalonia Brussels
Brüksel Şehir Merkezi
Çok İyi
8.4 /10
Oteli İncele
Hızlı Erişim
Brüksel’de Nerede Kalınır?
Brüksel’de Her Şey Dahil Oteller
Brüksel Türk Otelleri
Brüksel Uygun Fiyatlı Oteller
Brüksel’de Gezilecek Yerler

Brüksel Otelleri


Brüksel, bir bataklığın kurutulmasıyla ortaya çıkmış bir şehirdir. Şehir aynı zamanda Belçika’nın da başkentidir. Siyasi olarak büyük bir öneme sahip olan şehrin nüfusu 1 milyon civarıdır. Siyasi olarak büyük bir öneme sahip olmasının nedeni ise Avrupa Birliği’nin 3 ana kurumunun bu şehirde olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı “Avrupa’nın Başkenti” olarak da adlandırılır. Ekonomik açıdan da diğer Avrupa şehirlerine göre gelişmiş yapıdadır. Birçok uluslararası ekonomik topluluğun merkezi Brüksel’de bulunur. 
Brüksel, siyasi ve ekonomik yönden gelişmiş bir şehir olduğu kadar turizm açısından da çok gelişmiş bir şehirdir. Sanat ve mimari çok gelişmiştir. Şehrin meydanı olan Grand Place, Unesco Dünya Mirasları Listesi’ne girmeyi başarmıştır. Şehirde gezmeye çıktığınızda etrafınızdaki her binanın mimarisi dikkatinizi çekecek ve istemsizce incelemeye başlayacaksınız. 
Brüksel, küçük bir şehir olmasına rağmen ulaşımın çok geliştiği bir şehirdir. Nüfusun az olmasına rağmen şehirde iki havaalanı ve üç tren istasyonu vardır. Şehir içinde gezmek isteyenler için ulaşım yapmak çok kolaydır. Şehir merkezindeki Brüksel otelleri de kalacağınız yer için ideal bir yerdir. Şehir içindeki her yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
Brüksel’de iklim olarak Ilıman iklim görülmektedir. Şehirde yılın her ayında yağış düşer. Yağış miktarı da epey fazladır. En yağışlı aylar genellikle kış ayları, en az yağış alan aylar ise genellikle yaz aylarıdır. Brüksel’e gelmek isteyen ziyaretçiler için en uygun aylar genellikle yaz aylarıdır. Yaz aylarında şehirde rahatlıkla gezebilirsiniz. Hava çok sıcak ve boğucu değilidr. Kış ayları ise biraz soğuk olabilir. Kış tatillerini seviyorsanız çok da sorun yaşamazsınız.

Brüksel’de Nerede Kalınır?


Brüksel turizm açısından Avrupa’nın en önemli şehirlerinden birisidir. Bu şehri ziyaret etmeyi düşünenlerin gezip görebileceği birçok tarihi ve doğal güzellikleri bir gün içinde gezebilmeniz pek mümkün olmayabilir. Bundan dolayı kalacak bir yer bulmanız çok önemlidir. Şehir genelinde konaklayabileceğiniz birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Pansiyon ve oteller, ev kiralama gibi seçeneklerden isteki ihtiyaç ve en önemlisi bütçenize göre bir seçim yapabilirisiniz.
Özellikle şehir merkezinde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği en iyi seçenek Brüksel otelleri olabilir. Şehir merkezindeki ulaşımınız kolayca sağlamak için bu otelleri tercih edebilirsiniz. Siyasi ve turistik açıdan çok önemli olan Brüksel, otel fiyatları bakımından biraz pahalı bir şehir olabilir. Birçok turistin burayı ziyaret etmesinden dolayı otellerin doluluk oranı hayli yüksektir. Bunun için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Brüksel’de Her Şey Dahil Oteller


Konaklamak istediğiniz seçeneğe Brüksel otelleri olarak karar verdiyseniz otellerin nitelikleri de çok önemlidir. Oteller niteliklerine göre 5-6 kategoriye ayrılmaktadır. Brüksel’de her tür otel bulunmaktadır. Şehir bir turizm şehri de olduğundan dolayı istediğiniz oteli kolaylıkla bulabilirsiniz. Her şey dahil otel gibi bir seçeneği istiyorsanız Brüksel’de bu otellerden fazlasıyla bulunmaktadır. Otellere daha detaylı bakmak isterseniz Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

The Otel


Şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunan The Otel, toplu taşıma araçlarına da çok kısa mesafededir. Fiyat olarak yüksek segmentte bulunan otelin hizmetleri bu ücreti kesinlikle hak etmektedir. Spor salonu, spa gibi hizmetlerden yararlanma fırsatını da yakalayabilirsiniz. Restoranda kahvaltı dahil olmak üzere 3 öğün yemeğinizi yiyebilirsiniz. Brüksel’de konaklamak için en uygun seçeneklerden birisi olan The Otel, güler yüzlü ve birçok dil bilen personeliyle sizleri bekliyor.
Renaissance Brussels Hotel
Brüksel’de şehir merkezinde gezmek isteyenlerin çok rahat bir şekilde ulaşabileceği bir konumda olan bu otel de fiyat bakımından lüks olabilir. Ama verdiği hizmetlerle bu fiyatın hakkını verdiğini söylememiz gerekiyor. Güleryüzlü personeliyle ve havuz, spor salonu gibi hizmetleriyle bu oteli de seçenekleriniz arasında değerlendirebilirsiniz.

Brüksel Türk Otelleri


Brüksel’e her yıl yerli ve yabancı birçok turist gelmektedir. Bu turistler kalacakları yeri seçerken rahat edebileceği yerleri daha çok seçmektedir. Türkiye’den Brüksel’e giden bir Türk ziyaretçi Brüksel otelleri araştırmasını yaparken Brüksel’deki Türk otellerine de bakmaktadır. Şehirde her yere rahat ulaşabileciğiniz bu Türk otellerinde konaklamak istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Birkaç Türk oteli önerisini aşağıda bulabilirsiniz.

Hotel Prestige


Şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Hotel Prestige, güler yüzlü personeliyle size Türkiye’nin sıcaklığını hissettiriyor. Türk kahvaltısını sevenler için de bu otelde Türk kahvaltısı çıkıyor. Şehir merkezindeki kritik noktalara da yakın olan otel, fiyat yönünden de avantajlı. Wifi sorunsuz ve hızlı çalışıyor. Metro durağına yakın konumda olan otelden metroyla ulaşım da yapabilirsiniz.

Hotel Bentley


Şehir merkezine yakın olan konumu sayesinde ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz bir oteldir. Güler yüzlü personele sahip olan otel, toplu taşımaya 1 km mesafede yer almaktadır. Birçok hizmeti olan otelin başlıca hizmetlerini saymak gerekirse; her odada ücretsiz Wifi, bar, bahçe, 24 saat resepsiyon ve otopark gibi hizmetler ilk akla gelenlerdir. Brüksel’de birkaç gün kalmayı planlıyorsanız bu otel en iyi seçeneklerden biri olabilir.

Brüksel Uygun Fiyatlı Oteller


Brüksel otelleri fiyat konusunda biraz yüksek bir konumda olabilir. Ama bu uygun fiyatlı otellerin de olmayacağı anlamına gelmez. Biraz araştırmayla istek, ihtiyaç ve en önemlisi bütçenize göre bir oteli bulabilirsiniz. Bilet Dükkanı tam olarak bu konuda size yardım etmektedir. Bilet Dükkanı üzerinden aradığınız otel özelliklerine göre en uygun oteli bulabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bütçenize uygun bir otel bulduğunuzda bütçenizden arta kalan miktarları da Brüksel’i gezerken kullanabilirsiniz.

Hotel Professor


Brüksel şehir merkezine biraz uzak olsa da en uyguna bulabileceğiniz otellerden birisidir. Ücretsiz kahvaltı ve ücretsiz kablosuz internet gibi hizmetleri de bulunan bu otel, Brüksel’de en uyguna kalabileceğiniz oteller arasındadır.

Hotel Mozart


Brüksel şehir merkezinde yer alan bu oteli de uygun fiyatlı oteller arasında görebilirsiniz. Ücretsiz kablosuz internet hizmeti olan otelde yemek hizmeti bulunmamaktadır. Brüksel şehir merkezinde olması gezme açısından çok avantajlıdır.

Brüksel’de Gezilecek Yerler


Brüksel, Avrupa’nın turisttik olarak cennet olan şehirlerinden bir tanesidir. Brüksel otelleri kadar turistik yerleriyle de ünlüdür. Şehirde tarihi ve doğal güzellikleri gezmeden bu şehirden ayrılmamalısınız. 

Grand Place: Brüksel’in en önemli yerlerinden birisi olan bu meydan, adeta Brüksel’in kalbi gibidir. Gezilecek yerler listesinde yer almayı kesinlikle hak eder. Meydanın çevresindeki Barok mimari tarzdaki evler de dikkatinizi çekecektir. Birçok turistin gelip gezdiği meydanı sizin de gezmenizi tavsiye ederiz.

St. Michael ve St. Gudula Katedrali: Gotik mimari tarzda yapılmuş olan bu katedral, Gotik mimarinin en güzel örneklerinden birisidir. Katedral neredeyse 500 yılda tamamlanmıştır. Mimarisi ve ince işçiliği nedeniyle birçok turistin görmeye geldiği bir yerdir. 

Cinquantenaire Parkı: Doğayı dinlemek ve biraz huzura ermek isteyen gezginlerin uğrayabileceği bir yer. Yemyeşil çimleriyle insanın aklını başından alan park, rengarenk ağaçlarıyla mükemmel bir görsel şölen yaşatıyor. Bu parkı özellikle ilkbahar ayında görmenizi tavsiye ediyoruz.

Atomium: Sıra dışı mimarisi olsa da bu yapı bir müzedir. Bir anıta benzese de müzede atomlar ve moleküllerle alakalı sergiler de açılıyor. İncelemenizi tavsiye ediyoruz.