Budapeste Otelleri

En İyi Budapeste Otelleri

311 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
Hotel Gloria
Budapeşte Şehir Merkezi
Etkileyici
8.7 /10
Oteli İncele
Aquaworld Resort Budapest
Budapeşte Şehir Merkezi
Etkileyici
8.5 /10
Oteli İncele
Wombats City Hostel Budapest
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
Kikelet Panzio
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
Hotel Memories Old Town
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
La Prima Fashion Hotel Budapest
Budapeşte Şehir Merkezi
Etkileyici
8.8 /10
Oteli İncele
Omega Guesthouse Budapest
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
Alta Moda Fashion Hotel
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
Corvin Holiday Apartments Hotel
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
Corvin Hotel Budapest - Sissi Wing
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
City Home Budapest
Budapeşte Şehir Merkezi
Etkileyici
8.7 /10
Oteli İncele
Novotel Budapest Danube
Budapeşte Şehir Merkezi
Etkileyici
8.6 /10
Oteli İncele
Dominik Panzio
Budapeşte Şehir Merkezi
İyi
7.8 /10
Oteli İncele
Ambra Hotel
Budapeşte Şehir Merkezi
Mükemmel
9.1 /10
Oteli İncele
İyi
7.7 /10
Oteli İncele
Grand Jules - Boat Hotel
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
Rubin Wellness & Conference Hotel
Budapeşte Şehir Merkezi
İyi
7.7 /10
Oteli İncele
IntercityHotel Budapest
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele
Gartner Hotel
Budapeşte Şehir Merkezi
Oteli İncele

Tuna'nın İncisi Budapeşte Hakkında


Budapeşte, Macaristan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri boyunca ülkenin kuzey-orta kesiminde yer almaktadır. Budapeşte, Doğu Avrupa'nın önemli bir kültürel, ticari ve politik merkezidir ve zengin tarihi, büyüleyici mimarisi ve canlı gece hayatıyla tanınır.

Şehir iki ana bölgeye ayrılmıştır: Tuna Nehri ile ayrılan Buda ve Peşte. Nehrin batı kıyısında yer alan Buda, dolambaçlı sokakları, tarihi kaleleri ve büyüleyici mahalleleriyle tanınır. Pest, nehrin doğu kıyısında yer alır ve geniş bulvarları, etkileyici binaları ve hareketli alışveriş bölgeleriyle bilinir.

Budapeşte yaklaşık 1,7 milyonluk bir nüfusa sahiptir ve çok çeşitli kültür ve etnik kökene ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, popüler bir turistik cazibe merkezi olan termal banyolarıyla tanınır. Aynı zamanda birçok büyük üniversiteye ev sahipliği yapar ve bir araştırma ve yenilik merkezidir. Budapeşte çok sayıda müze, galeri ve tiyatronun yanı sıra gelişen bir müzik ve sanat ortamıyla zengin bir kültürel ortama sahiptir. Budapeşte otelleri ve şehrin gezilecek yerleri ile ilgili detaylı bilgiye Bilet Dükkanı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Budapeşte'de Nerede Kalınır?


Budapeşte, her biri kendi karakterine ve ilgi çekici yerlerine sahip bir dizi farklı mahalleye sahip büyük bir şehirdir. Budapeşte otelleri ve tatil amaçlı konaklama için göz önünde bulundurulması gereken birkaç popüler alan şunlardır:

Bölge V (Belváros-Lipótváros): Burası, Budapeşte'nin merkezi bölgesidir ve çarpıcı mimarisi, alışveriş ve yemek mekanlarıyla tanınır. Macaristan Parlamento Binası, Aziz Stephen Bazilikası ve Devlet Opera Binası gibi birçok popüler cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Bölge VI (Terézváros): Bu bölge bohem atmosferiyle tanınır ve sanatçılar ve öğrenciler arasında popülerdir. Kentin ana tiyatro bölgesine ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki ünlü Andrássy Bulvarı'na ev sahipliği yapmaktadır.

Bölge VII (Erzsébetváros): Bu bölge, canlı atmosferi ile tanınır ve genç gezginler arasında popülerdir. Eşsiz barlara ve kulüplere dönüştürülen terk edilmiş binaları yeniden kullanan, şehrin ünlü harabe barlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Bölge II (Újbuda): Bu bölge nehrin Buda tarafında yer alır ve pitoresk sokakları ve tarihi simge yapıları ile bilinir. UNESCO Dünya Mirası alanı olan Buda Kalesi'nin yanı sıra şehrin panoramik manzarasını sunan Citadella'ya ev sahipliği yapmaktadır.

Budapeşte Her Şey Dahil Oteller


İşte Budapeşte her şey dahil oteller için birkaç örnek:

Corinthia Hotel Budapeşte: Şehrin merkezinde yer alan bu lüks otel, konaklama, yemek ve otelin restoran ve barlarındaki içecekleri içeren her şey dahil paketler sunmaktadır. Otelde ayrıca bir spa, fitness merkezi ve kapalı havuz bulunmaktadır.

Novotel Budapest City: 5. Bölge'de yer alan bu orta sınıf otel, konaklama, yemek ve otelin restoran ve barlarındaki içecekleri içeren her şey dahil paketler sunmaktadır. Otelde ayrıca fitness merkezi ve açık havuz bulunmaktadır.

Budapeşte Tatil Otelleri


Budapeşte, lüks, orta sınıf ve bütçe seçenekleri dahil olmak üzere bir tatil konaklaması için seçebileceğiniz bir dizi otele sahiptir. İşte Budapeşte otelleri ve Budapeşte'de tatil için uygun olabilecek birkaç otel örneği:

Four Seasons Hotel Gresham Palace: V. Bölge'de yer alan bu lüks otel, çarpıcı bir Art Nouveau binasında yer alır ve lüks konaklama birimleri, spa ve fitness merkezi sunar. Şehrin önemli cazibe merkezlerinin çoğuna yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Sofitel Budapest Chain Bridge: District V'te yer alan bu lüks otel, tarihi bir binada yer almaktadır ve lüks konaklama birimleri, spa ve fitness merkezi sunmaktadır. Budapeşte'nin ikonik yerlerinden biri olan Zincirli Köprü'nün yakınında konumlanmaktadır.

Budapeşte Türk Otelleri


Macaristan'ın başkenti Budapeşte, Türklerin sahip olduğu çok sayıda otele ev sahipliği yapmaktadır. Budapeşte otelleri arasında Türkler tarafından işletilen Marmara Hotel Budapest ise en sık tercih edilen otellerden biri olan kabul ediliyor.

Marmara Hotel Budapest: Şehirdeki birçok noktaya yürüme mesafesinde yer alan bu otel en çok çiftler tarafından tercih edilmektedir. Oryantal temaya sahip olan otel, ulaşım imkanları yakın bir konumda bulunmaktadır.

Budapeşte Gezilecek Yerler


Budapeşte, zengin bir tarihe ve kültüre sahip bir şehirdir ve görülmeye değer pek çok cazibe merkezi vardır. İşte Budapeşte'deki en önemli cazibe merkezlerinden bazıları:

Buda Kalesi: Nehrin Buda tarafında yer alan bu kale kompleksi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir ve Macar Ulusal Galerisi ve Budapeşte Tarih Müzesi dahil olmak üzere birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Kale ayrıca teraslarından ve bahçelerinden şehrin panoramik manzarasını sunmaktadır.

Parlamento Binası: Bölge V'de bulunan Parlamento Binası, Macaristan Ulusal Meclisi'ne ev sahipliği yapan etkileyici bir neoklasik yapıdır. Binanın içini görme ve tarihi ve mimarisi hakkında bilgi edinme fırsatı sunan rehberli turlar mevcuttur.

Aziz Stephen Bazilikası: Bölge V'te bulunan bu bazilika, adını Macaristan'ın ilk Hıristiyan kralı Aziz Stephen'dan almıştır. Macaristan'ın en büyük kilisesidir ve etkileyici mimarisi ve bazilikadaki kutsal emanette saklanan Aziz Stephen'ın mumyalanmış sağ eli ile bilinir.

Andrássy Bulvarı: Bu ağaçlıklı bulvar, Bölge 6'da bulunur ve Budapeşte'nin en gözde caddelerinden biridir. Bir dizi üst düzey mağaza, restoran ve tiyatronun yanı sıra birkaç büyük malikaneye ev sahipliği yapmaktadır.

Great Market Hall: Bölge VII'de bulunan Great Market Hall, yiyecek, hediyelik eşya ve diğer ürünlerin satıldığı çeşitli tezgahların bulunduğu büyük bir kapalı pazardır. Popüler bir turistik cazibe merkezidir ve yerel yiyecekleri denemek ve hediyelik eşya alışverişi yapmak için harika bir yerdir.

Széchenyi Termal Banyosu: XIV. Bölge'de bulunan bu termal banyo, Avrupa'nın en büyüklerinden biridir ve termal banyoları, saunaları ve açık havuzları ile tanınır. Popüler bir turistik cazibe merkezidir ve dinlenmek ve gevşemek için harika bir yerdir.

Gellért Tepesi: Nehrin Buda tarafında yer alan Gellért Tepesi, şehrin panoramik manzarası için popüler bir noktadır. Özgürlük Heykeli ve duvarlarından şehrin manzarasını sunan bir kale olan Hisar da dahil olmak üzere birçok simgesel yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Aquincum Müzesi: District XIII'de yer alan Aquincum Müzesi, tarih meraklılarının mutlaka görmesi gereken yerlerden. Bir amfitiyatro, hamamlar ve bir su kemeri dahil olmak üzere Roma kalıntılarına sahiptir.

Budapeşte'de müzeler, galeriler, parklar ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok ilgi çekici yer vardır. Zengin bir kültürel mirasa sahip ve herkesin zevk alacağı bir şehir. Budapeşte otelleri ve şehrin gezilecek yerleri ile ilgili detaylı bilgiye, Bilet Dükkanı üzerinden ulaşabilir, erken rezervasyon fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz.