En İyi Çiftehan Otelleri

1 Otelden 1 - 1 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan

Niğde'nin Gözbebeği Çiftehan Otelleri


Niğde’nin Ulukışla ilçesi sınırları içinde yer alan Çiftehan, termalleriyle ünlü bir bölgedir. Tarihi eskilere dayanan Çiftehan kaplıcasında yapılan arkeolojik çalışmalara göre buradaki kaplıcalar Hititler döneminden beri aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bölgede Eti, Frigler ve Roma Dönemi’ne ait seramik kalıntılarına da rastlanmıştır. Kaplıcanın eski havuzunun Roma döneminde ve yeni havuzunun da Selçuklu Dönemi’nde yapıldığı bilinmektedir. 5. yüzyılda daha bu topraklar Roma İmparatorluğu’nun hakimiyeti altındayken buraya Latince anlamı “ılısular” olan Aquae Calidae adı verilmekteydi. Osmanlı İmparatorluğu bölgeyi kendi hakimiyeti altına aldıktan sonra Bağdat Demiryolu üzerinde yer almakta olan bu kasabaya 1910 yılında ilk tren iskelesini kurmuştur. 1954 yılında köy statüsüne sahip olan yerleşim alanı 1988’de belediye statüsü almış ama daha sonradan nüfusunun 2000 kişinin altına düşmesi sebebiyle 2013 yılında belediye statüsü bölgeden geri alınmıştır.

Çiftehan’da bulunan kaplıcanın su sıcaklığı 22 derece ile 53 derece arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıcadan bir saniyede çıkan su miktarı ise yaklaşık olarak 20 litreyi bulmaktadır. Bu kaplıca suları romatizma, bel fıtığı, cilt hastalıkları, kireçlenme, siyatik, bel ve eklem ağrıları gibi pek çok hastalığa şifa niyetindedir. Niğde’de kış ayları oldukça soğuk ve yağışlı geçebildiği için buraya yaz aylarında gelmenizi daha çok tavsiye ederiz. Sene içinde biriken yorgunluğu üzerinizden atmak, rahatlamak, çeşitli ağrılarınıza ve hastalıklarınıza keyifli bir şifa bulmak istiyorsanız Çiftehan kaplıcaları tam da uğramanız gereken yerdir. Fiziksel bir rahatlamanın yanı sıra özellikle milyon nüfuslu şehirlerden 2000 kişinin altında bir nüfusa sahip olan Çiftehan Köyü’ne gelmek ve bu dingin ortamın tadını çıkarmak zihinsel bir rahatlama yaşamanızı da sağlayacaktır. Kaplıcalarının yanı sıra görülmeye değer pek doğal alanı da içinde barındıran Çiftehan’a geldiğinizde mutlaka bu yerleri görmek için de zaman ayırmanızı tavsiye ederiz.

Belemedik Tabiat Parkı, içerisinde bulunan orman, akarsu, dağ ve asırlık çınar ağaçlarıyla gittiğinizde asla geri dönmek istemeyeceğiniz muazzam bir alan sunuyor. Toros dağlarının yüksek bir yerinde bulunan Karagöl’de dünyada bir tek burada bulunan Toros kurbağalarını görmek ya da yazın sıcak günlerinde biraz serinlik hissetmek için gelebilirsiniz, bir diğer görebileceğiniz göl ise Bolkar Dağları’ndaki buzul göllerden biri olan ve derinliği 100 metreyi bulan Çinili Göl’dür. Ve tabi ki hazır gelmişken Toros Dağları ve Bolkar Dağları’nın manzarasının da tadını çıkarabilirsiniz. Kaplıcalarından faydalanmak üzere buraya geldiğinizde Çiftehan otellerinde konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesine özel kampanyalardan yararlanarak Çiftehan otellerine en uygun fiyatlarda rezervasyon yapabilirsiniz.

Çiftehan’a Nasıl Gidilir?


Torosların eteğinde bulunan ve Niğde ilimize bağlı olan Çiftehan’a ulaşım sağlamak ne yazık ki pek de kolay değil. Merkezi bir konumu olmaması ve nüfusun çok az olması nedeniyle ulaşım seçenekleri gelişmiş bir noktada bulunmuyor. Çiftehan’a nasıl gidilir öğrenmek istiyorsanız Bilet Dükkanı sitemizde hazırlamış olduğumuz Çiftehan otelleri ile ilgili detaylı bilgiler veren yazımıza göz atabilirsiniz. Çiftehan’a ulaşım sağlayabilmeniz için öncelikle bulunduğunuz şehirden Niğde Otogarı’na şehirlerarası otobüs bileti almanız gerekmektedir. Niğde’de iniş yaptıktan sonra buradan Ulukışla ilçesine giden otobüs ya da minibüslere aktarma yapmanız gerekmektedir. Son olarak Ulukışla ilçe merkezine geldikten sonra Çiftehan servislerine binerek köye ulaşım sağlayabilir, termal tatilinizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Çiftehan Termal Oteller


Çelikhanım Termal Hotel & Spa


106 odasıyla misafirlerini ağırlayan Çelikhanım Termal Hotel & Spa misafirlerine yarım pansiyon hizmeti vermektedir. Sabah ve akşam belirlenen saatlerde açık büfede ücretsiz yemek servisinden faydalanabilir ya da ücretli olarak Hanım Restoran ya da bahçe kebap salonunda yemek yiyebilirsiniz. Otelde çeşitli ücretsiz kaplıca ve spa hizmetleri de verilmektedir. Dilerseniz otelde ücretli olarak sağlanan kuru temizleme, çamaşırhane, oda servisi ve toplantı salonu hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Otelde bulunduğunuz süre boyunca boş zamanlarınızda vakit geçirip eğlenebileceğiniz oyun salonu, çocuklarınızın güvenli bir şekilde eğlenebileceği de bir çocuk oyun parkı bulunmaktadır. Her odada en fazla 1 adet olacak şekilde 6 yaşına kadar olan çocukların konaklaması otel tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Otelin giriş saati 14.00 ve çıkış saati 12.00’dır.

Sarayhan Termal Hotel & Spa


539 odasıyla gerçekten de saraya benzer bir büyüklükte olan Sarayhan Termal Hotel & Spa misafirlerini yarım pansiyon konseptinde ağırlamaktadır. Sabah ve akşam belirlenen saatler içinde açık büfe yemek servisi yapan otelde bayram zamanlarına özel olarak zengin bir açık büfe ile ek çocuk menüsü çıkarılmaktadır. Masaj, vücut bakımı, Türk hamamı ve sauna gibi spa hizmetleriyle termal hizmetler sunan otelde güzelce bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Otelde yine bayrama özel, konser ve şovlar gibi çeşitli aktiviteler de yapılmaktadır. Ücretli olarak bowling ve sinema olanaklarından da yaralanabilirsiniz. En fazla 2 adet olacak şekilde 6 yaşına kadar olan çocukların konaklaması otel tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Çiftehan 5 Yıldızlı Oteller


Çiftehan’da 5 yıldızlı oteller bulunmasa da misafirlerine konfor ortamıyla birlikte pek çok hizmet sunan başka oteller bulunmaktadır. Bu otellerde en uygun fiyatlara konaklamak isterseniz Bilet Dükkanı’nın sizlere sunduğu kampanyalardan faydalanarak otel rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Alsi Ametis Luxury Exclusive Hotel


Çiftehan’da 216 odasıyla hizmet sunan Alsi Ametis Luxury Exclusive Hotel misafirlerini yarım pansiyon konseptinde ağırlamaktadır. Yarım pansiyon kapsamında sabah ve akşam belirlenen saatlerde açık büfe yemek servisi yapmaktadır. Onun dışında ek ücrete tabi olarak a la carte restoranda Türk ve Dünya mutfağından yiyecekler de tadabilir Sapphire Patisserie’de isterseniz 30 kişilik bir doğum günü kutlaması yapabilir isterseniz de samimi ortamında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çiftehan otelleri arasında yer alan tesiste sauna ve Türk Hamamı gibi spa olanakları ve boş zamanınızı eğlenceli geçirmek için içerisinde çeşitli oyun ve aktivite alanları olan bir Gameland bulunmaktadır. Otelin giriş saati 14.00 ve çıkış saati 12.00’dır.

Çiftehan Pansiyon Oteller


Çevik Pansiyon


Çiftehan Köyü’nde bulunan Çevik Pansiyon misafirlerini sanki evlerindeymiş gibi hissedecekleri en rahatlığında olan odalarında ağırlamaktadır.

Çiftehan’da Gezilecek Yerler


Çiftehan özellikle termal kaplıcaları ve doğa güzellikleriyle insanları kendisine çeken bir yerdir. Çiftehan’da gezilecek yerler arasında çeşitli doğa güzellikleri, doğa ile iç içe huzurlu vakit geçirebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Çiftehan Kaplıcaları: 2. Derece ve öncelikli termal kaynak olarak nitelendirilen kaplıcalar pek çok fiziksel rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Rivayete göre Mısır kraliçesi Kleopatra, Tarsus’ta kaldığı zamanlarda burayı sıklıkla ziyaret etmekteymiş.

Narlıgöl Kaplıcaları: Narlıgöl Kaplıcaları kükürtlü suyu nedeniyle Acıgöl olarak da anılmaktadır. Krater gölü olan Narlıgöl 70 metre kadar derinliğe uzanmaktadır.

Belemedik Tabiat Parkı: İçinde bulunan orman, akarsu ve dağlarla ziyaretçilerine adeta bir görsel şölen sunan Belemedik Tabiat Parkı’nda sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilir, asırlık çınar ağaçlarının altında yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca parkın içerisinde 1. Dünya Savaşı’nda burada görev yapmış olan Alman askerlerinin kullandıkları yapılar da mevcuttur. 

Alihoca Köyü: Çiftehan’a 8 km mesafede bulunan Alihoca Köyü 400 hanelik bir Anadolu Türkmen köyüdür. Alihoca’da Kalkankaya, Kırkpınar, Dipsizdelik, Aktaş, Yazılıtaş’ı ziyaret edebilirsiniz. Pırıl pırıl pınarlarının yanında bulunan alabalık restoranlarında leziz yemekler yiyebilirsiniz.