Elazığ Otelleri

En İyi Elazığ Otelleri

15 Otelden 1 - 15 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

Gakgoşlar Diyarı Elazığ Otelleri


Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Elazığ, sahip olduğu doğal güzellikler, köklü tarihi, sıcakkanlı insanları ve gelenekleriyle dikkat çekiyor. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan şehir; Harput Kalesi, Hazarbaba Kayak Merkezi, Sivrice, Keban Barajı, Balak Gazi Anıtı ve daha birçok gezilmesi gereken yere ve mekana ev sahipliği yapıyor. Şehrin doğal güzelliklerini ve turistik mekanlarını yakından görmek isteyenler, Elazığ uçak bileti ile şehri ziyaret edebilir, şehrin gezilecek mekanları, yenilecek yemekleri ve kalınacak otelleri ile ilgili detaylı bilgiye ise Bilet Dükkanı üzerinden ulaşabilirler. Elazığ otelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilir, online rezervasyon işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Elazığ’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili kapsamlı bir Elazığ şehir rehberi sunan Bilet Dükkanı, geliştirilmiş filtreleme alanı sayesinde dilediğiniz tarih ve lokasyon için tüm Elazığ otelleri ve otel fiyatlarını tek sayfada listeler. Elazığ 5 yıldızlı oteller, Elazığ her şey dahil oteller, Elazığ butik oteller ve daha birçok konsept arasında kolaylıkla karşılaştırma yapabileceğiniz sitemiz üzerinden online rezervasyon işlemleri yapabilir, keyifli ve konforlu Elazığ tatili için ilk adımı atabilirsiniz. Mobil uygulamalarımızı indirerek, indirim ve kampanyalarımızdan anında haberdar olabilir, erken rezervasyon fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Elazığ’a Ulaşım


Türkiye’nin doğusunda merkezi konumuyla dikkat çeken ve her yıl çok sayıda ziyaretçi kabul eden Elazığ’a gitmek isteyenler kara yolu, hava yolu ce demir yolu ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirler. Kara yolu üzerinden Türkiye’nin dört bir yanından hareket eden şehrilerarası otobüslerle şehre ulaşabilirsiniz. Hava yolu ulaşımı tercih edecekseniz, Elazığ uçak bileti ile kısa bir süre içerisinde Elazığ Havalimanı’na ulaşabilir, şehir merkezine veya dilediğiniz bir noktaya transfer hizmetleri ya da taksiler aracılığıyla gidebilirsiniz. Bunların yanı sıra özel aracınızı da Elazığ’a ulaşım için tercih edebilirsiniz.

Elazığ’a Ne Zaman Gidilir?


Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alan Elazığ, sahip olduğu karasal iklim nedeniyle yılın her mevsimi ziyarete uygun şehirlerden biri olarak kabul ediliyor. Hazarbaba Kayak Merkezi ile kış turizmine olan katkısı göz önünde bulundurulduğunda kış tatili severler için en ideal ziyaret tarihi kış ayları olacaktır. Yazları bir hayli sıcak olan şehri yorulmadan ve sıcaklardan bunalmadan gezmek isterseniz, ziyaret için ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Elazığ’da Nerede Tatil Yapılır?


Elazığ’da tatil planı ile Elazığ uçak bileti satın alan tatil severler, şehrin tatil yapılacak bölgelerini merak ediyor. Çok sayıda tarihi yapıya ve doğal güzelliğe sahip olan Elazığ’da, Elazığ otelleri ve tatil yapılabilecek popüler mekanları sizler için derledik…

Harput: Elazığ’ın en önemli bölgelerinden biri olan Tarihi Harput Antik Kenti, M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzanan köklü tarihi ile her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Harput’ta; Süt Kalesi (Harput Kalesi), Meryem Ana Kilisesi, Eğri Minareli Cami (Harput Ulu Cami), El Emeği Göz Nuru Çarşısı, Mansur Baba Türbesi, kubbeleri kurşunla kaplı Kurşunlu Cami, Arap Baba Mescidi ve Şefik Gül Kültür Evi gibi önemli yerler bulunuyor.

Sivrice: 1936 yılında Atatürk’ün talimatıyla Dedeyolu Köyü’nde kurulmuş olan Sivrice, Elazığ’ın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor. 1938 yılında şimdiki yeri olan Hazar Gölü sahiline nakledilen Sivrice, halka açık plajları ve kaliteli hizmetleriyle faaliyetlerini sürdüren otelleri ile Elazığ tatil yerlerinin başında gelmektedir.

Hazarbaba Kayak Merkezi: Türkiye’de kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan Hazarbaba Kayak Merkezi, dünyanın göl manzaralı kayak merkezilerinden biri olma özelliği taşıyor. Elazığ şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi, kış tatili severler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Keban: Elazığ şehir merkezine 46 km uzaklıkta bulunan Keban, ev sahipliği yaptığı baraj nedeniyle şehrin en çok ziyaret edilen ilçeleri arasına girmiştir. Ön çalışmaları 1936’larda başlayan ve 1965-1975 yılları arasında tamamlanarak açılışı yapılan Keban Barajı, Türkiye’nin ikinci en büyük yapay gölü olan Keban Barajı Gölü’nü de içerisinde barındırmaktadır.

Tarihi Palu Bölgesi: Murat Nehri kıyısı boyunca uzanan Palu, Elazığ şehir merkezine 75 km uzaklıkta bulunuyor. Palu Kalesi, Urartu Kaya Kitabesi, Tarihi Palu Köprüsü, Bizans Kilisesi ve Palu Konağı gibi mekanlara ev sahipliği yapan ilçe, keyifli ve dolu dolu bir tatil için oldukça ideal mekanlar arasında yer alıyor.

Elazığ’da Gezilecek Yerler


Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve gezilecek turistik mekanları ile çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Elazığ, sıcakkanlı insanları nedeniyle de oldukça dikkat çekiyor. Hem yaz hem de kış turizmi açısından elverişli bir şehir olan Elazığ’ı ziyaret etmek isteyenler, Elazığ’da gezilecek yerler konusunda detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. İşte tüm güzellikleriyle ve büyüleyici atmosferiyle Elazığ’ın mutlaka gezilmesi gereken mekanları…

Harput Kalesi: M.Ö. 8. yüzyılda Urartu Krallığı tarafından yapılmış olan Harput Kalesi, iç ve dış surlar olmak üzere toplam iki bölümden oluşuyor. Kayalar üzerine inşa edilen kalenin içinde hastane, tahıl ambarı, su sarnıcı, cephanelik, darphane ve cami gibi çok sayıda yapının yer aldığı büyük bir mahallenin bulunduğu belirtiliyor.

Buzluk Mağarası: 1500-2000 metre derinliğe sahip olduğu tahmin edilen Buzluk Mağarası, Elazığ’ın doğa harikası mekanlarından biri olarak ifade ediliyor. Jeomorfolojik özelliği ve şekli nedeniyle meydana gelen klimatolojik şartlar, mağaranın içinde yaz aylarında buz oluşmasına zemin hazırlıyor. Mağara, kış aylarında ise sıcak oluyor.

Keban Baraj Gölü: 30,1 metreküp hacimli, 125 kilometre uzunluğundaki Keban Baraj Gölü, Türkiye’nin en büyük suni gölleri arasında yer alıyor. Barajın yapımında, 64 bin hektar büyüklüğünde bir baraj gölü meydana gelmiştir. Gölün etrafında Elazığ ile birlikte çevre illerin halkının da faydalanabildiği eğlence ve mesire yerleri bulunuyor.

Harput Ulu Cami: 2000 metrekarelik bir alana inşa edilmiş olan Harput Ulu Camii’nin ne zaman yapıldığına dair resmi bir kayıt bulunmuyor. Anadolu’nun en eski Türk camilerinden biri olan Harput Ulu Cami’nin eğri minaresinin İtalya’da yer alan Pisa Kulesi’nden daha eğri olduğu belirtilmektedir.

Meryem Ana Kilisesi: Meryem Ana Kilisesi, Anadolu’nun en eski mabetlerinden biri olarak kabul ediliyor. M.S. 179 yıllarında inşa edilen kilise, Elazığ’da mutlaka görülmesi gereken yapıları arasında yer alıyor.

Belek Gazi Anıtı: Sultan Alparslan’ın kumandanı Artuk Bey’in torunu Behram Bey’in oğlu Belek Gazi’ye ait olan bu Belek Gazi Anıtı, 1964 yılında heykeltıraş Nurettin Orhan tarafından yapılmıştır.

Elazığ’da Hangi Otelde Kalınır?


İş, eğitim, sağlık ya da tatil amacıyla Elazığ’ı ziyaret etmek durumunda olanlar, Elazığ’da kalınabilecek oteller üzerine araştırma yapıyor. Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla ziyaret ede herkesi kendine hayran bırakan şehirde faaliyet gösteren konaklama tesisleri de misafirlerinin memnuniyetini ön planda tutuyor. İşte kaliteli hizmetleriyle faaliyetlerini sürdüren Elazığ otelleri

Elazığ 5 Yıldızlı Oteller


Park Dedeman Elazığ


Elazığ 5 yıldızlı oteller arasında yer alan ve 3’ü süit, 3’ü engelli erişimli, 66’sı da standart olmak üzere toplam 72 odasıyla hizmet veren Park Dedeman Elazığ, sunduğu imkanlarla misafirlerini memnun etmeye devam ediyor. Hazarbaba Kayak Merkezi, Park 23 Alışveriş Merkezi ve Harput Tarihi Eser Bölgesi’ne ulaşımı oldukça kolay olan otelde; haloterapi yaptırmanızı sağlayacak ‘Tuz Odası’, spor salonu, açık ve kapalı havuz, havaalanı ulaşım imkanı, bebek bakım odaları, ücretsiz otopark ve internet hizmetleri, balo salonu, zengin menülü Amber Restoranı gibi olanaklar bulunuyor.

Double Tree By Hilton Elazığ


Elazığ merkezde konumlanan Double Tree By Hilton Elazığ, havalimanına da 10 km uzaklıkta bulunuyor. Spa, masaj hizmetleri, toplantı odaları, kongre ve organizasyonlara elverişli ortamı, kapalı havuzu, bebek bakım olanakları, ücretsiz otopark ve internet hizmetleri, çocuk aktiviteleri, oda servisi ve daha birçok hizmetiyle Elazığ otelleri arasında dikkat çeken tesis, tatil severler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Elazığ Her Şey Dahil Oteller


Köşk Hotel Elazığ


Elazığ her şey dahil oteller kategorisinde yer alan ve şehir merkezinde konumlanan Köşk Hotel Elazığ, zengin menülü restoranı, kahvaltı salonu, ücretsiz internet ve daha birçok hizmetiyle misafirlerini memnun etmeye devam ediyor. 20 single, 2 suit, 20 twin, 5 double ve 9 triple olmak üzere toplam 56 odası ile Elazığ’ın en çok tercih edilen otellerinden biri olan Köşk Hotel Elazığ için rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Akgün Elazığ Hotel


Toplam 142 odasıyla faaliyet gösteren Akgün Elazığ Hotel, her şey dahil konseptinde sıklıkla tercih edilen oteller arasında yer alıyor. Şehir merkezinde konumlanan otelde; A la cart restoran, kuru temizleme, çamaşırhane, Wifi, sauna, açık havuz, fitness center, hamam ve daha birçok imkan sunuluyor.

Grand Aras Hotel


Sade dekorasyonu ve kaliteli hizmetleri ile misafirlerinin konforunu ön planda tutan Grand Aras Hotel, Elazığ otelleri arasında yoğun talep görüyor. Şehir merkezinde konumlanan otelde; sauna, spa, hamam, masaj, spor salonu, fitness merkezi gibi olanakların yanı sıra toplantı ve konferans salonu, zengin menülü restoran, ücretsiz otopark, Wifi ve daha birçok kaliteli hizmet sunuluyor.

Elazığ’da Ne Yenir?


Tarihi dokusu, zengin mimarisi ve sıcakkanlı insanlarıyla ile Türkiye’nin en sevilen şehirlerinden biri olan Elazığ’a iş, eğitim, sağlık ve tatil amacıyla gidenler, şehrin yöresel lezzetlerini merak ediyor. İşgeneden Harput köftesine, orcikten lorik çorbasına ve daha birçok yöresel lezzete ev sahipliği yapan Elazığ’da yapacakları tatili keyifli bir şekilde geçirecek olanlar için Elazığ yemeklerini listeledik…

Harput Köftesi: İnce bulgur, yağsız kıyma ve reyhan ile birlikte yapılan Harput Köftesi, Elazığ’ın en sevilen lezzetleri arasında yer alıyor. Hemen her restoranda rahatlıkla bulabileceğiniz Harput Köfte, salçalı sosu ile deneyen herkesi kendine hayran bırakıyor.

İşgene: Osmanlı Saray Mutfağı’nın en beğenilen yemeklerinden biri olan İşgene; tavuk eti, tandır ekmeği, işgene, maydanoz, soğan ve salça ile yapılıyor. Deneyenler tarafından çok beğenilen yemek, özellikle beyaz et severler için oldukça ideal.

Palu Tava: Çebiç eti ve biber ile yapılan olan Palu tava, taş fırında birkaç saat pişirilerek elde ediliyor. Elazığ’ın sevilen lezzetlerinden biri olan Palu tavayı denemeden şehri terk etmeyin.

Lobik Çorbası: Elazığ’da ince yeşil fasulye anlamına gelen lobik, şehrin en çok tüketilen sebzelerinden biri olma özelliği taşıyor. İnce yeşil fasulyeden yapılan Lobik çorbası, arzuya göre börülce ile de yapılabiliyor.

Patlıcan Söğürme: Patlıcan, tereyağı, sarımsak ve tuz ile yapılan Patlıcan Söğürme, Elazığ’ın yöresel lezzetleri arasında en beğenilen yemeklerden biri olarak kabul ediliyor. Sebze yemeklerini sevenlerin bayılacağı bu lezzeti denemeden Elazığ’ı terk etmeyin.

Sırın: Özellikle hamur işi severler tarafından beğenilecek bir yemek olan Sırın, yufka, yoğurt ve sarımsak ile yapılıyor. Yufkaların şerit şeklinde kesilmesi ve rulo halinde tepsiye dizilmesiyle elde edilen yemek, deneyen herkesi kendine hayran bırakıyor.

Orcik: Cevizli sucuk olarak da bilinen, ince bir ipe geçirilerek ceviz dolgusuyla sarılan pestil ile elde edilen orcik, Elazığ’ın en meşhur lezzetleri arasında yer alıyor.

Dolanger Tatlısı: Baklava severlerin bayılacağı lezzetlerden biri olan dolanger tatlısı, ceviz ya da fıstıkla hazırlanıyor.