En İyi Erciyes Otelleri

3 Otelden 1 - 3 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme

En Uygun Erciyes Otelleri


Türkiye’nin kış sporları denince ilk akla gelen yerlerinden olan, kar kalitesi Alp Dağları ile benzerlik gösteren Kayseri, özellikle Erciyes otelleri ile öne çıkar. Kış turizminin en popüler noktalarından biri olan Erciyes otelleri, bilhassa kış sporlarıyla ilgilenenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Erciyes, ismini Erciyes Dağı’ndan alır. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve esasında bir yanardağ olan Erciyes Dağı, yıllardır tırmanış sporu yapanların listesinde bir numaradır. 

Sonbaharın sonlarına doğru yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan, kış boyunca da devam eden trafiğiyle göz dolduran Erciyes otelleri, bu anlamda oldukça yüksek doluluk oranına sahiptir. Bursa’daki Uludağ kadar ve hatta son yıllarda çok daha fazla popüler olan Kayseri’deki Erciyes otelleri, kış tatili için en güzel lokasyonlardan biridir.

Erciyes’e Ulaşım


Kayseri şehir merkezine yalnızca 25 kilometre mesafede konumlanan Erciyes’e ulaşım oldukça kolaydır. Kayseri Havalimanı’ndan iniş yapıldıktan sonra ise yalnızca 30 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekir. Üstelik bu yolculuk, Bilet Dükkanı transfer araçları ile en konforlu şekilde gerçekleştirilebilir.

Erciyes’te Hangi Otelde Kalınır?


Kayak merkezi ile meşhur olan Erciyes’te kış tatili yapmak isteyenlere yönelik birçok otel bulunur. Erciyes otelleri bütçeye ve tatil yapılacak yere göre farklılık gösterir. Avantajlarla dolu bu oteller, kış tatilindeki tüm ihtiyaçları karşılar niteliktedir. Erciyes Dağı eteklerinde konumlanan bu oteller, kayak yapmayı sevenlerin favori adresleri arasında yer alır.

Mirada Del Lago Hotel


Kış tatilinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan otellerden Mirada Del Lago, Erciyes otelleri arsında en çok tercih edilenler arasında bulunur. Kapalı havuzu, saunası, ücretsiz internet erişimi, mini kulübü, spor merkezi ve servis hizmeti vardır. 22 metrekareden 86 metrekareye kadar odası bulunan otel, toplamda 6 bin 500 metrekarelik alana yayılıdır. 105 kişilik kapasitesiyle butik bir otel olan Mirada Del Lago, çocuklu aileler için ücretsiz olarak çocuk parkı, çocuk kulübü ve çocuk havuzu hizmeti de sağlar.

Das 3917


Erciyes’in en yüksek puanlı otellerinden biri olan Das 3917, ismini 3 bin 917 metre uzunluğundaki Erciyes Dağı’ndan alır. 72 odası bulunan tesis, 750 metrekarelik alana yayılıdır. Spa, Türk hamamı, kapalı yüzme havuzu, sauna, masaj ve fitness merkezi bulunan otelin ayrıca üç adet toplantı, bir adet de balo salonu vardır. Kayseri şehir merkezine yalnızca 30 kilometre mesafede bulunan otel, kayak alanına ise yalnızca 1 dakikalık mesafede yer alır.

Erciyes’e Ne Zaman Gidilir?


Oldukça uzun bir sezon aralığı bulunan Erciyes’e yılın hemen her dönemi gidilebilmektedir. Ancak spesifik bir tarih belirtmek gerekirse bu zaman aralığı hiç kuşkusuz aralık ile nisan aylarıdır. Kayak yapmak için gitmek isteyenlere ise Erciyes’e ne zaman gidilir sorusuna verilecek cevap 15 Kasım ile 1 Mayıs arasındadır. Kar kalınlığı artan bu dönemde oldukça rahat bir şekilde kayak sporu yapılabilmektedir.

Erciyes’te Yapılabilecek Sporlar


Erciyes, Türkiye’nin kayak sporunun bir numaralı adresi olarak kabul edilir. 19 Nisan 1989 yılında açılan Erciyes Kayak Merkezi, yıl içerisinde 50 santimetreden 100 santimetreye kadar ulaşan kar kalınlığı ile kayakçıların için oldukça uygun bir alandır. 3 bin 917 metre yükseklikteki Erciyes Dağı’nda kurulu olan kayak merkezindeki kayak tesislerinin yüksekliği ise 2 bin 150 metre ile 3 bin 400 metre arasında değişiklik gösterir. Erciyes’te yapılabilecek sporlar arasında snowkite, yani uçurtma kayağı da bulunur. Kar uçurtması da denen bu spor, dünyanın hemen her noktasından pek çok turistin merakını cezbeder. 

Bu nedenle Erciyes Kayak Merkezi yıl boyunca bilhassa sezon zamanında oldukça yüksek oranlarda doluluk oranına ulaşır. Erciyes’te yapılabilecek sporlar arasında heliski yani helikopter kayağı da gösterilebilir. 2014 yılının Şubat ayında heliski testleri yapılan Erciyes Kayak Merkezi’nde önümüzdeki yıllar içerisinde bu sporun yaygınlaşması beklenmektedir.

Erciyes’in Doğal Güzellikleri


Erciyes’in ve dahi Kayseri’nin hem dünyaca ünlü hem de en önemli doğal güzelliği hiç kuşkusuz Erciyes Dağı’dır. Kayseri şehir merkezine 25 kilometre mesafede konumlanan ve aslında bir yanardağ olan Erciyes Dağı, bilindiği kadarıyla en son milattan önce 253 yılında lav püskürtmüştür. Torosların kuzeydoğu uzantısı olan Aladağlar’ın en yüksek noktası olarak kabul edilen Alpin Kuşağı dahilinde incelenen Erciyes Dağı, totalde 3 bin 300 kilometrekarelik bir alana yayılıdır. 3 bin 917 metre yükseklikteki dağ, İç Anadolu Bölgesi’nin de en yüksek dağıdır. 

Gerek Türkiye gerekse tüm dünyadaki tırmanışçıların hedefi, hiç kuşkusuz Erciyes Dağı’nın zirvesine tırmanmaktır. Bu alanda günümüze değin sayısız girişimde bulunulsa da Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin açıkladığı en kolay rota şehrin güneybatısındaki Erkilet Havalimanı kısmıdır. Ayrıca tırmanışların bahar ya da yaz aylarında yapılması özellikle tavsiye edilir. 

Erciyes’te Her Şey Dahil Oteller


Kayseri’nin Erciyes kısmında bulunan otellerin çoğu her şey dahil konsepti ile hizmet verir. Bunlardan Mirada Del Lago ve Das 3917 isimli otellerden bahsetmiştik. Yanı sıra Erciyes Hill Hotel, Zümrüt Palas Otel ve Grand Eras Hotel Erciyes’ten de bahsetmek gerek.

Erciyes Hill Hotel


A la carte restoranı bulunan Erciyes Hill Hotel, bölgede en çok tercih edilen oteller arasında bulunur. 08.00 ile 17.00 arasında ücretsiz servis aracı hizmeti bulunan otele 14.00 gibi giriş yapılabilirken; 12.00’dan önce çıkış yapılmalıdır. Spa merkezi de bulunan otel aynı zamanda kış mevsiminde evlenenler için balayı oteli konseptinde de değerlendirilebilir. Ziyaretçileri en sık tercih ettiği Erciyes otelleri listesinde yer alır. 

Zümrüt Palas Otel


Şehre yalnızca 12 kilometre mesafede konumlanan Zümrüt Palas Otel, 36 adet standart, üç adet ise süit odaya sahiptir. Dünyanın en modern kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’ne gidenlerin sıklıkla tercih ettiği otellerden olan Zümrüt Palas, gün içerisinde şehirlerarası yolculuk yapmak isteyenler için de oldukça makul bir seçimdir çünkü otel, Kapadokya’ya yalnızca 50 kilometre uzaklıkta yer alır.

Grand Eras Erciyes Hotel


Harika bir manzaraya sahip olan Grand Eras Erciyes Hotel’in Erciyes Dağı manzarasının tamamına hakim bir terası bulunur. Otel giriş saatleri gün içerisinde 14.00 civarındadır. Otelden çıkış yapacak olanların ise 12.00’den önce odalarını boşaltmaları gerekmektedir. Bahçesi, geniş lobisi, ücretsiz internet bağlantısı, kayak odası ve 24 saat aktif olan resepsiyonu ile hizmet veren Grand Eras Erciyes Hotel, Erciyes’te en çok tercih edilen konaklama merkezleri arasında yer alır. Ayrıca belirtelim ki odaları 2 + 2 ya da 3 + 1 şeklindedir.