En İyi Fatsa Otelleri

3 Otelden 1 - 3 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan

Ordu'nun Kalbi Fatsa Otelleri


Fatsa, Türkiye’nin Orta Karadeniz bölgesinde bulunan Ordu’nun bir ilçesidir. Tarıma dayalı ekonomisi olan Fatsa özellikle fındık üretimiyle bilinmektedir. Fatsa coğrafi konumu sayesinde tarih boyunca ticari bir merkez olarak kullanılmıştır. Tarihinin M.Ö 675 yılına kadar uzandığı bilinen Fatsa’yı ilk olarak Kimmer ve Persler ve M.Ö 547 yılında Büyük İskender hakimiyeti altına almıştır. Fatsa’nın ilk çağ döneminden en dikkat çeken özelliği ise Pontus Krallığı’dır. 2. Farnak'tan sonra bölgeye hükümdarlık yapan Polemon yönetimi 63 yılında Roma İmparatorluğu tarafından ortadan kaldırılmıştır. Daha sonra 395 yılında ise Roma İmparatorluğu bu toprakları Bizans İmparatorluğu’na devretmiştir.

391 yılında bölgeye akın eden Peçenek ve Kuman Türkleri sayesinde ise Fatsa’ya ilk Türkler yerleşmiştir. Türklerin Fatsa’ya kesin olarak yerleşmeleri ise 1071 Malazgirt Savaşı sonucunda gerçekleşmiştir. Savaş sonucunda bölgeye daha da yerleşen Türklerle beraber buradaki Türkleşme ve İslamlaşma süreci başlamıştır. 1428 yılında Fatsa’ya yapılan Canik seferi ile bölge Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetine girmiştir. Canik sancağına bağlı olan Fatsa’nın Osmanlı İmparatorluğu kayıtlarındaki adı “Satılmış-ı Mezid Bey” ve “Nahiye-i Satılmış-ı Ferid Bey” idi. Satılmış, 16. ve 17. yüzyıllarda kaza olarak geçmekteydi. 1920 yılında Ordu ve Giresun merkezlerinin kurulmasıyla birlikte Fatsa, Ordu ilinin bir kazası haline gelmiştir.

Fatsa tarihinden de ziyade doğal güzellikleriyle dikkatleri üstüne çeken bir yerdir. Her yıl Fatsa’ya akın eden binlerce turist tarihi ve doğal yerleri gezmekte, doğa ile iç içe oldukları keyifli vakitler geçirmektedirler. Fatsa’da bulunduğunuz süre boyunca Kabakdağ Köyü’nde yerel yemeklerin en lezzetli halini yiyebilir, heyelan sonucu oluşan Gaga Gölü’nü ziyaret edebilir ve Yalıköy sahil kasabasında hem gezip hem denize girebilirsiniz. Fatsa’ya gelip yeni deneyimler edinmek üzere birkaç gün burada kalmayı düşünüyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden konaklama yapabileceğiniz Fatsa otelleri arasından size en uygun olanına rezervasyon yapabilirsiniz.

Fatsa’ya Ulaşım


Ordu’nun bir ilçesi olan Fatsa’ya ulaşım sağlamak için kara yolu ve hava yolunu kullanabilmektesiniz. Öncelikle Ordu şehir merkezinden Fatsa’ya özel araçla gidecekler için takip etmeleri gereken yol Samsun – Ordu Yolu, D010 ve E70 kara yollarıdır. Ordu’dan toplu taşıma ile ulaşım sağlayacak olanlar ise şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Ordu Otogarı’ndan Fatsa otobüsüne binerek Fatsa Otogarı’na ulaşım sağlayabilirler. Fatsa Otogarı’ndan da taksi ya da otogarın önündeki duraklardan geçen toplu taşıma araçlarıyla ilçe merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Fatsa’ya hava yoluyla ulaşım gerçekleştirecek olanların Ordu – Giresun Havalimanı’na uçak bileti almalı gerekmektedir. Yolcular Ordu – Giresun Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra buradan kalkan Havaş otobüsleriyle ortalama 1 saat 30 dakika içerisinde Fatsa’ya ulaşım sağlayabilirler.

Fatsa’ya İstanbul üzerinden gidecek olanlar hava yolu veya özel araç ya da şehirlerarası otobüsle yapacakları kara yolu yolculuğunu seçebilirler. İstanbul’dan Fatsa’ya özel araçla ulaşım E80 kara yolu üzerinden gerçekleştirilmekte ve yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir, şehirlerarası otobüsle ulaşım ise 12 saat kadar sürebilmektedir. Ankara üzerinden Fatsa’ya gidecek olanlar da hava yolu ya da kara yolu üzerinden yolculuğu tercih edebilir. Kara yolu üzerinden özel araçla gelecek olanlar D200 ya da E88 kara yollarını takip ederek Fatsa’ya 7 saat içerisinde ulaşabilirler. Ankara’dan Fatsa’ya gerçekleştirilen şehirlerarası otobüs yolculukları ise 8 saat kadar sürmektedir. İzmir üzerinden Fatsa’ya ulaşım gerçekleştirecek olanlar da yine hava yolu ya da kara yolunu tercih edebilir. İzmir’den özel araçla çıkacağınız yolda 0-5, E80, D300, E96 ve D260 kara yollarını kullanarak 15 saat içerisinde Fatsa’ya gidebilirsiniz. Şehirlerarası otobüs yolculuğu ise 16 saat kadar sürmektedir. İzmir’den kara yolu ile ulaşım epey uzun süreceği için hava yoluyla ulaşımı tercih etmenizi öneririz.

Fatsa’da Nerede Kalınır?


Karadeniz’in doğasına ve denizine aynanda tanıklık edebileceğiniz Fatsa’da nerede kalınır öğrenmek istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinde sizler için yazmış olduğumuz Fatsa otelleri içeriğimize göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz bir Fatsa oteline yine Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlara rezervasyon yaptırmanız mümkün.

Fatsa Merkez Otelleri


Yalçın Resort Hotel


Fatsa ilçe merkezine 2 km mesafede bulunan Yalçın Resort Hotel, iyi yalıtılmış toplamda 163 adet odasıyla misafirlerine oldukça rahat edecekleri bir konaklama sağlamaktadır. Otelde yiyecek ve içecek servisi yapan pek çok alan bulunmaktadır. Açık ve kapalı olarak kullanabileceğiniz bir adet a la carte ve bir adet açık büfe restoran bulunmaktadır. Restoranlara ek olarak ister kafeteryadan isterseniz de kafe ve barlardan da hizmet alabilirsiniz. Otelde kaliteli vakit geçirebileceğiniz açık ve kapalı havuz, kütüphane, oyun odası, güneşlenme terası ve tv odası bulunmaktadır.

Bedeninizi ve kafanızı dinlendirme, rahatlatma ihtiyacı duyuyorsanız otelin sunmuş olduğu Türk hamamı, şok havuzu, sauna ve masaj gibi spa hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Otelde kart oyunları, masa tenisi, langırt, satranç ve tavla da ücretsiz olarak oynayabilmektesiniz. Otel engelli odası, banyosu, asansörü vb özellikleri de bulunduruyor olması nedeniyle engelli kullanımına uygun bir oteldir. Otelde 2 yaşına kadar olan tüm bebekler ve her odada en fazla 1 adet bulunacak şekilde 6 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz olarak konaklamaktadır. Otelin giriş saati 14.00 ve çıkış saati 12.00’dır.

Fatsa Butik Otelleri


Hayat Oksijen Resort


Fatsa ilçe merkezine 8 km mesafedeki Kabakdağ Köyü’nde bulunan Hayat Oksijen Resort, bir işletmeden ziyade ev ortamını benimsedikleri için misafirlerine de evde konaklamaya yakın bir hizmet sunmaktadırlar. Ev tarzını benimseyen otele ayakkabı ile girilmemektedir. Otelde yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz a la carte, açık ve kapalı restoran ve kafeterya bulunmaktadır. Buna ek olarak dilerseniz barbekü de yapabilirsiniz. Otelin giriş saati 14.00, çıkış saati 12.00’dır.

Fatsa Apart Otelleri


Yıldız Apart Otel


Fatsa ilçe merkezinde bulunan Yıldız Apart Otel, misafirlerine evlerindeymiş gibi hissedecekleri ve manzaranın tadını çıkarabilecekleri bir alan açmıştır. Otelin her odasında özel banyo, mutfak ve televizyon bulunmaktadır. Mutfak ve banyoda saç kurutma makinesi ve ihtiyacınız olan temel mutfak gereçleri bulunmaktadır. Birkaç odaya özel olarak içlerinde sauna da bulunmaktadır. Yeme içme ihtiyaçlarınızı kendi odanızın mutfağında karşılayabileceğiniz gibi otelin a la carte restoranı ya da kafeterya, kafe gibi yerlerinde de karşılayabilirsiniz. Otelin jakuzi ve sauna hizmetlerinden yararlanarak kendinizi yeniden doğmuş hissedebilirsiniz. Fatsa otelleri arasında yer alan tesiste çocuklu konaklama yapacak aileler için çocuk ve bebek karyolası, biberon sterilizasyonu gibi olanaklar da bulunmaktadır. Otelde her oda için en fazla 2 adet 6 yaşına kadar olan çocuklar ve 2 yaşına kadar olan bebekler ücretsiz konaklamaktadır. Otelin giriş saati 14.00 ve çıkış saati 12.00’dır.

Fatsa Denize Sıfır Oteller


Derin Deniz Boutique Hotel Restaurant


Fatsa’da, Karadeniz Bölgesi’nin yeşil doğası ve hırçın denizinin buluştuğu noktada, denize sıfır konumda bulunan Derin Deniz Boutique Hotel Restaurant, misafirlerini oda kahvaltı konseptinde ağırlamaktadır. Sabah kahvaltısı ücretsiz olarak servis edilmektedir. Diğer öğünlerinizi ise a la carte hizmet veren Deniz Restaurant ve Deniz Bar Restaurant içerisinde ücretli ve rezervasyonlu olarak karşılayabilmektesiniz. Denize sıfır konumda bulunan otelin kendisine ait bir iskelesi bulunmaktadır. Otelin sunduğu canlı müzik dinletilerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Otelde 5 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz konaklama yapabilmektedir. Otelin giriş saati 14.00 ve çıkış saati 12.00’dır.

Fatsa Pansiyon Fiyatları


Fatsa’da pansiyon fiyatları değişkenlik gösterse de birbirinden çok farklı uçlarda değildir, ortalama olarak 1100 TL ile 1500 TL arasında fiyatlar değişmektedir.