En İyi Foça Otelleri

23 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

Foça'ya Nasıl Gidilir?


İzmir’in güzide tatil merkezlerinden biri olan Foça, Antik zamanlarda İyonların kurmuş olduğu bir ticaret merkezi olarak doğmuş ve günümüze kadar varlığını sürdürebilmiştir. Sakin ve huzurlu bir sahil kasabası olan Foça’nın İzmir’e olan uzaklığı 64 km, İstanbul’a 501 ve Ankara’ya ise 634 km’dir. İzmir’in şehir merkezinden Foça’ya ulaşmak isteyen ziyaretçiler, banliyö treni olan İZBAN’ı kullanarak Hatundere İstasyonu’ndan inip, ardından istasyonun hemen dışında bulunan otobüs durağından 744 numaralı otobüse binerek ulaşımlarını sağlayabilir. İzmir Otogarı içinde bulunan dolmuşlar ile de Foça ilçe merkezine direkt gidebilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Foça’ya ulaşmak için ise iZBAN’ı kullanarak bahsettiğimiz şekilde Foça’ya ulaşabilir, ya da 204 numaralı otobüse binerek İzmir Otogarı’na geldikten sonra da dolmuş kullanarak rahat bir şekilde Foça’ya ulaşabilirsiniz. 

Bu alternatifler dışında deniz yolu ile de Foça’ya İzmir’den ulaşmak mümkün. İzmir ve Foça arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından vapur seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler yalnızca yaz aylarına mahsus olup Haziran’dan Eylül ayına kadar sürüyor. Karşıyaka, Konak ve Güzelbahçe semtlerinden bineceğiniz İzmir-Foça vapuru ile de keyifli bir deniz yolculuğu yaparak Foça’ya erişim sağlayabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan ise şahsi aracınız ya da kiraladığınız araç ile karayolunu kullanarak Foça’ya ulaşabilirsiniz. Özellikle İstanbul - İzmir Otoyolu’nu kullanarak daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapıp, Foça tatilinize bir an önce başlayabilirsiniz.

Foça'da Tatil Yapılacak Yerler


İzmir’in sıklıkla tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Foça ikiye ayrılır: Eski Foça ve Yeni Foça. Bu iki merkezin adından da anlaşılabileceği üzere farklı özellikleri vardır. Eski Foça eski yerleşim merkezi olduğundan dolayı bünyesinde tarihi evleri ve mekanları bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra Yeni Foça ise daha yeni bir yapılaşmaya sahiptir. Çok kalabalık olmayan bu beldenin her noktası sıcak, sakin ve huzurlu hissettirir. Bu yüzden dilediğiniz merkezde bir konaklama mekanı seçerek tatilinizi gönlünüzce yapabilirsiniz.

Foça Denize Sıfır Otelleri


Foça’da hizmet veren otellerin çoğu denize yakın olması ile bilinir. Ziyaretçilerin her mevsim tatil yapmak için tercih ettiği şirin bir tatil beldesi olan Foça, özellikle yazın denize gitmek isteyen misafirlerin fazlasıyla akın ettiği bir yer olmasından dolayı bölgedeki otellerin büyük bir bölümü de denize sıfır olarak konumlanmaktadır. Bilet Dükkanı üzerinden yapabileceğiniz otel rezervasyonunun yanı sıra otellerin ne tür hizmet verdiğine dair olan bilgileri de yine Bilet Dükkanı sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Hotel Karaçam: 21 odasıyla hizmet veren bu otel denize sıfır konumu ile deniz turizmi açısından önemli bir potansiyele sahiptir. Keyifli bir tatil planı için güzel bir alternatif olan Hotel Karaçam, Eski Foça’da bulunmaktadır. 

Club Mackerel Tatil Köyü: Eski Foça’da bulunan bu otelde sabah ve akşam yemekleri açık büfe olarak sunulmaktadır. Tesise ait 120 metre uzunluğundaki özel plajda keyifli bir deniz sefası sürebilir ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Foça Butik Oteller


Navalia Otel: Geniş bir deniz manzarası sunan otelde konforlu bir hizmetin yanında direkt olarak önünde yer alan halk plajına erişiminiz çok kolay olacaktır. Halk plajında denize girip yaz sıcağında istediğiniz gibi serinleyebilir ve şezlong, minder ve benzeri olanaklardan da ücretsiz bir şekilde buradaki konaklamanız esnasında yararlanabilirsiniz. 

Myosotis Otel: İsterseniz kahvaltı dahil olacak şekilde bir oda hizmeti almanın yanı sıra yarım pansiyon tercih ederek de fiks olarak sunulan akşam yemeklerinden bu otelde faydalanabilirsiniz.

Foça Balayı Otelleri


Çiftlerin bir yaz düğünü sonrası balayı için tercih ettiği mekanlardan biri de elbette ki Foça oluyor. Birçok otel balayına çıkan çiftler için romantik bir ortam yaratacak şekilde hizmet sunup, bu konsepte uygun bir şekilde hazırlanan odalarda konaklama hizmeti sağlıyor. Sevdiğiniz insanla birlikte balayı tatilinizde dilediğiniz şekilde bir konaklama hizmeti alırken bunun yanı sıra huzurlu ve sakin bir belde olan Foça’da keyfinizce gezebilir ve bölgeye özgü tatları civardaki restoranlarda deneyimleyebilirsiniz. 

Mw Phokaia Beach Resort: Sahile doğru uzanan patikasını geçtiğinizde denizle sizi buluşturmasının yanı sıra hizmet veren geniş havuzu ile de çiftlerin balayını süsleyecek konaklama alternatiflerinden biri de Mw Phokaia Beach Resort olarak karşımıza çıkıyor. Doğal güzellikleri ile misafirlerine hoş bir konsept sunan otelde balayı çiftleri için özel fiyatlandırma uygulaması göze çarpıyor.

Foça İslami Otelleri


Muhafazakâr ziyaretçilerin hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak hizmet anlayışı sağlayan oteller Foça’da da fazlasıyla var. Yiyeceklerin helal sertifikalı olduğu ve otel ve tesis içinde herhangi bir alkol servisinin bulunmadığı oteller, İslami şartlara uygun olarak göze çarpıyor. 

Melaike Otel: Tesis içerisinde yer alan tüm yiyecekler helaldir ve çevrede yer alan işletmeler de bu konsepte uygun hizmet vermektedir. Tesis içerisinde alkol servisi bulunsa da isteğe özel oda içindeki alkollü içecekler kaldırılmaktadır.

Foça'da Gezilecek Yerler


Deniz turizminin yanı sıra tarihi kişiliği de öne çıkan Foça’da gezilmesi gereken birçok tarihi mekan da bulunuyor. Merkez içinde yer alan Taş evleri size yeteri kadar zamanda yolculuk yapıyormuş hissiyatı verse bile, Homeros destanında geçen mitolojik yapıya sahip bir yer olduğundan dolayı tecrübe edebileceğiniz şeyler sayısız. 

Eski Foça: Tarih kokan sokaklarının taş kaldırımlarında yürürken kent motifleri ile donatılmış eski binalara bakmanın yanı sıra her küçük sokağı denize doğru çıkan Eski Foça’nın büyük bir kısmı sit alanı olduğundan dolayı koruma altındadır. Bu da bozulmasına engel olan en büyük faktörlerin başında gelir. 

Foça Limanı: Kale burnu ile ikiye ayrılan limanın kuzeyine Küçükdeniz, güneyine ise Büyükdeniz denmektedir. Daha çok balıkçı tekneleri bulunan kuzey kısmında akşamları tatlı bir esinti eşliğinde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Güneyde ise belediye tarafından işletilmekte olan Fok Marina bulunmaktadır. Özel teknelerin park alanı olan marinada da keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. 

Sazlıca Plajı: İki kent merkezi arasında konumlanan Sazlıca Koyu, plajları bakımından zengin bir deniz turizm potansiyeline sahip. Kumsalları kum ve çakıl taşlarının harmanlanmasından oluşan Sazlıca’da, deniz son derece berrak bir görüntüye sahip. Bölgedeki sularda deniz kestaneleri fazla olduğunda dolayı dikkat etmenizi ve deniz ayakkabısı giyerek denize girmenizi tavsiye edebiliriz. 

Foça Belediye Halk Plajı: 240 metre uzunluğa sahip bu plaj Yeni Foça’da bulunmaktadır. Mavi bayraklı bir plaj olması ile dikkat çeken Foça Belediye Halk Plajı, mükemmel bir berrak denize ve giriş kısmı çakıllı olsa da sonrasında kumla devam eden deniz tabanına sahiptir. Ayrıca İzmir’deki en soğuk sulardan biri olarak da bilinir.