Göynük Otelleri

En İyi Göynük Otelleri

54 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme
Otel Puan
Standart
2 /10
Oteli İncele
Etkileyici
8.8 /10
Oteli İncele
Standart
4.2 /10
Oteli İncele
Mükemmel
9.1 /10
Oteli İncele
Standart
4.2 /10
Oteli İncele
Selcukhan
Göynük
Mükemmel
9.2 /10
Oteli İncele
Standart
6.8 /10
Oteli İncele
İyi
7.6 /10
Oteli İncele
Mükemmel
9.2 /10
Etkileyici
8.6 /10
Oteli İncele
Etkileyici
8.6 /10
Oteli İncele
Çok İyi
8 /10
Oteli İncele
Standart
5.7 /10
Oteli İncele
Etkileyici
8.8 /10
Oteli İncele
hızlı erişim
Göynük’e Nasıl Gidilir?
Göynük’te Nerede Tatil Yapılır?
Göynük Her Şey Dahil Oteller
Göynük 5 Yıldızlı Oteller
Göynük Denize Sıfır Oteller
Göynük Uygun Butik Oteller

Göynük Otelleri


Bolu’nun bir ilçesi olan Göynük kentsel sit alanı ilan edilmiştir. İlçe tarih boyunca Türk beyliklerine, Bizans İmparatorluğuna, Roma İmparatorluğuna ve Osmanlı İmparatorluğuna ev sahipliği yapmıştır. Helenistik dönemin ardından sırasıyla Romalılar ve Bizanslılar bölgeye hakim olmuş, ancak 1292 yılında, Osmanlı Devleti’nin erken tarihlerinde Osman Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Göynük’ün 700 yıl öncesine kadar uzanan ve hala işlevini yitirmemiş olan mimarisi günümüze kadar korunmuş Osmanlı kasabalarındandır. Göynük, Kılavuz Köyü’nde yapılan tahta oyma el işleriyle de bilinmektedir. Göynük, Arnavut kaldırımlı yolları, sakin ortamı, insanı dinginleştiren doğası ve Osmanlı Dönemi’nden kalma yapısıyla Anadolu’nun önemli yerleşim yerlerinden biridir.

Göynük’ün tarihi evlerini tepeden izleyebileceğiniz Zafer Kulesi 1923’te inşa ettirilmiştir. Kurtuluş Savaşı galibiyetini simgelemek üzere inşa ettirilmiştir. Göynük’e yapacağınız seyahatte Zafer Kulesi’ne çıkarak tüm Göynük’ü ayaklarınızın altında hissedebilirsiniz. Göynük tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkatleri üstüne toplamış bir yerdir. İlçedeki Sünnet Gölü ve Çubuk Gölü sessiz ve sakin doğasıyla sene boyunca biriken sinir stresi sizlerden alır götürür. Sünnet Gölü Göynük’e 27 km mesafede, Çubuk Gölü ise 11 km mesafede bulunmaktadır. Bölgenin meşhur olan ağaç, tahta oyma işçiliklerinin en güzel örneklerinden birini Akşemseddin Hazretleri Türbesi’nde bulunan sandukaların üstünde görebilirsiniz. Bölgedeki en özgün Osmanlı mimarilerinden yaklaşık 700 yıl önce inşa edilmiş olan Gazi Süleyman Paşa Camii aynı zamanda bölgedeki en sağlam Osmanlı eseridir. Ermiş olduğu söylenen Tabak Dede’nin türbesini de Göynük’te ziyaret edebilirsiniz. Bolu’da tarih boyunca farklı devletlere ev sahipliği yapmış ve Osmanlı İmparatorluğu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Göynük günümüzde kendi halinde, huzurlu, doğa ile iç içe bir ilçedir. Siz de Göynük’te birkaç gün kafa dinlemek, meşhur tahta oymacılıklarını görmek ve doğa içinde huzur bulmak istiyorsanız en uygun fiyata otel bulmanızı sağlayan Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak Göynük otelleri arasından size en uygun olanını bulabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Göynük’e Nasıl Gidilir?


Bolu şehir merkezine yaklaşık 103 km uzaklıkta bulunan Göynük’e gitmek için en çok tercih edilen yol kara yoludur. Şehrin içerisinde havalimanı ya da tren istasyonu bulunmadığından hava ve demir yolları aracılığıyla gelmek isteyenlerin yakındaki başka bir şehirden yine kara yolu aktarmasıyla geçiş yapması gerekecektir. Peki bu pek görülmeye değer olan “Göynük’e nasıl gidilir?” diye soruyorsanız, gelin hemen anlatalım.

Hem Göynük ilçe merkezinde otobüs terminali bulunması ve Bolu Otobüs Terminali’nden buraya hareket eden otobüsler olması nedeniyle şehirlerarası ulaşım sağlayacak olanlar sıklıkla otobüsle yolculuğu seçmektedir.  Şehirlerarası otobüsle gelecek olanlar çok ender gerçekleşse de otobüs Bolu Otobüs Terminali’ne giderken önce Göynük’ten geçebilmektedir, bu durumda direkt olarak Göynük’te inebilirsiniz. Ancak yaygın olarak şehirlerarası otobüsler Bolu Otobüs Terminali’ne gidiş yapmaktadır. Daha sonrasında siz Göynük’e geçen otobüslere binebilirsiniz.

Kara yolundan sağlayabileceğiniz bir başka ulaşım şekli ise özel araçla ulaşımdır. Özellikle Göynük’e yakın çevrede bulunan şehirlerden gelen ziyaretçiler sıklıkla özel araç kullanmayı tercih etmektedir. Göynük’ten geçen ve çevre yollara da bağlanan D160 ve D170 yollarını takip ederek Göynük’e ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul üzerinden Göynük’e gidecek olan yolcuları yaklaşık olarak 245 km bir yol beklemektedir. Özel araçlarıyla ilçeye geçiş yapacak olanlar iki farklı yol kullanabilmektedir. İlki ücretli bir yol olan D150 yolunu kullanarak 3 saatte ya da ücretsiz bir yol olan O-4 yolunu kullanarak 4 saatte gelebilmektedirler.

Ankara üzerinden Göynük’e ulaşım sağlayacaklar için Ankara – Göynük arası mesafe epey kısa olduğundan kara yolu dışında bir ulaşım tercih etmek pek mantıklı olmayacaktır. Ankara – Göynük arasındaki 235 km yolu özel araçla gitmek isteyenler D140, Anadolu Otoyolu ve O-4 yolunu kullanabilirler. Özel araçla yapılan yolculuk 4 saat sürmektedir. Ankara’dan Göynük’e otobüs ile gitmek isteyenler için yol 2 ile 4 saat arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Göynük’te Nerede Tatil Yapılır?


Dört bir yanı doğa harikalarıyla çevrili Göynük’te eşsiz manzaralar karşısında konaklayabilir. Göynük otelleri restoranında benzersiz lezzetler tadabilirsiniz. Göynük’te nerede tatil yapılır sorunuzu yanıtlayacak olan en uygun Göynük otellerine Bilet Dükkanı sitesinden rezervasyon yapabilir, sunduğumuz kampanyalar aracılığıyla bütçe dostu bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Göynük Her Şey Dahil Oteller


Müderrisler Evi


Göynük merkezinde bulunan Müderrisler Evi, esasında Osmanlı Dönemi’nden kalmış olan bir konaktır. 14. yüzyılda Gazi Süleyman Paşa tarafından inşa ettirilen konak daha sonradan restore edilerek günümüzde otel olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 15 odası olan otelde ücretsiz açık büfe kahvaltı ve ücretsiz banyo ve kozmetik ürünleri, internet, özel banyo, çamaşırhane, günlük kat bakımı hizmetleri bulunmaktadır. Özellikle tarihe meraklı insanların konaklamayı tercih ettiği nostaljik oteli sade ama lüks konaklama seven diğer herkes de tercih edebilir. 

Göynük 5 Yıldızlı Oteller


Göynük’te 5 yıldızlı otel bulunmamaktadır. Ancak aynı kalitede hizmet veren başka Göynük otellerine Bilet Dükkanı’nın inanılmayacak kampanyalarından yararlanarak bütçenize uygun gelecek şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Caferler Konağı


İlçe merkezinde bulunan Caferler Konağı tarihi mekanlara yakın olmak isteyenler için en iyi seçeneklerden biridir. Otelde ücretsiz otopark, ücretsiz kahvaltı, sigara içilebilen ve içilemeyen odalar, bar, oturma salonu hizmetleri bulunmaktadır. Çevredeki diğer oteller kadar lüks olmasa da tarihi ve turistik yerleri gezisinin merkezine alanlar tarafından olduk.a beğenilecek sade ve nostaljik bir yerdir.

Göynük Denize Sıfır Oteller


Bolu Göynük denize kıyısı olmaması sebebiyle denize sıfır oteller de bulunduramamaktadır. Ancak Sünnet Gölü ve Çubuk Gölü’ne ev sahipliği yapan Göynük’de eşsiz göl manzaralarına karşı konaklama sağlayabilirsiniz.

Sünnet Gölü Doğal Yaşam Oteli


İlçe merkezine yaklaşık olarak 25 km uzaklıkta bulunan Sünnet Gölü Doğal Yaşam Oteli rezervasyon sırasında 72 saat öncesine kadar iptal etme hakkı tanımaktadır. Oldukça zengin ve ücretsiz bir kahvaltı servisi yapan otelde genellikle şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak, doğanın huzurlu ortamına sığınmak isteyenler gelmektedir. Otelin yakınındaki gölün etrafında bisiklet turları, yürüyüşler, fotoğrafçılık, yaban hayatı gözlemleme ve önceden izin almak şartı ile kampçılık faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz. Otelin birçok noktasından göl ve orman manzarası izlenebilmektedir. Yöreye özgü yemekler çıkarak restoranında enfes akşam yemekleri de yiyebilirsiniz.

Göynük Uygun Butik Oteller


Sular Butik Otel


Göynük merkezinde bulunan Sular Butik Otel kaliteli yemekleriyle ön plana çıkmaktadır. Hatta çevreden birçok kişi otelde konaklamayacak olsa da leziz yemeklerini yemek için gelip restoranını kullanmaktadır. Otelin iç kısmıyla beraber büyük bir bölümü ahşaptan yapılmıştır, bu da otele lüks içerisinde nostaljik bir hava katmaktadır. Uzun yıllardan beridir kalitesinden ödün vermeden konaklama ve restoran kısmında misafirlerini ağırlayan Sular Butik Otel şu anda da aynı performansla faaliyet göstermeye devam etmektedir. Dört mevsim de hizmet veren otelin odalarından şehir ve doğanın iç içe geçmiş manzarasını seyretmeniz mümkündür.

Hanedan Butik Otel


İlçe merkezinde Akşemseddin Türbesi’nin yanında bulunan butik otel 2016 yılından beri faaliyet göstermektedir. Şehir ve doğa manzarasını izleyebildiğiniz otel odaları bulunan uygun fiyatlı bir oteldir, bu nedenle seyahat edenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Diğer oteller kadar lüks olmasa da Göynük’de gezilecek birçok yere çok yakın mesafede bulunmaktadır.