En İyi Hannover Otelleri

139 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
Çok İyi
8.3 /10
Oteli İncele
Standart
5.3 /10
Oteli İncele
Çok İyi
8.1 /10
Oteli İncele
Calenberger Hof
Wennigsen (Deister)
Oteli İncele
Çok İyi
8.2 /10
Oteli İncele
Çok İyi
8.1 /10
Oteli İncele
Grand Esplanade
Bad Nenndorf
İyi
7.4 /10
Oteli İncele
Çok İyi
8.2 /10
Oteli İncele
Jägerhof
Langenhagen
İyi
7.8 /10
Oteli İncele
Standart
5 /10
Oteli İncele
Standart
7.9 /10
Oteli İncele
Hızlı Erişim
Hannover’de Nerede Kalınır?
Hannover Ucuz Oteller
Hannover 5 Yıldızlı Oteller
Hannover Otel Fiyatları
Hannover’de Gezilecek Yerler

Hannover Hakkında


Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti olan Hannover, geniş ve yemyeşil parkları ve Almanya’nın fuar merkezi olmasıyla tanınmaktadır. Expo 2000 gibi önemli fuarlara ev sahipliği yapan Hannover’de ünlü bilişim fuarı olan Cebit de düzenlenmektedir. Hannover Leine nehrinin güneyde kalan kıyısına kurulmuş olan bir şehirdir. Orta Çağ’da kurulan şehrin adının “yüksek kıyı” anlamına gelen “Honovere” kelimesinden geldiği düşünülmektedir. İlk zamanlarında küçük bir balıkçı kenti olan Hannover 13. yüzyılda ticaret yollarının üzerinde kesişmesiyle giderek büyüyen bir şehir haline gelmiştir. Kara taşımacılığının zor şartlarda sağlandığı dönemde Leine nehrinin kuzeyinde, gemilerin kullanışına uygun kesiminde, yer alması Hannover’in ticaret bakımından büyümesini etkileyen en önemli nedenlerden olmuştur. Kuzey Almanya Düzlüğü’nün güneyinde, Harz dağlık bölgesinin batısında, bir ticaret şehri olan Bremerhaven’e Leine nehri ile bağlı olması ve doğu ile batının arasında katır kervanları olması nedeniyle tarih boyunca önemli bir kavşak olarak değerlendirilmiştir. 2. Dünya Savaşı’nda da önemli bir nokta olan Hannover’de gelişmiş silah sanayisi bulunuyor olması nedeniyle, savaş sürecinde sıklıkla müttefiklerin hava saldırılarına maruz kalmıştır. Coğrafi özellikleri bakımından vadi üzerine kurulmuş olan bu şehir oldukça düz bir yüzeye sahiptir. Bu özelliği nedeniyle yürüyerek kolay gezilecek ve özellikle yaz aylarında bisikletle rahat dolaşılacak bir yerdir. Şehrin içinden Leine nehri geçer ve bunun yanında bir de Maschsee adında yapay bir göl vardır. Hannover’e Ağustos ayında giderseniz Maschsee festivaline denk gelebilirsiniz. Hannover’e seyahat düzenlemek istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata Hannover otellerinden birine rezervasyon yapabilirsiniz. Yola çıkmadan önce Hannover hakkında bilgi sahibi olmak, Hannover’de gezilecek yerleri tanımak için sitemizde hazırlamış olduğumuz Hannover otelleri ile ilgili rehber yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Hannover’de Nerede Kalınır?


İş gezileri ve turistik geziler için her yıl binlerce misafir ağırlayan Hannover’de konaklama yapabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. “Hannover’de nerede kalınır?” diye soruyorsanız Bilet Dükkanı sitesinde bulunan Hannover otellerine göz atabilir, sitemiz üzerinden en uygun fiyatlara Hannover otellerinden birine rezervasyon yapabilirsiniz.

Hannover Ucuz Oteller


YORS Boutique Hotel


Hannover’de merkezi bir konumda bulunan YORS Boutique Hotel, misafirlerine 3 yıldızlı bir otel deneyimi sunmaktadır. Otelin tüm konaklama birimlerinde çalışma masası, televizyon, kasa, özel banyo, havlu ve nevresim bulunmaktadır; bazı odalar ise teraslıdır. Oda kahvaltı konseptini benimsemiş olan otelde sabahları güne güzel bir açık büfe kahvaltıyla başlamanız mümkündür. Otelin en erken giriş saati 15.00 ve en geç çıkış saati 11.00’dır.

Hotel Alpha


Bir aile işletmesi olan Hotel Alpha Hannover Merkez İstasyon’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. 3 yıldızlı olan otelin tüm konaklama birimlerinde çay kahve seti, özel banyo ve WiFi hizmeti bulunmaktadır. Otelin sunduğu zengin açık büfe kahvaltı hizmetinden ve Hannover şehri sınırları içerisinde olacak şekilde ücretsiz shuttle servisinden yararlanabilirsiniz. Otelin en erken giriş saati 15.00 ve en geç çıkış saati 11.00’dır.

Dormero Hotel Hannover


Hannover’de iyi bir konumda bulunan Dormero Hotel Hannover’den, Hannover Merkez İstasyonu’na direkt tramvay ile ulaşım sağlanabilmektedir. Otelin tüm konaklama birimlerinde işlevsel mobilyalar, televizyon, mini bar ve WiFi bulunmaktadır. Otelin sunduğu zengin açık büfe kahvaltı servisi, fitness merkezi, sauna ve bar hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Otel evcil hayvanları ek ücrete gerek olmadan kabul etmektedir. Otelin en erken giriş saati 15.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Hannover 5 Yıldızlı Oteller


DoubleTree by Hilton Hannover Schweizerhof


Hannover Merkez İstasyonu’na 400 metre uzaklıkta bulunan DoubleTree by Hilton Hannover Schweizerhof, misafirlerine 4 yıldızlı bir konaklama hizmeti vermektedir. Otelin tüm odalarında televizyon, özel banyo ve çay kahve makinesi bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servislerini ödediğiniz ücrete sahil olarak aldığınız otelde müthiş bir kahvaltı yapabilir, Albertz restoranda dünya mutfağından seçkin yemekler yiyebilirsiniz. Ayrıca otelde bulunan bar, fitness merkezi ve spa merkezinden de yararlanabilirsiniz. Otelin en erken giriş saati 15.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Hannover Otel Fiyatları


Hannover otel fiyatları, seçtiğiniz otelin sunduğu hizmet çeşitliliği, otelin konumu ve otelin prestijine göre değişiklik göstermektedir. Hannover’de en uygun fiyata yapabileceğiniz otel konaklamaları günlük 1041 TL’den başlayarak 2883 TL’ye kadar çıkabilmektedir; lüks bir otel arayışı içindeyseniz fiyatlar 4705 TL civarında olacaktır.

Hannover’de Gezilecek Yerler


Almanya’nın en büyük fuar kenti olan ve %80’i ormanlarla kaplı olan Hannover, yıl boyunca gerek iş gerekse turizm amaçlı gelen pek çok misafiri ağırlamaktadır. Hannover’ turizm amaçlı gelenler ya da iş seyahatinde küçük bir ara yaratıp şehri gezmek isteyenler için Hannover’de gezilecek yerleri tanıttık.

New Town Hall: Hannover’e gelenlerin saray sandığı bu yapı esasında bir belediye binasıdır. Şehrin simgelerinden biri haline gelmiş olan belediye binası 1913 yılında ihtişamlı bir mimariyle inşa edilmiştir. Binanın süslü odalarını gezdikten sonra asansörle kubbenin en tepesine çıkarak muhteşem şehir manzarasını izleyebilirsiniz. Binanın arka tarafında bulunan geniş yeşil alanda dinlenebilir, park içerisindeki gölün çevresinde yürüyüş ve kahve keyfi de yapabilirsiniz.

Herrenhausen Gardens: Avrupa’daki en güzel bahçe parklarından biri olarak bilinen Herrenhausen Gardens, peyzaj mimari Electress Sophie tarafından 1676-1714 yılları arasında düzenlenmiştir. 135 hektarlık geniş bir alana yayılan bu bahçe, Hannover Kralı’nın şehre bıraktığı önemli bir mirastır. Herrenhausen Berggarten, Georgengarten ve Welfengarten gibi dünyanın en önemli 3 barok bahçelerinden olan bahçelerden oluşmaktadır. 300 yıldan fazla süredir şehrin en ikonik yapıları arasında bulunan bu bahçe içinde konferans merkezi ve müze olarak kullanılan Herrenhausen Sarayı da bulunmaktadır.

Maschsee: Hannover’in merkezinde, 78 hektarlık bir alanda bulunan Maschsee yapay gölü, şehrin en büyük su alanıdır. Maschsee gölü yerel halk arasında popüler bir dinlenme ve su sporu yapma yeri olarak kullanılmaktadır.

Marienburg Kalesi: Deniz seviyesinden 136 metre yükseklikte, harika bir doğa içerisinde yer alan masalsı Marienburg Kalesi Hannover’in son kralı tarafından inşa ettirilmiştir. Almanya’nın gotik mimariye sahip ender kalelerinden olan Marienburg Kalesi aynı zamanda güzel bir aşk hikayesinden doğmuş olan bir kaledir. Hannover Kralı V. George, kaleyi sevgili eşi Marie of Saxe-Altenburg için doğum günü hediyesi olarak inşa ettirmiştir.

Sprengel Museum: Şehrin en önemli modern sanat eserlerinin bulunduğu Sprengel Müzesi, 1969 yılında Bernhard Sprengel’in geniş modern sanat koleksiyonunu şehre bağışlaması üzerine kurulmuştur. Sprengel, yalnızca koleksiyonu bağışlamakla kalmamış aynı zamanda müze binasının inşası için de maddi destek sağlamıştır.

Aşağı Saksonya Eyalet Müzesi: Bilim ve sanat müzesi olan Aşağı Saksonya Eyalet Müzesi, Yeni Belediye Binası’nın hemen karşısında yer almaktadır. 1856 yılında açılmış olan müze, Hubert Stier tarafından 1902 yılında Neo Rönesans tarzında tasarlanmıştır. Öncelikle Alman eserleri olmak üzere İtalyan, Flaman, Danimarka ve Hollanda eserlerinin de bulunduğu müzede Orta Çağ’dan 20. yüzyılda kadar yapılmış olan güzel pek çok eseri görebilirsiniz.

Nanas: Hannover’in en meşhur buluşma noktalarından olan Nanas, 1960’lı yıllarda Fransız sanatçı Niki de Saint Phalle’in yapmış olduğu, kadın bedenini temsil eden heykellerle donatılmış bir meydandır. Meydan bu özelliği nedeniyle feminizm sembolü olarak görülmektedir.

Kröpcke: Şehrin merkezinde bulunan Kröpcke, adını 1869 yılında o zamanlar isimsiz olan bu meydandaki en eski kafelerden olan Cafe Robby’nin sahibi Wilhelm Kröpcke’den almıştır. Hannover’in en önemli restoran ve alışveriş yerlerinin bulunduğu bu meydanda simge olarak 1977 Kröpcke Saati bulunmaktadır.