En İyi Haymana Otelleri

4 Otelden 1 - 4 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
hızlı erişim
Haymana Hakkında
Haymana'ya Nasıl Gidilir?
Haymana Her Şey Dahil Oteller
Haymana Apart Otelleri
Haymana'da Gezilecek Yerler

Haymana Otelleri


Haymana otelleri, Ankara'nın sağlık turizminde önde gelen turistik ilçelerinden biri olan Haymana'da seyahat planı yapanlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Doğal güzellikleri, tarih meraklılarına hitap eden höyük alanı kuş gözlem alanları ile kendilerini ziyaret edenleri kendine hayran bırakan Haymana'da faaliyet gösteren haymana her şey dahil otelleri, haymana apart otelleri ve haymana pansiuornları, misafirlerini kaliteli hizmet anlayışı ile ağırlamaya devam etmektedir. Ülkemizin her bir yanından kolaylıkla ulaşılan ve her yıl binlerce sayıda yerli turistin ağırlandığı Haymana'da konforlu, huzurlu tatil yapmak isteyenler, kalite odaklı hşzmet anlayışını sunan Haymana otelleri arasında en uygun olanı tercih ederek seyahatlerini unutulmaz kılabilirler. 
Haymana Kaplıcaları, Gavur Kalesi, Cimcime Sultan Türbesi, Külhöyük, Haymana Göletleri, Doğal Kuş Cenneti gibi doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan Ankara'nın bu ilçesinde gezilecek çok fazla yer mevcut. Haymana'da gezilecek yerler ve kalınacak oteller hususunda detaylı bilgilere ulaşmak için ucuz uçak bileti temininde yanınızda olan Bilet Dükkanı'nı bu konuda da ziyaret edebilirsiniz.
Ankara'nın en çok ziyaretçi çeken ilçelerinden olan Haymana'da sağlık turizminin ve tarihin tadını çıkararak bedenine ve ruhuna güzel bir iyilik yapmak isteyenler, Haymana otelleri ve gezilecek yerleri üzerine ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyor.
Her mevsim ziyaretçi ağırlayan Haymana'da keyif dolu bir tatil geçirmek isteyenler Haymana lotelleri hakkında araştırma yapanlar erkn rezervasyon ile her bütçeye uygun tatil olanaklarından faydalanmak istiyorlar. Bilet Dükkanı olarak çeşitli kampanyalar ve erken rezervasyon imkanları ile dilediğiniz tarihte dilediğiniz Haymana oteli için yer ayırmanız güvenle sağlanıyor.

Haymana'da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, Haymana rehberi sunan sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ankara'da sağlık turizmiyle kendisine hayran bırakan Haymana'da geçireceğiniz tatil için Bilet Dükkanı üzerinden Ankara uçak bileti alarak, Haymana'ya gidebilir oradan Haymana ptelleri arasında size ne uygun otele rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Haymana Hakkında


Ankara'da içmeleri ve kaplıcaları ile ün salan Hayman'nın tarihi Hititlere kadar varıyor. Tarihi ve turistik özellikleri ile göze çarpan Haymana şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta. Haymana, doğal güzellikleri, şifalı suları, kaplıca tesisleri, tarihi kalesi, doğa ile baş başa olabileceğiniz köyleri, köylerinde bulunan göletleri, dilek dilemek için ziyaret edebileceğiniz türbesi, tarih meraklılarına hitap eden höyük alanı ve flamingolara ev sahipliği yapan kuş gözlem alanları ile onu ziyaret eden misafirlerine dolu dolu bir tatil yaşatıyor.

Haymana'ya Nasıl Gidilir? 


Haymana konumu itibarıyla kolay bir ulaşıma sahip. Havayolu ile ulaşımını gerçekleştirmek isteyenler Bilet Dükkanı'ndan aldıkları Ankara uçak bileti ile Ankara'ya geldikten sonra Haymana'ya Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan kalkan özel transfer araçları ya da ucuz ulaşımı tercih edenler için AŞTİ otobüs terminaline aktarma yaparak buradan 158 nolu otobüs hattını kullanarak varabilirler ya da yine AŞTİ 'den kalkan Haymana minibüsleri ile ulaşımlarını sağlayabilirler. 
Demir yolu ile gitmek isteyen ziyaretçiler ise Yüksek Hızlı Tren ve İzmir Mavi Tren hatlarını kullanabilir. 
Yüksek Hızlı Tren hattı ile İstanbul, Eskişehir ve Konya şehirlerinden Ankara’ya tren ile ulaşım sağlamak mümkün. Bu hat ile; İstanbul-Ankara arası 5 saat, Eskişehir-Ankara arası 1.5 saat ve Konya-Ankara arası 2 saat sürüyor. Tren istasyonuna geldikten sonra taksi ya da araç kiralama veyahut otobüslerle de Haymana'ya gidebilirsiniz.
Özel aracınızla Ankara'ya gelirseniz buradan Haymana'ya gitmek de oldukça kolay. Bunun için  Ankara Çevre Yolu ve D260’ın kullanılması gerekmektedir. Bu yol ile, şehir merkezinden Haymana’ya ulaşım ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Haymana Her Şey Dahil Oteller


Ürofiz Termal Otel


Sağlık turizmi için gelenlerin en çok tercih ettiği otellerden olan Haymana’da bulunan Ürofiz Termal Otel, sauna, havuz ve eğlence hizmetleriyle konaklamada tercih listelerine yazılabilir. Ürofiz Termal OTEL’DE kalmak isteyenler, Bilet Dükkanı’ndan erken rezervasyon ayrıcalıklarını kaçırmasın.

Armada Grannos Thermal Hotel & Convention Center


Korunaklı geniş bir arazide konumlanan her şey dahil bu spa oteli E90 karayoluna 41 km ve Ankara şehir merkezindeki mağaza ve restoranlara 74 km mesafededir.
Şık odalarına eşlik eden spor salonu, spor sahaları, çocuk kulübü, marketi, termal havuzu ve hamamıyla misafirlerine konforlu bir konaklama sunuyor Armada Grannos Thermal Hotel & Convention Center... Tabii tüm bunların yanında eğlenceyi de pas geçmiyor, bisiklet ve ATV turları gibi aktivitelerle de misafirlerin tatiline aksiyon da katıyor.

Doktorun Oteli Haymana - Kaplıca ve Tamamlayıcı Tıp


Güveli turizm sertifikalı olan Doktorun Oteli Haymana’da sağlık turizmi gelenler için iyi ve güvenilir bir alternatif olarak karşınıza çıkacaktır. Profesyonel hizmetiyle faaliyette olan otele yine Bilet Dükkanı üzerinden erken rezervasyon yaptırarak fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Haymana Apart Otelleri


Haymana Emek Apart Pansiyon


Evinde gibi hissetmek isteyenler, daha uygun bütçeli bir konaklamayı tercih edenler Haymana'daki apart otellere yöneliyor. Yöneliminize uygun olan Haymana Emek Apart, tüm arzu ettiklerinizi size verekctir. 
Kaplıcalarıyla ünlü olan Haymana'da bulunan Haymana Emek apart oteli,  sadece oda konsepti ile hizmet vermektedir. AŞTİ’ye 71 kilometre ve Esenboğa Havalimanı’na ise 103 kilometre uzaklıkta olan  Haymana'daki otel seçenekleri arasında yer alan Haymana Emek Apart bünyesinde özel otopark alanı ise ne yazık ki bulundurmuyor. 

Haymana'da Gezilecek Yerler 


Ankara’nın en çok ziyaretçi çeken ilçesi Haymana sahip olduğu karasaş iklimi, diğer ilçelere göre çorak arazileri, olmasına karşın sahip olduğu kaplıcalar ile yılın her dönemi çok fazla misafirini ağırlıyor. 
Özellikle adı son yıllarda daha fazla duyulan Haymana, birçok tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Bilet Dükkanı Haymana'ya gidip tatillerini geçirmek isteyenler için 'Haymana'da gezilecek yerler neresi?' sorusuna cevap aradı ve bu cevabı sizler için derledi.

Haymana Kaplıcaları


Kaplıcalar Haymana ismiyle adeta bütünleşti... Haymana'da sağlık turizmi denince ilk akla gelen yer ise Kızılcahamam. Şu anda ilçe sınırları dahilinde çok fazla tesis mevcut ve sağlık turizmini inanılmaz derecede canlandırıyorlar. 
Kaplıca sularının en büyük özelliği su sıcaklıklarının 44,5 derecede sabit olması. Bu da romatizmadan kalp ve kan dolaşımı rahatsızlıklarına, solunum ve kas yorgunluğundan cilt sorunlarına kadar birçok farklı hastalığa deva oluyor. Deva arayın ya da aramayın Haymana'ya gelip de kaplıcalara gitmeden Haymana’yı terk etmeyin.

Gavur Kalesi


Haymana'ya 15 kilometre mesafede bulunan Gavur Kalesi, geçmişi taaaa Hititlere dayanan tarihi bir yapı.  Fakat inşa ediliş tarihine dair bir bilgi henüz yok.
Hititlerden sonra bölgeye hakim olan Friglerin de kaleyi kullanması sonucu, her iki medeniyete ait eserleri de içinde barından Gavur Kalesi'nde en çok dikkat çeken nokta ise bir kaya üzerine oyularak yapılan iki insan figürü...

Cimcime Sultan Türbesi


Haymana kaplıcalarının şifasının keşfi, Cimcime Sultan’a kadar uzanan türbe şifa bulmak isteyenlerin ilk durağı...
haymana göletleri
doğa turizmi mevzu bahsi olunca termal tesislerden sonra göletlerde öne çıkıyor Haymana'da. 

Taburoğlu Kalesi


Timur’un 1402 yılında zafere ulaştığı Ankara Savaşı sonucunda, Haymana’da konakladığı ve merkezi bir konum olduğu için tercih ettiği Taburoğlu Kalesi, ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Demirözü Mahallesi’nin sınırları içerisinde. Bu tarihe şahit olmak için gezi listesine yazabilrisimiz.