En İyi Kâhta Otelleri

1 Otelden 1 - 1 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
Hızlı Erişim
Kahta’da Kalınacak Yerler
Kahta Her Şey Dahil Oteller
Kahta Butik Otelleri
Kahta Otel Fiyatları
Kahta’da Gezilecek Yerler

Kahta Hakkında


Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, Adıyaman ilinin sınırları içinde yer alan ve Adıyaman’ın en büyük ikinci ilçesi olan Kahta, Nemrut Dağı gibi tüm dünya tarafından tanınan önemli tarihi ve kültürel bir yere de ev sahipliği yapmaktadır.

Dünya’nın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut Dağı’nı gezmek, Adıyaman’ın en eski yerleşim yerlerinden birini görmek üzere Kahta’ya bir gezi planlamayı düşünüyorsanız konaklama yapacağınız oteli Bilet Dükkanı üzerinden seçebilir, Kahta otelleri arasından en beğendiğinize uygun fiyatlarda rezervasyon yapabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce Kahta’da nerede kalınır, Kahta otel fiyatları nasıldır ve Kahta’da gezilecek yerler nerelerdir öğrenmek isteyenler rehber olduk.

Kahta’da Kalınacak Yerler


Adıyaman’da geçireceğiniz süre boyunca çeşitli tarihi yerlere yakın bir noktada konaklamak için Kahta’yı seçtiyseniz Bilet Dükkanı üzerinden Kahta’da kalınacak yerlere bakabilir, beğendiğiniz Kahta otellerinden birinde konaklayabilirsiniz.

Kahta otelleri arasında kahvaltı dahil gibi imkanlı hizmetler sunan çeşitli konaklama yerleri bulunmaktadır. Kahta ilçe merkezi ya da Karakuş Tümülüs ve Nemrut Dağı gibi yerlere yakın konumda bulunan Kahta otellerini zamandan kazanmak için tercih etmek isteyebilirsiniz.

Kahta Her Şey Dahil Oteller


Kahta otelleri arasında her şey dahil konseptinde hizmet veren bir otel bulunmamaktadır. Ancak kahvaltı dahil konseptinde hizmet vermekte olan diğer otellere Bilet Dükkanı sitesinin kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyata rezervasyon yapabilirsiniz.

Taş Saray Bardakçı Hotel


Karakuş Tümülüs’e 10 dakikalık sürüş mesafesinde olan Taş Saray Bardakçı Hotel, misafirlerini oda kahvaltı konseptinde ağırlamaktadır. Otelin tüm odalarında televizyon, klima, mini bar, elektrikli su ısıtıcısı ve özel banyo yer almaktadır. Otelde her sabah 07.00 ve 09.30 saatleri arasında servis edilen ücretsiz kahvaltıdan yararlanabilir, ortak alanda sunulan çay ve kahvelerden alabilirsiniz.

Otel, yalnızca kedi ve köpekler olmak üzere evcil hayvanların konaklamasına da izin vermektedir. Otelin en erken giriş saati 06.00 ve en geç çıkış saati 10.00’dır.

Nemrut Euphrat Hotel


Nemrut Dağı’na 1 saatlik sürüş mesafesinde yer alan Nemrut Euphrat Hotel, misafirlerine kahvaltı dahil konseptinde hizmet vermektedir. Otelin tüm konaklama birimlerinde televizyon, klima, buzdolabı, özel banyo ve banyo ürünleri mevcut bulunmaktadır. Otelde sabah kahvaltılarınızı, öğle ve akşam yemeklerinizi yiyebileceğiniz bir restoran; çeşitli içecekler temin edebileceğiniz bir bar bulunmaktadır.

Ayrıca otelde bulunan bahçe, teras, piknik alanı, oturma odası ve televizyon odası gibi ortak alanlarda da dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Otelde evcil hayvanların konaklamasına ek ücret talep etmeden izin verilmektedir. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 10.30’dur.

Kahta Butik Otelleri


Kahta butik otelleri ekonomik bir konaklama arayanlar için idealdir. Konforlu olmasının yanında her bütçeye uygun olması seyahat edenlerin kalbini kazanır. Adıyaman’ın güzelliklerini keşfederken aşağıdaki Kahta butik otelleri tercih edebilirsiniz.

Karadut Pansiyon


Nemrut Dağı’na 1 saatlik sürüş mesafesinde yer alan Karadut Pansiyon, misafirlerine ücretsiz kahvaltı imkanı sunmaktadır. Otelin tüm konaklama birimlerinde televizyon, klima ve özel banyo mevcut bulunmaktadır. Otelde her sabah 07.00 ve 10.00 saatleri arasında sunulan ücretsiz açık büfe kahvaltı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca otelde ortak alanda çay-kahve servisinden ve akşamları otelin restoranında çıkan yemek servisinden de yararlanabilirsiniz. Otelde, yalnızca kedi ve köpekler olmak üzere, evcil hayvanların ek ücret ödemeden konaklamasına izin verilmektedir. Otelin en erken giriş saati 06.00 ve en geç çıkış saati 10.30’dur.

Komagene Otel


Kahta ilçe merkezinde yer alan Komagene Otel, misafirlerine keyifli bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Otelin tüm konaklama birimlerinde televizyon, telefon, özel banyo ve banyo malzemeleri mevcut bulunmaktadır. Otelin çatı terasında yer alan a la carte restoranda enfes tattaki yerel yemekleri yiyebilir, sabahları otelin kahvaltı salonunda kahvaltı yapabilirsiniz. Otelin en erken giriş saati 10.00 ve en geç çıkış saati 11.00’dır.

Kahta Otel Fiyatları


Kahta otel fiyatları otelin konumu, prestiji, sunduğu hizmetin kalitesi ve çeşitliliği gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Kahta otellerinden birinde yapacağınız bir gecelik konaklamanın fiyatı en düşük 748 TL’den başlayarak 1908 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Kahta’da Gezilecek Yerler


Adıyaman’ın en büyük ilçesi olan Kahta’da özellikle tarihi bakımdan görmeniz gereken belli başlı yerler bulunmaktadır. Turistik yerler açısından zengin bir nokta olan Kahta’da gezilecek yerleri sizler için tanıttık.

Nemrut Dağı


Dünya çapında tanınmış olan Nemrut Dağı, sadece Kahta’nın değil Adıyaman’ın da simgelerinden bir tanesidir. Büyüleyici manzarası ve benzersiz heykelleriyle ziyaretçilerini anında etkileyen Nemrut Dağı aynı zamanda oldukça köklü de bir tarihi geçmişe sahiptir.

Özellikle gün doğumu ve gün batımını en güzel şekilde izleyebileceğiniz Nemrut Dağı’na çıkarken temkinli hareket etmenizde fayda var.

Arsemia Ören Yeri


Geçmişi Kommagene Krallığı’na dayanan Arsemia Ören Yeri, ilk zamanlarında Kommagene Krallığı’nın yazlık yaşam yeri olarak kullanılmıştır. Anadolu’daki en büyük Grekçe yazıtın bulunduğu Arsemia Ören Yeri’nde gıda depolamak ve dini faaliyetlerde bulunmak için kullanılmış olan bir dehliz, aralarında Apollon figürünün de bulunduğu kabartma heykeller de bulunmaktadır.

Kahta Kalesi


İlk inşası Hititlere dayanan Kahta Kalesi, Memlükler döneminde de birtakım çalışmalara uğramıştır. Tek bir girişi olan kalenin içerisinde pazaryeri, hapishane, cami, zindan ev konutlar yer almaktadır. 350 metre yükseklikteki kayalıkların üzerine inşa edilmiş olan Kahta Kalesi’nde daha çok Memlükler dönemine ait olan birçok eser bulunmaktadır.

Karakuş Tümülüsü


Kahta bölgesinin en dikkat çekici tarihi eserlerinden biri olan Karakuş Tümülüsü çevresinde Kommagene Krallığı’nın dört kraliçesinin mezarlığı da bulunmaktadır. Bu anıt mezarların bulunduğu noktada da dört adet görkemli sütun ve sütunların üstünde de aslan, kartal ve boğa heykelleri yer almaktadır. Bu heykellerden boğa ve aslan heykelleri yer yüzündeki hakimiyeti temsil ederken kartal heykeli de gökyüzündeki hakimiyeti temsil etmektedir.

Cendere Kanyonu


Adeta bir doğa harikası olan Cendere Kanyonu turizm faaliyetleri arasında çok ilgi görmese de sunduğu manzaralar ve doğal güzellikler ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Cendere Kanyonu’nun sahip olduğu yapısal özellikler nedeniyle yüzme ve balık tutma gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

Şeytan Köprüsü


Kahta çayı üzerinde yer alan Şeytan Köprüsü, Selçuklu döneminin mimari özelliklerini taşımaktadır. Bölgenin en ilgi çekici yapılarından biri olan Şeytan Köprüsü, Nymhhois Arsemia adıyla da anılmaktadır.