Kapadokya Otelleri

En İyi Kapadokya Otelleri

323 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

Büyüleyici Atmosferiyle Kapadokya Otelleri


Sahip olduğu doğal güzellikler, Peribacaları, köklü tarihi, kayalara oyulan yerleşim yerleri, yeraltı şehirler, açık hava müzeleri ve büyüleyici atmosferiyle herkesi kendine hayran bırakan Kapadokya, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Perslerin ‘Güzel Atlar Ülkesi’ olarak tanımladığı şehir, Avanos, Göreme, Uçhisar ve Ürgüp gibi yerleşim yerlerine sahip. Avanos’ta bulunan Tarihi Taş Köprü, Göreme Açık Hava Müzesi, Yeraltı Seramik Müzesi, Paşabağ, Uçhisar Kalesi, Vaftizci Yahya Kilisesi ve daha birçok yeri yakından görmek isteyenler, Kapadokya’da keyifli bir tatil için planlarını yapıyor. En eski kaya kiliselerine sahip bölgede mağaradan dönüştürülen Kapadokya otelleri, şehri ziyaret eden tatil severler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Kapadokya 5 yıldızlı otelleri, Kapadokya balayı otelleri, Kapadokya her şey dahil otelleri, butik otel ve pansiyonlar gibi pek çok farklı konseptte faaliyet gösteren oteller arasında size en uygun oteli seçerek yerinizi ayırtabilirsiniz. Kapadokya otelleri ve fiyatlarını tek sayfada listeleyen Bilet Dükkanı, geliştirilmiş filtreleme alanı sayesinde otel fiyatları arasında karşılaştırma yapmanızı sağlıyor. Sitemiz üzerinden oluşturacağınız üyeliklerle kampanya ve indirimlerimizden haberdar olabilir, bütçenize uygun otel için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Büyüleyici atmosferiyle herkesi kendine hayran bırakan Kapadokya, huzurlu ve eğlenceli bir tatil için ideal tatil mekanları arasında yer alıyor. Uçsuz bucaksız vadileri, kayaların içine oyulmuş evleri, Peribacaları, ATV turları ve yöresel lezzetleriyle Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya, 5 yıldızlı otelleri, balayı otelleri, her şey dahil otelleri, butik otelleri ve pansiyonları ile konforlu bir tatil vadediyor. Geliştirilmiş filtreleme alanı sayesinde tüm Kapadokya otellerini tek sayfada listeleyen Bilet Dükkanı, oteller arasında karşılaştırma yaparak sizin için en uygun olan oteli tercih etmenize yardımcı olur. Sitemiz üzerinden üyelik oluşturmanız ve mobil uygulamalarımızı indirmeniz durumunda kampanya ve indirimlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Dilediğiniz tarih ve dilediğiniz bölgede yapacağınız keyifli bir tatil için erken rezervasyon olanaklarımızdan yararlanabilir, yerinizi şimdiden ayırabilirsiniz.

Kapadokya’ya Ulaşım


İç Anadolu Bölgesi’nin en turistik bölgeleri arasında yer alan Kapadokya’ya ulaşım, Türkiye’nin tüm bölgelerinden oldukça rahat. Peribacalarıyla herkesi kendine hayran bölge, Türkiye’de turizmin nabzının attı bölgeler arasında yer alıyor. Kapadokya’da keyifli bir tatil için plan yapan tatil severler, bölgeye en rahat ulaşımın hangi yöntem ile gerçekleştiğini merak ediyor. İç Anadolu Bölgesi’nin merkezi tatil bölgelerinden biri olan Kapadokya’ya kara yolu, hava yolu ve demir yolu üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yolculuğunuzu otobüs ile gerçekleştirecekseniz, herhangi bir şehirden şehirlerarası otobüsleri kullanarak gidebilirsiniz. Kapadokya otobüs terminaline ulaşmanız durumunda buradan Ürgüp Otobüs Terminali ya da Nevşehir Otobüs Terminali’ne giderek buradan otobüs, taksi ya da minibüsleri kullanarak Kapadokya’ya geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra ülkenin birçok şehri üzerinden Ürgüp’e gerçekleştirilen direkt otobüs seferlerini tercih edebilir, bu yöntemle de Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

En hızlı ve en güvenli ulaşım yöntemlerinden biri olan hava yolu ulaşım da Kapadokya’ya rahatlıkla gidebilmeniz için tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Nevşehir ya da Kayseri’de bulunan havalimanlarından birine iniş yaparak, buradan Kapadokya’ya ulaşımınızı sağlayacak otobüs, araç kiralama, taksi ya da transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Kapadokya’ya ulaşım için en az kullanılan ulaşım alternatifi ise demir yolu üzerinden gerçekleşen yolculuklar. Kayseri-Adana arası sefer düzenleyen Erciyes Ekspresi ile Kayseri ya da Niğde Tren Garı’na gidebilir, oradan da otobüs ya da kiralık araçlar ile Kapadokya’ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?


Karasal iklim özelliklerine sahip olan Kapadokya’ya ne zaman gidilebileceği üzerine araştırmalar, tatil severler tarafından sıklıkla yapılıyor. Yaz aylarında oldukça sıcak ve kuru bir havanın hakim olduğu bölgede akşam saatlerinde hava bir anda soğuyabiliyor. Bu nedenle ziyaretinizin yaz aylarında olması durumunda yanınızda ceket bulundurmanızda fayda var. Kapadokya’da kış ayları ise hava sıcaklıkları 0’ın altında seyrediyor. Kar yağışının da yoğun bir şekilde görüldüğü bölgeyi kış aylarında ziyaret etmeniz hava şartları nedeniyle zor olabilir. Yazları sıcak ve kavurucu geçmesi, kış aylarının ise oldukça soğuk olması, Kapadokya ziyaretlerinizin zorlu geçmesine neden olabilir. Bu nedenle ilkbahar ve sonbahar ayları keyifli bir tatil için oldukça ideal zamanlar olacaktır.

Kapadokya’da Nerede Tatil Yapılır?


Doğal güzellikleri ve çok sayıda tatil bölgesi ile tatil severler tarafından sıklıkla tercih edilen rotalardan biri olan Kapadokya’da hangi bölgede tatil yapılabileceğini merak edenler, ‘Kapadokya’da nerede tatil yapılır?’ sorusuna cevap arıyor. Bölgenin kendi içinde yapılanması nedeniyle keyifli ve eğlenceli bir tatil için çok sayıda alternatif bulunuyor. Bu nedenle tatil rotanızda belirlediğiniz mekanlara yakın olan bölgeleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Ürgüp, Göreme, Avanos gibi alternatiflerin yer aldığı Kapadokya tatil bölgelerini sizler için derledik…

Ürgüp: Kapadokya’nın en çok tercih edilen tatil bölgesi olarak bilinen Ürgüp’te önemli olan her noktaya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Selçuklu Dönemi’nden kalan ve sonradan restore edilen konaklar, kayalardan oyma oteller ve daha birçok görülmesi gereken mekanı ile Ürgüp, Kapadokya tatilinizin dolu dolu geçmesini sağlayacaktır.

Göreme: Kapadokya’da nerede tatil yapılacağını araştıran tatil severler için ideal alternatiflerden biri de Göreme. Restore edilmiş mağara evleri ve konaklarıyla çok sayıda konaklama tesisine sahip olan Göreme’de Açık Hava Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Paşabağ, Güvercinlik Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Aşk Vadisi, Vaftizci Yahya Kilisesi gibi birçok gezilecek mekana ev sahipliği yapan Göreme, keyifli bir tatil için ideal tatil bölgeleri arasında yer alıyor.

Uçhisar: Kapadokya’da faaliyet gösteren en lüks ve zincir otellerin konumlandığı Uçhisar, bölgenin en yüksek yerleşim yeri olma özelliği taşıyor. Kayalara oyulmuş mağara konseptli oteller, kesme taş evler, Kapadokya otelleri arasında sıklıkla tercih edilen tesisler olarak biliniyor. Uçhisar Kalesi ve daha birçok gezilecek mekanı yakından görmek isterseniz, tatilinizi Uçhisar’da yapabilirsiniz.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler


Köklü tarihi ve doğal güzellikleri ile her yıl çok sayıda misafir ağırlayan Kapadokya’da gezilecek yerler oldukça çok. Bölgede keyifli bir tatil geçirirken gezip öğrenebileceğiniz Kapadokya’nın mutlaka görülmesi gereken mekanlarını sizler için listeledik…

Uçhisar Kalesi: Bölgenin en yüksek peri bacası olarak bilinen Uçhisar Kalesi, Kapadokya’yı panoramik olarak görmenizi sağlıyor. Erciyes Dağı ve Hasan Dağı’nı da aynı anda görebileceğiniz Uçhisar Kalesi, Kapadokya tatil rotanızda mutlaka bulunması gereken mekanlar arasında yer alıyor.

Göreme Açık Hava Müzesi: Türkiye’nin açık hava müzeleri arasında en çok ziyaret edilen müzesi olan Göreme Açık Hava Müzesi, manastır eğitiminin başlangıç noktası olarak kabul edilmektedir. Kayalara oyulmuş kiliseler, yemekhaneler, şapeller ve yaşam alanlarından oluşan Göreme Açık Hava Müzesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olmuştur.

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya’nın en önemli yerlerinden biri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri, sekiz kattan oluşuyor. Geçmiş zamanda 50 bin kişinin bir arada yaşayabildiği bir yeraltı şehri olan Derinkuyu’da isminden de anlaşılacağı üzere kuyular bulunuyor. Yeraltındaki yaşamı kolaylaştıran bu kuyular, havalandırma görevini üstleniyor. Birçok şehre v sahipliği yapan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne inen kapıların bazılarında hala insanlara ait evlerin olduğu belirtiliyor.

Güvercinlik Vadisi: Uçhisar’dan başlayıp Göreme’de sonlanan ve yaklaşık 4 kilometrelik bir alana sahip olan Güvercinlik Vadisi, Kapadokya’nın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor. Kaya oyuklarına yuva yapan güvercinler nedeniyle Güvercinlik Vadisi olarak anılan bölgede 9. yüzyıla kadar yöre halkı kayalarda yaşayan güvercinleri besler ve gübrelerini kendi bağlarında kullanırlardı. Bunun yanı sıra Hristiyanlar, freskleri güvercin yumurtaları ve kabuklarıyla işleyip boyarlardı. Trekking ve muhteşem fotoğraflar için enfes manzaralar sunan Güvercinlik Vadisi’ni ziyaret etmeden gitmeyin.

Üç Güzeller: Peribacalarının en belirgin olduğu bölge olan Üç Güzeller, 2 tanesi büyük 1’i küçük 3 peri bacasından dolayı bu ismi alıyor. Bu 3 peri bacasının ardında ise efsaneler yatıyor. Geçmişte Kapadokya Kralı’nın kızı bir çobana aşık olmuş ve kral evlenmelerine izin vermemiş. Babasına rağmen çobanla evlenen prensesin bir de çocuğu olmuş. Kral, torununa rağmen kızını affetmemiş ve askerlerine kızıyla ailesini öldürmesini emretmiş. Askerlerin prensesi yakalaması üzerine bu durumdan kurtulmak için yalvaran prenses ve ailesi o anda taşa dönüşmüş. Üç Güzeller, Kapadokya’da mutlaka görmeniz gereken mekanlar arasında yer alıyor.

Kapadokya’da Hangi Otelde Kalınır?


İç Anadolu Bölgesi’nin en sevilen tatil mekanlarından biri olan Kapadokya’yı ziyaret etmek isteyenler, en iyi Kapadokya otelleri üzerine yoğun araştırmalarda bulunuyor. Bölgede faaliyet gösteren 5 yıldızlı, her şey dahil oteller, balayı otelleri, termal oteller, butik oteller ve pansiyonlar, misafirlerinin konforlu bir tatil geçirebilmesi için kaliteli hizmetler sunuyor. ‘Kapadokya’da hangi otelde kalınır?’ sorusuna cevap arayanlar için Kapadokya otelleri listesini hazırladık…

Kapadokya 5 Yıldızlı Oteller


Kapadokya Hill Hotel & Spa


Lüks ve ihtişamın bir arada olduğu, enfes Göreme manzarası ve kaliteli hizmetleri ile Kapadokya 5 yıldızlı oteller arasında yer alan Kapadokya Hill Hotel & Spa; ücretsiz kahvaltı, havuz, spa, spor salonu, ücretsiz internet ve otopark hizmetleriyle misafirlerinin memnuniyetini önemsiyor. Dünyanın en büyük yer altı şehrine olan yakınlığı nedeniyle hem bölgedeki turistik mekanları gezmenizi hem de konforlu bir tatil geçirmenizi sağlayan Kapadokya Hill Hotel & Spa, havalimanına ulaşımda da büyük kolaylıklar sağlıyor.

Elika Cave Suites


25 kaya odadan oluşan ve Kapadokya’nın büyüleyici atmosferini tam anlamıyla hissetmenizi sağlayacak Elika Cave Suites, en sık tercih edilen Kapadokya otelleri arasında yer alıyor. Çocuk havuzundan jakuziye, bar ve oturma salonundan oda hizmetine, ücretsiz otoparktan Wifi’ye kadar birçok hizmet sunan otel, aile odaları ve balayı süitleriyle dikkat çekiyor. Kapadokya balayı otelleri arasında da sayabileceğimiz Elika Cave Suites’te konaklama ücretleri ise bütçenize uygun aralıklarda seyrediyor.

Kapadokya Balayı Otelleri


Sacred House


Ürgüp merkezde konumlana ve Yunan mimarisiyle dekore edilen Sacred House, Kapadokya balayı otelleri arasında yer alıyor. Kapalı havuzundan spa merkezine, buhar odalarından Türk hamamına, yöresel lezzetlerin sunulduğu restorandan masaja kadar birçok kaliteli hizmet sunan otelde ücretsiz internet, geniş oturma alanları, lüks banyo gibi birçok imkan da bulunuyor. Yeni evli çiftlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otelde konaklama ücretleri ise bütçenize uygun fiyatlarda seyrediyor.

Mdc Cave Hotel


33 mağara odasıyla hizmet veren Mdc Cave Hotel, Ürgüp merkeze yürüyüş mesafesinde konumlanıyor. Ücretsiz internet hizmetlerinden ATV turlarına, sıcak hava balon uçuşlarından at safarilerine kadar birçok hizmet sunuyor. Nevşehir Havalimanı gidiş dönüş transfer servisinden ve ücretsiz otopark olanaklarından faydalanabileceğiniz bir tesis olan Mdc Cave Hotel, balayı için tercih edebileceği ideal oteller arasında yer alıyor.

Kapadokya’da Ne Yenir?


İç Anadolu Bölgesi’nin sevilen lezzetlerine ev sahipliği yapan Nevşehir’in en gözde ilçesi Kapadokya’da tatil yapmak isteyenler, ‘Kapadokya’da ne yenir?’ sorusuna cevap arıyor. Geliştirilmiş filtreleme alanı sayesinde Kapadokya otelleri ve konaklama fiyatlarını tek sayfada listeleyen Bilet Dükkanı olarak, Kapadokya yöresel lezzetlerini sizler için hazırladık…

Testi Kebabı: Kapadokya’nın en meşhur yemeklerinden biri olan ve Avanos çömlekleri içinde yapılan testi kebabı, Avanos çömlekleri içinde sebzelerle birlikte ağır ağır pişerek hazırlanır.

Kabaklı Çekirdekli Erişte: Özellikle kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan kabaklı çekirdekli erişteyi mutlaka denemelisiniz.

Ürgüp Köfte: Köfte harcına patates konularak yapılan Ürgüp köftesi, yöre halkı ve turistler tarafından beğenilerek tüketiliyor.

Kuru Kaymak: Ekmeğe sürülen kaymaklar gibi yumuşak olmayan ve elle kırılabilen bir forma sahip kuru kaymak, sütün kaynatılması, dinlendirilmesi ve kaymağın kurutulması ile yapılıyor. En az 5 günlük bir emek sonucu elde edilen ürün, Kapadokya’nın meşhur yemekleri arasında yer alıyor.

Bolaz: Un helvasının Kapadokya yöresine özgü yumurta ve cevizle yapılmış hali olan Bolaz, şeker yerine üzüm pekmezi ya da bal ile tatlandırılıyor.