En İyi Kars Otelleri

20 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme
Hızlı Erişim
Kars’ta Hangi Otelde Kalınır?
Kars Her Şey Dahil Oteller
Kars Balayı Otelleri
Kars Merkez Otelleri
Kars’ta Gezilecek Yerler

Kars Hakkında


Doğu Anadolu Bölgesi'nin sonuçları yer alan Kars, Türkiye'nin en yüksek yerlerinden. Aynı zamanda en soğuk şehirlerimizden olan Kars'ta, karla kaplı olan dağlarında Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezlerinden olan Sarıkamış Kayak Merkezi de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye'deki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kars'ın köklü bir tarihi geçmişe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Dünya üzerinde yaşanmış olan en eski toplulukların kültürlerine ait izlere de Kars'ta rastlayabilirsiniz. Kars yörelerinde tarih boyunca sırasıyla Urartular, Persler, Araplar, Selçuklular ve Osmanlı toplulukları egemen olmuştur. Tarihin farklı noktalarında ise Ruslar, Ermeniler ve İngilizlerin de etkisi altına girmiş olan Kars'ta çok kültürlü bir kent ortamı bulunmaktadır. Büyü Kars'ta farklı dinlerin ibadet yerleri, Ruslardan kalan ve Rus mimari özelliklerini taşıyan taş evler, eski antik kent, yer altı kentler ve heykeller bulunmaktadır. Sınır şehri olması nedeniyle tarih boyunca sürekli olarak asker ve paşaların bulunduğu Kars pek çok savaşın olması sahne nedeniyle de ilk kez “gazi” madalyası alan şehirlerimizdendir. Osmanlı, Ermeni ve Rus mimarilerinin ve kültür merkezlerinin bir arada bulunduğu Kars'ta Türkiye'nin en iyi konservatuarlarından biri olması da şehrin kültür ve sanat işleyişine canlılık katmaktadır. Kars, dağ bayır gezerek saz çalıp şiir okuyan ozan geleneği olan aşık geleneğine de ev sahipliği yapmaktadır. Kars'a en büyük etkisi dokunmuş toplum ise Rusya ve Kafkasya'dan sürülerek Kars topraklarına itilen, buradaki halka peynircilik öğreten Molokanlardır. Molokanlar Grubu Kurtuluş Savaşı'na katılmak istemedikleri için Rusya topraklarına göç şifresi. Kars, gezilecek tarihi yerler, kış turizmi, yöresel mutfağı ile mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Kars'ta geçireceğiniz birkaç günlük süre içinde Kars otellerinde konaklama olanağı sağlayabilirsiniz. Bilet Dükkanı'nın kampanyalarından yararlanarak Kars otellerine en uygun fiyatlarda rezervasyon yaptırmanız mümkündür. Kars'a gitmeden önce Kars'ta yapılacaklarla ilgili bilgi edinmek için sitemizdeki Kars hakkında hazırladığımız rehber yazısını okuyun. Bilet Dükkanı'nın kampanyalarından yararlanarak Kars otellerine en uygun fiyatlarda rezervasyon yaptırmanız mümkündür. Kars'a gitmeden önce Kars'ta yapılacaklarla ilgili bilgi edinmek için sitemizdeki Kars hakkında hazırladığımız rehber yazısını okuyun. Bilet Dükkanı'nın kampanyalarından yararlanarak Kars otellerine en uygun fiyatlarda rezervasyon yaptırmanız mümkündür. Kars'a gitmeden önce Kars'ta yapılacaklarla ilgili bilgi edinmek için sitemizdeki Kars hakkında hazırladığımız rehber yazısını okuyun.

Kars’ta Hangi Otelde Kalınır?


Kültürel çeşitlilik ve doğal güzelliklerle bezeli Kars’ta konaklama yapabileceğiniz pek çok otel bulunmaktadır. Kars’ta hangi otelde kalınır merak ediyorsanız Bilet Dükkanı sitesinden en iyi şekilde konaklama yapabileceğiniz Kars otelleri listesine erişebilirsiniz. Kars otellerine Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlara rezervasyon yapmanız mümkündür. 

Kars Her Şey Dahil Oteller


Sarpino Mountain Hotel


Sarıkamış’ta yer alan Sarpino Mountain Hotel keyifli bir kayak tatili yapmak isteyen misafirlerine en iyi şekilde konaklama hizmeti sağlamaktadır. Tam pansiyon konseptinde hizmet veren otel 3 gecenin üzerindeki konaklamalarda havalimanı transfer servisini de ücrete dahil tutmaktadır. Otelin kapalı restoranında özenle seçilmiş yemeklerin lezzetine kendinizi kaptırabilir, isteğinize göre odaya servis hizmetinden yararlanıp yemeklerinizi odanızda ya da ek ücrete tabi olduğunuz a la carte restoranda da yiyebilirsiniz. Otelde kayak ve skipass gibi aktivitelerin yanında kapalı havuzda yüzebilir ya da buhar odası, hamam, spa gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır. Kars otelleri arasında huzur bulacağınız mekanlar arasında yer alır. 

Kars Balayı Otelleri


Crystal Snow Butik Hotel


Sarıkamış’ta yer alan Crystal Snow Butik Hotel 22 adet odasında misafirlerine 4 yıldızlı bir konaklama hizmeti vermektedir. Kars’ın muhteşem kar manzarasına tanıklık edeceğiniz otelde balayı çiftlerine özel çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Balayı çiftleri için oda süslemesi, odaya çiçek, meyve sepeti, şarap ve tatlı ikramı, restoranda özel masa ve ücretsiz transfer servisi gibi hizmetler sağlanmaktadır. Balayı çiftleri kendilerine özel olarak sunulan hizmetlerin yanı sıra otelde bulunan ve herkese açık olan sauna, hamam, buhar odası ve masaj gibi spa hizmetlerinden ve kapalı yüzme havuzundan da yararlanabilirler. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Kars Merkez Otelleri


Kale Otel


Kars şehir merkezinde, otobüs terminaline 1 km uzaklıkta yer alan Kale Otel 2010 yılından beri Kars Kalesi manzarasına karşı konaklama hizmeti vermektedir. Oteldeki a la carte ve açık büfe restoranda birbirinden lezzetli yemekler yiyebilir; buhar odası, Türk hamamı, sauna gibi spa hizmetlerinden yararlanarak hem bedeninizi hem ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bunun yanında iş için şehre gelenler Kars otelleri arasında merkezde olanı tercih eder.  Otelde bulunan kütüphane, dinlenme salonu ve teras gibi ortak alanlarda istediğiniz gibi vakit geçirmeniz mümkündür. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

The Kars Park Hotel


Kars’ta merkezi bir konumda bulunan The Kars Park Hotel, misafirlerine şehrin göbeğinde harika bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Otelde yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir adet restoran ve vakit geçirip dinlenebileceğiniz bir dinlenme salonu bulunmaktadır. Kars’a özel araç ile gelen konukların araçlarını park edebilmeleri için ücretsiz özel otopark alanı da mevcuttur. Otelin en erken giriş ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Kars’ta Gezilecek Yerler


Tarih boyunca farklı pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve birçok farklı kültürden etkilenmiş olan Kars’ta gezilecek yerler tarihi ve doğal güzellikler olarak ayrılmaktadır. Kars’ta gezilecek yerleri sizler için listeledik.

Kars Kalesi: 1153 yılında Saltuklu Sultanı Melik İzzeddin’in emriyle inşa edilmiş olan Kars Kalesi’nin dış duvarları 14. Yüzyılda Timur tarafından yıkıldıktan sonra Osmanlı Devleti döneminde Lala Mustafa Paşa tarafından yeniden inşa ettirilmiştir. Kars Kalesi’nde Su Kapısı, Behram Kapısı ve Kağzıman Kapısı olmak üzere önemli üç adet kapı ve Celal Baba Türbesi yer almaktadır.

Namık Kemal Evi: Namık Kemal’in çocukluğunun geçtiği ev onarımdan geçirildikten sonra günümüzde Aşıklar Evi olarak ziyarete açılmış bulunmaktadır. Bu evde şehrin önemli geleneklerinden olan aşıklık aktiviteleri için Aşıklar Gecesi de düzenlenmektedir.

Kars Baltık Mimarisi: Kars’ın en uğrak turistik noktalarından biri olan Deftardalık Binası önünde şehre ziyarete gelenler mutlaka durup fotoğraf çektirmektedir. Dış cephesinde kartuş süslemeleri bulunan üç katlı binada baltık mimarisinin özellikleri gözlemlenmektedir. Kars otelleri ayarlamalarını yaptıktan sonra bu eşsiz mimariyi ziyaret edebilirsiniz.

Kars Müzesi: Kars Müzesi’nde arkeolojik, etnografik ve taştan eserlerin sergilenmektedir. Müze içerisinde Taş Çağı, Eski Tunç Çağı, Urartu Dönemi, Roma ve Bizans Dönemi, Hristiyanlık Dönemi, Selçuklu Dönemi ve Osmanlı Dönemi’nden çeşitli nesneleri ve eserleri görebilirsiniz.

Kümbet Camii: İlk inşa edildiği dönemde Ermeni kilisesi olan Kümbet Cami’nin ilk adı da Havariler Kilisesi’dir. 932-937 yılları arasında, Bargat Krallığı döneminde, Kral Abbas tarafından inşa ettirilen Kümbet Camii bölgeye Müslümanlar hakim olduktan sonra 1064 yılında camiye dönüştürülerek yeni adını almıştır. Sonrasında, Rus hakimiyeti sırasında,  Rus Ortodoks Kilisesi’ne çevrilen cami 1918 yılında Türklerin hakimiyet sağlamasıyla yeniden Kümbet Cami olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Çıldır Gölü: Kars’ın en önemli doğal güzellikleri arasında bulunan Çıldır Gölü özellikle kış aylarında insanı büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. Kış aylarında donan Çıldır Gölü üzerinde yürüyebilir ya da atlı kızaklarla gezinti yapabilirsiniz. Gölde yapabileceğiniz aktivitelerden bir diğeri de eskimo usulü biçiminde buzu kırarak balık avlamaktır.

Sarıkamış: 1. Dünya Savaşı’nda Kafkasya Cephesi’nde 23.000 Türk askerinin şehit olduğu Sarıkamış bölgesinde ülkenin en ünlü kayak merkezinde tatil yapabilir, Katerina Köşkü ve Sarıkamış Kültür Evi’ni de gezebilirsiniz. Kars otelleri için Bilet Dükkanı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış bölgesini görebilirsiniz.

Ani Ören Yeri: Kars şehir merkezinden 42 km uzaklıkta bulunan Ani Ören Yeri’nin tarihi M.Ö 5000 yılına kadar uzanmaktadır. Orta Çağ Dönemi’nin en zengin ve kozmopolit şehirlerinden olan Ani Antik Kenti, İpek Yolu’nun Anadolu topraklarındaki ilk konaklama yeri olma özelliğine de sahiptir.