En İyi Kızkalesi Otelleri

5 Otelden 1 - 5 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
İyi
7.5 /10
Oteli İncele
Rain Hotel
Kızkalesi
Oteli İncele
Kilikya
Kızkalesi
Standart
5.7 /10
Oteli İncele

Kız Kalesi Nerede?


Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde konumlanan oldukça turistik ve özellikle yaz ayları için vazgeçilmez kenti Mersin’de Erdemli ilçesinde konumlanan Kız Kalesi, özellikle yaz aylarında hem kumsal tatili yapmak isteyen hem de Anadolu topraklarının eşsiz tarihi mirası ve zenginliklerini yakından görmek isteyen ziyaretçilerimiz için oldukça uygun bir uğrak noktası teşkil etmekte. Akdeniz’in muhteşem doğal güzelliklerini tarihi miras ile buluşturduğu bu keyifli Kız Kalesi’ne ulaşım oldukça pratik ve çeşitlidir. Mersin gibi Türkiye’nin büyük şehirlerinden birinde konumlanması dolayısıyla havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilmekte ve Mersin’e varan ziyaretçilerimiz buradan Kız Kalesine ulaşım sağlamak için hizmet veren otobüs, minibüs, taksi veyahut Bilet Dükkanının sağlamış olduğu Mersin araç kiralama hizmetlerinden birini tercih ederek ulaşımlarını kolayca sağlayabilmektedirler. Sizler için Bilet Dükkanı olarak bu seçenekleri sıraladık:

İlk olarak karşımıza çıkan yöntem elbette ki havayoludur. Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden Adana Şakirpaşa Havalimanına uçak bileti alan yolcularımız buradan taksi, otobüs, özel transfer veyahut Bilet Dükkanı'nın sağlamış olduğu Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden birini tercih ederek ulaşımlarını kolayca sağlayabilmektedirler.

Diğer bir yöntem olarak karşımıza otobüs seferleri çıkmaktadır. Gerek sanayi gerek turizm açısından son derece gelişmiş bir kent olma özelliği taşıyan Mersin’e birçok farklı kentten düzenlenen otobüs seferleri ile ziyaretçilerimiz Mersin’e ulaşım sağlayabilirler. Buradan da taksi, otobüs, özel transfer veyahut Bilet Dükkanı'nın sağlamış olduğu Mersin araç kiralama hizmetlerinden birini tercih ederek Kız Kalesi’ne ulaşımlarını kolayca sağlayabilmektedirler.

Son olarak karşımıza özel araç ile ulaşım çıkmakta. Mersin son derece gelişmiş bir kent olması dolayısıyla oldukça konforlu ve pratik otobanlar ile bağlantı yollarına sahiptir. Dolayısıyla Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerimiz dilerlerse özel araçları ile ulaşım sağlayabilirler. Özel aracı olmayan fakat özel araç konforu ile gerek şehirler arası gerek şehir için yolculuklarında daha konforlu ve özgür bir ulaşım deneyimi yaşamak istiyorlarsa Bilet Dükkanı'nın ülkemizin dört bir tarafında vermiş olduğu araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirler.

Kız Kalesi Tatil Yapılacak Yerler


Akdeniz ikliminin sıcacık havası, muhteşem ve yemyeşil doğası, masmavi uçsuz bucaksız denizi ile görenleri büyüleyen Mersin Kız Kalesi şanslı coğrafyasının yanı sıra benzersiz bir tarihi mirasa sahip olması dolayısıyla her sene gerek yerli gerek yabancı pek çok turistin uğrak noktası olmuş ve ziyarete gelen misafirlerini büyülemiştir. Doğa severlerin ve tarih severlerin buluşma noktası olarak nitelendirebileceğimiz bu eşsiz bölgede dolayısıyla çok sayıda konaklama tesisi ve otel hizmet vermektedir.

Kız Kalesi Her Şey Dahil Oteller


Kız Kalesi, her sene gerek yerli gerek yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilmekte ve bu turistlerin ihtiyaçlarına, bütçelerine ve taleplerine uygun hizmetler üretmeye çalışmaktadır. Dolayısıyla büyük ve tam donanımlı otellerden daha butik, apart otellere kadar pek çok konaklama tesisi ve otel yer almaktadır. Daha lüks, planlanmış bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerimiz için her ne kadar her şey dahil oteller son derece cazip bir seçenek olsa da ne yazık ki Kız Kalesi’de yer almamaktadır. Fakat buna rağmen oldukça geniş ve donanımlı hizmetler sunan pek çok otel ve konaklama tesisi ile Kız Kalesi otelleri hizmet vermeye devam etmektedir. Kız Kalesi’ne seyahat etmek isteyen değerli misafirlerimiz Bilet Dükkanı web sayfası üzerinden yapacakları Kız Kalesi Otelleri aramasıyla kendilerine en uygun oteli keşfedebilir ve online rezervasyon yaptırabilirler.

Kız Kalesi Denize Sıfır Oteller


Yemyeşil doğası, masmavi denizi ve tüm bunlara da ek olarak eşsiz tarihi mirası ile tarih severleri ve doğa severleri buluşturan bu otantik bölge Akdeniz’in masmavi sularına kıyısı olması dolayısıyla özellikle kumsal tatillerinin kalbini oluşturmakta. Denize vesait kullanmadan ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz için son derece uygun bir seçenek olan Kız Kalesi’nde pek çok denize sıfır otel yer almaktadır.

Angel Beach Otel: Uçsuz bucaksız Akdeniz’e olan kıyısı, kum kumsalı ile ön plana çıkan Angel Beach Otel oldukça şık ve modern döşenmiş odaları, balkonlu oda seçenekleri, terasları, yemyeşil bahçesi ile hizmet vermekte. Ücretli tekne turu aktivitesi de sunan otel sakin, denize nazır, yeşillikler içinde bir tatil hayali kuran ziyaretçilerimiz için son derece ideal bir seçenek.

Kilikya Otel: Kız Kalesi’nde mavi ve yeşilin buluştuğu doğa, zengin tarih miras ile lüksü, konforu ve şıklığı kavuşturmak isteye ziyaretçilerimiz için ideal bir seçenek. Denize sıfır konumda bulunan otel kendisine ait plajı, sığ denizi, plaj havlusu, şezlong, plaj şemsiyesi gibi tam donanımlı hizmetleri ile güzel ve lüks bir tatil deneyimi sunmakta. Eşsiz Akdeniz’in yanı sıra havuzda yüzmeyi tercih eden misafirlerimiz için açık havuzu ve çocuklar için çocuk havuzu bulunan otelde ayrıca spa hizmetleri, hamam ve buhar adası da yer almaktadır.

Kız Kalesi 5 Yıldızlı Oteller


Muhteşem doğası, eşsiz manzaraları ve büyüleyici tarihi ile gelen ziyaretçileri kendine hayran bırakan Kız Kalesi’nde her bütçe, beğeni, talep ve ihtiyaca uygun hizmet sunan oteller yer almaktadır. Her ne kadar Kız Kalesi’nde 5 yıldızlı otel niteliği taşıyan herhangi bir otel bulunmuyor olsa da 5 yıldızlı konaklama tesislerini aratmayan son derece lüks, konforlu ve tam donanımlı hizmet sağlayan pek çok otel yer almakta ve her sene yerli ve yabancı turistlerin tatil deneyimlerini güzelleştirmektedir. Kız Kalesi’ne seyahat etmek isteyen değerli misafirlerimiz Bilet Dükkanı web sayfası üzerinden yapacakları Kız Kalesi Otelleri aramasıyla kendilerine en uygun oteli keşfedebilir ve online rezervasyon yaptırabilirler.

Kız Kalesi Aile Otelleri


Her sene gerek yerli gerek yabancı pek çok turistin özellikle yaz aylarında ziyaret ettiği Mersin Kız Kalesi, Akdeniz’in göz bebeği Antalya veya Ege Bölgemizin güzide diğer tatil beldelerine nazaran daha sakin ve durgun olması dolayısıyla aile misafirlerimiz için oldukça uygun bir seçenek teşkil etmekte. Çocuklu aileler için daha dingin ve daha az kalabalık bir ortam sunan Kız Kalesi aile otellerini sizler için sıraladık:

Holiday Otel Kızkalesi: Mükemmel Akdeniz manzarası, yemyeşil doğası, şık ve modern döşeli temiz odaları ile hizmet veren otel oda kahvaltı olup son derece butik ve sakin bir deneyim sunmaktadır. Evcil hayvan kabul eden otel özellikle evcl hayvan sahibi olan ailelerimiz için güzel bir seçenek teşkil etmektedir.

Kız Kalesi Gezilecek Yerler


Son derece büyüleyici tarihi mirası, Akdeniz’in mavi ve yeşili buluşturan muhteşem doğası ile her sene yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlayan Kız Kalesi’nde gezilecek yeleri sizler için sıraladık:

  • Kanlıdivane
  • Gazi Çiftliği
  • Gümüşkum Tabiat Parkı
  • Mut Kalesi
  • Nüans Sanat Merkezi
  • Dağlı Kalesi