En İyi Kozaklı Otelleri

5 Otelden 1 - 5 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme

Nevşehir'in Masallar Diyarı Kozaklı Otelleri


Kozaklı otelleri, Persler’in ifadesiyle ‘Güzel Atlar Ülkesi’ Kapadokya bölgesinde bulunan dillere destan masalsı doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla her yıl çok sayıda ziyaretçi kabul eden Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde tatil planı yapanlar için faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Yeraltı şehirlerinden peribacalarına pek çok farklı doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapan ve Kapadokya sınırları içinde yer alan Kozaklı, seyahat severlerin gezi rotalarında ilk sırada geliyor. Kapadokya uçak bileti alarak keyifli ve huzurlu bir tatil planı yapanlar için kaliteli hizmet anlayışı ile misafir ağırlayan Kozaklı otelleri, şehir içi ulaşımın kolaylıkla sağlandığı lokasyonlarda yer alıyor. Kozaklı otelleri ve otel fiyatlarının yanı sıra Kozaklı’da gezilecek yerler ve ulaşım hakkında sıkça sorulan sorulara cevap arayanlar, Kozaklı rehberi sunan Bilet Dükkanı’nı ziyaret ederek, tatil rotalarını oluşturabilir, harika anılar için bavul hazırlamaya başlayabilir.

Kozaklı’ya Nasıl Gidilir?


Doğal güzellikleri ziyaretçilerine görsel bir şov sunan Kozaklı, aynı zamanda kaplıcaları ile şifa dağıtıyor. Nevşehir’in en kuzeyinde bulunan ve şehir merkezine en uzak ilçe olmasıyla öne çıkan Kozaklı, Yozgat ve Kırşehir illerinin komşusu konumunda. Kozaklı’ya ulaşım için uçak, otobüs ve özel araç ile ulaşım sağlanabilir. Bölgeye uçak ile gitmek isteyenler ilçeye 1 saat uzaklıktaki Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na Kapadokya uçak bileti satın alarak gidebilir. Havalimanından Kozaklı’ya taksiyle, uygun fiyatlı otobüslerle ya da araç kiralayarak ulaşım sağlanabilir.

Uzun yolculuğun keyfini çıkarma isteyenler ise Nevşehir otobüs bileti almayı da tercih edebilir. Yaklaşık 75 km olan Nevşehir ve Kozaklı arasını gitmek için taksilerden ya da özel araç kiralama hizmetinden yararlanılabilir. Çevresindeki gelişmiş otoyollar sayesinde Kozaklı’ya özel araç ile de ulaşım sağlanabilir. İstanbul’dan Kozaklı’ya özel araçla gitmek gitmek isteyenler 700 km’lik yolu kat ettikten sonra doğa harikası ilçeye ulaşım sağlayabilir, yaklaşık 8 saatlik bir yolculuğun ardından ilçedeki şifalı sularla buluşabilir.

Kozaklı’da Nerede Tatil Yapılır?


Türkiye’nin en turistik destinasyonlarından Kapadokya’ya 1,5 saat uzaklıkta bulunan Nevşehir’in gittikçe popülerleşen ilçesi Kozaklı, tatil yerleriyle ön plana çıkmaya devam ediyor. Kozaklı gezilecek yerleri ile ünlü bir ilçe olsa da asıl olarak termal suları ve kaplıcaları ile tercih ediliyor. Buradaki su anti depresif hastalıkların, romatizmanın, kas ve iskelet sistemlerindeki ağrıların, cilt hastalıklarının, vücuttaki kireçlenmelerin, böbrek ve idrar rahatsızlıklarının, mide hastalıklarının, gut hastalığının ve obezite sonucu oluşan durumların tedavisinde kullanılıyor. Kozaklı’ya gelmişken yapmadan dönmemenizi tavsiye ettiğimiz başlıca aktiviteler: Kapadokya’da balon turuna katılmak, Jeep safari turu, çömlek atölyesine katılmak. Kozaklı otelleri de keyifli ve huzurlu bir tatil için kaliteli hizmetlerini sürdürüyor. Sitemiz üzerinden erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilir, yerinizi ayırtabilirsiniz.

Kozaklı’da Her Şey Dahil Oteller


Divaisib Termal Resort Hotel Spa: Termal olanaklarıyla her mevsim sağlıklı bir tatil sunan ve 225 tane sigara içilmeyen odaya sahip Divaisib Termal Resort Hotel Spa, Kapadokya’ya ve Erciyes Kayak Merkezi’ne yakın bir konumda yer alıyor. Suit ve bağlantılı aile odası seçenekli tesisin her odası ses-ışık geçirmeyen perdelerden manzaralı balkona, ayrı oturma alanlarından jakuzili lüks banyoya kadar her türlü özellik mevcut.

Kozaklı Grand Termal Otel: Kozaklı’nın merkezinde 152 bir tane sigara içilmeyen odası ile misafirlerine hizmet veren Kozaklı Grand Termal Otel, hem sağlıklı hem de eğlenceli bir tatil yapabileceğiniz bir her imkana sahip mükemmel bir konaklama tercihi.

Sanitas Thermal Hotel: Termal kaynakları ile ünlü Nevşehir’in Kozaklı beldesinin merkezinde, deneyimli personeliyle sağlıklı bir tatil deneyimi yaşatan Sanitas Thermal Hotel, 255 tane sigara içilmeyen konforlu odaya ve birçok imkana sahip.

Karen Thermal Residence: Kozaklı'da sodyum, kalsiyum ve klorür bakımından zengin A ve C grubu şifalı sulara sahip termal sağlık merkeziyle konuklarını ağırlayan 5 yıldızlı Karen Thermal Residence, konforlu bir tatil yapabileceğiniz 198 tane sigara içilmeyen odasıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

İnan Thermal Residence: Kozaklı’nın merkezinde Erciyes Kayak Merkezi’ne 90 km, Kapadokya'ya ise 60 km uzaklıkta hizmet veren İnan Thermal Residence, ailenizle sağlıklı bir tatil yapabileceğiniz, 198 tane sigara içilmeyen odasıyla konuklarını misafir ediyor.

Kozaklı’da Yetişkin Otelleri


Roza Resort Termal Atabay Thermal Hotel Tera Life Termal Hotel Yapısel Termal Kür Hotel Asos Termal Deluxe Otel Dadak Thermal Spa Wellness & Hotel

Kozaklı’da Gezilecek Yerler


Kaymaklı Yeraltı Şehri: Kozaklı merkezine 10 kilometre uzaklığı bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir’in en popüler alanlarındır. Kilometrelerce süren yeraltı şehrinin hala keşfedilmemiş alanları bulunmaktadır.

Temenni Tepesi: İlçe merkezine 65 kilometre uzaklığı bulunan Temenni Tepesi’ne gezi araçları veya özel otomobillerle ulaşım sağlanabilir. Tepenin önemli alanlarından biri de anıt mezarlarıdır. Anıt mezarlarının çevresinde bulunan yazıtlardan tarihi bilgiler edinebilirsiniz. Her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen Temenni Tepesi’nin yüksekliği 100 metrenin üzerindedir.

Pembe Vadi: Kozakl’nın merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer almasına rağmen çokça ziyaret edilen Pembe Vadi’ye özel gezi turları bile düzenlenmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi gün doğumu ve gün batımında pembe tonlarında bir renklere dönişmektedir.

Kızılçukur Vadisi: Oldukça geniş ve dağlık bir bölgede bulunan vadinin içerisinde doğa yürüyüşü gerçekleştirebileceğiniz pek çok alan bulunuyor. Adını görüntüsünden alan vadinin genellikle kızıl tonlarda bulunduğu bilinmektedir. Dağlık ve engebeli olmasıyla birlikte yürümekte zorluk çekebilirsiniz. Milyonlarca yılda oluştuğu bilinen bu vadilerin içerisinde farklı yapılarda peribacalarına rastlayabilirsiniz. İlçe merkezinin 70 - 75 kilometre güneyinde yer alan Kızılçukur Vadisine özel araçlar veya gezi otobüsleriyle ulaşmanız mümkündür.

Seyfe Gölü: Doğal güzelliğiyle ön plana çıkan ve ilçe merkezinin 20 kilometre uzağında yer alan Seyfe Gölü’ne özel araçlarla veya otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğsa harikası yete sıklıkla günübirlik ziyaretlerin gerçekleştirilirken göl, her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Zelve Vadisi: Örenyeri olarak da adlandırılan vadinin oldukça geniş bir alanda yayılmıştır. İçerisinde pek çok peribacasının bulunduğu vadide farklı kayaçlarla da karşılaşmanız mümkündür. Vadinin içinde bulunan uzun peribacaları turistlerin en çok ilgisini çeken yapılardır. Boyutları 30 - 35 metreyi aşan bu bacalar görülmeye değer yapıların başında geliyor.

Kozaklı Kaplıcaları: İlçe merkezinin içerisinden de geçen bu kaplıcalara yürüyerek ulaşabileceğiniz pek çok lokasyon mevcut. Oldukça temiz sularının bulunduğu kaplıcalar bölgenin en popüler doğal güzelliklerinin başında geliyor. Ülke olarak da önemli bir termal su kaynağına sahip olan bu kaplıcalardaki suların pek çok tedavide de kullanıldığı bilinmektedir. Kaplıcalardaki suları denemek için ilçede yer alan tesisleri ya da otelleri kullanmanız gerekmektedir. Genellikle kaplıcaların üzerine veya yakınına yapılmış olan bu alanlar sayesinde suya erişmeniz mümkündür. Bölgedeki turizm gelişmişliğine de katkı sağlayan kaplıcalar günümüzde tıbbi ortama uygun şekilde yönetilerek işletilmektedir.

Kızılırmak: Derinliği 1 - 2 metreye kadar ulaşan ırmak, Türkiye’nin en uzun nehirleri arasında yer alıyor. Kozaklı’nın merkezinden gezi turlarının düzenlendiği Kızılırmak, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Pek çok küçük adacığın da oluştuğu ırmağın genişliği yer yer 100 metreyi bulmaktadır. Genel olarak gezilmesi gereken yerler arasında bulunan Kızılırmak Nehri zamanla farklı renklerde de bürünmektedir.