En İyi Istanbul Otelleri

23 Otelden 1 - 10 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme

Adalar Manzaralı Maltepe Otelleri


İstanbul’un Anadolu yakasında Marmara Denizi kıyısında yer alan Maltepe ilçesi, Marmara Denizi sahil şeridinde Kadıköy ve Kartal arasında yer almaktadır. Maltepe ilçesinin tarihi Bizans İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır. O dönemde buraya verilen isim ile ilgili birkaç farklı söylem bulunmaktadır. Bazı tarihçiler Küçükyalı’daki eski Bryas Sarayı harabelerinden ötürü buraya Byras dendiğini ve Latince adının da Urias olduğunu söylerken bazı kaynaklara göre de Bizanslılar buraya Pelekanon demekteydi. Günümüz Maltepe ilçesinin temelleri ise 16. yüzyıldan itibaren atılmıştır. Maltepe Belediyesi’nin logosunda bulunan figür ise eskiden denizde bulunan ancak Maltepe’de denizin doldurulması sonucunda artık karada olan Bakireler Anıtı’ndan esinlenilmiştir. Bizans Dönemi’nde küçük bir sahil köyü olan Maltepe, o zamanlar, içerisinde bulunan pek çok manastırla da dikkat çekmiştir. Bizans İmparatorluğu Dönemi’nde dini yapıların yanı sıra imparatorluğa ait olan yapılar da Maltepe’de yer almıştır. Bryas Sarayı da bunun örneklerindendir. Bryas ismi kaynaklar anlamına gelen vrisis’ten türemiştir yani Maltepe’nin ilk adı kaynaklardır ki Maltepe’nin su kaynaklarını düşündüğünüzde bu iddia gerçeklik kazanmaktadır.

Maltepe, Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetine geçtiğinde de Üsküdar’dan sonra Osmanlı Ordusu’nun 2. durak yeri olmuştur. Cumhuriyet Dönemi’nde ise Türk – Yunan mübadelesiyle Selanik, Kavala, Serez ve Drama bölgelerinden gelen Türkler’in bir kısmı Maltepe’ye yerleştirilmiştir. Daha sonra Cumhuriyet’in ilk yıllarında Maltepe’de meydana gelen büyük bir yangında ahşap evlerin birçoğu ve Feyzullah Efendi Camii de yanmıştır. Maltepe’nin, Marmara Denizi’nin doldurulmasıyla oluşturulan geniş yeşillik alanı olan sahilinde Adalar manzarasına karşı gün batımını izlemek isterseniz ya da Bağdat Caddesi’ne yakın bir konumda olup dilediğinizde caddeye dolanmaya çıkmak isterseniz Maltepe otellerinden birinde konaklamak sizin için en uygun seçenek olacaktır. Maltepe otellerine Bilet Dükkanı sitesinden bir göz atabilir, beğendiğiniz otele en uygun fiyatlarla rezervasyon yapabilirsiniz.

Maltepe’ye Nasıl Gidilir?


İstanbul Anadolu Yakası'nda sahil kesiminde konumlanan Maltepe’ye gidiş için kara yolu, deniz yolu ve raylı sistemler gibi birkaç farklı yol bulunmaktadır. “Maltepe’ye nasıl gidilir?” sorunuzu yanıtlayacak seçenekleri sizler için teker teker anlattık. Maltepe’ye raylı sistemler üzerinden metro ya da Marmaray ile ulaşım sağlamanız mümkün. M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havaalanı metro hattı üzerinde direkt kendi adıyla Maltepe durağı ve Maltepe ilçesi içerisinde başka noktalarda bulunan duraklar vardır. Altayçeşme, Zümrütevler, Gülsuyu, Esenkent gibi yerlere gitmeye çalışıyorsanız bu yerlerin durağında inmek işinizi kolaylaştıracaktır. Maltepe Merkez ve sahil tarafına gitmeye çalışıyorsanız da direkt Maltepe durağında inmeniz gerekmektedir. Eğer Ümraniye, Çekmeköy istikametinde oturuyorsanız ilk olarak M5 Üsküdar – Çekmeköy metro hattını kullanıp Üsküdar’a gelebilir daha sonra buradan Marmaray’a aktarma yaparak Maltepe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beylikdüzü ve Avcılar gibi metrobüs hattı üzerinde ve uzak noktalarda bulunanlar metrobüsle Uzunçayır'dan M4 metrosuna ya da Söğütlüçeşme’den Marmaray'a aktarma yaparak Maltepe’ye ulaşım sağlayabilirler. Maltepe’ye ulaşımın en ideal yolu olan Marmaray ile direkt Maltepe durağında indiğinizde sahil ile ilçe merkezi arasında bir noktaya direkt ulaşmış oluyorsunuz. Ayrıca Maltepe içindeki Küçükyalı, İdealtepe, Süreyyaplajı, Cevizli, Dragos gibi semtlerin de kendilerine ait durakları olduğundan ilçe genelinde birçok yere kolay ve hızlı ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Avrupa Yakası'ndan Maltepe’ye gelmeye çalışıyorsanız ama Marmaray hattına direkt erişiminiz yoksa yine en hızlı ulaşımı metroyla Yenikapı durağına gelip buradan Marmaray hattına aktarma yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Maltepe’ye otobüsle de ulaşım gerçekleştirebilirsiniz ancak biz çok önermiyoruz. Çünkü trafikte sıkışma ihtimaliniz çok yüksek ve buna alternatif olarak şehrin birçok noktasından kullanabileceğiniz raylı hatlar bulunuyor. Yine de otobüsle ulaşım sağlamak isterseniz ya da başka çareniz yoksa 4, 16, 16D ve 17 kodlu otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Fındıklı tarafından da 133F kodlu otobüsle Maltepe’ye direkt ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadıköy’den kalkan ve Minibüs Caddesi üzerinden giden Maltepe, Kartal minibüsleriyle de ulaşım gerçekleştirmeniz mümkün ama biz yine de trafik konusunda dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatalım. Eğer Avrupa Yakası'ndan vapurla Anadolu’ya geçecekseniz Üsküdar’a iniş yapmanız en ideali. Buradan direkt olarak Marmaray hattına aktarma yapabilirsiniz. Adalar’dan Maltepe’ye gelmeye çalışanlar ise direkt olarak Adalar – Maltepe şehir hatlarını kullanarak ulaşım gerçekleştirebilirler.

Maltepe’de Nerede Kalınır?


İstanbul Anadolu yakasının sahil kesiminde bulunan Maltepe’de ister sahile yakın isterseniz de Bağdat Caddesi ve Minibüs Caddesine yakın bir otelde konaklama sağlayabilirsiniz. Arattığınız “Maltepe’de nerede kalınır?” sorunuza yönelik, Bilet Dükkanı olarak Maltepe otellerini sizler için listeledik. Beğendiğiniz bir Maltepe oteline Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak uygun fiyatlı bir rezervasyon ayarlayabilirsiniz.

Maltepe Butik Otelleri


Nest Suite


Küçükyalı’da metro ve Marmaray'a 1 km uzaklıkta bulunan Nest Suite 40 odasıyla misafirlerini ağırlamaktadır. Odalarda televizyon, klima, buzdolabı, çay kahve makinesi, özel banyo ve banyo malzemeleri bulunmaktadır. Otelde 2 yaşına kadar tüm bebekler ve her odada en fazla 3 adet olacak şekilde 3 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz konaklama sağlayabilmektedir. Otelin giriş saati 12.00 ve çıkış saati 11.00’dır.


Island Hotel


Maltepe’nin Dragos semtinde denize yakın bir konumda bulunan Island Hotel misafirleri için pek çok olanak sunmaktadır. Yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz a la carte restoran, kafeterya, açık ve kapalı restoran, teras bar ve havuz bar bulunmaktadır, dilerseniz odaya servis de söyleyebilirsiniz. Otelde bulunan Türk hamamı, masaj, sauna, Fin hamamı, kese gibi hizmetlerden yararlanarak kendinizi rahatlatabilir, yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz. Bunlara ek olarak aromaterapi masajı ve Bali masajı imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Maltepe Sahil Otelleri


Cevahir Hotel İstanbul Asia


Maltepe’de sahil kenarında bulunan Cevahir Hotel İstanbul Asia, misafirlerini oda kahvaltı konseptinde ağırlamaktadır. Otel içerisinde bulunan a la carte restoran, açık ve kapalı restoran alanlarında akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Otelin sunduğu spa hizmetlerinden yararlanarak fiziksel ve zihinsel yorgunluğunuzu atabilir, rahatlayabilirsiniz. Otel içerisinde konferans salonu da bulunduğundan dolayı iş seyahatleriniz için de ayarlama yapabilirsiniz.

Maltepe Uygun Fiyatlı Oteller


Dragos Resort Hotel & Spa


Maltepe sahile 400 metre mesafede bulunan Dragon Resort Hotel & Spa, toplam 56 odasıyla misafirlerini ağırlamaktadır. Giriş katında bulunan a la carte restoran ve lobi bardan yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Oteldeki aromaterapi masajı ve aromatik balneo terapi hizmetlerinden faydalanarak mükemmel bir rahatlığa erişebilirsiniz. Otelde 2 yaşına kadar olan tüm bebekler ve her odada en fazla 1 adet olacak şekilde 3 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz olarak konaklayabilmektedir. Otelin giriş saati 14.00 ve çıkış saati 12.00’dır.

Maltepe Pansiyon Fiyatları


Aradığınız Maltepe pansiyon fiyatları yerine Maltepe’de konaklama hizmeti sağlayan diğer otellerin ortalama fiyatları ile ilgili bilgi verebiliriz. Maltepe ilçesinde pansiyon konaklama hizmeti bulunmamaktadır ancak diğer konaklama seçeneklerine Bilet Dükkanı sitesinden göz atıp size en uygun olacağını düşündüğünüz otele birbirinden imkanlı kampanyalar aracılığıyla en ucuz fiyatlara rezervasyon yaptırabilirsiniz. Maltepe’de konaklamayı seçeceğiniz otelin bir gecelik fiyatı, otelin prestijine ve sunduğu olanaklara göre değişiklik göstermektedir. Ancak yaklaşık olarak bir geceliği 1300 TL’den başlayarak 3500 TL’ye kadar uzanan bir aralıkta oteller bulunmaktadır.