En İyi Midyat Otelleri

5 Otelden 1 - 5 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
Mükemmel
9.8 /10
Oteli İncele

Midyat’a Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin gerek yerel gerek uluslararası mecrada en popüler kentlerinden biri olan Mardin’in yine son derece turistik gerek doğal gerek tarihi mirası ile ön plana çıkan Midyat, Mardin kent merkezinin yaklaşık 65 kilometre uzağında konumlanmaktadır. Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Midyat’a nasıl gidilir, Bilet Dükkanı olarak sizler için derledik: Midyat’a seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz için ilk ulaşım olanağı havayoludur. Bilet Dükkanı üzerinden Mardin uçak bileti satın alan yolcularımız havalimanına vardıktan sonra buradan kalkan Midyat otobüs seferleri, taksi veyahut yine Bilet Dükkanı'nın güzide hizmetlerinden biri olan Mardin araç kiralama olanaklarından biri ile Midyat’a ulaşım sağlayabilirler. Bilet Dükkanı web sayfası üzerinden bölgede araç kiralama hizmetlerini en kaliteli biçimde veren araç kiralama şirketlerine erişen ve kendilerine en uygun aracı keşfeden ziyaretçilerimiz gerek Midyat’a ulaşım esnasında gerek Midyat’ın muhteşem mirasını keşfederken oldukça konforlu bir deneyim yaşayabilirler. Midyat’a ulaşım için bir diğer seçenek otobüstür. 

Oldukça meşhur bir kent olarak karşımıza çıkan Mardin’e veya doğrudan Midyat’a birçok kentten otobüs seferleri düzenlenmektedir. Mardin’e varan ziyaretçilerimiz yine otobüs, taksi veyahut Bilet Dükkanı araç kiralama hizmetlerinden biriyle ulaşım sağlayabilirler. Son olarak Midyat’a ulaşım özel araç ile sağlanabilir. Oldukça turistik ve dolayısıyla gelişmiş bir kent olan Mardin’e ziyaretçilerimiz kendi araçları ile de ulaşım sağlayabilir. Özel aracı olmayan fakat özel araç konforu ile gerek kentler arası ulaşımda gerek kent içi ulaşımda seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimiz Bilet Dükkanı'nın Türkiye’nin pek çok kentinde vermiş olduğu araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirler.

Midyat’a Hangi Mevsimde Gidilir?


Mardin ile benzer iklim özelliklerine sahip olan Midyat’ta karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında bir iklim görülür. Yani yazları oldukça sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Dolayısıyla Mardin’in bir ilçesi olan Midyat’ı ziyaret etmeyi planlayan misafirlerimize tavsiyemiz, bu güzel ilçenin ve kentin tam anlamıyla tadına varmaları için bahar aylarını tercih etmeleri olacaktır.

Midyat Ucuz Oteller


Her sene gerek yerli gerek yabancı yüz binlerce turisti ağırlayan, büyüleyici tarihi zenginlikleri, kendine has mimarisi, el sanatları ve çok çeşitli kültürleri birleştiren mekânsal hafızasıyla ziyaretçilerini etkisi altına alan Midyat’ta her bütçe ve beğeniye yönelik otel bulmak mümkün. Daha ucuz otellerde konaklamak isteyen fakat konforundan ödün vermek istemeyen ziyaretçilerimiz için en iyi Midyat Ucuz Otelleri sıraladık: Aslanbey Konağı Butik Otel: Mardin Midyat’ın atmosferine tam anlamıyla girmek ve kültürü özümsemek isteyen ziyaretçilerimiz için oldukça uygun bir seçenek teşkil eden otel büyüleyici Mardin mimarisini yansıtmaktadır. Konsepte uygun oldukça şık döşenmiş 4 farklı oda seçeneği ile hizmet veren otelde muhteşem bir avlu-bahçe, kuru temizleme, güneşlenme terası, otopark gibi hizmetler verilmektedir. Turabdin Hotel: Mardin konseptine uygun mimarisi, bakımlı bahçesi ve tam donanımlı modern döşeli odaları ile ziyaretçilerimize hizmet vermektedir. Nargile, resepsiyon, toplantı odası, restoran, sigara içme alanı gibi hizmetler bulunan otelde süs havuzu bulunmaktadır. Şifekt Butik Otel: Taş mimarisi ile gerek dış cephede gerek iç cephede sizi Mezopotamya Uygarlıklarından birinde gibi hissettirecek muhteşem bir mimariye sahip otel, konsepte uygun döşenmiş oldukça şık odalara sahiptir. Balayı konsepti de olan otelde balayı süitleri avlu manzaralıdır.

Midyat Romantik Oteller


Gizemli ve büyüleyici tarihi mirası ile tarih severlerin ilgisini çeken Midyat Mardin her sene pek çok turist tarafından ziyaret edilmekte. Konsept mimarisi, tarihle iç içe oluşu ve çok kültürlü yapısıyla tarih sever çiftlerin de odak noktası haline gelmiştir. Oryantalist konsepti ile çiftleri büyüleyen Midyat Romantik Otelleri sizler için sıraladık: 

Kasr-ı Nehraz Otel

Bütçe dostu olarak nitelendirebileceğimiz otel taş mimarisi, konsepte uygun döşenmiş odaları, leziz yemekleri ile dikkat çekmektedir. Romantik otel kategorisinde değerlendirilen otel Midyat’ta tarihle, uygarlıklarla iç içe tatil yapmak isteyen ziyaretçilerimiz için oldukça uygundur. Oda kahvaltı hizmet sunan otelde aile odaları, suit odalar, oda servisi gibi hizmetler yer almakta olup otel 4 yıldızlıdır. 

Akitu Otel

4 yıldızlı bir otel olan Akitu Otel, açık ve kapalı havuzu, bar ve oturma salonu, düğün salonu, kuru temizleme, oda servisi gibi hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır. Saunası da bulunan otelde gün boyu gezmekten yorulmuş ziyaretçilerimiz keyifli vakit geçirebilirler.

Midyat Balayı Otelleri


Tarihin ilk çağlarından beri en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış, pek çok tarihi ana şahitlik etmiş ve tüm bu zenginliği bünyesinde toplayarak günümüze kadar taşımış olan Mardin Midyat Doğu uygarlıklarından Batı uygarlıklarına kadar çok çeşitli kültürleri ile herkesi kapsayan muhteşem bir mekânsal hafızaya sahiptir. Gerek tarihi gerek vizyon açısından bu denli bir zenginlik ve çeşitlilik içinde balayı geçirmek isteyen ziyaretçilerimiz için Midyat Balayı Otellerini sıraladık. 

Matiat Otel

Oldukça büyük bir otel olarak karşımıza çıkan Matiat Otel tarih ile modernliği bir araya toplamıştır. Oldukça büyük havuzu, spor salonu, döviz bürosu, çamaşırhanesi, kuru temizleme servisi ile tam donanımlı odaları yanı sıra güzel ve konforlu bir deneyim sunmaktadır. Yeni evli çiftlerin Midyat otelleri denildiğinde akla gelen ilk mekanlardan biridir. 

Midyat Kalınacak Yerler


Mezopotamya Uygarlıklarından Romalılara, Romalılardan Makedonya Krallığı’na, Osmanlı’ya kadar pek çok uygarlığın hüküm sürdüğü Midyat son derece zengin ve dünyaca ünlü tarihi turistik bir bölgedir. Her sene pek çok turistin ziyaret etmesi dolayısıyla da otel ve konaklama tesisleri oldukça çeşitli olup yöreyi tanımak adına pek çok aktivite bulunmaktadır. Midyat’ı ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Midyat Otellerini keşfetmek için Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden Midyat Otellerin aratabilir ve çevrimiçi siparişleri yapabilirler. 

Midyat Her Şey Dahil Oteller


Büyüleyici tarihi mirası, nostaljik atmosferi, konsept mimarisi ve çok kültürlü yapısıyla her sene gerek yerli gerek yabancı birçok turistin uğrak noktası olan Midyat’ta her beğeni, ihtiyaç ve bütçeye uygun otel bulmak mümkün. Her şeyin çoktan planlandığı, ekstra herhangi bir ödeme yapmak istemeyen ziyaretçilerimiz için ne yazık ki her şey dahil otel bulunmamaktadır. Fakat yöresel pek çok restoranı, oldukça donanımlı ve konsept otelleri ile her turisti büyüleyen Midyat’ta kendinize en uygun oteli bulmak için Bilet Dükkanı web sayfası üzerinden yapacağınız Midyat Otelleri araması ile tüm rezervasyonları görebilirsiniz. 

Midyat Muhafazakar Oteller


Tarihin ilk yıllarından beri çok farklı dinlere ve kültürlere ev sahipliği yapmış Mardin Midyat’ta semavi dinlerin ibadethaneleri yan yana bulunmakta, farklı dinden insanlar aynı mahallelerde yaşamaktadır. Bu denli çeşitli ve kapsayıcı olan Midyat’ta bu çeşitlilik ve çeşitliliğin yanı sıra kapsayıcılık devam etmekte ve çok kültürlülük sürmektedir. Dolayısıyla doğrudan muhafazakar otel bulunmamakta ama birçok otelde ibadethaneler hizmet vermektedir. Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden yapacağınız Midyat Otelleri araması ile tüm Midyat Otellerini keşfedebilir ve online rezervasyon yaptırabilirsiniz.