Pendik Otelleri

En İyi Pendik Otelleri

33 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
hızlı erişim
Pendik Nerede?
Pendik’te Nerede Kalınır?
Pendik Her Şey Dahil Oteller
Pendik Apart Oteller
Pendik Sahil Otelleri
Pendik Otel Fiyatları

Pendik Otelleri


İstanbul’un Anadolu Yakası'nda, şehir merkezine 39 km uzaklıkta yer alan Pendik, doğal olarak liman özelliğine sahip bir ilçedir. Pendik’in bilinen en eski adı Pantikapeun’dur. İlçe Bizans ve Roma İmparatorluğu Dönemlerinde beş duvarlı, her tarafı duvarlarla çevrili anlamına gelen Pantichion, Panlihion ve Tayni isimleriyle de anılmıştır. Bu isimler Osmanlı Dönemi’nde değişime uğramış ve günümüzde kullanılan Pendik ismine evrilmiştir. Pendik tarihiyle de öne çıkan bir ilçedir. Pendik’te 3-4 bin yıl öncesine ait insan alıntıları bulunmuştur bu nedenle yerleşim yeri olarak kullanılma tarihinin yaklaşık olarak M.Ö 2000’li yıllara dayandığı düşünülmektedir. Pendik’te sırasıyla Roma ve Doğu Roma İmparatorluğu hakim olduktan sonra 1083 yılında Selçuklular hakimiyeti ele geçirmiştir. 1306 yılında Osmanlı’nın egemenliğine girmiş ve 1329-1330 yıllarında Bizans’ın bölgeyi ele geçirme denemeleri olan Pelekanon savaşları sonucunda Osmanlı’nın galip gelmesiyle bu egemenlik sabit kalmıştır. 1400 yılına kadar boş kalmış olan bölge Yıldırım Bayezid padişahlığı döneminde Abdurrahman Gazi aldıktan sonra bölgede tamamıyla Türk hakimiyeti sağlanmıştır, bölge Türk yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. Osmanlı Dönemi’nde küçük bir balıkçı kasabası olarak faaliyet gösteren Pendik, büyük bir yangın geçirmiş ve arşivlere göre 1200 hane ve dükkan 50 saat süren yangının sonucunda kül olmuştur. Yangından sonra Ayan Meclisi Senato Hariciye Encümen Reisi olan Azaryan Efendi, Paris’ten mimar ve mühendisler getirtmiş, Pendik’te oluşturulacak yeni yerleşim yerlerinin planını onlara çizdirmiştir. Azaryan Efendi ilçenin planlaması yapılırken merkezine adının baş harfini koydurarak bir nevi imzasını ilçeye kazımıştır. Bugün Gazipaşa-İsmetpaşa ile Orhan Maltepe Caddeleri’nin imzayı oluşturduğu çizgiler hala ilçenin en işlek yerleri arasındadır. Osmanlı Dönemi’nde Gebze ilçesine bağlı bir köy iken sonrasında Kartal Sancağı’na bağlanmıştır. 1987 yılında ise Resmi Gazete’de yayınlanan bir kanun ile Pendik ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Pendik’te sahilin 50 metre uzağında Neolitik Dönem’den kalma, M.Ö 6500 yılında kurulduğu düşünülen 32 adet mezar ve ev temelleri kalıntılarına rastlanmıştır. Pendik’te geçireceğiniz birkaç günlük sürede Pendik otellerinde konaklama sağlayabilirsiniz. En uygun fiyatlı otel rezervasyonlarına Bilet Dükkanı üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Pendik Nerede?


“Pendik Nerede?” diye merak ediyorsanız Bilet Dükkanı sitesinde sizler için hazırlamış olduğumuz Pendik otelleriyle ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul ilinin Anadolu yakasında batıda Kartal ve doğuda Tuzla ilçeleri arasında bulunan Pendik ilçesi doğuda Kocaeli’nin Gebze ilçesine de komşu bulunmaktadır. Pendik ilçe merkezi İstanbul ilçe merkezine 39 km mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü 190 km2 olan Pendik, Marmara Denizi’ne 9 km uzunluğunda bir sahil şeridine de sahiptir. Pendik sahilden yola çıkarak kesintisiz bir şekilde Kadıköy sahile kadar yürümeniz mümkündür. Marmara Denizi’ne sahili bulunan Pendik’te bir de marina bulunmaktadır. Pendik’in yüzey şekilleri genel olarak engebelidir ve İstanbul sınırları içindeki tek ve en yüksek dağ olan Aydos Dağı’na sınırda bulunmaktadır. İstanbul’un en büyük su kaynaklarından olan ve Riva Deresi ile Ballıca Deresi’nin sularının döküldüğü Ömerli Barajı da Pendik ilçesine sınırda bulunmaktadır. Pendik’e belediye otobüsleri, minibüsler, M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen metro hattı ve Halkalı – Gebze Marmaray hattıyla ulaşım sağlamak mümkündür.

Pendik’te Nerede Kalınır?


Pendik’te geçireceğiniz birkaç günlük süre içerisinde Pendik’te nerede kalınır merak ediyorsanız Bilet Dükkanı sitesinde sizler için hazırlamış olduğumuz Pendik otelleri ile ilgili detaylı bilgi içeren rehber yazımızı okuyabilirsiniz. Pendik otellerine en uygun fiyatlara rezervasyon yapmak için Bilet Dükkanı’nın sunduğu kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Pendik Her Şey Dahil Oteller


Pendik’te her şey dahil oteller bulunmamaktadır, ancak oda kahvaltı konseptinde hizmet veren diğer Pendik otellerinde konaklama sağlayabilirsiniz.

Golden Lounge Hotel


Teras ve deniz manzarasında sahip olan Golden Lounge Hotel, misafirlerine oda kahvaltı konseptinde bir konaklama hizmeti vermektedir. Otelin tüm konaklama birimlerinde özel banyo, televizyon, teras, terlik ve temel banyo gereçleri bulunmaktadır. Otelde rahat bir engelli kullanımı sağlanması için gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Otelde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir restoran bulunmaktadır. Otelin tv odasında televizyon izleyebilir, masa tenisi ve tavla oynayabilirsiniz. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Pendik Apart Oteller


No19 Pendik Suit


Pendik Marmaray durağına çok yakında bulunan No19 Pendik Suit, 8 dairesiyle misafirlerine konaklama hizmeti sunmaktadır. Otel sahil kenarında yer almaktadır. Otelin tüm alanlarından ücretsiz kablosuz internet bağlantısı hizmeti bulunmaktadır. Otelin tüm konaklama birimlerinde televizyon, mutfak, temel mutfak gereçleri, ücretli ocak, buzdolabı, banyo, havlu seti ve terlik gibi olanaklar mevcut bulunmaktadır. Otelde odaya yemek servisi ve paket servis hizmetleri mevcuttur. Otelin teras ve bahçe gibi ortak alanlarında dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Otelde evcil hayvan barınabilir. Otelin en erken giriş saati 13.00 ve en geç çıkış saati 12.30’dur.

Hill Suit Pendik


Pendik ilçe merkezinde bulunan Hill Suit Pendik, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Tesisin tüm konaklama birimlerinde oturma odası, özel banyo, mutfak, temel mutfak gereçleri, saç kurutma makinesi, dolap, klima ve ücretsiz kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır. Tesisin giriş ve çıkış saati 11.00’dır. 

Pendik Sahil Otelleri


Myy Boutique Hotel


Pendik sahilde, feribot iskelesi ve YHT Garı’na 600 metre mesafede yer alan Myy Boutique Hotel, oryantal ayrıntılar barındıran bir mimariye sahiptir. Otelin tüm konaklama birimlerinde özel banyo, televizyon, ücretsiz WiFi bağlantısı, elektrikli su ısıtıcısı ve çay kahve seti bulunmaktadır. Ayrıca bazı odalarda deniz manzarası da bulunmaktadır. Otelde yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere a la carte restoran, kafeterya ve oda servisi imkanları bulunmaktadır. bu hizmetlere ek olarak teras bar ve cafe barda da her türlü içeceği temin edebilirsiniz. Otelde rahat bir engelli kullanımı için her türlü düzenleme düşünülmüştür. Otelin teras, dinlenme salonu ve tv odası gibi ortak alanlarında vakit geçirmeniz mümkündür. Otel bünyesinde internet kafe, kuyumcu, fotoğrafçı, market ve güzellik merkezi de mevcuttur. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 11.00’dır.

Talen Otel Pendik


Pendik sahil yolu üzerinde bulunan Talen Otel Pendik, 29 odasıyla misafirlerine konaklama hizmeti sunmaktadır. Otelin tüm konaklama birimlerinde çamaşır ve bulaşık makinesi, temel mutfak gereçlerini de içinde barındıran bir mutfak, klima ve geneli deniz manzaralı olan balkon bulunmaktadır. Otelin açık alanda servis ettiği açık büfe kahvaltı hizmeti mevcuttur. Otel, misafirlerine ücretsiz yüzme havuzu, sauna ve kablosuz internet bağlantısı hizmeti de vermektedir. Otelde ayrıca araçla yolculuk eden misafirlerin kullanması için ücretsiz otopark imkanı da sunulmaktadır. Otele evcil hayvanlar kabul edilmektedir. Otelin en erken giriş saati 14.0 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Pendik Otel Fiyatları


Pendik otel fiyatları konaklama sağlayacağınız otelin konumu, prestiji ve sunduğu hizmetlerin çeşitlilik ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Pendik otellerinde yapacağınız bir gecelik konaklamanın fiyatı 560 TL’den başlayarak 3400 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Pendik otellerinde en uygun fiyatlı otel rezervasyonlarını Bilet Dükkanı üzerinden yapabilirsiniz.