Prag Otelleri

En İyi Prag Otelleri

776 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
Otel Puan
Chevron Hotel
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
A Plus Hostel - Centrum
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
Union
Prag Şehir Merkezi
Çok İyi
8.3 /10
Oteli İncele
Etkileyici
8.6 /10
Oteli İncele
EA Hotel Populus
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
Hotel Branik
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
U Schnellu
Prag Şehir Merkezi
Çok İyi
8.4 /10
Oteli İncele
Mükemmel
9.1 /10
Oteli İncele
Minihotel Vitex
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
Grandior Hotel Prague
Prag Şehir Merkezi
Etkileyici
8.6 /10
Oteli İncele
Hotel St George
Prag Şehir Merkezi
Etkileyici
8.6 /10
Oteli İncele
Dolce Villa Hotel
Prag Şehir Merkezi
Çok İyi
8.1 /10
Oteli İncele
Metamorphis
Prag Şehir Merkezi
Standart
6.7 /10
Oteli İncele
Oya
Prag Şehir Merkezi
İyi
7.8 /10
Oteli İncele
U Zlateho Jelena
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
Melantrich Apartments
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
Henrietta
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele
Ambiance Hotel Praha
Prag Şehir Merkezi
Oteli İncele

Altın Şehir Prag Hakkında


Prag, Orta Avrupa'da bulunan Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir. Zengin tarihi, çarpıcı mimarisi ve kültürel çekicilikleri ile tanınır.

Şehir, Prag Kalesi, Charles Köprüsü ve Eski Şehir Meydanı gibi birçok tarihi simge yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Prag Kalesi, Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentinde 9. yüzyıldan kalma bir kale kompleksidir. Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın resmi konutudur. Charles Köprüsü, Prag'daki Vltava nehrini geçen ünlü bir taş köprüdür. Şehrin muhteşem manzarasıyla tanınan popüler bir turizm merkezidir. Eski Şehir Meydanı, güzel Gotik binaları ve astronomik saati ile tanınan, Prag'ın merkezindeki tarihi bir meydandır.

Prag ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz birçok bar, kulüp ve restoran ile canlı bir gece hayatına sahip bir şehirdir. Özellikle yaz aylarında müzik, festivaller ve sokak gösterileri ile şehrin canlandığı hareketli atmosferi ile tanınır.

Kültürel cazibe merkezlerinin yanı sıra Prag, diğer büyük Avrupa şehirlerine kıyasla nispeten düşük yaşam maliyeti nedeniyle turistler için de popüler bir destinasyondur. Tarihe, kültüre ilgi duyan ve farklı bir yaşam tarzı deneyimleyen herkes için ziyaret etmek için harika bir yer. Prag ve Prag otelleri ile ilgili detaylı bilgi için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Prag'da Nerede Kalınır?


Tercihlerinize ve seyahatinizin amacına bağlı olarak Prag'da kalacak birçok harika yer var. Prag'da nerede kalacağınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı popüler alanlar şunlardır:

Eski Şehir: Eski Şehir, Prag'ın tarihi merkezi ve turistler için popüler bir destinasyondur. Charles Köprüsü, Prag Kalesi ve Eski Şehir Meydanı gibi şehrin en ikonik yerlerinden birçoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Hareketin merkezinde olmak ve şehrin başlıca cazibe merkezlerine kolay erişime sahip olmak istiyorsanız, Old Town kalmak için harika bir yerdir.

Lesser Town: Eski Kent'ten Charles Köprüsü'nün hemen karşısında yer alan Lesser Town, daha sessiz ve daha çok yerleşim bölgesidir. Birçok ülkenin büyükelçiliklerinin yanı sıra bazı güzel park ve bahçelere ev sahipliği yapmaktadır. Lesser Town, şehrin başlıca cazibe merkezlerine yakın olmakla birlikte daha huzurlu ve rahat bir atmosfer isteyenler için iyi bir seçimdir.

New Town: New Town, Eski Kent'in hemen kuzeyinde bulunan modern bir alandır. Alışveriş, yemek ve gece hayatı için popüler bir destinasyondur ve önemli bir eğlence merkezi olan Wenceslas Meydanı'na ev sahipliği yapmaktadır. New Town, şehrin daha modern tarafını yaşamak isteyenler için iyi bir seçim.

Malá Strana: Prag Kalesi'nin hemen güneyinde yer alan Malá Strana, dar sokakları, güzel evleri ve çok sayıda elçiliği ile şirin bir mahalle. Daha sessiz bir alandır, ancak yine de şehrin başlıca cazibe merkezlerine kolayca ulaşılabilir.

Vinohrady: Vinohrady, şehir merkezinin doğusunda yer alan bir yerleşim bölgesidir. Parkları, bahçeleri ve ağaçlıklı sokakları ile tanınır. Daha yerel bir deneyim ve şehrin parklarına ve yeşil alanlarına kolay erişim isteyenler için iyi bir seçim.

Prag Merkez Otelleri


Şehrin tarihi ve kültürel kalbi olan Prag'ın merkezinde yer alan birçok otel bulunmaktadır. İşte göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçenek:

Hotel U Prince: Eski Kent'in kalbinde yer alan Hotel U Prince, şehrin panoramik manzarasını sunan bir çatı terasına sahip 4 yıldızlı bir oteldir. Charles Köprüsü, Prag Kalesi ve Eski Şehir Meydanı gibi şehrin başlıca ilgi çekici yerlerinin çoğuna yakındır.

Hotel Paris: Lesser Town'da, Eski Kent'ten Charles Köprüsü'nün hemen karşısında yer alan Hotel Paris, şehir manzaralı çatı barı bulunan 4 yıldızlı bir oteldir. Prag Kalesi'ne ve diğer önemli cazibe merkezlerine kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Prag Her Şey Dahil Otelleri


Her şey dahil otel, oda fiyatının bir parçası olarak yemekler, içecekler ve bazen aktiviteler ve diğer olanakları içeren tesisler olmakla birlikle tatili boyunca herhangi bir ekstra ücret ile uğraşmak istemeyen tatilcilerin de favori konaklama yerlerinden biridir.

Hotel Olympik Artemis: Şehrin merkezinde yer alan Hotel Olympik Artemis, spa ve sağlıklı yaşam merkezi bulunan 4 yıldızlı her şey dahil bir oteldir. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin yanı sıra çeşitli içecekler dahildir.

Prag Gezilecek Yerler


Prag, zengin bir tarihe ve kültüre sahip bir şehirdir ve bu nedenle, oradayken ziyaret edilecek pek çok ilgi çekici yer vardır. Prag'ın en gözde turistik yerlerinden bazıları şunlardır:

Prag Kalesi: Bu kale kompleksi dünyanın en büyüğüdür ve 9. yüzyıla kadar uzanır. Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın resmi konutu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Kale, Gotik St. Vitus Katedrali, Kraliyet Sarayı ve St. George Bazilikası dahil olmak üzere bir dizi binadan oluşmaktadır. Kalede bir tura çıkıp tarihi ve mimarisi hakkında bilgi edinebilir ya da sadece kalenin arazisinden şehrin güzel manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Charles Köprüsü: Bu ikonik taş köprü, Prag'ı ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. 14. yüzyılda inşa edilmiştir ve Eski Kent ile Küçük Kent'i birbirine bağlayan Vltava nehri boyunca uzanır. Köprü, aziz heykelleriyle kaplı ve şehrin muhteşem manzarasını sunuyor. Özellikle günbatımında turistler için popüler bir destinasyondur.

Eski Şehir Meydanı: Şehrin merkezinde yer alan Eski Şehir Meydanı güzel ve tarihi bir alandır. Tarihi 15. yüzyıla kadar uzanan ve başlı başına mutlaka görülmesi gereken bir cazibe merkezi olan ikonik Astronomik Saat'e ev sahipliği yapmaktadır. Meydan ayrıca Týn'den önceki Meryem Ana Kilisesi ve Kinský Sarayı gibi güzel Gotik binalarla çevrilidir.

Yahudi Mahallesi: Yahudi Mahallesi veya Josefov, Prag'da bir dizi önemli Yahudi yer işaretine ev sahipliği yapan tarihi bir mahalledir. Bunlar arasında Yahudi Belediye Binası, Yahudi Müzesi ve Eski Yahudi Mezarlığı bulunmaktadır. Mahalle aynı zamanda Avrupa'nın halen kullanımda olan en eski sinagogu olan Eski-Yeni Sinagog'a da ev sahipliği yapmaktadır.

Wenceslas Meydanı: Şehrin merkezindeki bu büyük meydan alışveriş, yemek ve eğlence için önemli bir merkezdir. Adını, meydanın tepesindeki ikonik heykelde tasvir edilen Bohemya Dükü I. Wenceslas'tan almıştır. Meydan aynı zamanda Çek Cumhuriyeti tarihine ait bir sanat koleksiyonuna ve eserlere ev sahipliği yapan Ulusal Müze'ye de ev sahipliği yapmaktadır.

Bunlar, Prag'ın sunduğu birçok cazibe merkezinden sadece birkaçı. Diğer popüler yerler arasında Petřín Tepesi, Dans Eden Ev ve Vyšehrad Kalesi bulunur. İlgi alanlarınız ne olursa olsun, Prag'da herkesin keyif alacağı bir şeyler vardır. Prag ve Prag otellerine dair detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, sitemizi ziyaret edebilir, erken rezervasyon fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz.