En İyi Seferihisar Otelleri

17 Otelden 1 - 17 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme
Otel Puan
Mandalin Pansiyon
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Club Resort Atlantis
Sığacık - Seferihisar
Standart
7.9 /10
Akkum Otel
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Sigacik Antik Hotel
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Sigacik Marina Apart
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Kaptan Motel
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Thea Butik Hotel
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Sigacik Nossa Casa Pansiyon
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Nar Pansiyon Cafe
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Sigacik Villa Teos Konuk Evi
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Silenos Boutique Hotel
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Ion Slow City Hotel
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Maya Bistro Hotel Beach
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Hotel SevturInn
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Teos Lodge Pansiyon & Restaurant
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
Nova Citrus Hotel
Sığacık - Seferihisar
Oteli İncele
hızlı erişim
Seferihisar'a Nasıl Gidilir?
Seferihisar'da Tatil Yapılacak Yerler
Seferihisar Denize Sıfır Oteller
Seferihisar Balayı Otelleri
Seferihisar'da Yapılacak Aktiviteler

Avantajlı Seferihisar Otelleri


İzmir'in turizm bölgeleri arasında yer alan Seferihisar, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellikleri, eşsiz plajları ve gezilecek yerleri ile büyük ilgi toplayan Seferihisar'da tatil yapmak isteyenler, Seferihisar otelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. Türkiye'de faaliyet gösteren otelleri ve otel fiyatlarını tek sayfada listeleyen Bilet Dükkanı üzerinden, Seferihisar 5 yıldızlı otelleri, Seferihisar denize sıfır otelleri, Seferihisar balayı otelleri ve daha birçok seçenek arasında seçim yapabilirsiniz. Sitemizin sunduğu erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak, dilediğiniz tarih ve otelde için yerinizi ayırtabilirsiniz.

Seferihisar'a Nasıl Gidilir?


Ege kıyılarının nadide tatil yerlerinden biri olan Seferihisar, Urla ve benzeri tatil merkezleri ile de komşu olmasından dolaylı tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği mekanlar arasında yer almaktadır. 1800’lü yılların sonlarına doğru belediye olma özelliğini kazanan yerin İzmir şehir merkezine olan uzaklığı ise 45 kilometredir. Otoyol üzerinden rahatlıkla erişim sağlayabileceğiniz Seferihisar’a ortalama 45 dakikalık bir yolculuk ile İzmir’den ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uçak bileti alarak havayolu seçeneğini kullanmak isteyen ziyaretçiler öncelikle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapmaları gerekmektedir. Havalimanı’ndan Seferihisar’a ulaşmak için ise farklı alternatifler kullanılabilir. Bölgeye düzenlenen Havaş seferlerinin yanı sıra taksi ile de rahat ve konforlu bir yolculuk sonrası erişim sağlanmaktadır.

İzmir şehir merkezinden düzenlenen belediye otobüsü seferleri ile de ulaşım mümkündür. Şehirdeki banliyö treni olarak hizmet vermekte olan İZBAN kullanılarak Cumaovası istasyonuna geldikten sonra 829 numaralı otobüs ile uygun fiyatlı bir şekilde Seferihisar’a ulaşabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara gibi başka şehirlerden gelecek yolcular şehirlerarası otobüsleri kullanarak da direkt bir şekilde bölgeye erişebilirler. İstanbul ile Seferihisar arası ortalama 550 kilometredir ve yolculuk süresi ise 7-8 saat civarında sürmektedir. Güncel otobüs fiyatları ise dönemine ve talebe göre değişiklik gösterdiğinden dolayı net bir rakam vermek doğru olmayacaktır.

Ankara ile Seferihisar arasındaki mesafe ise 650 kilometre tutmaktadır. Yolculuk süresi 8-9 saat civarı sürdükten sonra Seferihisar Otogarı’ndan çok rahat bir şekilde yürüyerek istediğiniz konuma ulaşabilirsiniz.

Tren yolculuğunu tercih etmek isteyenler için ne yazık ki direkt olarak Seferihisar’a ulaşım imkanı yoktur. Yine de İzmir’e giden Mavi Tren seferleri ile Basmane durağına geldikten sonra 50 kilometre kalacak olan mesafeyi de ister taksi, ister toplu taşıma alternatiflerini kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Seferihisar'da Tatil Yapılacak Yerler


Özellikle yaz döneminde birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamakta olan Seferihisar’da konaklama talepleri pik yapmaktadır. Geniş bir sahile ve mavi bayraklı plajlara ev sahipliği yapmakta olan yerin hizmet veren tesisleri ise genelde denize sıfır ya da denize çok yakın bir mesafede konumlanmaktadır.

Her mevsim ziyaret edebileceğiniz Seferihisar en fazla bahar ve yaz aylarında rağbet görmektedir. Her ziyaretçinin farklı talepleri olduğundan dolayı burada yüksek standartlara sahip otellerin yanı sıra daha uygun fiyatlı konaklama imkanı sunmakta olan tesisler de mevcuttur.

Komşu olduğu Urla, Alaçatı ve benzeri turizm cazibesi yüksek merkezlerde de gezintiye çıkabilir ya da konaklama hizmeti alabilirsiniz.

Seferihisar Denize Sıfır Oteller


Seferihisar’da yer alan birçok otel halihazırda ya denize sıfır olarak konumlanmıştır ya da denize çok yakındır. Bilhassa denize girmek amacıyla tatile gelenlerin odak noktalarından biri olan Seferihisar’da konaklama hizmeti veren birçok işletme, bu talebi göz önünde bulundurarak işletme anlayışlarını sürdürmektedir. Siz de Bilet Dükkanı’nı kullanarak Seferihisar’da yer alan denize sıfır konumundaki otellerin neler olduğuna bakabilir, ne tarz hizmet sundukları hakkında bilgi alabilir ve erken rezervasyonun avantajlı fiyatlarından faydalanabilirsiniz. Rezervasyon işlemlerinizi kolay bir şekilde halletmek istiyorsanız da yine Bilet Dükkanı’nı kullanarak herhangi bir formalite ile uğraşmak zorunda kalmayabilirsiniz.

Santa Family Club Hotel: Galinos civarında yer alan otel özellikle geniş ailelerin sıklıkla tercih etmekte olduğu bir işletmedir. Plaja sıfır konumu yanında bünyesinde bulundurduğu açık havuz da serinleme alternatifleri oluşturmaktadır. 180 odası ile misafirlerini ağırlayan bu otelde çeşitli hizmetler de mevcuttur. Restoran, spor salonu, su kaydırağı ve benzeri hizmetlerin yanı sıra çocuklu aileleri sevindirecek uygulamalardan birisi de çocuk bakım hizmeti sunmasıdır. Özdere Plajı’na yaklaşık 10 kilometre mesafe bulunan otelin konumu, çevredeki diğer plajlara da oldukça yakındır ve araba ile 10 dakikalık bir sürüş sonrası rahatlıkla erişilebilmektedir.

Seferihisar Balayı Otelleri


Ne kadar sakinliği ile dillere nam salmış olsa da, Seferihisar aynı zamanda balayına çıkmış çiftlerin de oldukça tercih ettiği mekanların arasında boy göstermektedir. Ege’nin sıcak yerlerinden biri olan Seferihisar, balayı tatili için romantizmi dibine kadar yaşamak isteyen sevenlerin de uğrak yerlerinden biri olmaktadır. Özellikle farklı beklentileri ve mahremiyet isteyen ziyaretçiler için romantizm konseptli özel odalar sunan balayı otelleri de Seferihisar’da hizmet vermektedir. Birçok otelin bu hizmeti sunmasının yanı sıra bölgenin keyifli bir balayı geçirmek için her türlü ortamı yaratması ise bu bölgeyi balayı çiftlerinin cazibe merkezi yapmaktadır. Bilet Dükkanı üzerinden Seferihisar’daki balayı otellerinin hangileri olduğunu öğrenebilir ve seçeceğiniz balayı oteline dair rezervasyon işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Seferihisar'da Yapılacak Aktiviteler


Seferihisar’da yapılacak aktiviteler ve gezilecek yer saymakla bitmemektedir. Sakinliğin ve huzurun temsili merkezi olarak nitelendirilen Seferihisar’da yalnızca belediyeye ait olan toplamda 10 adet mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. İnsanların yaz turizmi bağlamında sıklıkla tercih ettiği bu yerde yapılabilecek aktivitelerde akla gelen ilk şey ise tabi ki de denize girmek olacaktır. Elbette ki bu yazın vazgeçilmez aktivitelerinden biri olsa da ziyaretçilerin yalnızca bununla kısıtlı kalmayacağını da belirmek gerekir.

İyonya döneminden günümüze kadar ulaşmış olan Teos Antik Kenti de bu bölgede yer almaktadır. Bilinmekte olan en büyük Dionysos tapınağı ise Teos’ta bulunmaktadır. Tarihte sanatçıların fazlasıyla burada yaşadığı bilinen diğer gerçeklerden biridir. Bu nedenle sanatın günümüze ulaşan merkezlerinden biri olma özelliğini de bünyesinde taşımaktadır.

Aynı zamanda eski bir balıkçı köyü olan Seferihisar’da klasik turizm anlayışından ziyade güncel isteklere uygun ve doğayla iç içe bir atmosfer hakimdir. Görülmesi gereken yerlerden biri de Teos Antik Kenti olduğu için burada yapılabilecek aktivitelerden birisi de tarih turu yapmaktır diyebiliriz.

Bununla beraber sayısız plaja ev sahipliği yapan bölgede bilinen ve birçok ziyaretçinin tercih ettiği plaj vardır. Ekmeksiz Plajı bunlardan biri olup Sığacık tarafında yer almaktadır. Tamamen kum yapıya sahip olan sahili ve akıllara durgun verecek bir berraklıkta olan denizi ile yaz mevsimlerinden sayısız turiste kucak açmaktadır.

Küçük Akkum Plajı bölgedeki diğer plajlardan biridir. Yeşil rengi ile bezenmiş plajın misafirlerine deniziyle sunduğu mavi tonları da muhteşem manzaralar ortaya koymaktadır.

Akarça Plajı ise Antik Kentte yer alan antik limanın dibinde konumlanmaktadır. Geniş bir sahile sahip olan plajın ziyaretçi kapasitesi oldukça yüksektir.

Bunlarla beraber şehrin köklü tarihinden gelen mozaik yapısı gezilecek yerlerin sınırını ortadan kaldırmaktadır. Sevdiklerinizle yöresel materyallerle süslenmiş kahvaltı keyfinin ardından şehri keşfetmek keyifli bir gezinti olacaktır. Yerel mağazalardan bölgeye özgü takı ve benzeri el yapımı ürünler satın alabileceğiniz gibi, akşamları ise eğlence mekanlarında keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.