En İyi Sivas Otelleri

18 Otelden 1 - 18 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

En Uygun Sivas Otelleri


İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Sivas, Türkiye’de en fazla şehirlisi bulunan şehirlerdendir. Gerek bulunduğu bölgenin gerekse de Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan Sivas, tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle öne çıkar. Tokat, Giresun, Ordu, Erzincan, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri ve Yozgat ilçeleriyle komşu olan Sivas, binlerce yıllık tarihi geçmişe sahiptir. Kervansarayları, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, kültürel zenginliği ve sıcakkanlı insanıyla bilinen Sivas, tarih boyunca Türkiye’nin yanı sıra Osmanlı Devleti için de oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. 

Sivas otelleri, turistlerin şehrin yüzlerce yıllık medreselerine, geniş koleksiyona sahip müzelerine ve yöresel lezzetlerine en hızlı şekilde ulaşabilecekleri yerde konumlanır. 17 ilçeye sahip olan Sivas’ta otellerin en yoğun olduğu kısım Merkez ilçesindedir. Sivas otelleri denince akla ilk olarak yöresel mimari örnekleri gelse de Sivas otelleri genellikle 5 yıldızlı otellerden oluşmakta ve oldukça lüks hizmet vermektedir.

Sivas’a Ne Zaman Gidilir?


Yıl boyunca ortalama üç ile dört ay arası karlar altında olan Sivas şehri, tipik bir İç Anadolu kurak iklim kuşağına sahiptir. Kışları sert, sonbaharları ise oldukça yağış olan şehre bu nedenle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde gidilmesi, çok daha keyifli bir tatil için gerekli olan unsurlardandır.

Sivas’ta Hangi Otelde Kalınır?


Onlarca otel bulunan Sivas şehrinde oteller genel itibarıyla şehir merkezinde konumlanır. Birçok alternatifin bulunduğu oteller içerisinde Sivas’ın merkez kısmında uzun yıllardır varlığını koruyan oteller konaklamak için seçilmesi gerekenler arasındadır. Bu mantalitede bakıldığında Sivas’ta en çok öne çıkan üç otel bulunur. The Green Park Sivas, Ramada By Wyndham Sivas ve Sivas Keykavus Hotel.

The Green Park Sivas


Hem Sivas’ta hangi otelde kalınır sorusunun cevaplarından biri olan hem de bu şehrin göz alıcı manzarasına ev sahipliği yapan konumuyla göz dolduran The Green Park Sivas, şehrin en önde gelen otelleri arasındadır. Çocuklar için uygun alanı, alakart restoranı, VIP oda özellikleri, kuru temizleme hizmeti, spa merkezleri, 7/24 ön büro servisleri, ücretsiz internet bağlantısı, otopark, ütü hizmeti ve güvenlik kasası bulunan otel, şehir manzarasına sahip oluşuyla da öne çıkar.

Ramada By Wyndham Sivas


Sivas’ta en çok tercih edilen otellerden biri olan Ramada By Wyndham, şehir merkezinde konumlanır. Şehrin tarihi ve kültürel birikimlerinin sergilendiği müzeler ile asırlık mimarilerin çok yakınındadır. Yüksek hızlı ücretsiz interneti, havaalanı transfer hizmeti ve konforlu konaklama imkanları ile öne çıkar. Ayrıca otelde turistik gezintiler, kış sporları ve sağlık turizmi için de özel gezi hizmetleri bulunur.

Sivas’ta Yapılabilecek Aktiviteler


Tarihi ve doğal güzelliklerle dolu olan Sivaş şehri, aktiviteler açısından da oldukça zengindir. Sivas otelleri hakkında araştırma yaptıktan sonra ziyaretçiler Sivas'ta yapılacak aktiviteleri listeler. Sivas’ta yapılabilecek aktiviteler arasında en çok öne çıkan beş aktivite ise şunlardır: 

Şuğul Vadisi’nde Trekking: Doğaseverlerin en sevdiği sporlardan biri olan trekking, Sivas’ta yapılabilecek sporlar arasında yer alıyor. Göz alabildiğine uzanan Şuğul Vadisi ise bu alanda en çok tercih edilen yerlerdendir. 

Yıldız Dağı’nda Kayak: Kış sporlarını sevenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Sivas, kayak yapmak isteyenleri Yıldız Dağı ile karşılar. Kar kalitesi oldukça yüksek olan dağ, yıl içerisinde pek çok kayak sporuyla ilgilenenleri ağırlar. 

Sızıl Şelalesi’nde Kamp: Kampçıların İç Anadolu Bölgesi’nde en sevdiği noktalardan biri olan Sızıl Şelalesi, inanılmaz bir doğal güzelliğe sahiptir. Öte yandan ilkbahar ve yaz aylarında binlerce kampçıya ev sahipliği yapar. 

Gökpınar Gölü’nde Dalış: Kim demiş Sivas’ta deniz yok diye! Dalış sporuyla ilgilenenler için harika bir lokasyon olan Gökpınar Gölü, irtifa dalış merkezi olma yolunda çalışmalar yürütmektedir. 

Sivasspor Binicilik Tesisleri’nde At Binme: Sivas’ta yapılabilecek aktiviteler listesinde sayısız seçenek olsa da en çok öne çıkanları listelediğimiz yazımızın bu bölümünde son olarak at binmeden bahsetmek istiyoruz. Sivasspor Binicilik Tesisleri, at binmek isteyenleri profesyonel binicilerin kontrolünde ağırlar. Üstelik ailece vakit geçirmek isteyenlerin Sivas’ta en fazla tercih ettiği aktivitelerden biri de at binmedir.

Sivas’ta Gezilecek Yerler


Sivas’ın doğal güzellikleri nelerdir diye sorulduğunda akla sayısız yer gelir. Bilet Dükkanı olarak sizin için bu şehirde mutlaka gezilmesi gereken doğal güzellikleri derledik. Listemizin ilk sırasında Sızır Şelalesi bulunuyor. 

Gemerek Şelalesi: Sivas merkeze 119 kilometre mesafede konumlanan Gemerek Şelalesi, doğal sit alanı ilan edilmiştir. Özellikle ilkbahar aylarında ziyaret edilmesi tavsiye edilir. 

Gökpınar Gölü: Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da önemli bir miras olarak belirtilen Gökpınar Gölü, yeşilin ve mavinin hemen her tonunu barındırır. Gürün ilçesine yalnızca 10 kilometre uzaklıkta bulunan gölde sandal ile gezinti yapılabildiği gibi tüplü dalış için de oldukça uygun bir yapıya sahiptir. 

Tödürge Gölü: Hafik ilçesine yalnızca 17 kilometre uzaklıkta bulunan Tödürge Gölü, adeta Sivas’ın denizidir. En derin noktası 44,5 metre ve yüzey alanı ise 350 hektarlık alanı kaplar. 

Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi: Kış sporlarını sevenler için oldukça önemli bir yer olan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi, Sivas’ın her mevsim doğasıyla büyüleyen bir şehir olduğunun adeta kanıtı niteliğindedir. Kar kalitesi oldukça yüksek olan dağda ayrıca doğal yaşam evleri de bulunmaktadır. 

Hafik Gölü: Kayıkla gezinti yapılabilen Hafik Gölü, istenirse çevresindeki gezi parkurlarını takip edilerek de keşfedilebilir. 

Emirhan ve Eğribucak Kayalıkları: Adeta jeolojik miras niteliği taşıyan bu kayalıklar, Sivas’ta trekking yapanların mutlaka uğradığı noktalardandır. Öte yandan, pek çok kişi tarafından Sivas’ın peribacaları olarak da adlandırılır. 

Koyulhisar Eğriçimen Yaylası: Sivas’ın önemli doğal güzellikleri arasında bulunan Koyulhisar Eğriçimen Yaylası, doğaseverlerin bu şehirde mutlaka uğraması gereken yerlerdendir.

Sivas’ta Her Şey Dahil Oteller


Tatilcilerin en çok konaklamayı sevdiği otel türleri, hiç kuşkusuz her şey dahil otellerdir. Bu noktada Sivas’ta her şey dahil oteller araştırmasından sizleri kurtaracak bu başlığı hazırladık. Sivas’ta her şey dahil oteller dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri Sivas Büyük Hotel’dir. Onu Sivas Savona Otel takip eder. Buruciye Otel ve The Green Park Sivas da yine Sivas’ta her şey dahil oteller arasında yüksek puanlı olan yerler arasındadır. Öte yandan, Sivas Sultanşehir Uygulama Oteli, Tarihi Behrampaşa Sivas Oteli ve Sivas Sultan Otel de yine bu Sivas’ta her şey dahil oteller listesinde üst sıralarda yer alır.

Sivas’ta Ne Yenir?


Sivas tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı zengin bir mutfağa sahiptir. Sivas otelleri bakan ziyaretçiler aynı zamanda yöresel yemekleri de inceler. Sivas’ın en popüler yöresel lezzetleri; Sivas köftesi, mercimek badı, Sivas pidesi, kelle tatlısı, peskütan çorbası, Sivas katmeri, Sivas kebabı, kesme aşı, Sivas ketesi, kelle paça, baviko, içli köfte, hingel, madımak yemeği ve Divriği pilavı’dır.