En İyi Taksim Otelleri

111 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme

İstanbul'un Gözdesi En Uygun Taksim Otelleri


“İstanbul’un kalbi” olarak nitelendirilen, şehrin en merkezi noktası olan Taksim, gezilip görülecek yerlerinin yanı sıra, konaklama seçeneklerinin fazlalığıyla da bilinir. Şehrin en merkezi noktasında bolca alternatife sahip olunması da doğal olarak yerli ve yabancı turistler için oldukça önemlidir. Taksim otelleri hangileridir, Taksim’e ulaşım nasıldır, burada hangi otelde kalınır gibi sorulara cevap verdiğimiz yazımızda, Taksim’in gece hayatından da bahsedeceğiz. Öte yandan Taksim otelleri demişken 5 yıldızlı otellerinden de bahsetmeden geçmeyeceğiz. Taksim otelleri hakkında bilgi vermeden önce sizlere Taksim’den bahsetmek istiyoruz. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Beyoğlu ilçesi sınırlarında bulunan ve Türkiye’de yıl içerisinde en fazla turisti ağırlayan yerlerin neredeyse başında gelen Taksim, 19’uncu yüzyıldan bu yana popülerliğini muhafaza eder. İsmi ise taksim etmekten gelir. Çünkü I. Mahmut döneminde Beyoğlu ve çevresinin temiz su ihtiyacı, artan nüfusa doğru oranda hat safhaya ulaştığından, Belgrad Ormanı’nda bulunan su kaynaklarının ivedilikle Beyoğlu ve çevresine ulaştırılması adına çalışmalar başlatılır. Bunun üzerine İstiklal Caddesi’nin girişine, getirilen suyu mahalle mahalle bölerek taksim edecek olan maksem kurulur. Böylelikle Taksim’in ismi de Taksim Maksemi’nden gelmiş olur.

Taksim’e Ulaşım


Toplu taşıma kullanıldığı takdirde İstanbul’da ulaşımı en kolay yerlerden biri olarak bahsedebileceğimiz Taksim’e ve Taksim otellerine ulaşım oldukça kolaydır. Bunlardan en fazla tercih edileni ise şüphesiz M2 numaralı metrodur. Bu metro, Hacıosman ile Yenikapı durakları arasında çalışır ve en çok kullanılan duraklarının başında Taksim gelir. Taksim o kadar merkezi bir konumdadır ki sadece kalkış/varış durağı Taksim olan 51 adet güncel İETT otobüsü vardır. Durakları arasında Taksim bulunan otobüsler bu rakama dahil değildir. Ayrıca bu 51 farklı otobüsün numaraları ve sefer saatleri için tıklayabilirsiniz. Taksim’e ulaşım için bir diğer alternatif de dolmuşlardır. Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, Bostancı ve Şirinevler’den direkt olarak Taksim’e giden dolmuşlar bulunur. Ayrıca Taksim’e gitmek için taksi kullanmak da bir alternatif seçenektir. Böylelikle en konforlu şekilde Taksim otellerine ulaşılabilir.

Taksim’de Hangi Otelde Kalınır?


Taksim otelleri hemen her bütçeye uygun birçok farklı kategoriye sahiptir. Taksim’de hangi otelde kalınır sorusunun asıl cevabı ise konaklayacak kişinin beklentileri doğrultusunda cevaplanabilir. Bu noktada öne çıkan birkaç otelden bahsetmek gerekirse; gerek Taksim Meydanı’na oldukça yakın oluşları gerekse de hizmet kalitesi açısından Taksim Square Hotel, Taksim Hill Hotel, CVK Taksim Hotel İstanbul, The Marmara Taksim ve Sofitel İstanbul Taksim Hotel sayılabilir.

Taksim Square Hotel


Taksim Meydanı’na 1 dakika mesafededir. Galata, İstiklal Caddesi, Cihangir ve Beşiktaş’a yürüme mesafesindedir. Ücretsiz internet hizmeti ve 7/24 oda servisi bulunur.

Taksim Hill Hotel


Meydana yalnızca 50 metre uzaklıkla bulunan Taksim Hill Hotel, Taksim’de kalınacak oteller listesinde üst sıralardadır. Beyoğlu ve çevresindeki tüm turistik yerlere yakın bir konumda bulunan otel, geniş kapsamlı hizmet ağı ile öne çıkar.

CVK Taksim Hotel İstanbul


Taksim Meydanı’na 90 metre uzaklıktadır. 4 yıldızlı olan CVK Taksim Hotel İstanbul, hizmet kalitesi, İstanbul’da gezilecek yerlere yakınlığı, restoranı ve oda manzarasıyla öne çıkar. Zira odaları Boğaz manzarasına sahiptir.

The Marmara Taksim


Taksim’in en meşhur otellerinden biri olan The Marmara Taksim, 1975 yılında kurulmasından bu yana semtin en köklü otellerindendir. 388 adet odaya sahip olan The Marmara Taksim, Taksim Meydanı’na birkaç adım mesafede konumlanır. Ayrıca Boğaz manzarası ve kaliteli hizmeti ile öne çıkar.

Sofitel İstanbul Taksim Hotel


Taksim Meydanı’na 100 metre mesafede konumlanan Sofitel İstanbul Taksim Hotel, hem Türk hem de Fransız yaşam tarzını yansıtır. İstiklal Caddesi, Cihangir, Beşiktaş, Galataport ve Nişantaşı’na yürüme mesafesinde konumlanan otel, oldukça kaliteli ve geniş kapsamlı hizmete sahiptir.

Taksim’e Ne Zaman Gidilir?


Taksim, İstanbul’un kalbinin attığı yerdir. Şehrin merkezi olan Taksim’e ne zaman gidilir sorusunun tek cevabı ise her zamandır. Yaz veya kış, gündüz ya da gece, hafta içi yahut hafta sonu fark etmeksizin canlıdır burası. O nedenle Taksim’e ne zaman gidilir sorusunun cevabı da her zamandır.

5 Yıldızlı Taksim Otelleri


İstanbul’un en popüler noktalarından olan Taksim, gezilip görülecek yerler itibarıyla bir hayli fazla alternatife sahiptir. Bu sebeple turist popülasyonu da otel sayısı da oldukça fazladır. Hal böyleyken de en kaliteli hizmeti almak isteyenlerin aklına ilk olarak, 5 yıldızlı Taksim otelleri hangileridir sorusu gelir. 5 yıldızlı Taksim otelleri hem kaliteli hizmetleri hem de konumları itibarıyla konuklarından tam puan alır. Bilet Dükkanı olarak biz de Taksim’de en çok öne çıkan 5 yıldızlı otellerden birkaç tanesini seçtik.

The Marmara Taksim


Taksim Meydanı’na 1,5 – 2 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanan The Marmara Taksim, panoramik İstanbul manzarasına sahip odalarıyla öne çıkar. 5 yıldızlı Taksim otelleri denince ilk akla gelen yerlerden olan The Marmara Taksim, balo ve toplantı salonları, kaliteli hizmeti, eşsiz İstanbul manzarası ve restoranında oldukça lezzetli yemeklere sahiptir.

Pera Palace Hotel


Taksim Meydanı’na 6 – 7 dakikalık yürüme mesafesinde, Pera bölgesinde konumlanan ve ismini de buradan alan Pera Palace Hotel, İstanbul’un en ikonik ve Taksim otelleri denince ilk akla gelenlerindendir. Orient Express’in İstanbul’a taşıdığı ünlü kişiler ve bürokratları ağırlamak için özel olarak inşa edilmiştir. Ayrıca günümüze değin ağırladığı seçkin tarihi figürlerle bilinir. Tarihi dokusu oldukça zengin olan, ilk günkü zarafetini koruyan iç mimarisiyle Taksim otelleri listesinin yanı sıra Türkiye’nin adından en çok söz ettiren otellerinden Pera Palace Hotel, Taksim’de 5 yıldızlı oteller dendiğinde akla ilk gelen yerlerdendir. Ayrıca belirtelim ki Pera Palace Hotel’in 101 numaralı odası zamanında Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı oda olduğundan, günümüzde müze olarak faaliyet gösterir.

Elite World İstanbul


Taksim otelleri denince Elite World İstanbul Hotel, ilk akla gelenlerdendir. Öte yandan, İstanbul’da en çok tercih edilen konaklama markalarından da biri olan Elite World İstanbul, Taksim’de 5 yıldızlı oteller kategorisinde yer alır. Neoklasik üslup ve saray mimarisini buluşturan otel, oldukça lüks odalara sahiptir. Üstelik Taksim Meydanı’nın yanı sıra Nişantaşı, Galata, İstiklal Caddesi, Beşiktaş, Galataport ve Dolmabahçe’ye yalnızca yürüme mesafesinde bulunur.

Taksim’de Gece Hayatı


Yılın her günü ve günün her saati hareketli olan Taksim’de gece hayatı da oldukça renkli ve enerjiktir. Kafeler, eğlence mekanları, alkolsüz ya da alkollü hizmet veren kulüpler ve daha niceleri… Taksim’de gece hayatı, İstanbul’un en çok rağbet gören yerinde en eğlenceli olanıdır. Bu noktada kalabalıktan hoşlanmayanlar için özellikle yılbaşı gecesi Taksim’de gece hayatı kısmına giren kutlamalardan kaçınmalarını tavsiye ederiz. Zira, yılbaşı gecesi, Taksim’in en kalabalık olduğu zamanıdır.

Mutlaka Gidilmesi Gereken Taksim’deki Yerler Hangileridir?


Taksim otelleri yazımızın bu kısmında, mutlaka gidilmesi gereken Taksim’deki yerler hangileridir sorusuna cevap vereceğiz. Bu semte yolu düşenlerin ilk olarak uğraması gereken nokta pek tabii Taksim Meydanı’dır. Ardından Taksim Maksemi ve İstiklal Caddesi gelir. Atatürk Kültür Merkezi, St. Antuan Kilisesi, Atlas Pasajı, Narmanlı Han ve Hazzopulo Pasajı da yine mutlaka gidilmesi gereken Taksim’deki yerler hangileridir sorusuna verilecek cevaplar arasındadır.