Tanzanya Uçak Bileti

Tanzanya Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu
Popüler Havayolu

Tanzanya Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Tanzanya'ya gitmek için en uygun zaman yaz veya sonbahar aylarıdır.
Tanzanya para birimi Tanzanya Şilini'dir.
Tanzanya en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Tanzanya uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Tanzanya uçak bileti ortalama 10.000 TL civarındadır.

Hızlı Erişim

Zanzibar Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Darüsselam Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Tanzanya'da Gezilecek Yerler
Tanzanya'da Ne Yenir?

Avantajlı Tanzanya Uçak Bileti


Doğu Afrika'nın ortasında ve Hint Okyanusu kıyısında yer alan Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti, zengin bir kültürel mirasa ve doğal güzelliklere sahip olan bir ülkedir. 26 bölgesi ve yaklaşık 4,5 milyonluk nüfusu ile başkent Dodoma ve Afrika'nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro Dağı'nın yakınındaki turistik Arusha şehri mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Tanzanya, Svahili ve İngilizce'nin resmi dil olduğu ve yerel dilleri konuşan 126 farklı etnik grubun olduğu çok çeşitli bir dil grubuna sahiptir. Ülke aynı zamanda Müslümanlar, Hristiyanlar, Budistler, Bahailer ve Hindular da dahil olmak üzere çeşitli dini nüfusa sahip gruplarla da bilinmektedir.

Haziran-Kasım ayları, yağışsız güneşli hava için ziyaret edilecek en iyi aylar olarak ön plana çıkmaktadır. Size uygun tatil planını Bilet Dükkanı üzerinden alacağınız en ucuz Tanzanya uçak bileti ile ayarlayabilirsiniz.

Tanzanya'nın ekonomisi öncelikle tarım, sanayi ve ticaret tarafından yönlendirilmektedir ve ülke ayrıca altın, kömür, elmas, demir ve benzeri değerli mineraller açısından da zengindir. Aynı zamanda, yaklaşık 100 farklı etnik grubun canlı kültürünü ve mutfağını deneyimleyebileceğiniz popüler bir turizm merkezidir.

Tanzanya mutfağı, Hint ve Arap mutfağından güçlü bir şekilde etkilenen ve baharatlı yemekler ile deniz ürünlerine odaklanan çok çeşitli bir yapıya sahiptir. Bilet Dükkanı yalnızca en uygun Tanzanya uçak bileti değil aynı zamanda Tanzanya otelleri ve araç kiralama hizmeti ile de öne çıkar. 

Zanzibar Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Tanzanya uçak bileti olan yolcular “Zanzibar Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arar. Zanzibar Uluslararası Havalimanı, Tanzanya kıyılarındaki bir ada olan Zanzibar'a hizmet veren ana havalimanıdır. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır, bu nedenle gezginlerin şehre ulaşımı için birçok ulaşım seçeneği vardır.

  • Taksiler: Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu taksilerdir. Terminal binasının dışında taksiler vardır ve yolculuk yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Ancak taksi fiyatları düzenlenmediği için yolculuğa başlamadan önce ücret konusunda anlaşmak mantıklı olacaktır.
  • Servis Otobüsleri: Servis otobüsleri, biraz tasarruf etmek isteyen gezginler için daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Sabit bir programa göre çalışırlar ve şehir merkezine ulaşım için konforlu ve rahat bir yol sunarlar. Ekonomik olmasının yanında konforlu olmasından dolayı Tanzanya uçak bileti olan yolcular tarafından sık sık tercih edilir.
  • Özel Arabalar: Diğer bir seçenek de oteliniz veya tur operatörünüz aracılığıyla önceden ayarlayabileceğiniz özel bir araba kiralamaktır. Bu seçenek daha fazla rahatlık ve konfor sunar, ancak taksi veya servis otobüsünden daha pahalı olabilir.
  • Otobüsler: Halk otobüsleri de mevcuttur, ancak diğer seçenekler kadar uygun değildir ve ağır bagajı olan yolcular için uygun olmayabilir.


Darüsselam Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Darüsselam Uluslararası Havalimanı, Tanzanya'nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Darüsselam şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli seçenekler bulunmaktadır:

  • Taksi: Terminal binasının dışında kolayca bulunabilen taksiler, şehir merkezine ulaşım için en hızlı ve en uygun seçenektir. Ancak fiyatlar büyük ölçüde değişebileceğinden, yolculuğa başlamadan önce sürücü ile ücret konusunda anlaşabilirsiniz. Özellikle valiz yükü çok olan Tanzanya uçak bileti yolcularının tercih ettiği bir yöntemdir.
  • Otobüs: Havalimanından şehir merkezine giden halk otobüsleri mevcuttur, ancak genellikle kalabalık ve yavaş oldukları için daha az tercih edilen bir alternatiftir.
  • Özel Servis: Özel servis veya transfer hizmeti için de önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.


Tanzanya'da Gezilecek Yerler


Dünyanın en prestijli safari destinasyonu olarak bilinen Serengeti, Tanzanya'da bulunmaktadır ve korunmakta olan yaban hayatına ev sahipliği yapmaktadır. Afrika'nın 7 ve dünyanın 10 harikasından biri olarak kabul edilen Serengeti'nin adı Maasai'de "Sonsuz Ova" anlamına gelmektedir. Özellikle balon safarileri, tüm Serengeti manzarasına benzersiz bir bakış açısı sunmaktadır

Moru Kopjes ve Seronera bölgeleri, vahşi yaşamın en doğal biçimlerini gözlemlemek için başlıca yerlerdir. Moru Kopjes'te ziyaretçiler doğal ortamlarında ağaç dallarına tünemiş leoparlarla karşılaşabilmektedir. Parkın kalbinde yer alan Seronera, çitalar ve leoparlar için bir yaşam alanıdır.

Lagarja Gölü ve çevresi dahil olmak üzere Güney Serengeti, bir vahşi yaşam cennetidir. Güneyden farklı olarak Kuzey Serengeti, su kaynaklarının bolluğu nedeniyle kurak dönemlerde bile büyük sürülerin uğrak yeridir. Lobo'nun yaşamla dolup taşan bölgesi, teknik kısıtlamalar nedeniyle safari turlarına dahil edilmemektedir ve ziyaretçilerin erişimine açık değildir. Bu doğal güzelliğe şahit olmak için Bilet Dükkanı üzerinden en ucuz Tanzanya uçak bileti alabilirsiniz.

Tanzanya'nın doğusunda bulunan Darüsselam, Doğu Afrika'nın en büyük liman kenti ve Hint Okyanusu'nun en büyük şehri olma yolunda ilerlemektedir. 1934 yılında kurulan ve 1940 yılında ziyarete açılan Darüsselam Ulusal Müzesi, Tanzanya'nın kapsamlı bir tarihini ziyaretçilere sunmaktadır. Müze ayrıca, Tanzanya'daki arkeolojik kazılarda keşfedilen, evrimsel ve antropolojik araştırmalarda önemli bir bulgu olan Paranthropus boisei'nin (Fındıkkıran Adam) iskeletini de sergilemektedir.

1967'de kurulan Darüsselam Ulusal Köy Müzesi, 16 farklı yerel kabilenin evlerini geleneksel yapılarıyla sergileyen bir açık hava etnografya müzesi işlevi görmektedir. Ziyaretçiler, yerel halkın çanak çömlek yapımı, dokuma ve oymacılık gibi zanaatlarını gözlemleyebilir ve öğrenebilirler.

Tanzanya'da Ne Yenir?


Muz, ülkede yetişen çok sayıda çeşit nedeniyle Tanzanya mutfağının temel gıda maddesidir diyebiliriz. Herkesin damak tadına hitap etmese de mutlaka denemeniz gereken yöresel lezzetlerden biri de kızarmış muz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Afrika kıtasında seyahat ediyorsanız, et ve baharatlarla dolu bir pirinç yemeği olan Piliu, muhtemelen karşılaşacağınız yaygın bir yemek seçeneğidir. Bu Afrika usulü pilav, eşsiz bir lezzet deneyimi sunmaktadır. Bambaşka lezzetler denemek isteyenlerin vazgeçilmezi Piliu, Tanzanya uçak bileti olan misafirler tarafından çok sevilir.

Mısır unu, Tanzanya'nın her yerinde tüketilen Ugali adlı yulaf lapası tarzı bir yemek yapmak için de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yemek genellikle sebze ve et gibi diğer yiyeceklerle birlikte yenmektedir. Tek başına yenmesi pek keyifli olmasa da diğer yemeklerle birleştiğinde tok tutan bir yemek olmaktadır. Bu lezzeti, geziniz boyunca tok kalkmak için bile tüketebilirsiniz.