En İyi Ünye Otelleri

6 Otelden 1 - 6 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
hızlı erişim
Ünye’ye Ulaşım
Başlık
Ünye Doğal Güzellikleri Nelerdir?
Ünye’de Nerede Tatil Yapılır?
Ünye’de Hangi Otelde Kalınır?

En Uygun Ünye Otelleri


Ünye, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan en önemli şehirlerinden Ordu’nun yıl içerisinde yüz binlerce turisti ağırlayan ilçesidir. Karadeniz’e kıyısı bulunan Ünye, bu sebeple yaz tatilleri için de sıklıkta tercih edilen mekanlar arasında yer alır.

Ünye otelleri, ilçenin denize en yakın kısımlarında konumlanır. Ayrıca Ünye otelleri, Ünye’de gezilip görülmesi gereken yerlere de oldukça yakındadır. Bilet Dükkanı olarak Ünye Otelleri yazımızı hazırlarken; Ünye’ye ulaşım nasıldır, Ünye’ye ne zaman gidilir, Ünye’de nerede tatil yapılır, Ünye doğal güzellikleri nelerdir, Ünye’de hangi otelde kalınır ve Ünye’deki denize sıfır oteller hangileridir sorularına cevap verdik. İlk olarak Ünye’ye ulaşımı anlatacağız.

Ünye’ye Ulaşım


Ünye’ye ulaşım oldukça kolay ve bir o kadar da alternatiflidir. Ordu şehrinin en merkezi ilçesi olarak kabul edilen Ünye’ye; hava, kara veya demir yolu ile ulaşım mümkündür.

Ünye’ye demir yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler, Ordu’ya en yakın konumda bulunan Samsun Tekkeköy Tren İstasyonu’na gidebilirler. Buradan da araç kiralayarak ya da şehirlerarası otobüse binerek Ünye’ye ulaşımı sağlayabilirler.

Karadeniz ve çevresindeki komşu illerden Ünye’ye ulaşım için genellikle tercih edilen yöntem kara yolu ulaşımıdır. D10 ve E70 kara yollarını kullanarak araç ile Ünye’ye ulaşım sağlanabilir.

Karadeniz Bölgesi veya bu bölgeye komşu olan ilçelerde bulunmayan yolcular, Ünye’ye ulaşım için genellikle hava yolunu tercih eder. Zira Ordu’ya hava yolu ile ulaşım, diğer alternatiflerden çok daha kolaydır. Ordu – Giresun Havalimanı’na iniş yapan uçaklar, yolcuların Ünye’ye gidebilmesi için bir hayli kolay bir konum üzerindedir. Karadeniz Bölgesi’nde en sık hava yolu trafiği bulunan havalimanı da zaten Ordu – Giresun Havalimanı’dır.

Ünye’ye Ne Zaman Gidilir?


Ünye’ye ne zaman gidilir sorusunun en doğru cevabı, Ünye’nin bulunduğu il olan Ordu’nun coğrafi konumu nedeniyle dahil olduğu iklim koşuluyla doğru orantılıdır. Karadeniz iklim kuşağında bulunan Ordu’ya ve dolayısıyla da Ünye’ye seyahat için en doğru zaman, yaz aylarıdır. Ilıman bir iklim kuşağında bulunan Ünye, en az yağışın yaşandığı ve sıcaklık seviyesinin en makul düzeylerde olduğu dönemlerini de bu nedenle yaz aylarında yaşar. Ünye otelleri de en yoğun doluluk oranına bu dönemlerde ulaşır.

Ünye Doğal Güzellikleri Nelerdir?


Ünye otelleri, Ünye’nin doğal güzelliklerinin fazla olduğu yerlerde konumlanmıştır. Dolayısıyla Ünye’nin doğal güzellikleri, Ünye otellerine bir hayli yakındır. Ünye doğal güzellikleri nelerdir sorusunun cevabını verdiğimiz yazımızın bu bölümünde, sizlere bu ilçenin en önemli doğal güzelliklerini anlatacağız.

Çınarsuyu Tabiat Parkı: Ünye ilçe merkezine yalnızca 10 kilometre mesafede bulunan Çınarsuyu Tabiat Parkı, ilçeden ziyade tüm Ordu’nun en önemli doğal güzelliklerinden biri olarak sayılır. Tabiat ile iç içe vakit geçirmek isteyen doğaseverlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Öte yandan, Ünye otellerine de oldukça yakın bir konumdadır. 

Uzunkum Plajı: Yaz tatili için Ünye’yi tercih edenlerin doğal güzellikler listesinde ilk sıraya alması gereken yer hiç kuşkusuz Uzunkum Plajı’dır. Şehrin en fazla turist çeken bölgesi olan bu plaj, Ünye doğal güzellikleri nelerdir sorusuna uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasıyla cevap verir.

Asarkaya Milli Parkı: Ordu şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunan bu milli park, Ünye’nin yanı sıra tüm Ordu’nun en önemli tabii zenginliklerinden biridir. İstisnasız olarak yılın her günü açık olan bu milli park, doğaseverlerin mutlaka uğraması gereken noktalardan biridir. 

Çamlık Koyu: Ünye doğal güzellikleri nelerdir sorusuna verilecek ilk yanıtlardan biri olan Çamlık Koyu, Ünye’ye yaz tatili için gelenlerin öncelikli uğrak noktasıdır. Mavi ile yeşilin en güzel tonlarını buluşturan bu koy, tatilciler için oldukça dingin bir deniz, kum, güneş deneyimi sunar.

Tozkoparan Mağarası: Ünye doğal güzellikleri nelerdir sorusuna verdiğimiz son yanıt Tozkaparan Mağarası olsa da bu ilçenin doğasındaki zenginlikler saymakla bitmez. Ancak başlığımızı açıkladığımız ilk kısımda da bahsettiğimiz üzere, Bilet Dükkanı olarak Ünye’nin öne çıkan doğal güzelliklerini sizler için listeledik. Ünye ilçe merkezinde bulunan Tozkoparan Mağarası, Tozkoparan Kaya Mezarları tarihi bölgesinin oldukça yakınında konumlanır. Ücretsiz seyahat edilebilen mağara, Ünye’nin en eski tarihi ve doğal güzellikleri arasındadır.

Ünye’de Nerede Tatil Yapılır?


Yazımızın başından beri bahsettiğimiz üzere Ünye otelleri, ilçenin genellikle doğal güzelliklerinin bulunduğu noktalara oldukça yakın yerlerde konumlanır. Bununla birlikte, Ünye otelleri de yine en yoğun doluluk oranına yaz aylarında ulaşır. Doğayla hemhal olan bu ilçede genellikle yaz tatili tercih edildiğinden, Ünye’de nerede tatil yapılır sorusunun en doğru cevabı, denize yakın olan noktalar olacaktır. Karadeniz’in eşsiz güzelliği ve yemyeşil doğasının bir arada olduğu noktalar, Ünye’de nerede tatil yapılır sorusunun bir numaralı cevabı sayılabilir.

Ünye’de Hangi Otelde Kalınır?


Ünye otelleri özellikle yaz tatili için oldukça idealdir. Bu nedenle ilçe otelleri en yoğun zamanlarını yaz aylarında yaşar. Ünye’de hangi otelde kalınır sorusuna cevap vermeden önce, konaklama yapacak kişinin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Oldukça konforlu konaklama merkezlerine sahip olan Ünye’de öne çıkan oteller ise şunlardır: Ramada Resort By Wyndham Ünye, Atik Otel Ünye ve Yalıhan Arı Otel.

Ramada Resort By Wyndham Ünye


Ünye otelleri arasında en çok öne çıkan ve verdiği lüks konaklama hizmetiyle bilinen Ramada Resort By Wyndham Ünye, şehrin en kaliteli otellerinden biridir. Ünye ilçe merkezine yalnızca 3 kilometre mesafede bulunan otel, aynı zamanda Ünye’de denize sıfır oteller kategorisinde de değerlendirilir. Zira otel, denize sıfır konumdadır.
Ramada Resort By Wyndham Ünye, misafirlerine sunduğu lüks konaklama hizmetinin yanı sıra, şehrin en güzel manzaralarından birine sahip konumuyla da öne çıkar. Öte yandan otel, engelli misafirlerinin de rahatça konaklayabileceği bir yapıda bulunur. Tabii tüm bunların yanında 24 saat açık resepsiyonu; plajında şemsiye, havlu ve şezlong hizmeti, emanet kasası, bagaj muhafazası gibi hizmetleriyle de öne çıkar.

Atik Otel Ünye 


Ünye ilçe merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunan Atik Otel Ünye, ilçe dışında tüm şehrin en çok tercih edilen otellerinden biridir. Doğayla iç içe bir atmosfere sahip olan otel, ulaşım anlamında da hayli rahat bir konuma sahiptir.

Atik Otel Ünye’ye yalnızca 100 metre mesafede mavi bayraklı bir plaj bulunur. Bu da otelin konumunun ne kadar sahile bitişik olduğunu anlatan en güzel faktördür. Öte yandan otelin 24 saat açık resepsiyonu, müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmak için çalışır.

Emanet kasası, bagaj muhafaza hizmeti, hızlı giriş-çıkış işlemleri ve daha pek çok avantajıyla Atik Otel Ünye, Ünye otelleri arasında sıklıkla tercih edilir.

Yalıhan Arı Otel


Ünye otelleri arasında öne çıkan bir diğer otel de Yalıhan Arı Otel’dir. Ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda bulunan otel, ilçe merkezine 5 kilometre mesafededir. Öte yandan, özel aracın yanı sıra toplu taşıma ile de oldukça kolay bir ulaşımı bulunur.

Otelin resepsiyonundan hızlı giriş-çıkış işlemleri yapılabilir. Ayrıca ücretsiz otoparkı bulunan otel, özel aracı ile seyahat edenler için de oldukça kolaylaştırıcı unsurları bünyesinde barındırır. Ünye’de denize sıfır otel konseptinde değerlendirebileceğimiz Yalıhan Arı Otel; deniz, kum ve güneş tatili isteyenler için biçilmiş kaftanlardan biridir.