En İyi Van Otelleri

19 Otelden 1 - 10 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
hızlı erişim
Van’a Ulaşım
Van’da Kalınacak Yerler
Van Her Şey Dahil Oteller
Van Gölü Otelleri
Van Edremit Otelleri
Van’da Gezilecek Yerler

Van Otelleri


Van Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. 21.334 km2 yüzölçümüne sahip olan Van Türkiye’nin en büyük 6. Ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehridir. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü de il sınırları içerisinde yer almaktadır. Van Gölü’nün çevresinde ise volkanik dağlar bulunmaktadır. Köklü tarihi ve büyüleyici doğasıyla önemli bir turizm merkezi olan Van, aynı zamanda dünyadaki en eski yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Tilkitepe ve Ernis mezarlıklarında yapılan kazı çalışmalarının sonucunda Kalkolitik ve Tunç Çağı’ndan pek çok kalıntı gün yüzüne çıkartılmıştır. Van yaşamaya elverişli bir konumda bulunması nedeniyle eski çağlardan beri farklı medeniyetlere yuva olmuştur. Van bölgesine ilk olarak M.Ö 2000’li yıllarda Hurriler hakim olmuştur. Hurrilerden sonra gelen Urartular ise Van’ı, o zamanki adıyla Tuşba, başkent olarak kullanmışlardır. Urartuların bölgedeki hakimiyetleri tam olarak 247 yıl sürmüştür. İran’dan gelen Medler, Urartu Krallığı’nı bölgeden sildikten kısa bir süre sonra Persler M.Ö 332 yılına kadar bölgenin hakimiyetini elinde tutmuştur. Daha sonrasında Makedonya Kralı İskender, Perslere galip gelmiş; kendisinden sonra da bölgede sırasıyla Romalılar, Sasaniler ve Bizanslılar egemen olmuşlardır. 644 yılında Müslümanlar tarafından ele geçirilen Van ve çevresi 1458 yılında da Kanuni Sultan Süleyman Dönemi’nde Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Van adının nereden geldiğine dair farklı rivayetler olsa da en yaygın olarak bilinen rivayet Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde geçtiği üzere Büyük İskender’in Van Kalesi’nde bulunan Vank adındaki bir madetten esinlenerek buraya Van dediği yönündedir. Van herhangi bir şekilde denize bağlantısı olmasa da 430 km uzunluğundaki Van Gölü’ne sahiplik ettiği için adeta deniz manzaralıdır demek mümkündür. Van Gölü’nün sodalı olması nedeniyle burada balıkçılık faaliyetleri yoğunluk kazanmamıştır. Van, coğrafyası nedeniyle çok az bir ormanlık araziye sahip olsa da akarsular ve göle ek olarak değerli yer altı maden kaynaklarına sahiptir. Van’da birkaç gün kalıp her yerini gezmek istiyorsanız Van otellerinden birinde konaklama sağlayabilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak Van otellerinde en uygun fiyatlarda rezervasyon yapmanız mümkündür.

Van’a Ulaşım


Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van, Bitlis, Hakkari, Siirt, Ağrı ve İran’a komşu bulunmaktadır. Van’a ulaşım çeşitli yollarla sağlanabilmektedir. Van’a hava yolu, demir yolu ve kara yolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Van’a Türkiye’nin hemen her yerinden hava yolu aracılığıyla Van Ferit Melen Havalimanı’na bilet alarak ulaşabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezinin yalnızca 8 km uzağında bulunduğu için iniş yaptıktan sonra çeşitli aktarmalarda kolaylıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Van’a kara yolu üzerinden şehirlerarası otobüslerle ulaşım sağlamak istiyorsanız, şehir merkezinin yaklaşık 2 km uzağında bulunan Van Otogarı’na bilet alabilişiniz. Türkiye’nin pek çok yerinden Van Otogarı’na direkt olarak otobüs seferi düzenlenmektedir. Kara yolu üzerinden özel araçla ulaşım sağlamak isteyenler ise D975, D300, D290, D959, D280 ve E99 yollarını takip ederek şehir merkezine varabilirler.

İstanbul üzerinden Van’a ulaşım sağlamaya çalışıyorsanız hava yolu üzerinden uçakla yapacağınız yolculuk en hızlı ulaşım şekli olacaktır. İstanbul’dan Van’a kara yolu üzerinden özel araç ya da şehirlerarası otobüslerle de ulaşım gerçekleştirebilirsiniz ancak bu şekilde yapacağınız yolculuk en az 20 saat, ortalama olarak ise 1 gün kadar sürmektedir.

Ankara üzerinden Van’a ulaşım gerçekleştirecek olanlar ise Van Ferit Melen Havalimanı’na bilet alarak uçak aracılığıyla en hızlı ulaşımı sağlayabilirler. Ankara’dan da kara yolu üzerinden şehirlerarası otobüslerle ya da özel araçla yolculuk edebilirsiniz. Şehirlerarası otobüsle yapacağınız yolculuk 20 saat sürerken özel araçla Ankara – Tarsus Otoyolu, E90 ve 0-21 yollarını takip ederek gerçekleştireceğiniz yolculuk 15 saat kadar sürmektedir. Ankara’dan Van’a demir yolu üzerinden de ulaşım sağlanabilmektedir. Ankara YHT Garı’ndan Van Tren Garı’na en yaygın olarak Van Gölü Ekspresi ile ulaşım sağlanmaktadır.

Van’a İzmir üzerinden gidecek olanlar için de en tercih edilebilir ve hızlı gerçekleştirilen yolculuk hava yolu aracılığıyla yapılmaktadır. Bunun haricinde özel araç ya da şehirlerarası otobüsler aracılığıyla 20 ila 25 saat kadar süren bir kara yolculuğuyla da Van’a ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Van’da Kalınacak Yerler


Tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaret eden herkesi kendine hayran bırakan Van’da birkaç günlüğüne yapacağınız konaklama için Van’da kalınacak yerleri tanıttık. Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyatlara Van otellerine rezervasyon yapabilirsiniz.

Van Her Şey Dahil Oteller


Van’da her şey dahil konseptinde hizmet veren oteller bulunmamaktadır ancak oda kahvaltı konseptini benimsemiş olan ve başka kaliteli hizmetleri de sunan diğer Van otellerinde konaklama sağlayabilirsiniz.

Maciter Hotel


Şehir merkezinde yer alan Maciter Hotel toplamda 105 odasıyla misafirlerine konaklama hizmeti sunmaktadır. Ücretsiz sabah kahvaltısı hizmeti veren otelde ortak kullanıma açık bir mutfak da bulunmaktadır. Otelde 2 yaşına kadar olan tüm bebekler ücretsiz konaklamaktadır. Otelin en erken giriş saati 10.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

İka Otel


Mollakasım Plajı’na 10 dakikalık sürüş mesafesine olan İka Otel misafirlerine üst düzey bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Otelin executive odalarında klimai telefon, özel banyo, saç kurutma makinesi, ücretsiz çay-kahve ünitesi, televizyon, mini bar, ütü ve emanet kasası bulunmaktadır. Otelde yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kahvaltı, kafeterya ve kafe bulunmaktadır. Otelin tv odası, dinlenme salonu ve bahçe gibi ortak alanlarında vakit geçirebilirsiniz. Otel rahat bir engelli kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Otelin en erken giriş ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Van Gölü Otelleri


Miro Mara Butik Otel


Edremit’te Van Gölü’ne sıfır konumda bulunan Miro Mara Butik Otel, 9 adet odasıyla misafirlerine konaklama hizmeti vermektedir. Otelde her türlü atıştırmalık ve içeceğe erişebileceğiniz snack bar, lobi bar, teras bar ve cafe bar bulunmaktadır. Otelde evcil hayvanlar barınabilir. Otelin en erken giriş saati 13.00 ve en geç çıkış saati 11.00’dır.

Van Edremit Otelleri


Şahmaran Hotel


Van Gölü’ne sıfır konumda bulunan Şahmaran Hotel, meşhur Van kahvaltısına yakışır bir açık büfe hizmeti sunmaktadır. Otelin a la carte ve açık büfe restoranında hazırlanan leziz deniz mahsullerini tadabilirsiniz. Otelde sezonluk olarak açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu bulunmaktadır. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Van’da Gezilecek Yerler


Van’da gezilecek yerler arasında pek çok doğal ve tarihi mekan bulunmaktadır. Her sene binlerce turistin ilgisini çeken bu mekanlardan birkaçını sizler için listeledik.

Van Gölü: Van deyince akla ilk gelen yer olan Van Gölü, Türkiye’nin en büyük sodalı gölüdür. Şehir merkezinin 40 km uzağında bulunan gölün manzarasına hayran kalacaksınız.

Van Kalesi: Urartular tarafıdan M.Ö 800’lü yıllarda inşa edilen Van Kalesi şehrin en görkemli yapısıdır ve bulunduğu konumdan Van Gölü ile Eski Van’ı görmeniz mümkündür.

Akdamar Kilisesi: Gevaş ilçesi sınırlarındaki Akdamar Adası’nda bulunan Akdamar Kilisesi, Ermeni Kralı’nın emriyle bir keşişe inşa ettirilmiştir. İnşasında küf taş kullanılan kilisenin dış cephesinde değerli kabartmalar bulunmaktadır.

Van Evleri: Kalecik Mahallesi’nde bulunan Van Evleri, 1915 Ermeni isyanları sonucunda yakılan evlerin yeniden inşa edilmesiyle oluşmuştur. Evler kerpiç ve ahşaptan yapılmış olup bir veya iki katlılardır. Van Evleri günümüzde koruma altında bulunmaktadır.