En İyi Afyon Otelleri

31 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Tema
Değerlendirme
Otel Puan
MCG Cakmak Marble Hotel
Afyon sehir merkezi
Oteli İncele
Afbel Termal & Spa Hotel
Afyon sehir merkezi
Oteli İncele
Garden Kale Termal Otel
Afyon sehir merkezi
Oteli İncele
Sozturk Otel
Afyon sehir merkezi
Oteli İncele
Yaşar Hotel
Sultandağı
Oteli İncele

Şifanın Adresi Afyon Otelleri


Ege Bölgesi’nin en doğusunda yer alan Afyon’a ulaşım için karayolu ve aktarmalı havayolu seçenekleri bulunmaktadır. Türkiye’deki tüm şehirlerden şahsi aracınız ya da kiraladığınız araç ile rahat bir şekilde Afyon’a ulaşabilirsiniz. Araç içinde ve cep telefonlarında bulunan navigasyon uygulamalarını kullanarak, konumunuzdan Afyon’a en kısa ve rahat olacak rotayı belirleyebilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’dan ortalama 427 kilometre mesafede bulunan Afyon’a yolculuk süresi yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ankara’dan ise totaldeki mesafe 261 kilometre olup, seyahat ise 3 saat sürmektedir. İzmir’den Afyon’a ulaşım süresi ise yaklaşık 4 saat sürmektedir. Aradaki mesafe ise 329 kilometredir. Aracınız yok ise şehirlerarası otobüs seçeneğini de kullanarak uygun fiyatlı olacak bir şekilde Afyon’a çeşitli şehirlerden erişebilirsiniz. Hareket noktanıza ve seçeceğiniz firmaya göre bilet fiyatları mutlaka değişiklik gösterecektir. Özellikle büyükşehirler arasında bir geçiş görevi de gören bu şehre otobüs bileti bulmakta herhangi bir zorluk yaşamazsınız. 

Havayolu ile ulaşım konusuna gelirsek eğer şehirde bulunan herhangi bir sivil havaalanı yok. Hizmet vermekte olan tek havaalanı ise askeri görev görmektedir. Buna rağmen komşu şehir olan Kütahya’da bulunan Kütahya Zafer Havalimanı’na Bilet Dükkanı üzerinden alacağınız uçak bileti sonrasında tek bir ulaşım aracı ile aktarma yaparak da şehre ulaşabilirsiniz. Kütahya Zafer Havalimanı’ndan Havaş otobüslerini kullanarak Afyon’a erişim süresi ise yaklaşık 2.5 saati bulmaktadır.

Afyon'da Tatil Yapılacak Yerler


Afyon sınırları içerisinde oluşması milyonlarca yıl alan mağaralar gibi doğal güzellikler ve tarihi birikimiyle ön plana çıkan antik kentler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra geçişli iklimli bir yapıya sahip olması da bünyesinde bulundurduğu bitki örtüsü ve doğal yapıyı da ayrı bir zengin kılmaktadır. Peri bacaları, antik kentleri, mağaraları ve termal su kaynakları ile turizm cazibesi yüksek olan şehirde kalabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Dilerseniz komşu illerde dahi konaklayarak günübirlik şekilde ziyaret edebileceğiniz Afyon’un içinde ve çevresinde geniş sayıda otel hizmeti veren tesisler vardır. Şehir merkezinde konaklamayı tercih etmeniz dahilinde gezip görebileceğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde ve şehrin diğer bölgelerinde yer alan otellerin bilgisine Bilet Dükkanı üzerinden ulaşırken, seçeceğiniz otel için rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Afyon Termal Oteller


Sağlık turizmin önemli şehirlerden biri olan Afyon’a birçok kaplıca ve termal tesisler vardır. Yüzyıllardır bu özellikleri ile nam salmış Afyon’un özellikle Sandıklı ilçesinde birçok modern termal otel yer alır. Şifa arayanların akın akın ziyaret ettiği bu bölgede termal sular kızıl toprakla birleştiğinde ortaya 80 derece sıcaklıkta şifalı bir su çıkmaktadır. Afyon’da konaklama hizmeti alırken bir yanda da termal suları kullanarak şifa bulabileceğiniz otellerin birkaçını sizin için sıraladık. Daha fazla bilgi almak ve dilediğiniz tarihte uygun fiyatlı oda bulmak için Bilet Dükkanı’nı kullanabilirsiniz. 

İkbal Thermal Hotel & SPA: Lüks ile konforun harmanlandığı odalarının yanında termal suları ve SPA hizmeti ile de ziyaretçiler için sağlıklı ve huzurlu bir tatilin yegane adreslerinden biri olan İkbal Thermal Hotel & SPA, Afyon şehir merkezine 9 kilometre mesafede yer alıyor. 

Oruçoğlu Thermal Resort: Termal otelleri ile meşhur Afyon’da termal bir tesis olarak akla ilk gelen isimlerden biri olan Oruçoğlu Thermal Resort, termal imkanının yanı sıra detoks hizmetleri ve Türk hamamı gibi alternatifleri ile de tercih edilesi bir mekan olarak kaşımıza çıkıyor. Şehir merkezine 14 kilometre mesafede yer alan Oruçoğlu Thermal Resort, Zafer Havalimanı’na ise 37 kilometre mesafede. 

Budan Thermal Spa Hotel & Convention Center: Afyon’da yer alan termal otellerin içinde size unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşatacak olanlardan yalnızca bir tanesi. Termal, sauna, hamam ve masaj hizmetleri gibi olanaklardan yararlanarak stresinizi boşaltabileceğiniz gibi, bunun yanında kahvaltı ve akşam yemeğini açık büfe şeklinde sunmasından yararlanarak da lezzet dünyasında bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Afyon Balayı Otelleri


Her çiftin balayı için kalacağı otelden beklentisi farklıdır elbette. Beklentilerinizi belirledikten sonra bir otel seçmek çok daha mantıklı olup, sonrasında herhangi bir hayal kırıklığı yaşamamanız adına önemli bir husustur. Bilet Dükkanı üzerinden dilediğiniz tarihte seçeceğiniz otellerin uygunluğuna ve özelliklerine dair bilgi alabilir, rezervasyonla alakalı işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Afyon’da her çifte hitap eden otelin birçok sayıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden birkaçını listemize ekleyerek size de rehberlik etmesini diliyoruz. İşte Afyon balayı otelleri… 

NG Afyon Wellness & Convention: Tüm destinasyonların ortak noktası olan bu zincir otel, balayı için verdiği hizmetler dahilinde güzel bir tercih olabilir. Balayı, termal ve aile gibi birçok otel özelliğini bünyesinde bulunduran NG Afyon Wellness & Convention’da, sevdiğinizle beraber geçireceğiniz balayı tatilini her zaman hatırlayacaksınız. 

Sandıklı Termal Park Resort Convention Center: Hüdai Kaplıcaları bölgesinde hizmet vermekte olan bu otel, aynı zamanda balayı için tatile çıkmış çiftlerin de beklentilerini fazlasıyla karşılayabilecek kapasitede bir tesis olma özelliğini bünyesinde taşıyor. Ruh eşinizle beraber hem ruhen, hem de bedenen bir arınmayla beraber yenilenmenize fırsat tanıyan bu otelde aklınıza kazınacak bir balayı tecrübe edebilirsiniz.

Afyon İslami Otelleri


Daha çok muhafazakar ailelerin hassasiyetlerini gözeterek hizmet anlayışını buna göre düzenleyen oteller bütününü oluşturan İslami oteller, aynı zamanda fiziki koşullarını da buna göre düzenler. Mutfağında nelerin servis edileceğine kadar dini gerekliliklerin bilincinde bir hizmet anlayışını misafirlerine yaşatan bu otellere dair daha çok bilgiyi Bilet Dükkanı üzerinden de alabilirsiniz. Afyon İslami oteller için birkaç örnek vermek istersek: 

Grand Özgül Termal Tatil Köyü: Tesiste servis edilen tüm yiyecekler helal sertifikalıdır. Bunun yanında tesisteki hiçbir yerde alkol servisi yapılmamaktadır. Tesettür mayoya uygun kapalı yüzme havuzuyla birlikte kadın ve erkek ayrı olmak üzere hizmet alanları vardır. Konforlu konaklama hizmetinin yanında lüks SPA hizmeti de verilmektedir. 

Korel Termal Otel & SPA: Tesiste servis edilen tüm yiyecekler helal sertifikalıdır. Bunun yanında tesisteki hiçbir yerde alkol servisi yapılmamaktadır. Klinik bir termal otel olan Korel Termal Resort, yüzme havuzları ile birlikte bitkisel banyolar, çamur banyoları ve zayıflama tedavileri gibi hizmetleri ziyaretçileri ile buluşturmaktadır.

Afyon Her Şey Dahil Oteller


Her şey dahil oteller, herhangi ekstra bir masraf çıkartmaması ve tüm olanaklardan yararlanılabilmesi bakımından fazlasıyla tercih edilmektedir. Bilet Dükkanı kullanarak Afyon her şey dahil oteller hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanında avantajlı fiyatlardan yararlanarak size uygun odanın rezervasyon işlemlerini de yine Bilet Dükkanı’nı kullanarak yapabilirsiniz.