Alaşehir Hakkında

105.397 Nüfus
45 Plaka
236 Telefon Kodu

Alaşehir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 27ºC
Parçalı Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 17ºC
Maks: 32ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 19ºC
Maks: 35ºC
Güneşli
03 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 20ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
Sıkça Sorulan Sorular
Alaşehir otobüs biletinizi en ucuz fiyatla almak için Bilet Dükkanı'ndan seyahat tarihlerinizi belirleyip fiyatları karşılaştırabilir, ayrıca kampanya fırsatlarından yararlanarak en uygun bileti bulabilirsiniz.
Avantajlı Alaşehir otobüs bileti için en geç 1 gün öncesinden satın alma yapmanız en uygun seçenek olacaktır.
Fiyat karşılaştırma kolaylığı, gitmek istediğiniz her yere uygun otobüs biletleri bulabilme imkanı, ekonomik otobüs bileti fiyatları ve güvenli ödeme seçenekleri gibi avantajlar için Bilet Dükkanı'nı tercih edebilirsiniz.
Alaşehir otobüs biletleri fiyatları şehirlere göre farklılık gösterir. Buna göre; İstanbul Alaşehir otobüs bileti 650 TL, Ankara Alaşehir otobüs bileti 700 TL, İzmir Alaşehir otobüs bileti 250 TL'dir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Alaşehir Otobüs Bileti
Manisa’nın doğal güzellikler ve tarihi zenginliği birleştirdiği ilçesi Alaşehir her sene ülkemizin dört bir yanından gelen turistleri ağırlıyor. “Güzel Şehir” anlamına gelen Alaşar ismiyle yüzyıllar boyunca varlığını sürdüren bu kadim ilçemize gitmenin en sık tercih edilen yollarından biri de şehirlerarası otobüse binmek. Hemen Bilet Dükkanı’nın sağladığı imkan, kampanya, indirim ve kupon kodlarından faydalanarak en uygun fiyatlı Alaşehir otobüs bileti satın alabilir, Alaşehir otobüs seyahati hakkında merak ettiğin her şeyi rehber niteliğinde hazırladığımız içeriklerde bulabilirsin.

Avantajlı Alaşehir Otobüs Seyahati


Manisa Şehir Merkezi’nden yaklaşık 110 km uzaklıkta yer alan Alaşehir, Ege sahillerinden ziyade İç Anadolu şehirlerine daha yakın. Uşak, Aydın ve İzmir illeri ile sınır komşusu olan Alaşehir Ege ve İç Anadolu gibi farklı bölgelere yakın olduğu için pek çok şehrin de buluşma noktası. Bu kadar farklı yerlerin ortasında bulunan Alaşehir’e pek çok yakın farklı ilden otobüsle gelmek gayet kolay.

2024 yılı itibariyle Alaşehir otobüs bileti satan en popüler firmaları senin için sıraladık: Alaşehir Sarıkız Turizm, Soma Seyahat, Gördes Seyahat, Kula Birlik, Akhisar Seyahat, Salihli Güven Turizm ve Demirci Halıkent Turizm.

Alaşehir otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir; Alaşehir otelleri, Manisa otelleri ve Manisa araç kiralama hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. Alaşehir'e hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Alaşehir Otobüs Terminali


Manisa şehir merkezine neredeyse iki saatlik sürüş mesafesinde yer aldığı için, ilçesi olan Alaşehir’e ayrı bir otobüs terminali yapılması ihtiyacı duyulmuştur. Böylece terminalden Alaşehir ilçe merkezine gitmek kolaylaşmıştır. Bir önceki Alaşehir Otobüs Terminali ilçe merkezinde ve dar bir konumda yer alırken, terminal yenilenmiş ve ilçe merkezinin biraz dışına, daha geniş bir şekilde yeniden açılmıştır.

İçerisinde Alaşehir otobüs bileti satan firmaların yazıhaneleri, açık ve kapalı yolcu bekleme alanları, otopark, tuvalet, büfe, market, hediyelik eşya dükkanlar, kafeterya, mescit ve peronların yer aldığı otogarın iletişim bilgileri:

 • Adres: Beşeylül Mahallesi, 45600 Alaşehir/Manisa
 • Telefon: 0 236 653 19 47


Alaşehir Otobüs Bileti Fiyatları


En uygun fiyatlı ve güncel Alaşehir otobüs bileti satın almak için doğru adres Bilet Dükkanı. 2024 yılı Mart ayı itibariyle İstanbul Alaşehir otobüs bileti 599 TL, Ankara Alaşehir otobüs bileti 600 TL, İzmir Alaşehir otobüs bileti 250 TL, Manisa Alaşehir otobüs bileti 240 TL, Uşak Alaşehir otobüs bileti 280 TL, Çanakkale Alaşehir otobüs bileti 700 TL, Balıkesir Alaşehir otobüs bileti 299 TL, Kocaeli Alaşehir otobüs bileti 549 TL, Antalya Alaşehir otobüs bileti 550 TL, Ayvalık Alaşehir otobüs bileti 400 TL, Soma Alaşehir otobüs bileti 300 TL, Denizli Alaşehir otobüs bileti 230 TL ve Bursa Alaşehir otobüs bileti 400 TL’den başlayan fiyatlarla.

Alaşehir Otobüs Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım


Alaşehir Otobüs Terminali’nden şehir merkezine ulaşım için pek çok farklı seçenek mevcut. Ataşehir otobüs bileti satın aldığın firmanın ücretsiz yolcu servislerine binebilir; uygun rakamlara belediye otobüsleri, minibüs ve dolmuşlara binerek de ulaşımını sağlayabilirsin. Belediye otobüsleri otogardan kalkarak Alaşehir’in işlek caddeleri, Dr. Sadık Ahmet Meydanı, Yeni Hastane ve Sarıkız Madensuyu Fabrikası önünde yolcularını indiriyor.

Dolmuşlar Kamyon Garajı, Cezaevi, Akarca Camii, Hilali Camii, Dr. Sadık Ahmet Meydanı, Yeni Hastane, Sarıkız Madensuyu Fabrikası, Eski (Mevcut) Hastane, Şeyh Sinan Camii, Metropol Market, Yıldırım Beyazıt Camii, Pazar Camii, Alaşehir Lisesi, Kenan Evren Endüstri Meslek Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Ziraat Odası, Pazar Alanı, TEDAŞ, Stadyum ve Alay Komutanlığı duraklarında yolcularını indirirken minibüsler de Manisa’nın diğer ilçelerine gidiyor.

Daha hızlı ve konforlu şekilde Alaşehir Otobüs Terminali’nden ilçe merkezine nasıl giderim diye merak ediyorsan cevabımız taksi ya da özel araç olacaktır. En uygun fiyatlı özel araç seçenekleri Bilet Dükkanı’nda. Alaşehir Otobüs Terminali araç kiralama ya da transfer işlemlerinden kendine en uygun olanı yapabilirsin.

Alaşehir'de Gezilecek 5 Yer


Zamanın durduğu tarihi cennet Alaşehir’de gezilecek 5 yer:

 1. Alaşehir Antik Kenti (Philadelphia)

  Roma İmparatorluğu döneminden kalma bu antik kent, tarihi kalıntılarıyla ziyaretçilere eski dönemlere ait bir atmosfer sunuyor. Antik tiyatro, tapınaklar ve surlar bu alanda görebileceğin önemli yapılar arasında.

 2. Alaşehir Surları

  Şehri savunma amacıyla Roma İmparatorluğu döneminde yapılmış surların uzunluğu 8 km. Şehri dört bir yanından saran surların kalınlığı 2,5 metre ve yüksekliği 8 metredir. Kiremişli, Kirmastı, Elhizar ve Dombaykapı olmak üzere toplam 4 kapısı olan surların zamanında 30-40 metre aralıklarla gözlem kuleleri olduğu da saptanmış, ancak bunlar günümüze kadar ayakta kalamamıştır.

 3. St. Jean Kilisesi

  İncilin Yeni Ahit son bölümünde Havari Yuhanna dünyanın sonu ve kıyametten bahseder ve bu konuda 7 kiliseye haber yollanır. İşte bu 7 kiliseden biri de St. Jean Kilisesi’dir.

 4. Kurşunlu Han

  Gedik Ali Paşa tarafından 16. Yüzyıl ortalarında yaptırılan hanın tamamı günümüzde ayakta olmasa da zemin katı hala duruyor.

 5. Pazar Cami

  Tam tarihi bilinmeyen cami 69 depreminde yıkılarak 75 yılında yeniden, Mimar Sinan’ın mimari teknik ve stiliyle yapılmış.


Alaşehir'de Ne Yenir?

 • Mesir Macunu
 • Sura
 • Kabak Aşı
 • Ekmek Dolması
 • Çakırotlu Pide
 • Alaşehir Kapaması