En İyi Denizli Otelleri

46 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

Ege'nin Cenneti Denizli Otelleri


Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği ile öne çıkan şehirlerdendir. Bu sebeple her yıl yüz binlerce turisti ağırlar. Öte yandan Denizli, isminde her ne kadar deniz geçirse de denize kıyısı olmayan bir ildir. Ege Denizi’ne kıyısı olmasa da doğal güzellikleri, bilhassa travertenleri ile öne çıkan Denizli, Pamukkale Travertenleri ile yıl içerisinde yüz binlerce turisti ağırlar. Ayrıca tarihi ve mutfak kültürü açısından da görülmeye değer olan şehirde bu sebeple hatırı sayılır miktarda otel vardır. Denizli otelleri, keyifli ve konforlu bir tatil arayanların ilk adresleri arasında yer alır.

Bilet Dükkanı olarak Denizli’ye seyahat planlaması yapacak olanlara Denizli otelleri arasında öne çıkanları listeledik. Yazımızı derlerken Denizli otelleri ana temamız olsa da bu şehre ulaşımı, nerede tatil yapılabileceği, ne zaman gidilmesi gerektiği ve gezilecek yerleri de anlattık. Denizli otellerinden bahsetmeden evvel, bu şehre ulaşımdan bahsedelim.

Denizli’ye Ulaşım


Denizli, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde konumlanır. Ayrıca İzmir’den sonra Ege Bölgesi’ndeki ikinci büyükşehir unvanına sahiptir. Denizli’ye ulaşım için kara ve hava yolu kullanılabilir olsa da sıklıkla tercih edileni hava yolu ulaşımıdır. 1991 yılında hizmete giren ve hem sivil hem de askeri hizmet veren Denizli Çardak Havalimanı, Denizli’ye ulaşımda büyük rol oynar. Denizli otelleri de buna bağlı olarak havalimanından oldukça rahat ulaşılabilir konumlardadır.

Denizli’ye Ne Zaman Gidilir?


Denizli, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel birikimi ile de öne çıkan şehirlerdendir. Zira bu doğrultuda pek çok antik kente ev sahipliği yapar. Öte yandan Pamukkale ilçesindeki travertenleri ile de dünyaca ünlüdür. Tüm bu etmenler göz önüne alındığında Denizli’ye ne zaman gidilir sorusunun cevabı, antik kent ziyaretleri ve travertenleri görebilmek için mayıs ile haziran ayları olmalıdır. Mayıs ve haziran ayları, Denizli’de en konforlu tatilin yapılacağı aylardır. Denizli otelleri de en yoğun doluluk oranına bu zamanlarda ulaşır.

Denizli’de Nerede Tatil Yapılır?


Denizli, Türkiye’de tatil için oldukça uygun şehirlerden biridir. Bununla birlikte doğal güzellik bakımından da oldukça zengindir. Denizli’de nerede tatil yapılır sorusunda verilecek ilk cevap kuşkusuz Pamukkale olacaktır. Pek tabii şehrin Denizli, termal otelleri ile de meşhurdur. Termal otellerinin büyük kısmı da Pamukkale’de bulunur. Ancak şehirde tatil yapılacak yerler arasında Acıpayam, Çivril ve Çardak da sayılabilir. Tabii kar tatili yapılmak isteniyorsa tercih edilmesi gereken yer kesinlikle Tavas’tır.

Denizli’de Hangi Otelde Kalınır?


Yazımızın başında, Denizli otelleri listesini sizler için hazırlarken bu şehrin en çok öne çıkan otellerini derlediğimizi belirtmiştik. Denizli’de hangi otelde kalınır sorusuna cevap verdiğimiz yazımızın bu kısmında, hizmet kalitesiyle öne çıkan otellerden bahsedeceğiz. Bunlardan ilki North Point Hotel, Richmond Pamukkale Termal ve diğeri Hotel Dedeman Park.

North Point Hotel


95 odasıyla hizmet veren ve oldukça lüks olan North Point, Denizli otelleri arasında en sık tercih edilen konaklama merkezleri arasındadır. Modern mimarisiyle dikkat çeken otel, kaliteli hizmetiyle öne çıkar. Çardak Havalimanı’na ise yalnızca 65 kilometre uzaklıktadır. Açık ve kapalı havuzu, ses yalıtımlı odaları, ücretsiz kahvaltı hizmeti, otoparkı, kablosuz ve kablolu internet hizmeti, toplantı odaları, restoranı, açık büfe kahvaltısı ve barı ile hizmet veren North Point Hotel, balayı süitleriyle yeni evli çiftler için balayı konseptine de sahiptir.

Richmond Pamukkale Termal


Richmond Pamukkale Termal, Termal konseptte hizmet veren Denizli otelleri arasında en çok öne çıkanlardandır. Karahayıt Kaplıcaları’ndaki en seçkin otellerden biri olan Richmond Pamukkale Termal, kaplıca otelleri arasında en yüksek kalitede hizmet verenler arasındadır. Otelde spor salonları, araba kiralama hizmeti, ücretsiz kahvaltı ve otopark, çocuklara ücretsiz konaklama imkanı, ücretsiz yüksek hızda internet, 24 saat açık resepsiyonu, marketi, restoranı, açık büfe kahvaltısı ve daha pek çok konforlu hizmete sahiptir.

Hotel Dedeman Park


En lüks Denizli otelleri arasında bulunan Hotel Dedeman Park, şehrin sıklıkla tercih edilen konaklama merkezlerinden biridir. Denizli’de hangi otelde kalınır sorusuna verilen ilk cevaplardan biri olan Hotel Dedeman Park, lüks ve konforlu hizmetiyle dikkat çeker. Spor salonu, 24 saat resepsiyon hizmeti, ücretsiz internet, çamaşır yıkama ve kuru temizleme, rehberlik ve tur hizmetinin yanı sıra geniş toplantı salonu ve yüksek teknik imkanlarıyla da Denizli’nin en çok tercih edilen otelleri arasındadır.

Denizli’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler


Denizli’ye seyahat edenler, bu şehirde mutlaka görülmesi gereken yerleri öğrenmek ister. Bilet Dükkanı olarak Denizli’de mutlaka görülmesi gereken yerler listesi hazırladık. Ancak belirtelim ki bu datayı oluştururken Denizli otellerinin ağırlıkta olduğu merkezi noktaları baz alarak, merkeze yakın veya ulaşımı kolay noktaları özenle seçtik.

Pamukkale Travertenleri: Denizli’nin en önemli turizm noktasıdır. Yıl içerisinde Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyadan milyonlarca turisti ağırlar. Denizli’de mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin daima ilk sırasındadır. Öte yandan, Denizli otelleri de travertenlere yakın konumdadır.

Hierapolis Antik Kenti: Burası, Denizli’de mutlaka görülmesi gereken yerler listesinden ziyade, ölmeden önce mutlaka gidilmesi gereken yerler listesine layık bir gezi noktasıdır. Her yıl ortalama 2 milyonu aşkın turistin akınına uğrayan antik kent, travertenlerin çevresinde konumlanır. Travertenlerin ilk keşfininse Roma Dönemi’nde yapıldığı düşünülür. Antik kentin kalıntılarının büyük çoğunluğu da Roma Dönemindendir. Antik kent ilk olarak günümüzden 2 bin yıl önce Bergama Krallığı tarafından inşa edilmiştir. Günümüzde antik kent ve travertenler UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alır.

Karahayıt Kaplıcaları: Antik kentleri kadar kaplıcalarıyla da ünlü olan Denizli’de mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde olması gereken bir diğer yer Karahayıt Kaplıcaları’dır. Şifalı sularıyla pek çok eklem ve kas ağrısı tedavisine iyi geldiği tespit edilen kaplıcaların çevresinde de pek çok termal otel bulunur. Denizli otelleri de genel olarak travertenler ve kaplıcalara yakın bir konumdadır.

Güney Şelalesi: Şehir merkezine biraz uzak olsa da adeta saklı cennet olarak adlandırabileceğimiz Güney Şelalesi, Denizli’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Cindere Dağı yamaçlarından çıkan su kaynaklarından beslenen şelale, 20 metre yüksekten yavaşça dökülür. Öte yandan, kireçli bir suya sahip olan şelale, döküldüğü yerde kalker basamaklar oluşturur. Birinci Derece Doğal Sit Alanı olarak ilan edilmiştir.

Saklı Göl: Denizli’de her ne kadar deniz olmasa da denizi aratmayacak güzellikte su kaynakları bulunur. Şelaleler, göller, göletler ve termal su kaynakları, şehirde adeta mistik bir atmosfer oluşturur. Saklı Göl de yine Denizli otellerine çok da uzak olmayan bir konumda bulunan ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunan bir doğal güzelliktir.

Denizli’de mutlaka görülmesi gereken yerler azımsanamayacak kadar fazladır. Doğal güzellikler ve antik kentlerle çevrelenen, bu sebeple inanılmaz bir tarihi ve doğal zenginliğe sahip olan Denizli, Türkiye’deki turizm açısından da oldukça mühim bir yere sahiptir. Denizli otelleri de şehrin merkezinden ziyade turizm noktalarına yakın kısımda daha fazladır. Deniz’li görülmesi gereken yerler arasında Çivril Işıklı Gölü, Çivril Tokalı Kanyonu, Laodikeia Antik Kenti, Keloğlan Mağarası, Akhan Kervansarayı, Homa Gümüş Su Şelalesi, Akköy Gölemezli Termal Turizm Merkezi, Serbanşah Camii, Kaleiçi Çarşısı ve Eşen Göleti de vardır.

Bilet Dükkanı olarak Denizli seyahatinizde şimdiden sağlıklı uçuşlar ve keyif dolu bir tatil dileriz.