En İyi Finike Otelleri

9 Otelden 1 - 9 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

Portakal Diyarı Finike Otelleri


Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya şehri dahilinde bulunan Finike, şehrin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Finike otelleri, yıl içerisindeki en yüksek doluluk oranına ilkbahar ve yaz aylarında yaşar. Bunun temel sebebi ise Finike’nin bulunduğu konum dolayısıyla dahil olduğu iklim kuşağıdır. Akdeniz iklim kuşağında bulunan Finike; Akdeniz’in bereketli denizi ve bitki örtüsüyle çevrilmiş durumdadır.

Yıl içerisinde Antalya şehrine milyonlarca turist taşınır. Turist popülasyonunun en yüksek olduğu dönem ise hiç kuşkusuz yaz aylarıdır. Finike ise Antalya’da tatilcilerin en sık tercih ettiği yerlerdendir. Bilet Dükkanı olarak Finike Otelleri başlığındaki yazımızı hazırlarken; Finike’ye ne zaman gidilir, ulaşım nasıldır, doğal güzellikleri nelerdir, hangi otellerde kalınır gibi sorulara da cevap verdik. Sizlere ilk olarak Finike’ye ulaşım hakkında bilgi vereceğiz.

Finike’ye Ulaşım


Antalya’nın batı kısmında yer alan ve en turistik ilçelerinden biri olan Finike’ye ulaşım oldukça kolaydır. Bunun için kara veya hava yolu ulaşımı tercih edilebilir. Finike’ye kara yolu ile ulaşım sağlanacak ise şehirlerarası otobüs kullanılabilir. Öte yandan, özel araç ile de kolay ve konforlu bir yolculuk ile Finike’ye ulaşım sağlanabilir.

Antalya şehir merkezine 113 kilometre uzaklıkta konumlanan Finike’ye ulaşım için en çok tercih edilen yöntem hava yoludur. Antalya Havalimanı’ndan Finike’ye ulaşım da oldukça kolaydır. Bunun için Antalya Havalimanı’nda iniş yapıldıktan sonra Bilet Dükkanı üzerinden transfer aracı ya da araç kiralama yapılarak rahatça Finike’ye ulaşım sağlanabilir.

Finike’ye Ne Zaman Gidilir?


Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere Finike, Antalya’nın en yoğun ilgi gören turistik ilçelerinden biridir. Öte yandan, Antalya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri de yine Finike olarak kabul edilir. Akdeniz iklim kuşağında bulunan Finike, yılın her dönemi ılıman bir hava durumundadır. Ancak ağırlıklı olarak tatilcilerin tercihi olan Finike’ye yaz tatili için gidilmek isteniyor ise ilkbahar ve yaz ayları en doğru zaman dilimi olacaktır. Böylelikle diyebiliriz ki Finike’ye ne zaman gidilir sorusunun en doğru cevabı mayıs ile eylül ayları arasındadır.

Finike’nin Doğal Güzellikleri


Finike, Akdeniz’in en görkemli ve göz alıcı doğal güzelliklerine ev sahipliği yapar. Ayrıca belirtmek isteriz ki Finike, doğal güzellikler bakımından zengin olduğu kadar tarihi açıdan da hatırı sayılır ölçüde değere sahiptir. Bilet Dükkanı olarak Finike’nin doğal güzellikleri arasında öne çıkanları sizin için derledik.

Gökbük Kanyonu: Finike’nin doğal güzellikleri denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Gökbük Kanyonu, doğaseverlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir.

Suluin Mağarası: Göz alıcı doğal güzellikleriyle öne çıkan Finike’nin doğal güzellikleri arasında öne çıkan yerlerden olan Suluin Mağarası, dünyanın en derin mağaralarından biridir. Ortalama 80 metrelik derinliğe sahip olan Suluin mağarası, Finike’nin en önemli doğal güzelliklerindendir.

Kekova Adası: Finike’ye kadar gelinmişken oldukça yakın ve aslen Derme ilçesine bağlı olan Kekova Adası’na da mutlak suretle gidilmesi gerekir. Kaynaklarda Kakava Adası olarak da geçen Kekova Adası, Antalya’nın en çok turist çeken doğal güzelliklerindendir.

Finike’nin En Güzel Koyları Nelerdir?


Her metrekaresi ile kendine hayran bırakan bir yapısı olan Finike’nin gezilip görülmesi gereken sayısız yeri vardır. Bu durumda Bilet Dükkanı olarak biz de tatilciler tarafından en çok merak edilen Finike’nin en güzel koyları nelerdir sorusunun cevabını veriyoruz. Bu noktada tabi ki öne çıkan üç adet göz alıcı yer karşımıza çıkıyor: Andrea Doria Koyu, Finike Mağaralı Koyu, Gökliman Koyu.

Andrea Doria Koyu: İsmini Cenevizli Amiral Andrea Doria’dan almış olan bu koy, Finike’nin en önemli doğal güzelliklerinden biri olmakla birlikte, en fazla turist çeken koylarının da başında gelir. Çevresi kayalıklar, yabani zeytinler ve makiler ile bezeli olan bu koy, Finike’de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Finike Mağaralı Koy: Antalya nasıl ki “Akdeniz’in İncisi” lakabına sahipse, bu koy da “Antalya’nın İncisi” olarak adlandırılır. Turkuazdan saks mavisine dönen denizin en göz kamaştırıcı noktasında bulunan bu koy, adını içerisindeki mağaradan alır.

Gökliman Koyu ve Plajı: Finike’nin en güzel koyları nelerdir sorusuna verilebilecek cevaplardan biri de Gökliman Koyu ve Plajı’dır. Hem doğal bir koy hem de upuzun ve tamamı yumuşacık kumdan oluşan sahili ile öne çıkan Gökliman, Finike’nin en meşhur destinasyonlarından biridir.

Mutlaka Gidilmesi Gereken Finike Plajları Hangileridir?


Tamamı yumuşacık kumdan oluşan plajlarıyla öne çıkan Antalya’nın en turistik ilçelerinden Finike, plajlarıyla öne çıkar. Mutlaka gidilmesi gereken Finike plajları hangileridir dendiğinde ise akla üç yer gelir. Bunlardan ilki Çağıllı Plajı’dır. Pek tabii devamında ise Finike Halk Plajı ve Altuncan Hatun Kadınlar Plajı gelir.

Çağıllı Plajı: Gökliman Koyu’ndan Demre’ye doğru giden yol üzerinde bulunan Çağıllı Plajı, Finike’nin en çok sevilen ve güzel bulunan plajıdır.

Finike Halk Plajı: Girişin ücretsiz olduğu bu plaj, Sahilkent Mahallesi’nde konumlanır. Kumlu sahili ve adım adım derinleşen tertemiz denizi ile her yıl yüz binlerce turistin ilk durağıdır.

Altuncan Hatun Kadınlar Plajı: Finike’ye 21 kilometre mesafede konumlanan plaj, Kale Mahallesi’ndedir. Kadınlara özel olan plaj, muhafazakar kesimin Finike’de en çok tercih ettiği yerdir.

Finike’de Hangi Otelde Kalınır?


Finike, denize sıfır veya denize oldukça yakın olarak konumlanan otelleriyle meşhurdur. Finike’de hangi otelde kalınır sorusu ise tamamen ihtiyaçlarla doğru orantıda doğru cevaba ulaşır. Tam teşekküllü, beş yıldızlı ve her şey dahil otelde konaklama yapmak isteyenler, bu şehrin en çok öne çıkan otellerinde konaklamalıdır. Öte yandan çok daha butik bir tatil yapmak ve dingin bir tatil geçirmek isteyenler; aynı doğrultudaki butik otellerde konaklayabilir.

Finike’deki Deniz Sıfır Oteller


Antalya’nın en turistik ilçelerinden Finike’deki denize sıfır oteller, tatilcilerin ilk tercihidir. Bilet Dükkanı olarak sizin için Finike’deki deniz sıfır oteller arasında öne çıkan iki oteli belirledik.

Hotel Finike Marina Antalya


Finike Limanı’ndan konumlanan Hotel Finike Marina Antalya, Finike otelleri içinde en fazla tercih edilenlerdendir. En erken giriş saati 14.00 olan oteldeki en geç çıkış saati ise 13.00’dır.

Sahil Pansiyon


Otelden ziyade pansiyon olan bu konaklama merkezi, Kekova Adası’nda konumlanır. Dingin ve bir o kadar da konforlu bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olan Sahil Pansiyon, denize sıfırdır.

5 Yıldızlı Finike Otelleri


Finike otelleri arasında en çok merak edilen ve aranan kriter, 5 yıldızlı Finike otelleridir. Tatilini Antalya’nın en gözde turistik noktalarından biri olan Finike’de geçirmek isteyenler için bu durum oldukça normal sayılır. Bilet Dükkanı olarak Finike otelleri arasında 5 yıldızlı olan konaklama merkezini listeledik.

Presa Di Finica Hotel & Suites


5 yıldızlı Finike otelleri arasında en çok öne çıkanı Presa Di Finica Hotel & Suites’tir. Finike ilçesinin Sahilkent Mahallesi’nde konumlanan otel, oldukça konforlu ve bir o kadar da lüks bir hizmet verir. Doğayla iç içe konumunun yanı sıra denize sıfır olması da bu oteli öne çıkaran özellikler arasındadır. Profesyonel ekibi ile hizmet veren otel, 20 yıllık tecrübeye sahiptir.