En İyi Kütahya Otelleri

6 Otelden 1 - 6 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

En Uygun Kütahya Otelleri


Kütahya otelleri, özellikle bahar aylarında fazlasıyla rağbet görür. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen Kütahya otelleri, bu anlamda dünyanın dört bir yanından misafirlerine konaklama imkanı sunar. Kütahya otelleri, zincir oteller, butik oteller ve tematik oteller olmak üzere birçok farklı kategoride bulunur. Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen Kütahya otelleri, konforlu ve bol seçeneği ile dikkat çeker. Biz de Bilet Dükkanı olarak Kütahya otelleri arasında en çok öne çıkanları, Kütahya’da yapılabilecek aktiviteleri ve Kütahya’da mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için belirledik.

Kütahya’ya Ulaşım


Ege ile İç Anadolu bölgeleri arasında adeta bir köprü görevi gören Kütahya’ya ulaşım oldukça kolaydır. 2012 yılında açılan Zafer Havalimanı’nı kullanarak uçak ile erişim sağlanabilen Kütahya, karayolu ile gitmek isteyenler için de alternatiflerle doludur. Bunlara en önemli örnek, şehirlerarası otobüslerdir. Öte yandan, gerek direkt gerekse aktarmalı uçuşlar ile de Kütahya’daki Zafer Havalimanı’na ulaşım sağlanabilir.

Kütahya’da Hangi Otelde Kalınır?


Kütahya, turist popülasyonu Türkiye’deki büyük şehirlere kıyasla oldukça az olsa da kültür turizmi anlamında en çok tercih edilen şehirlerdendir. Bu şehre seyahat edecek yolcuların en çok merak ettiği ise Kütahya’da hangi otelde kalınır sorusu olur. Bilet Dükkanı olarak Kütahya’da en öne çıkan ve fazlaca tercih edilen otelleri sizin için seçtik. Üstelik seçtiğimiz Kütahya otelleri özellikle şehir merkezinde yer alır.

Hilton Garden Inn Kütahya


Kütahya’nın en popüler ve en çok tercih edilen otellerinden biri olan Hilton Garden Inn Kütahya, şehir merkezinde bulunur. Ücretsiz otoparkı, lüks restoranı, spor kompleksi ve toplantı odalarına sahip olan otel, merkezi konumu itibarıyla da Kütahya’da hangi otelde kalınır sorusuna verilen ilk cevaplardan biridir.

Gül Palas Otel


Kütahya merkezde konumlanan Gül Palas Otel, şehrin en çok tercih edilen ve turist ağırlayan otelleri arasındadır. 1966 yılında Ali Güral tarafından kurulan ve 2007’den bu yana lüks restoranını da bünyesine katan otel, çiniler diyarında modern mimarisiyle ziyaretçilerini ağırlar.

Kütahya’da Her Şey Dahil Oteller


Konaklama fiyatı dahilinde yeme-içmenin de bulunmasıyla birlikte tam hizmet ile ağırlanmaya verilen isim olan her şey dahil, kampanyalar denk getirildiği takdirde oldukça makul fiyatlara bulunabilir. Kütahya’da pek çok her şey dahil otel bulunur. Bunlardan en çok tercih edilenleri ise Gülümser Hatun Termal Otel ve Spa ile Grand Çınar Hotel’dir.

Gülümser Hatun Termal Otel ve Spa


Termal otel statüsünde olan Gülümser Hatun Termal Otel ve Spa, bu alanda Kütahya’nın en çok tercih edilen otellerindendir. Kütahya merkeze yalnızca 17 kilometre uzaklıkta bulunan bu otel, lüks konaklama atmosferiyle müşterilerini ağırlar. Türk hamamı, açık ve kapalı havuzu, saunası, tuz ve çamur banyosu ile cilt bakım hizmetleriyle öne çıkan otel, termal bir tesis oluşunun da ayrıcalığını yansıtıyor.

Grand Çınar Hotel


Kütahya’nın merkezinde konumlanan Grand Çınar Otel, konaklamanın yanı sıra organizasyon ve etkinlik alanıyla da öne çıkan bir yapıdadır. Konforu, Kütahya’nın tarihiyle birleştiren otel, Aizonai Antik Kenti başta olmak üzere birçok tarihi noktaya da yakındır. Büyük ekran LCD televizyon, küvet ve ücretsiz internet gibi imkanları da sunan otel; tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik odalar bulundurur.

Kütahya’ya Ne Zaman Gidilir?


Kütahya, yılın her mevsimi yerli ve yabancı turist ağırlar. Ancak bu şehre en uygun gidilecek zamanlar hiç kuşkusuz ilkbahar ve yaz aylarıdır. Kütahya’ya ne zaman gidilir sorusunun en doğru cevabı, mart ayının ortalarından sonbaharın başına değindir. Kalınacak otellerinden ziyade doğal güzellikleriyle de öne çıkan Kütahya, sene içerisinde en yoğun yerli ve yabancı turisti de yine bu dönemde ağırlar.

Kütahya Doğal Güzellikleri


Doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan Kütahya’da doğaseverlerin bir numaralı adresi olacak yerler vardır. Bunlardan en çok öne çıkanı ise Domaniç Ormanları denen ve birden çok ormanın birleşiminden oluşan kent ormanıdır. İşte Kütahya’nın doğal güzellikleri… 

Domaniç Ormanları: Kütahya’nın Domaniç ilçesinde bulunan ve kent ormanı statüsünde bulunan bu ormanlar, eşsiz doğal güzelliğiyle ünlüdür. Şehir merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunur. 

Frig Vadisi: Milattan önce 8’inci ve 9’uncu yüzyıllarda bu bölgeye yerleşen Frigyalıların buraya yerleşmesi sonucu Frig Vadisi olarak adlandırılan bu yer, yalnızca tarihi değil, doğal güzelliğiyle de ünlüdür. 

Enne Barajı Tabiat Parkı: Doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakan bu tabiat parkı, Kütahya’da doğaseverlerin ilk sıraya aldığı noktadır. 1000 

Yıllık Kestane Ağacı: İnanılmaz bir doğal güzellik olan bu ağaç, yalnızca Kütahya’nın değil, Türkiye’nin en eski kestane ağacı olarak bilinir. 8 metrelik gövdesi ve 25 metrelik yüksekliğiyle görenleri büyüleyen bu 1000 yıllık ağaç, Kütahya’nın en önemli doğal güzelliklerindendir. 

Palazoğlu Göleti: Kütahya’nın Domaniç ilçesinde, Durabey beldesi içerisinde konumlanan Palazoğlu Göleti, adeta huzur kelimesinin sözlükteki görsel iliştirilerek hazırlanan anlamıdır. Çevresindeki ormanı ve göz alabildiğine sakin suyuyla, bu şehrin en önemli doğal güzelliklerinden olarak kabul edilir. 

Vakıf Çamlığı Tabiatı Koruma Alanı: Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın doğal güzelliklerden oluşan envanterinde de kendine üst sıralarda yer bulan bu doğal güzellik, çam ağırlıklı bir ormandır. Öte yandan saçlı meşe, söğüt, ardıç ve mis kokulu ıhlamur ağaçları da bu koruma alanının en önemli artılarındandır.

Kütahya’daki İslami Oteller


Kütahya, İslam dini gerekliliklerini yerine getirmede zorluk yaşamadan tatil yapmak isteyen muhafazakar kesime de hitap eder. Bu nedenle Kütahya’daki İslami oteller oldukça fazla tercih edilen otellerdendir. Alkolsüz tesislerden oluşan bu oteller, kadınlara özel havuzlar, helal sertifikalı yemekler ve termal hizmetler sağlamaktadır.

Emet Thermal Resort & Spa


Kütahya’daki İslami oteller denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Emet Thermal Resort & Spa, muhafazakar kesimin en fazla tercih ettiği yerler arasındadır. Tüm yiyecekleri helal sertifikasına sahip olan otel, Ünal Öztaş Caddesi üzerinde yer alır. 14.00’dan sonra girişin yapılabildiği ve 12.00’dan önce çıkış yapılması gereken otelde aquapark ve yosun havuzu da bulunur. Öte yandan Zafer Havalimanı’na yalnızca 124 kilometre uzaklıktadır. Türkçe, İngilizce ve Almanca hizmet verir.

Yoncalı Termal Otel & Spa


Kütahya otelleri arasında en yüksek puanlı olan Yoncalı Termal Otel & Spa, Yoncalı Mahallesi, Kütahya Caddesi üzerinde konumlanır. Oldukça merkezi bir noktada bulunan otel, hanımlara özel kapalı havuz, Türk hamam ve spa terapi odalarına sahiptir. Her daim helal sertifikalı yiyecek hizmeti veren otel, İngilizce ve Türkçe hizmet vermektedir.

Kütahya’da Ne Yenir?


Kütahya zengin mutfağı ve lezzetli yemekleri ile misafirlerini büyüler. Tarihi ve doğal güzelliklerine ek olarak değişik lezzetleri ile öne çıkar. Kütahya otelleri ayarladıktan sonra deneyimleyebileceğiniz Kütahya’nın en meşhur yemekleri ise; Sini Mantısı, Cimcik, Ispanaklı, Şibit, Dolamber Böreği, Haşhaşlı Gözleme, Ilıbada Dolması, Tirit, Gökçümen Hamursuzu, Tosunum Böreği’dir.