En İyi Uçhisar Otelleri

35 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme

Kapadokya'nın Gözdesi Uçhisar Otelleri


Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde bulunan Uçhisar, Nevşehir’in merkezinde konumlanır. Nevşehir’in her yıl aldığı milyonlarca yerli ve yabancı turistin ilk durağı olan Uçhisar, bu anlamda pek çok otele sahiptir.

Kapadokya bölgesi ve çevresi, bölgenin tarihi ve turistik yapısının bozulmaması hedeflendiğinden, merkez dışında kalan turizm bölgelerinde ekseriyetle butik oteller ile hizmet verir. Uçhisar da Nevşehir’in genelinde yaygın olduğu üzere butik ve genellikle mağara otelleriyle meşhurdur.

Bilet Dükkanı olarak Uçhisar Otelleri yazımızı hazırlarken; Kapadokya bölgesinde yer alan mağara otelleri ağırlık verdik. Öte yandan Uçhisar’a ulaşım, Uçhisar’a ne zaman gidilir ve Uçhisar gezilecek yerler nerelerdir soruları başta olmak üzere; Uçhisar’da nerede tatil yapılır ve Uçhisar’da hangi otelde kalınır sorularına da cevap verdik.

Uçhisar’a Ulaşım


Uçhisar, Nevşehir’in yanı sıra tüm Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ni sınırlarında barındırır. Şehir merkezine yalnızca 7 kilometre mesafede bulunan Uçhisar'a kara yolu veya hava yolu ile ulaşım sağlanır.

Uçhisar’a nasıl gidilir sorusunun birden çok cevabı vardır. Kapadokya’ya yakın konumda bulunanlar, genellikle Uçhisar’a ulaşım için kara yolunu tercih ederken; nispeten daha uzak şehirlerde bulunanlar hava yolunu tercih ederler. Hava yolu ile Uçhisar’a gitmek için öncesinde Nevşehir merkeze gitmek gerekir. Bunun için de ilk olarak Nevşehir uçak biletini almak ve otel rezervasyonu yapmak ikinci adımdır. En avantajlı Nevşehir uçak bileti ve otel rezervasyonu Bilet Dükkanı’ndan yapılabilir.

Nevşehir uçak bileti satın aldıktan ve otel rezervasyonu yaptıktan sonra gerçekleştirilen uçuşla Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşım sağlanır. Şehrin Gülşehir isimli ilçesinde bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Uçhisar’a ise yalnızca 26 kilometredir. Bu noktada Bilet Dükkanı’ndan transfer aracı veya araç kiralama yapılarak yola devam edilebilir.

Uçhisar’a Ne Zaman Gidilir?


Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan ve bulunduğu konum itibarıyla karasal iklim kuşağına sahip olan Nevşehir; kışları kurak ve soğuk, yazları ise sıcak geçirir. Dolayısıyla Nevşehir’e gitmek için en ideal zaman aralığı bahar aylarıdır. Uçhisar’a ne zaman gidilir sorusunun en doğru cevabı da buna bağlı olarak nisan ve mayıs ayları ile yazdan hemen sonraki eylül ve ekim aylarıdır.

Uçhisar Gezilecek Yerler


Nevşehir’in gözde ilçesi Uçhisar gezilecek yerler bakımından bir hayli zengindir. Uçhisar otelleri de ilçe merkezi ve gezilecek yerlere yakın olarak konumlanmış durumdadır. Uçhisar gezilecek yerleri sizin için listeledik. Tabi ki ilk sırada Uçhisar Kalesi var.

Uçhisar Kalesi: Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi, ilçe merkezinde konumlanır. “Kapadokya’nın Gözü” ismiyle de anılan ve bunun hakkını sonuna kadar veren Uçhisar Kalesi, bulunduğu bölgenin tüm manzarasına hakim konumdadır. Öyle ki; Hasan Dağı’na kadar devam eden göz alıcı bir manzarası vardır. Uçhisar gezilecek yerler listesinin başında olan kale, panoramik manzarasının yanı sıra Antik Çağ’a uzanan tarihiyle de göz kamaştırıcıdır.

Güvercinlik Vadisi: “Kapadokya’nın en güzel yerlerinden biri” olarak nitelendirilen Güvercinlik Vadisi, Uçhisar’da gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi. Doğal güzelliğinin yanı sıra Uçhisar otellerinin de ağırlıklı olarak konumlandığı yer, vadinin çevresi olduğundan ulaşım açısından da oldukça rahattır.

Biraz önce de bahsettiğimiz üzere Uçhisar otelleri, ilçenin en görülesi ve bahsettiğimiz bu iki noktasının çevresinde konumlanır. Öte yandan, gezi alanını genişletip tüm Nevşehir’i keşfetmek isteyenler; Göreme Milli Parkı, Aşıklar Vadisi, Zelve Açık Hava Müzesi, Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Üç Güzeller’i mutlaka seyahat listelerine eklemelidir.

Uçhisar’da Yapılabilecek Sporlar


Uçhisar, Nevşehir’in en turistik noktalarından biri olduğu gibi genel olarak Uçhisar otelleri başlığını açmamıza sebep olacak kadar da fazla konaklama merkezine sahiptir. Tüm bunların yanı sıra Uçhisar’da yapılabilecek sporlar da vardır. Bunlardan en öne çıkanı ise kesinlikle at binmedir.

Uçhisar, Kapadokya bölgesi içerisinde gerek jeopolitik gerekse de tarihi açıdan oldukça önemli bir konuma sahiptir. Kapadokya ise kelime anlamı itibarıyla zaten “Güzel Atlar Ülkesi” manasına gelir. Bu sebepledir ki Uçhisar’da yapılabilecek sporlar dendiğinde ilk akla gelen hiç kuşkusuz at binmedir. Öte yandan, ekstrem sporlardan hoşlananlar, düzenlenen atv ile bölge gezilerine de katılabilir.

Uçhisar’da Nerede Tatil Yapılır?


Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere Uçhisar otelleri, tüm Kapadokya ve çevresinde olduğu üzere genellikle şehrin siluetini bozmamak adına eski Kapadokya evleri veya mağaralardan oluşan butik otellere sahiptir. Uçhisar’da nerede tatil yapılır sorusunun bu noktada verilebilecek en ideal cevabı da aynı bağlamda butik oteller olacaktır. Bilet Dükkanı olarak Uçhisar’da öne çıkan üç butik oteli sizin için seçtik.

Grand Uçhisar Hotel – Kapadokya Otel: Uçhisar otelleri arasında en çok öne çıkanı Grand Uçhisar Hotel – Kapadokya Otel’dir. Bir konaklamadan fazlasını vadeden otel, misafirlerine konforu her anında hissettirmek adına özenle çalışıyor. Rahat ve ferah odalarının yanı sıra oldukça geniş bir terasa sahip olan otel, sıcak hava balonlarının oluşturduğu muazzam manzarayı izleme imkanı da sunuyor. 24 saat açık resepsiyonu ile hizmet veren otel, zengin kahvaltısının yanı sıra sınırsız interneti ve tur imkanına da sahip.

Uçhisar Kaya Otel: “Dünyanın ilk kayadan oyma mağara oteli” unvanına sahip Uçhisar Kaya Otel, Uçhisar otelleri arasında en fazla tercih edilenlerden biri. Panoramik Kapadokya manzarasına sahip konumuyla öne çıkan otel, ferah konaklama deneyimi vadediyor. Öte yandan, kayadan oyma bir mağara otel olduğundan da mistik bir atmosferi bulunuyor.

Hydros Cave Suit: En erken giriş saati 15.00, en geç çıkış saati ise 12.00 olan Hydros Cave Suit, Uçhisar otelleri arasında mağara oteller kategorisinde öne çıkanlardan biridir. 2 yaşına kadar çocuklar ve bebeklerden ücret alınmayan otel, Uçhisar’ın en merkezi noktalarından birindedir.

Uçhisar’da Hangi Otelde Kalınır?


Uçhisar’da nerede tatil yapılır sorusunu cevaplarken birkaç otelden bahsettik. Şimdi de Uçhisar’da hangi otelde kalınır sorusuna cevap vereceğiz. Yazımızın başından beri değindiğimiz üzere, Uçhisar başta olmak üzere Kapadokya ve çevresinde genellikle butik ve mağara oteller yer alır. Bilet Dükkanı olarak sizler için Uçhisar’da hangi otelde kalınır sorusuna üç farklı yanıt vereceğiz.

Museum Hotel: Yalnızca Uçhisar otelleri ya da Kapadokya otelleri arasında değil; “Avrupa’nın En İyi Lüks Butik Oteli” seçilen ve 2013 yılından beri konaklama deneyimindeki mükemmellik nedeniyle 8 farklı ödüle layık görülen Museum Hotel, Uçhisar otelleri arasında açık ara farkla en çok öne çıkan konaklama merkezidir. Müze konsepti ile hizmet veren otel, 34 farklı odaya sahiptir. Misafirlerine özel ve ayrıcalıklı hissettirmek adına ultra lüks hizmet veren Museum Hotel, “Türkiye’nin Tek Relais & Chateaux Oteli” unvanını da elinde tutar.

Helike Cave Hotel: Muhteşem Kapadokya manzarasına hakim konumuyla öne çıkan Halike Cave Hotel de bir mağara otel olarak hizmet verir. Özenle dekore edilen odaları ve 2017 yılından beri değişmeyen hizmet kalitesiyle 8 odalık butik otel olarak Uçhisar otelleri arasında en fazla tercih edilen konaklama merkezlerindendir.

Eyes of Cappadocia: Uçhisar Kalesi’nin lakabı ile anılan ve anlamı “Kapadokya’nın Gözü” olan Eyesof Cappadocia, Uçhisar’ın en ikonik otellerinden biridir. Uçhisar’ın eski Rum mahallesinde konumlanan ve kaya mimarisine sahip olan otel, başlı başına mimari bir başyapıt olarak değerlendirilebilir. Lüks servisleri ve konforlu oluşuyla öne çıkar.