En İyi Ürgüp Otelleri

121 Otelden 1 - 20 arası gösteriliyor
Bölge
Değerlendirme
hızlı erişim
Ürgüp’e Ulaşım
Ürgüp’te Nerede Kalınır?
Ürgüp Romantik Otelleri
Ürgüp Her Şey Dahil Oteller
Ürgüp Mağara Otelleri

Ürgüp Otelleri


Ürgüp, Kapadokya Bölgesi’nin en. Önemli merkezlerinden biri olmasıyla bilinmektedir. Nevşehir şehir merkezinin 20 km doğusunda yer alan Ürgüp köklü bir tarihi geçmişe sahiptir ve tarih boyunca da farklı adlarla anılmıştır. Bizanslılar Dönemi’nde Osiana, Selçuklular Dönemi’nde Başhisar ve Osmanlı Dönemi’nde Burgut adıyla anılan bölge Cumhuriyet’in ilanından itibaren ise Ürgüp adıyla anılmaya başlanmıştır. Jeolojik yapısı volkanik özellikli olan Ürgüp, yağmur ve rüzgar erozyonunun oluşturduğu peribacası olarak betimlenen, dikkat çekici ve benzersiz doğa oluşumlarının sıklıkla rastlandığı bir bölgeye kurulmuştur. Bölgeye özgün bir görünüm katan peribacaları, vadi yamacından akan yağmur sularının ve bunun yanında rüzgarların aşındırması sonucunda yarıklar oluşmasıyla bölgede yükselmektedirler. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Nevşehir’e bağlı bir bölge olan Ürgüp’te bölgeye hakim olan kırsal iklim gözlemlenmektedir. Yaz aylarının sıcak ve kurak, kış aylarının ise soğuk ve kar yağışlı geçtiği Ürgüp’te bahar aylarında yağmurlu bir hava yaygın olmaktadır. Bölgede mutlaka görülmesi gereken pek çok yer vardır. Ürgüp bölgesinin doğal güzellikleri arasında yer alan ve ilçe merkezine de çok uzak olmayan Üç Güzeller Peribacaları, Üzengi Vadisi ve Pembe Vadi gibi doğa harikalarını görmeden burayı terk etmemenizi öneririz. İç Anadolu’nun en turistik ve popüler yerlerinden olan Kapadokya Bölgesi’nde Ürgüp de kesinlikle uğranması gereken bir duraktır. Ürgüp’de geçireceğiniz birkaç günlük sürede birbirinden güzel ve konforlu Ürgüp otellerinde konaklama sağlayabilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyatlara Ürgüp otellerine rezervasyon yapmanız mümkündür.

Ürgüp’e Ulaşım


Nevşehir’in en popüler turistik yerlerinden birisi olan Ürgüp’e hava yolu ve kara yolunun yanı sıra demir yolu üzerinden de aktarmalı olarak ulaşım sağlanabilmektedir. Nevşehir şehir merkezinden Ürgüp’e ulaşım kara yolu üzerinden otobüsler aracılığıyla ya da özel araçla sağlanabilmektedir. 18 km uzunluğundaki Nevşehir – Ürgüp yolunu yaklaşık yarım saat içerisinde gitmeniz mümkündür. Ürgüp’e en yakın konumda bulunan tren garı Kayseri’de olduğu için tren biletinizi Kayseri Garı’na almanız gerekmektedir. Kayseri’de indikten sonra Ürgüp’e giden otobüslere aktarma yaparak yaklaşık 2 saat 30 dakika içerisinde ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Ürgüp’e hava yoluyla da ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür, Ürgüp’e uçakla gitmek için ilçeye en yakın olan Kapadokya Havalimanı’na bilet alabilirsiniz. İniş yaptıktan sonra Ürgüp’e hareket eden otobüslere aktarma yaparak 45 km uzunluğundaki kara yolculuğunu tamamlayabilirsiniz.

İstanbul üzerinden Ürgüp’e ulaşım sağlayacak olanlar ister uçak isterlerse de şehirlerarası otobüsler aracılığıyla yolculuk etmeyi tercih edebilirler. Özel araç ile yolculuk edecek olanlar ise İstanbul – Ankara ve Ankara – Nevşehir yollarını takip ederek 750 km uzunluğundaki yolu 8 saat içerisinde gidebilirler.

Ankara üzerinden Ürgüp’e ulaşım gerçekleştirecek olanlar da uçak, şehirlerarası otobüs ve özel araçla seyahat etmeye ek olarak trenle de ulaşımlarını sağlayabilirler. Ankara – Ürgüp arasındaki 300 km uzunluğundaki yolu özel araçla 4 saatte gitmek mümkündür. Ankara’dan tren ile direkt Ürgüp’e gidilemediği için ilk olarak en yakın tren istasyonu olan Kayseri Tren Garı’na ulaşım sağlamanız gerekmektedir.

Ürgüp’e İzmir üzerinden gidecek olanların ise uçakla yolculuk etmeyi seçmesi yolculuk süresi bakımından en mantıklı olandır. İzmir’den kara yolu üzerinden şehirlerarası otobüsle 13 saat ve özel araçla 11 saat içerisinde Ürgüp’e ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. İzmir’den özel araçla yolculuk edecek olanların sırasıyla İzmir – Manisa, Manisa – Kütahya, Kütahya – Eskişehir, Eskişehir – Ankara ve Ankara – Nevşehir yollarını takip etmesi gerekmektedir.

Ürgüp’te Nerede Kalınır?


Kapadokya’nın vazgeçilmez bir bölgesinde eşsiz bir tatil deneyimi yaşamak üzere birkaç günlüğüne konaklamak üzere Ürgüp’te nerede kalınır bilmiyorsanız, Ürgüp otellerini tanıttığımız yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın kampanyalarını kullanarak Ürgüp otellerinden birine en uygun fiyatlarda rezervasyon yapmanız mümkündür.

Ürgüp Romantik Otelleri


Dionysos Cave Cappadocia Hotel


Kendine özgü ender bir doğası bulunan Kapadokya Bölgesi’nde Ürgüp’te konumlanan Dİonysos Cave Cappdocia Hotel, ilçe merkezinde 9 odasıyla misafirlerine eşsiz bir konaklama hizmeti vermektedir. Otelin tüm konaklama birimlerinde ısıtma, televizyon, banyo, duş, havlu seti ve çay kahve ünitesi bulunmaktadır. İçinde bulunduğu doğanın da ayrı bir romantik atmosfer kattığı otelde yeni evli balayı çiftlerine ya da romantik bir tatil geçirmek isteyen çiftelere özel odaya şarap ve meyve sepeti ikramı, restoranda özel masa ve oda süslemesi gibi hizmetler ve mevcuttur. Otelde açık ve kapalı restoranla birlikte bir adet de kahvaltı salonu bulunmaktadır. Otelin teras, avlu ve lobi gibi ortak alanlarında vakit geçirmeniz mümkündür. Otel evcil hayvanların da konaklamasına izin vermektedir. otelin en erken giriş saati 13.00 ve en geç çıkış saati 11.00’dır.

Ürgüp Her Şey Dahil Oteller


Ürgüp’te her şey dahil konseptinde otel konaklama hizmeti verilmemektedir ancak dilerseniz oda kahvaltı konseptinde hizmet veren diğer Ürgüp otellerinde ev rahatlığında bir konaklamadan yararlanabilirsiniz.

Meleklerevi Cave Hotel


Ürgüp ilçe merkezinde yer alan Meleklerevi Cave Hotel, pek çok odası kayaların içine oyularak oluşturulmuş olan, tarihi ve romantik bir atmosferde misafirlerini ağırlamaktadır. Tüm konaklama birimlerinde özel banyo, temel banyo malzemeleri, müzik sistemi ve çay kahve hazırlayabileceğiniz gereçler mevcuttur. Bazı odalarda ise bunlara ek olarak özel taş şömineler bulunmaktadır. Otelde bulunan şarap mahzeninde saklanan kaliteli şarapları yudumlarken, panoramik terasta manzaranın güzelliğini hayran hayran seyredebilirsiniz. Otelde güne her sabah ücretsiz olarak verilen zengin açık büfe kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Akşam yemeğinizi ise otelde ya da otele 200 metre uzaklıkta bulunan ilçe merkezindeki yerel restoranlarda yiyebilirsiniz. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 11.00’dır.

Osiana Hotel


Ürgüp Otogarı’na 6 km uzaklıkta bulunan Osiana Hotel, esasında eski bir Rum evidir ve günümüzde 9 adet odasıyla misafirlerini ağırlamaktadır. Oda kahvaltı konseptinde hizmet veren otelde sabah kahvaltınız ücretsiz olmak üzere yemeklerinizi otelin kapalı restoranında yemeniz mümkündür. Otelde her odanın önünde açık bahçe ve terastır. Otele evcil hayvanlar kabul edilmemektedir. Otelde 2 yaşına kadar olan tüm bebekler ve her odada en fazla 1 adet olmak üzere 6 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz olarak konaklayabilmektedir. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Ürgüp Mağara Otelleri


Perimasalı Cave Hotel


Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’ne 430 metre mesafede konumlanan Perimasalı Cave Hotel, mağara özelliğine sahip, bölgenin coğrafi özelliklerini yansıtan otantik ortamında misafirlerini ağırlamaktadır. Otel odaları farklı büyüklüklerde ve 7 adettir. Her konaklama biriminde özel banyo ve tuvalet, jakuzi, saç kurutma makinesi, mini bar, televizyon ve telefon mevcut bulunmaktadır. Otel, bölgenin en güzel doğal yapılarından olan peribacalarına karşı bir manzaraya sahiptir. Otelde yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere bir adet restoran bulunmaktadır. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.

Lavender Cave Hotel


Hitit Dönemi’nden kalma bin yıllık bir kaya kentinin yanında bulunan Lavender Cave Hotel, bölgenin coğrafi özelliklerine uyumlu olarak mağara biçimindeki odalarında misafirlerine özgün bir otel konaklama hizmeti vermektedir. Otelin teras ve lobisinde dinlenip, sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Otele evcil hayvanlar kabul edilmektedir. Otelin en erken giriş saati 14.00 ve en geç çıkış saati 12.00’dır.