Antalya - Gürcistan Uçuş Bilgileri

1.575 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1.323 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Antalya - Gürcistan Uçak Biletleri

Pegasus
Antalya
Antalya Havalimanı
Gürcistan
Tiflis Uluslararası Havalimanı
TL1.575
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Gürcistan arası hava yolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Antalya Gürcistan karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Tiflis Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Gürcistan en ucuz uçak bileti 1.575 TL’den başlamaktadır.
Antalya Gürcistan arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Antalya Havalimanı'na Otobüs İle Ulaşım
Gürcistan Türkiye'den Vize İstiyor Mu?
Gürcistan'da Mutlaka Görmeniz Gereken Şehirler
Gürcistan'da Gezilecek 7 Yer
Gürcistan'a Hangi Mevsim Gidilir?

Gürcistan Hakkında


Kafkasya son birkaç yılda pek çok insanın seyahat radarına girdi. Bölge, turizmde bir patlama yaşıyor ve Gürcistan kesinlikle bunun merkezinde yer alıyor. Ancak Batı Avrupa'daki popüler destinasyonlardan hâlâ oldukça uzakta.

Gürcistan inanılmaz derecede özel bir ülke. Bunun nedenini tam olarak açıklamak zordur, ancak gerçekten de Antalya Gürcistan Uçak Bileti ile ülkeye gidenleri hayretler içerisinde bırakabilecek büyülü bir şeyler vardır. İster yürek ısıtan konukseverlik, ister güzel mimari, ister leziz yemekler ya da inanılmaz derecede çarpıcı manzaralar olsun, bu gerçekten bir ülkede arayıpta bulabileceğiniz şeylerin rüya gibi bir birleşimini oluşturur. Gürcistan'a seyahat etmeyi düşünüyorsanız, bu yazı gitmeden önce bilmeniz gereken her şeyi özetleyecektir. Antalya'dan Gürcistan uçak bileti ile seyahate çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden Gürcistan otelleri ve araç kiralama hizmetleri ile ilgili bilgi alabilir, erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. 

Antalya Havalimanı'na Otobüs İle Ulaşım


Her yıl sayısız insanı ağırlayan Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Havalimanı şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eğer Antalya Havalimanına otobüs ile gitmeye karar verdiyseniz 600 ve 800 numaralı hatları kullanarak Antalya Gürcistan Uçak Bileti ile yolculuğunuza başlayabilirsiniz. 600 numaralı otobüs, DEEPO AVM'den Mall of Antalya AVM, Erasta AVM, Mevlana Caddesi, Meydan, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi, 100. Yıl Caddesi ve Adliye önündeki duraklardan geçerek havalimanına varıyor. 800 numaralı hat ise Sarısı-Gürsu bölgelerinden kalkar ve ardından şehir merkezinde ve Murat Paşa Belediyesi önünden geçerek havalimanına ulaşır.

Gürcistan Türkiye'den Vize İstiyor Mu?


Türk vatandaşları, Antalya Gürcistan Uçak Bileti ile ülkeye turistik veya iş amaçlı seyahatlerinde 90 güne kadar vizesiz olarak giriş yapabilme imkanına sahip. Hatta vizesiz seyahatin yanında Türk vatandaşları pasaport olmadan, sadece kimlik ile de Batum’a giriş ve çıkış yapabilirler. Ancak yeni kimlik kartına sahip olmaz şartı var.

Gürcistan'da Mutlaka Görmeniz Gereken Şehirler


O kadar da büyük olmayan bir ülke için Gürcistan, zaman ayırmaya değer yerler ve destinasyonlar söz konusu olduğunda tercih edilecek ülkeler arasında yer alıyor. Etkileyici dağlar ve yürüyüş parkurları, popüler şehirler ve güzel mimari, ilginç bir geçmiş ve tarihi yerler ve tabii ki nefis yiyecek ve şaraplar… Antalya Gürcistan Uçak Bileti ile ülkeye gelenler birçok şeyi bir arada bulabilecek. 

 • Tiflis: Başkenttir ve ziyaret edilecek en havalı yerlerden biridir. Eski ve yeni mimarinin inanılmaz bir karışımının yanı sıra muhteşem bir kültürel ve yemek ortamı bulacaksınız.
 • Svaneti Bölgesi: Eşsiz Svan kulelerine ev sahipliği yapan güzel dağ bölgesidir. Ushguli, Avrupa'nın sürekli yerleşim gören en yüksek köylerinden biri olarak kabul edilir ve en iyi yürüyüş destinasyonudur.
 • Batum: Liman kenti Batum, Karadeniz kıyısında yer alır ve harika parti ortamıyla popüler bir yaz destinasyonudur. Eşsiz mimarisi ve modern sanat eserleriyle tanınır.

Gürcistan'da Gezilecek 7 Yer


Tarihi M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanmakta olan Gürcistan, bu sebeple zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Ayrıca mimari açıdan ilgi çekici birçok kilisesi, kaleleri ve eski şehir merkezleriyle ünlü olan Gürcistan’da yaşayan farklı etnik gruplar, ülkenin kültürel çeşitliliğine büyük katkı sağlamaktadır.

 1. Svetitskhoveli Katedrali

  Antalya Gürcistan Uçak Bileti ile ülkeye giden ziyaretçiler için görülmesi gereken yerlerin başında Mtskheta'da bulunan Svetitskhoveli Katedrali gelir. Gürcistan'ın en kutsal ve önemli dini yapılarından biridir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır.

 2. Gelati Manastırı

  Kutaisi'de bulunan Gelati Manastırı ise 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Gürcü Ortaçağı'nın önemli dini ve eğitim merkezlerinden biridir.

 3. Narikala Kalesi

  Tiflis'in sembol yapılarından biri olan Narikala Kalesi de listenizde yer alması gerekn yerlerdendir. Tiflis'in eski şehir bölgesinde bulunan bu kaleden muhteşem şehir manzarası keyfini çıkarabilirsiniz.

 4. Vardzia Manastırı

  Güney Gürcistan'da bulunan Vardzia, 12. yüzyılda inşa edilmiş bir kaya manastırıdır. Höyük şeklinde uzanan yapı, kayalara oyulmuş camiler, kiliseler ve yaşam alanları içermektedir.

 5. David Gareja Manastırı

  Tiflis'e yakın olan David Gareja Manastırı, kayalara oyulmuş mağaraları ve freskleriyle ünlüdür.

 6. Botanik Bahçe

  Batum'da yer alan botanik bahçe de gezinizde görmeden gelmemeniz gereken yerler arasında bulunur. Birçok egzotik bitki türünü barındıran bu bahçe, ziyaretçilere muhteşem bir doğa deneyimi sunar.

 7. Vardzia 

  Ülkenin güneyinde yer alan Vardzia antik bir yerleşim yeridir. Kayaya oyulmuş mağaraları ve manastırlarıyla ünlüdür. İçinde yer alan kiliseler, freskler ve tüneller, Orta Çağ dönemi Gürcü mimarisinin önemli bir örneğini temsil eder.

Gürcistan'a Hangi Mevsim Gidilir?


Gürcistan yıl boyu ziyaret edilen bir destinasyondur ve ziyaret edilecek en iyi zaman, seyahat ettiğiniz bölgeye göre değişir. Karadeniz yakınındaki subtropikal kıyılardan ülkenin başkenti yakınındaki kurak ovalara kadar uzanan çok çeşitli bir manzaraya ve iklime sahiptir. İlkbahar (Nisan-Haziran) ve sonbahar (Eylül-Kasım) ziyaret etmek için harika zamanlardır. Daha az turist var ve ılıman hava, yürüyüş gibi açık hava etkinlikleri için ideal koşulları sağlıyor. Yaz ayları (Temmuz ve Ağustos) en yoğun turizm sezonunu karşılar. Özellikle başkentin yakınında hava sıcak ve kurudur. Bu, havanın biraz daha serin olduğu dağlarda yürüyüş yapmak ve Karadeniz'e dalmak için yılın en iyi zamanıdır. Kış aylarında (Aralık'tan Şubat'a kadar) sıcaklık düşer ve ideal kayak koşulları sağlanır. Eğer pistlere çıkmayı umuyorsanız, bu Antalya Gürcistan Uçak Bileti ile ülkenin kayak merkezlerini ziyaret etmek ve karla kaplı dağları keşfetmek için yılın en iyi zamanıdır.